Fotoaparāta /videokameras izmantošana ceļojumā

175 atbildes [Pēdējā ziņa]
iglici
Lietotāja iglici attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/04/2013
Ziņas: 621
Manīts: pirms 1 ned

Sveicināti Biedri!

Padalieties ar pieredzi, ko ņemat līdzi ceļojumos - fotoaparātu (ziepīti vai spoguļkameru) vai videokameru, kādas firmas un kāpēc izvēlējāties tieši konkrēto modeli.

Ātrajām ekspres bildēm es izmantoju Galaxy nexus telefonu (sieva iphone) - kvalitāte mani pilnībā apmierina - zināmā mērā ziepīša aizstājējs, Ar telefonu ierakstu arī īsfilmiņas - jautrībai. Tur kur ir kaut kas īpašs, vai vajadzīgs zoom izmantoju Panasonic lumix DMC-FZ50 ( kad pirku laba cenas un kvalitātes attiecība) - aparāts nav jauns, bet mani apmierina gan funkcijas, gan kvalitāte. Ir zināmas neērtības lieliem fotoaparātam (svars, mobilitāte), taču bilžu kvalitāte nesalīdzināmi augstāka. Profesionālākiem aparātiem ir vajadzīgas "smadzenes" Smile, es gan pārsvarā neiespringstu un izmantoju standarta un auto uzstādījumus.

Pieredzes ar vidokamerām man nav.

Ko jūs lietojat?

 

kubis
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/09/2013
Ziņas: 341
Manīts: pirms 3 d
Kur: RIX

Spoguļkameru esmu staipījis līdzi ar kārtīgu mugursomu un pričendāļiem un tad beigās sapratu, ka nav jēgas, jo +_ tādu pašu bildi var dabūt ar mazu un jaunu bezspoguli ar vienu pankūkas objektīvu, pieminēšu, ka labos gaismas apstākļos gan. + Tāpatās jau nedrukāsi lielāku bildi par A3 formātu no ceļojuma, attiecīgi, nav jēgas nēsāt mugursomu un vēl statīvu utt. Ja brauc bildēt, tad brauc bildēt, ja brauc ceļot, tad brauc ceļot, mans uzstādījums.

ps.

gan jau dzirdēsim lietotāja FXQuadro domas par šo pašu tēmu, ir manīts lielākajos fotomīļotāju forumos arī.

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20432
Manīts: pirms 19 ned
Kur: RIX

Piebildīšu vien, ka videokameras manuprāt ir izmirstošs fenomens.

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 2079
Manīts: pirms 11 st
Kur: Rīga

Es nopērku uz vietas bildes (atklātnītes), ko taisījuši profesionāli fotogrāfi ar profesionālu tehniku, sagaidot ideālu apgaismojumu. Ka manis kadrā nav - kuru tas uztrauc?

Bet nu tas vairāk aiz slinkuma. Kad uznāk lielā iedvesma, stiepju līdzi Canon spoguleni ar 2 pro objekīviem + Olympus mju ūdensizturīgo ziepeni. Un apbrīnoju tos cilvēkus, kuri spēj atcerēties par filmēšanu ekstrēmos apstākļos. Man paša bildēti ir tikai skati, kur nekas nenotiek. Jo darbojoties, par foto aizmirstas. Bet, piemēram, Jarle Andhøy pamanās filmēt pat tad, kad komanda smeļ ūdeni pēdējiem spēkiem, vai kad valzirgs sakožļā laivu, kurā šams atrodas. + vēl visādi inscenējumi. Sponsorus piesaistīt laikam var tikai tā Smile

andris1
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/07/2009
Ziņas: 2709
Manīts: pirms 8 ned
Kur: RIX

Kādreiz staipīju līdzi fotokameru un videokameru, bet pēdējos gados tikai telefons ir kabatā (cenšos pirkt gan ar samērā labu kameru). Izcilas bildes ar telefonu nav, bet priekš daraugiem kāda bilde, video ir OK! un neaizņem papildus vietu un vienmēr ir pa rokai!

