Kā lēti nokļūt no Rīgas uz Stokholmas lidostām

60 atbildes [Pēdējā ziņa]
infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3610
Manīts: pirms 5 ned
Kur: Stokholma

Kā nokļūt no ostas līdz lidostai (ARN). Par dārgajiem variantiem nerakstīšu, vien uzrakstīšu kā aizbraukt ar sabiedrisko transportu.

Ejam uz http://sl.se/english mājaslapu, kur jau pirmajā lapā ir maršrutu meklētājs.

- "From" laukā ierakstām "Frihamnen (Stockholm)", kas ir osta, kur piestāj Tallink, autobusa pietura ir kādi 50 metri no termināļa ejot pa zilo līniju, kas uzkrāsota uz asfalta.
- "To" laukā ierakstām "Terminal 5 (Sigtuna)" (vai 2, 4), kas ir Arlanda lidostas terminālis.
- Spiežam meklēt.

Tie rezultāti, ko meklētājs atradīs, mums nederēs, jo tie piedāvā ātrāko veidu, kā nokļūt uz turieni, kur pēdējais posms ir vilciens līdz pat lidostai. Bet braucot ar vilcienu līdz pat lidostai jāmaksā "extension fee", kas ir 75 SEK papildus jau nopirktajai biļetei, un momentā noēd visu prieku un finansiālo ietaupījumu.

Tā vietā spiežam "search options" un pie "Via" lauka rakstām "Märsta station (Sigtuna)". Var arī izvēlēties konkrētu laiku, kad vajadzīgs nokļūt lidostā, transports kursē diezgan precīzi, tāpēc var meklēt pat pāris nedēļas uz priekšu un plānot braucienu. Tad atkal spiežam meklēt. Nu rezultāti būs pavisam citi un vienmēr kā beidzamos divus posmus sevī ietvers 36 vilcienu uz Märsta, pēc tam 583 autobusu uz lidostu (visiem termināļiem). Ja brauc no centra, tad nekas cits nemaz nav vajadzīgs, ja brauc no ostas, tad vienu vai divas reizes pirms tam būs jāpārsēžas. Izkāpjot no 36 vilciena un izejot no stacijas jāiet tikai taisni un tieši blakus būs paliels autobusu terminālis, pats tuvākais un pirmais autobuss būs 583 uz lidostu. Brauciens ar autobusu ilgs aptuveni 15 minūtes un tas pieturēs pie visiem lidostas termināļiem. Turpat pie atrastajiem rezultātiem sl.se mājaslapā var arī apskatīt karti ar visām pieturām, kur būs jāpārsēžas, varbūt nedaudz jāpaiet ar kājām, lai pārsēstos.

Papildināts (Juris) — no 2017. gada Stokholma atsakās no zonu sistēmas, tagad viss vienkāršāk (viens brauciens maksā 30 SEK ar SL karti), tāpēc zemākesošā informācija par zonām vairs nav aktuāla!

Biļeti transportam var nopirkt autobusa pieturas automātā. Biļete jāpērk 3 zonām (4 kupong), un tā maksās 72 SEK. Otrs variants ir nopirkt SL Access Card, kurā var ielādēt naudu, tad biļete sanāk lētāka (50 SEK). To var nopirkt visās metro stacijās. Tuvākā metro pietura ir Gärdet T-bana (maršruts, kā aiziet no ostas ar kājām - google maršruts) un uz to ar kājām no ostas var aiziet aptuveni 18 minūtēs. Ja brauc ar autobusu no ostas, tad tā ir pirmā vieta, kur arī vajadzēs pārkāpt metro. Pati karte maksā 20 SEK, minimāli tajā var ielādēt 100 SEK, kas ir tieši turp/atpakaļ brauciens no lidostas.

Biļete (ja to pērk 3 zonām) derīga 120 minūtes no kartes nopīkstināšanas/biļetes nopirkšanas brīža. Pārkāpjot jaunā transportā vienkārši jāparāda vadītājam biļete vai jānopīkstina SL Access karte. Tā kā brauciens līdz lidostai no ostas aizņem aptuveni 1h30m līdz 1h50m, tad ar to pilnībā pietiek.

Tā brauc visi vietējie, kas taupa naudu Smile Patiesībā tas bieži vien pat ir ātrāks veids kā nokļūt, ja nebrauc no centra tuvuma, jo izmantojot Flybussarna autobusu (99 SEK vienā virzienā) vai Arlanda Express (260 SEK vienā virzienā) nepieciešams gan laiks, gan nauda, lai vēl nokļūtu centrā.

Papildināts.

Aizmirsu piemetināt vienu ļoti svarīgu lietu. Ja pērk to SL Access Card, tad pēc noklusējuma tur būs ielādēti braucieni vienas zonas ietvaros. Rezultātā sanāks, ka katru reizi, kad viņu nopīkstinās citā zonā, noņems 25 SEK, tāpēc, pērkot karti, pārdevējam īpaši jāpiekodina, lai pēc noklusējuma uzliek 3 zonas (4 kuponus). Ja plānots to izmantot arī pilsētā (kur praktiski visur var aizbraukt vienas zonas ietvaros, kas ietver pilnīgi visu metro tīklu un kur biļete maksā 25 SEK), tad var atstāt pēc noklusējuma vienu zonu, bet pirms braukt uz lidostu:

1) ja pirmo posmu brauc ar autobusu, tad PIRMS nopīkstināšanas autobusā uz aparāta jānospiež poga, ka gribat braukt 3 zonas (4 kuponus) un tikai tad jāpīkstina karte. Ja neesat droši, pajautājiet šoferim.

2) ja pirmo posmu brauc ar metro, tad vai nu jāpieiet pie lodziņa pie metro vārtiņiem un jāpasaka darbiniekam, ka gribat braukt trīs zonas, viņš nopīkstinās karti un attaisīs vārtiņus vai

3) jāaiziet uz jebkuru SL automātu jebkurā metro stacijā un jānomaina pēc noklusējuma iestatītais zonu skaits no 1 zonas uz 3 zonām. Nekādu pogu pirms vārtiņiem metro nav.

Rihards_007
Lietotāja Rihards_007 attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2010
Ziņas: 4476
Manīts: pirms 20 st

Lidot ar Ryanair uz Stokholmu un tālāk no ARN it kā jau lēti izklausās, bet no Skavstas uz Arlanda lidostām nav lēta aizbraukšana + Ryanair ielido vēlā pēcpusdienā un visi šie Emirates, Turkish, Qatar reisi izlido pusdienlaikā, tātad jāņem hotel. Atpakaļceļā, ja ielido ARN ap 8-9 rītā, tad var uz pēcpusdienas ryanair uzspēt.

SuperVineta
Lietotāja SuperVineta attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 557
Manīts: pirms 3 gadi
Kur: Catalunya

Prāmis nav populārs?

Komentārs tiek sagatavots elektroniski un tas ir derīgs bez paraksta.

rebeka
Nav tiešsaistē
Kopš: 14/12/2009
Ziņas: 237
Manīts: pirms 1 ned

Ja ar prāmi brauc, jāpierēķina papildus 1,5 stundu nokļūšanai Arlandā - no ostas līdz centram ar pilsētas autobusu, tad tālāk ar autobusu uz lidostu, kas, manuprāt maksāja kādi padsmit lati vienam cilvēkam un kursēja ik pa pusstundai. Manuprāt nav slikts variants, ja lidmašīna izlido pēcpusdienā.

Rihards_007
Lietotāja Rihards_007 attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2010
Ziņas: 4476
Manīts: pirms 20 st

Bet Stockholm lidosta labi der, ja tālākie reisi izlido ne ātrāk kā 12-13. Ar prāmi braucot lidostā var tikt ap 11;00 un ar Airbaltic rīta reisu var tik līdz 10:00 lidostā.

Pārsvarā arī visi lido pēcpusdienā: Turki ap 17:00, Qatar ap 15:00, Emirates ap 13:00

 

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3610
Manīts: pirms 5 ned
Kur: Stokholma

Rihards_007 rakstīja:

Bet Stockholm lidosta labi der, ja tālākie reisi izlido ne ātrāk kā 12-13. Ar prāmi braucot lidostā var tikt ap 11;00 un ar Airbaltic rīta reisu var tik līdz 10:00 lidostā.

Pārsvarā arī visi lido pēcpusdienā: Turki ap 17:00, Qatar ap 15:00, Emirates ap 13:00

Ar prāmi braucot lidostā var tikt ap 12:00, jo prāmis jau gandrīz gadu Stokholmā pienāk 10:30 nevis 9:30 (droši vien degvielas taupīšanas nolūkos brauc lēnāk Smile ).

Kaspars
Tiešsaistē
Kopš: 02/11/2008
Ziņas: 792
Manīts: pirms 4 min

Nu šis gan ir ļoti izsmeļoši un laiku netaupot sarakstīts. Paldies, cerams ka man ar izdosiesies šo variantu izmantot.