Linca
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/10/2009
Ziņas: 3237
Manīts: pirms 1 st

Es nepiekrītu, ka var to pašu dabūt. Ja gribi nobildēt sikspārni kokā, ar mazo objektīvu nepietiks, lai cik gaišs būtu, tam tiek ņemts atsevišķi, plus vēl platleņķis, gluži cita perspektīva. Un, gaisma ir viens, bet nakts bildes bieži sanāk ļoti iespaidīgas, "spoku" kadri ar cilvēkiem tajos, bez statīva nekā Smile Kā reizi tagad izvēlamies jaunu statīvu, lai mazāk kustās, bet ir vieglāks. Es gribētu oponēt tam, ka profesionālās kartiņas ir labas - man regulāri ir tā, ka gribu nosūtīt kartiņu mājās palicējiem un nav ko izvēlēties no "profesionālā" piedāvājuma. Mūsu pašu bildes ir līmeni augstāk. Mūsmājās foto ir viens no lielākajiem ceļošanas atribūtiem, ne velti bija tāda sajūsma par to, ka mūsu bildes bija NatGeo, pat tikai konkursa ietvaros un mini izmērā. Pēc ceļojumiem vienmēr bildes drukājam, un ir pa kādai ar visādam mazāk ķirzaciņām tuvplānā, kuras arī šur tur ap A3 formātā ir izdrukātas Wink

Ir mums ģimenes īpašumā viens aparāts bez spoguļa un tīri daivinga vajadzībām, kas šobīd pat skaitoties itkā labākais bezspoguļa aparāts pasaulē, jā, var iztikt, bet pat tāpat jūt atšķirību vai bildēts ar lielo spoguli, kas piedevām nav svaigākā kaluma, vai ar to mazo. Un daivinga aparātam dabiski nāk ūdensnecaurlaidīgā kaste līdzi, zibspuldzes, makro dome utml.

Tā ka jautājums par fototehnikas pārvadāšanu ir aktuāls, šobrīd līdzi ņemamo knariņu svars ir ap 15 kg bez daivinga aparatūras jau. Parasti saka, ka vienu fotoaparātu ar lielāko objektīvu var kārt kaklā, bet redz visādiem BT rakstīts, ka nevar gan.

Es gan tikai somas staipītāja lomā esmu, brīdī, kad tiek ķerti kadri, bet beigās par bildēm laikam lielākā sajūsma ir man Smile

Sintija
Lietotāja Sintija attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/01/2010
Ziņas: 215
Manīts: pirms 7 ned

Man ceļojumā parasti līdzi brauc spoguļkamera - Canon EOS 450 D (šim modelim ir arī filmēšanas funkcija, tāpēc atsevišķa videokamera netiek izmantota). Vairāk ar fotografēšanu aizraujas vīrs, tāpēc kopīgos ceļojumos parasti līdzi ir vismaz pāris objektīvi, filtri, trijkājis utt. Ja braucu bez vīra, tad tikai fotoaparāts ar vienu objektīvu (vai nu platleņķa vai parastais).   

Coletya
Lietotāja Coletya attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/03/2013
Ziņas: 657
Manīts: pirms 50 ned
Kur: CPH

Nu ja man būtu piķis, noteikti ņemtu spoguļkameru. Pagaidām nākas iztikt ar parastu Olimpusu un kvalitāte tracina, ja godīgi. Īpaši tāpēc, ka bildes arī tiek attīstītas albumiem. Varbūt gluži 15kg ir padaudz, bet nu spoguļkameru toč gribu.

Neteiktu, ka video ir ārā no modes. Draugi, kas ceļo ļoti bieži cepj augšā foršus video ar GoPro Smile to štellīti arī gribas, īpaši daivingam.

Diana
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 412
Manīts: pirms 3 gadi

Ņemu līdzi Canon spoguļkameru un izmirstošo videokameru + statīvs, lai bildēs varētu būt visi ceļojuma dalībnieki. Tā kā man bildes ir ļoti nozīmīgas, tad netiek izskatīta opcija neņemt fotosomu, kas ir rokasbagāžas izmērā.

Šur tur ātri saknipsēt ar telefona kameru var - kvalitāte nav slikta, bet ne visur tā būs laba izvēle. Tie, kas saprot, kas ir kvalitatīva fotogrāfija un gribēs arī to drukāt, spēs novērtēt lieku kg staipīšanu.

shustrik
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/04/2012
Ziņas: 2486
Manīts: pirms 32 min
Kur: SEA

Līdzīgi kā daudzi citi, sākotnēji stiepu līdzi lielu fotoaparātu un videokameru, un taisīju milzīgu skaitu ar bildēm un arī daudzas stundas ar video. Pakāpeniski atteicos no visu gadžetu līdzi vadāšanas, un tagad tas kaut kā nonāca līdz tam, ka man ir labi ja 30-50 ar telefonu uzņemtas bildes no katra ceļojuma. No vienas puses skumji, no otras puses praktiski nekad neesmu vecās bildes skatījies. Ja nu vienīgi viktorīnas tēmai meklējis Grin

andris1
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/07/2009
Ziņas: 2709
Manīts: pirms 8 ned
Kur: RIX

Katrā ziņā visu cieņu spoguleņu stiepējiem! Mākslai ir vajadzīgi upuri (māksla ir vērtība pati par sevi, pat ja to neviens cits neskatīsie)! Ja man slinkums un pragmātisms neņemtu virsroku, tad noteikti darītu tāpat (stieptu daudz kg līdzi lai dabūtu kādu foršu kadru).

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3601
Manīts: pirms 5 d
Kur: Stokholma

Statīvu no sākuma vadāju līdzi, bet pēc laika sapratu, ka nav īsti jēga (vismaz man), jo parasti jau var atrast kaut kur, kur to kameru novietot arī bez statīva un to pāris kadru pēc, kad nevar, izlēmu, ka nav vērts to visur vadāt līdzi. Svars tam bija neliels, bet diezgan masīvs tomēr un kopā jau tie kilogrami savācas.

Parasti vedam līdzi divas kameras - vienu spoguleni (Canon 6D, vieglākā full frame kamera) ar pāris objektīviem (85 1.8, 40 2.8 un 24-105 4.0 vai daži no tiem) un vienu bezspoguļu Sony Nex ar KIT objektīvu 18-55mm laikam. Ja jāiet kādā grūtākā pārgājienā, tad parasti līdzi ņemam tikai Sony Nex. Bet pēdējā laikā uznākusi kaut kāds slinkums vai nevēlēšanās tik daudz fotogrāfēt, tāpēc kārtīgi apdomāju kā rīkoties tālāk.

Bzh
Tiešsaistē
Kopš: 03/12/2012
Ziņas: 1736
Manīts: pirms 11 min

Es ņemu Pentax spoguļkameru, kuru mainīšu uz Pentax bezspoguļkameru tad, kad šie būs izlaiduši ūdens/putekļu drošu bezspoguļkameru (ar maināmajiem objektīviem, protams). Lai nav dikti jāuztraucas, ja kāda draza jānobildē ir lietū.
Lielu statīvu līdzi neņemu. Tikai tādu mazu, galda statīvu, lai nav peļķē jāliek Smile

Šis viedoklis ir mans un attiecas uz mani, pat, ja reizēm tas ir uzrakstīts vispārējā formā :)

ievisija
Nav tiešsaistē
Kopš: 10/03/2013
Ziņas: 871
Manīts: pirms 3 ned

Agrāk vadāju līdzi spoguļkameru, bet tā kā pēdējā laikā visur ceļoju ar mazu bērnu, tad to līdzņemamo lietu ir vairāk un esam pārgājuši uz telefonu (iphone un samsung galaxy) kamerām + canon powershot sx50. piekrītu, ka nepietiekamas gaismas apstākļos nekādu mākslu uztaisīt ar šādu tehniku nevar, tādēļ nedaudz ilgojos pēc tiem laikiem, kad atkal varēšu ņemt līdzi spoguleni.

2022: RIX, MLA, VNO, FRA, LAX, CDG, HEL, JFK, LAS, DFW, PRG, VIE, MAD, BER
http://my.flightmemory.com/ievisija

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 2079
Manīts: pirms 11 st
Kur: Rīga

Nēnu, bildes sataisīt lielā daudzumā var ar dajebko. Un, pat pieņemot, ka visiem tās sanāk interesantas un kvalitatīvas - kas viņas skatās? Lai dabūtu ārā no mājas aizkavējušos viesus, IMHO pietiek ar 2 albumiem. Parāda vienu un piedraud, ka rādīs arī otru. Grin

Debesmanna
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/12/2009
Ziņas: 375
Manīts: pirms 4 ned

Arī es piederu pie tiem, kas prot novērtēt bildes kvalitāti un paša bildētai bildei ir arī stāsts apakšā. Savu spoguleni Canon7d ar smagu objektīvu pēdējo reizi staipīju līdzi kanjonos un ticiet man, tie liekie kg bija par traku Smile Kopš atklāju Sony RX100, spogulene tiek izmantota tikai LV. Arī video ir teicams, nopirku mazo Gorilla statīvu un esmu laimīga, ka pēc garas dienas nesāp mugura Smile

Shura80
Lietotāja Shura80 attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/11/2009
Ziņas: 653
Manīts: pirms 3 d

Bez fotoaparāta nevienā ceļojumā! Bildes ir tās, kas atsvaidzinās atmiņas pēc dažiem gadiem. Līdzi ņemu vienu spoguleni canon 60D, kurai ir arī filmēšanas funkcija, ar vienu vai max 2 objektīviem - parasti 17-55 2.8 + platleņķis.