Erkils
Lietotāja Erkils attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/07/2009
Ziņas: 580
Manīts: pirms 1 gads
Kur: LV

Tiešām ļoti skaidri un izsmeļoši, šis var noderēt daudziem - paldies.

zaksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2011
Ziņas: 6146
Manīts: pirms 38 ned

Infests, liels paldies, tiešām ļoti izsmeļoši šis arī man kādreiz noteikti noderēs Smile

Janochka
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/10/2011
Ziņas: 841
Manīts: pirms 3 ned

Varbūt kāds var palīdzēt ar ātrāku ceļa ideju no Arlandas uz Vasteras lidostu? Apskatījos google maps, bet varbūt kāds dzīvē ir izmēģinājis?

zince
Lietotāja zince attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/12/2008
Ziņas: 56
Manīts: pirms 3 ned

Manupraat vislabaakais Zviedrijas sabiedriskaa transporta paarskats ir http://reseplanerare.resrobot.se/bin/query.exe/en?L=vs_resrobot&

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3610
Manīts: pirms 5 ned
Kur: Stokholma

zince, ko Tu domāji ar vārdu "pārskats"? Saite, kuru ieliki, ved uz maršrutu meklētāju, nevis pārskatu. Un, kā meklētājs, ar ko viņš ir labāks par sl.se Stokholmai? Es varu pateikt ar ko viņš ir sliktāks: 1) tur neuzrādās cena, kāda būs jāmaksā par braucienu, 2) viņš neatrod maršrutu, kuru piedāvāju es, visi atrastie maršruti maksās vismaz 100 SEK (vai nu piemaksa par vilcienu uz lidostu - 75 SEK + 25 SEK biļete, vai nu atrastajā maršrutā ir iekļauts Flygbussarna - 99 SEK + 25 SEK vai Arlanda Express, kas ir nejēgā dārgs), bet manis piedāvātais variants maksā 50 SEK.

Vienīgais pluss šim ir tas, ka viņš meklē maršrutus visā Zviedrijā, kombinējot dažādus pārvadātājus (tai skaitā privātos), bet nebūt ne lētākos. To tad arī vajadzēja pieminēt, jo galu galā šī ir tēma par to, kā lēti nokļūt uz Stokholmas lidostām.

Janochka
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/10/2011
Ziņas: 841
Manīts: pirms 3 ned

infests
diemžēl tavā linkā nevaru atrast Vasteras lidostu, kas arī skaitās Stokholmas lidosta.

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3610
Manīts: pirms 5 ned
Kur: Stokholma

Jā, tajā linkā nav ne Vasteras, ne Skavstas, jo viņas "skaitās" Stokholmas lidostas, bet neatrodas pat Stockholms län. Es savā aprakstā minēju tikai nokļūšanu uz Arlandu.

Uz Skavstu un Vasteras bieži lētāk var nokļūt, braucot ar vilcienu un vietējo autobusu:

  • Uz Skavstu - vilciens no Stockholm C līdz Nykoping C, pēc tam turpat stacijas priekšā 515. vietējais Länstrafiken autobuss uz Skavsta flygplats.
  • Uz Vasteras - vilciens no Stockholm C līdz Vasteras C, pēc tam 3. autobuss uz Vasteras flygplats.

Biļetes vilcienam var nopirkt sj.se. Var pirkt biļeti uzreiz līdz, piemēram, Skavasta flygplats un tā būs derīga arī autobusam, bet tas parasti sanāk nedaudz dārgāk nekā pirkt atsevišķi vilciena biļeti un tad autobusa biļeti.

Autobusos pieņem tikai kartes, ar skaidru naudu maksāt nevar. Brauciens Nykoping - Skavasta maksā 26 SEK (pieaugušajam), par Vasteras nepateikšu, jo nekad tur neesmu braucis un internetā ātrumā neatrodu, bet domāju, ka ne stipri dārgāk.

Vilciena biļetes ir vislētākās, kad tās tikko laiž pārdošanā, kas parasti ir 3 mēnešus uz priekšu (tas noderētu ne tikai šim, bet jebkādiem braucieniem ar vilcienu Zviedrijā).

Kopējais ietaupījums nav pārāk liels un arī laiks aizies nedaudz vairāk, lai nokļūtu uz/no lidostas. Var gadīties, ka vajadzīgajā laikā, piemēram, nemaz neiet izdevīgs vicliens vai arī tas ir pārāk dārgs. Bet vidēji var ietaupīt ap 25 SEK uz vienu cilvēku (Flygbussarna biļete maksā 139 SEK pieaugušajam, ar vilcienu sanāks ap 100-125 SEK). Tomēr, ja brauc vairāk cilvēku, tad kopējais ietaupījums, protams, ir jūtams. Ieteiktu arī izmantot šo vairāk, lai brauktu UZ nevis NO lidostas, jo, ja lidojums aizkavējas un sanāk nokavēt vilcienu, tad biļete vējā.