Diana
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 412
Manīts: pirms 3 gadi

k

Pati skatos un ne jau tikai vienu reizi pēc to izgatavošanas, mani bērni skatīsies un būs ko stāstīt. Par ciemiņiem - pilnīgi vienalga.

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3601
Manīts: pirms 5 d
Kur: Stokholma

Kāpēc šis ir pie off-topic, mierīgi varēja likt galvenajā forumā, runa taču iet tieši par fotoaparātu ceļojumā Smile

baskaje
Nav tiešsaistē
Kopš: 28/12/2009
Ziņas: 65
Manīts: pirms 2 d
Kur:

shustrik rakstīja:

Pakāpeniski atteicos no visu gadžetu līdzi vadāšanas, un tagad tas kaut kā nonāca līdz tam, ka man ir labi ja 30-50 ar telefonu uzņemtas bildes no katra ceļojuma. No vienas puses skumji, no otras puses praktiski nekad neesmu vecās bildes skatījies.

Man tagad tāpatās. Ieguvums tāds, ka netērēju laiku fotogrāfēšanai ceļojuma laikā un vienkārši izbaudu apkārtni, un pēc tam nav jāuztraucas, kur glabāt milzīgo datu apjomu. Tāpat jau nav laika ne skatīties, ne šķirot tās bildes. Labāk veltu laiku jauna ceļojuma plānošanai. Smile

Monsters
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/07/2012
Ziņas: 430
Manīts: pirms 5 gadi

Būībā jau vispirms būtu jāuzdod jautājums - kāpēc vispār kaut ko fotogrāfēt? Un tad aparāta izvēle loģiski izriet no šīs atbildes. Tiem kas taisa mākslu un kam fotogrāfija ir svarīga - spogulenes ar visiem pričendāļiem, pārējiem to staipīt apkārt nav nekādas jēgas. Personiski bildes uztveru kā sajūtu dokumentāciju, sava veida ceļojuma apraksts attēlos, personiskai lietošanai. Tātad mans variants - labākais no max mazajiem un vieglajiem aparātiem. Ar spoguleni kaklā neērti, apgrūtinoši un uzreiz - Turistas vulgaris sajūta bonusā, pie tam tā kā bildes skatos tikai digitālā formātā kompī, starpību starp bildēm ar spoguleni un savu mazo Sony aparātu vispār grūti pamanīt.

P.s. Fotogrāfē Van Goga gleznu ar ko gribi, tāpat NEVIENA bilde nespēs atsvērt orģinālu, tā būs tikai vāja atblāzma. Vislabāk skatus - orģinālus izbaudīt dzīvajā, nevis tā vietā mēģināt tos iemūžināt pēc iespējas labāk, meklējot labāko vietu, gaismu vai kompozīciju.        

juriss
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/09/2011
Ziņas: 1557
Manīts: pirms 11 st

man arī te kāda jau minētā rx100m2. galvenie iemesli: salīdzinoši maza un kompakta, bet ar pilnizmēra sensoru. tā kā patīk visur kur kāpelēt, staipīt ntos kg vispār nav vēlēšanās, bet šo var iemest kabatā.

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20432
Manīts: pirms 19 ned
Kur: RIX

juriss rakstīja:

man arī te kāda jau minētā rx100m2. galvenie iemesli: salīdzinoši maza un kompakta, bet ar pilnizmēra sensoru.

Tā nu gan nebūs taisnība. RX100II sensors ir 13.2 x 8.8 mm, pilnizmēra (full frame) — 36 x 24 mm (~8reiz lielāks), mazākajām/lētākajām spoguļkamerām (APS-C) 22.3 x 14.9 mm (~3reiz lielāks).

juriss
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/09/2011
Ziņas: 1557
Manīts: pirms 11 st

yup, sorry, sajaucu ar rx1. bet arī rx100 1" bl sensors ir ļoti iespaidīgs, ja ņem vērā tās izmēru un svaru! Smile

Rihards_007
Lietotāja Rihards_007 attēls
Tiešsaistē
Kopš: 08/04/2010
Ziņas: 4301
Manīts: pirms 7 min

Ja ir brivs laiks visu safilmeto graizit un samontet, tad erti ir GoPro Hero 3. Maza, full hd, zem udens var filmet. Pec katra celojuma uztaisu filmu ko atradit draugiem ( varbut ari Celakaja 3ajaa sanaksmee jaatrada Smile )
Montesanai izmantoju Sony Vegas 12.