Janochka
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/10/2011
Ziņas: 841
Manīts: pirms 3 ned

Ja nu kādam noder - no Arlandas uz Vasteras visērtāk ir tikt: 1. Autobuss Arlanda - VasterasResecentrum www.swebus.se - atiešanas laiki, biļetes 2. autobuss (Nr.3) no Vasteras centrālās stacijas (ReseCentrum) uz Flygplats.

osakanesaka
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/05/2012
Ziņas: 110
Manīts: pirms 12 ned

Ja lidmašīna plāno ielidot ARN 13:15 + vēl bagāža jāsavāc, tad ir reāli bez stressa paspēt uz tā vakara kuģi uz Rīgu, kas iziet no Stokholmas ostas 17.00?

Un ja mēs esam 4 cilvēki ar lielām bagāžām, tad labākais (šajā gadījumā ērtākais un ātrākais) varinats ir ņemt taksi, vai labāk nē?

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3610
Manīts: pirms 5 ned
Kur: Stokholma

Ja ielido laikā (vai pat līdz 14:30), tad var mierīgi paspēt. Ja aizkavējas un ielido pēc 15:15, tad sāktu satraukties. Jā, ar taksi būtu visērtāk un arī ātrāk. Pēdējā iečekošanās uz kuģa 16:30, bet parasti arī laiciņu pēc tam atļauj. Brauciens ar taksi aizņems nedaudz zem stundas, ja nebūs lieli sastrēgumi.

Guess
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/08/2009
Ziņas: 126
Manīts: pirms 27 ned

Skatoties kurā dienā Tu ielido!
Ja tā ir sestdiena vai svētdiena, tad nebūs problēmas ar trafiku –35 – 40 minūtes ar Taxi.
Darba dienā - neviens nevar zināt, bet es teiktu ka ne vairāk par stundu.
Ja ielido ar reisu no Eiropas, es teiktu ka bagāža būs pieejama aptuveni 15 - 20 min pēc ielidošanas. Ja ir garais reiss tad – 30 – 40 min.
Taksi no Arlandas T5 līdz Frihamnsgatan 21 izmaksas aptuveni 500 SEK.
Labāk izmantot dzelteno taksi http://www.taxi020.se/ ( nedaudz lētāk nekā stockholm taxi http://www.taxistockholm.se/en/Fare-and-payment/.
Principā, ka infests teica, ja lidmašīna nekavē ilgāk par 2 stundām ir ļoti OK.

Guess
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/08/2009
Ziņas: 126
Manīts: pirms 27 ned

4 cilvēkiem labāk ņemt taksi. Būs krietni ērtāk. Izmaksas ziņā nebūs dārgāk par sabiedrisko transportu. Varbūt nedaudz. 

osakanesaka
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/05/2012
Ziņas: 110
Manīts: pirms 12 ned

Paldies par viedokļiem. Ielidosim ceturtdienā ar Pegasus no Stambulas. (vispār lidojums ar viņiem ir no Dubajas). Cik paskatījos, Pegasus statistika ir ok un viņš nekavē baigi....

osakanesaka
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/05/2012
Ziņas: 110
Manīts: pirms 12 ned

vel viens jautājums Smile

sanāk lētāk pirkt kruīzu Stokholma-Rīga-Stokholma nekā vienvirziena biļeti Stokholma-Rīga. Tā taču nebūs problēma, ja mēs izmantosim tikai pirmo daļu (līdz Rīgai). Nekad neesmu braukusi ar to prāmi, tapēc varbūt mazliet dumjš jautājums... Smile mēs tad varam vienkārši kāpt ārā ar visiem saviem koferiem un neatgriezties? Smile

Pūpolīte
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/04/2011
Ziņas: 184
Manīts: pirms 6 ned
Kur: Spānijā

Osakanesaka, protams ka variet droši kāpt nost no prāmja un neatgriezties Smile

kastanis
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/02/2015
Ziņas: 7
Manīts: pirms 3 gadi

Sveiciens!

Gribēju jautāt pēc padoma par nokļūšanu no Stokholmas uz Skavstas lidostu.

Laikam, ka izdevīgāk sanāk pirkt biļetes šeit: http://flygbussarna.se/en/skavsta

bet gribu jautāt: tur pie biļešu izvēles nevar uzreiz norādīt kurā virzienā vēlos braukt ,bet tikai to/from Skavsta. Kā arī nevar izvēlēties konkrēto reisa laiku.