Dunduri
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/05/2010
Ziņas: 778
Manīts: pirms 1 d

Mana meita no kādiem gadiem 13-14 sāka aizrauties ar fotografēšanu. Kas tās bija par šausmām ceļojumos... visur gliemeža ātrumā, kamēr katru skudru un vārpatu noknipsē. Un tad vēl tā smagā soma ar objektīvu tādu un objektīvu šitādu. Arī ikgadējās slēpošanas nedēļās smagā soma tika staipīta līdzi uz muguras. Tā nu tas turpinājās līdz.... fotograféšana kļuva par maizes darbu. Pagājušajā gadā uz ASV aizbrauca tikai ar Iphone un... bija apmierināta ar bildēm Smile))

arī man patīk uztaisīt bilžu grāmatas, kuras esmu/-esam n-tās reizes pāršķirstījuši, gan atceroties kādu faktu, gan tāpat kādā nostaļģiskā ziemas vakarā. Bet bildes datorā gan reti skatos - nu kaut kā tas nav tas. 

Linca
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/10/2009
Ziņas: 3237
Manīts: pirms 1 st

Interesanti tā lasīt, ka vairums bildes nemaz neskatās. Man gan darbā izdrukātas uz galda rāmīšos, ir kur aci piesiet, gan mājās albumos pārskatu, gan datorā. Datorā patīk tas, ka var visas detaļas apskatīt, palielināt, tās, kas nav  izdrukātas vēl, uz lielā TV skatamies... Man patīk. Un ģimene skatās labprāt, jo visi fano par fotografēšanu.

Skudrina
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/04/2009
Ziņas: 221
Manīts: pirms 3 ned

Es līdzīgi kā Dunduri meita visur velkos gliemeža tempā ar savu Nikon D90 (platleņķis, + 50 1.8)  Grin, labi, ka līdzbraucējs tāds pats. Statīvu gandrīz vienmēr ņemu līdzi, bet reti izmantoju, masīvs tomēr un vēl vairāk palēnina tempu (ja tas vispār iespējams). Līdz ar to, tagad nu jau rūpīgi pārdomāju, vai tiešām ņemt. Kartiņas ar kādreiz iepērku, ja tiešām labas, bet dažkārt tā īsti nav ko izvēlēties, savējās sanāk labākas.

andis
Lietotāja andis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 12/08/2011
Ziņas: 614
Manīts: pirms 1 st

Es šo jautājumu atrisināju pirms diviem mēnešiem.Pārdevu spoguleni Nikon D 80,jo sapratu,ka vairs negribu staipīt,īpaši jau karstajā laikā.Pats sev kā attaisnojumu saku,ka es tāpat izmantoju labi ja desmito daļu no tā aparāta funkcijām.

Tāpat jau pēdējo gadu spogulenes vietā ņēmu līdzi nelielu Sony kameru,kas nav īsti ziepjutrauks un lieliski pilda savas funkcijas.

Videokameru vienīgo reizi biju paņēmis līdzi 90to gadu sākumā uz Taizemi.

andrian
Lietotāja andrian attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/02/2010
Ziņas: 732
Manīts: pirms 14 ned

nu jau kādus gadus trīs baudu ceļojumu reālajā laikā un knipsēju ar kabatas formāta S90, pirms tam filmēju ar HV1 un līmēju kopā Vegasā. Montēju divos variantos - stundu garu pašiem un dziesmas garuma klipiņus radiem/draugiem. Salīdzinot video ar foto...filmas ir galvastiesu pārākas emociju un informācijas ziņā, bet mans vecums/slinkums ir par mazfotoagregātu Smile

iglici
Lietotāja iglici attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/04/2013
Ziņas: 621
Manīts: pirms 1 ned

Mēs labākās bildes vienmēr izdrukājam albūmam - baigi forši sēžot pie kamīna kopā ar ģimeni pakavēties atmiņās, turklāt reizēm uzpeld kāda aizmirsta lieta un stāti tik iet vaļā. Skatāmies bildes arī tv, palaižu fonā mūziku un slideshow bildes - baigi foši. Uz lielā ekrāna (42'') tad ir ļoti labi redzama kvalitātes atšķirība starp telefonu un fotoaparātu.