Varbūt to var darīt, kad samaksāts jau par biļeti? Vai kāds zina?

Paldies!

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4741
Manīts: pirms 1 d

Man domāt, ka saits ir uzkāries. Turpat aprakstītas visas opcijas, kur un kā nopirkt biļetes.

Ar šatlu ir visizdevīgāk, bet vai lētāk, jāskatās sīkāk. Alternatīva - vilciens līdz Nīčepingai un tad pilsētas buss no stacijas uz lidostu.

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3610
Manīts: pirms 5 ned
Kur: Stokholma

Jtt, pareizi raksta - ērtāk ar Flygbussarna. Biļete nav konkrētam reisam, jo vari braukt ar jebkuru reisu un jebkurā virzienā. Laiku pierezervēt nav iespējams. Parasti vietu netrūkst un autobusi kursē regulāri. Mājaslapā var redzēt grafiku. Tikai agri no rīta vai nakts stundās ir vērts to pētīt, jo pa dienu tomēr autobusu pietiek.

Ar vilcienu+vietējo busiņu ir lētāk, ja pērk ļoti laicīgi, visu var nopirkt vienā biļetē http://sj.se. Jāmeklē no Stockholm C uz Skavsta Flygplats. Ar Flygbussarna sanāk 139 SEK, ar vilcienu (ja pieejama lētākā biļete) 102 SEK.

Bet vilcienu ne vienmēr var piekombinēt lidojuma laikam (nav lētāko biļešu, piemēram), otrkārt biļete ir derīga tikai uz konkrēto laiku. Ja turpceļam nav problēmu tā braukt. Tad atpakaļceļā vai nu jāpērk ar labu laika rezervi (ja lidojums kavējas), bet tad sanāks gaidīt, ja ielidos laikā vai ātrāk, vai nu jāriskē, ka lidmašīna var ielidot vēlāk un nokavē reisu un pazaudē visu naudu.

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4741
Manīts: pirms 1 d

Ukraiņu dzc kluba forumā šis vilciena maršruts tika apskatīts ar diezgan interesantiem rezultātiem par nokavētiem atiešanas laikiem un tā. Precīzi vairs neatceros, iznākums bija pozitīvs vai nē.

kastanis
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/02/2015
Ziņas: 7
Manīts: pirms 3 gadi

Paldies par informāciju visiem! Man jābūt lidostā jau ļoti agri ap 6:30 un der tikai autobuss tāpēc. Tā kā esmu Stokholma jau pāris dienas tad stresa par kavēšanos nebūs, galvenais laicīgi piecelties/neaiziet gulēt pēc U2 koncerta Smile

infests
Nav tiešsaistē
Kopš: 24/05/2011
Ziņas: 3610
Manīts: pirms 5 ned
Kur: Stokholma

Ja domāts ir Arlandas Stokholmas lidostā, tad man Tev ir labas ziņas. Naktī var izbraukt ar parasto sabiedrisko vispār bez pārsēšanās. Tieši pretī no centrālās stacijas (otrā pusē ielai, nevis tur, kur ir stacija) iet tiešais autobuss uz Arlandu - maršruts 593. Tiesa pēdējais atiet 3:50 un pienāk 4:29, tā kā, iespējams, tas Tev būs nedaudz par ātru.

kastanis
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/02/2015
Ziņas: 7
Manīts: pirms 3 gadi

Nē, man ir Skavsta diemžēl. Arī sanāk, ka jābrauc 04:30 un iebrauc lidostā 05:50, bet nākamais reiss jau biki par vēlu, jo ierodas tikai 07:00 lidostā.

tommy
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/04/2009
Ziņas: 32
Manīts: pirms 38 ned

Guess rakstīja:
Skatoties kurā dienā Tu ielido!
Ja tā ir sestdiena vai svētdiena, tad nebūs problēmas ar trafiku –35 – 40 minūtes ar Taxi.
Darba dienā - neviens nevar zināt, bet es teiktu ka ne vairāk par stundu.
Ja ielido ar reisu no Eiropas, es teiktu ka bagāža būs pieejama aptuveni 15 - 20 min pēc ielidošanas. Ja ir garais reiss tad – 30 – 40 min.
Taksi no Arlandas T5 līdz Frihamnsgatan 21 izmaksas aptuveni 500 SEK.
Labāk izmantot dzelteno taksi http://www.taxi020.se/ ( nedaudz lētāk nekā stockholm taxi http://www.taxistockholm.se/en/Fare-and-payment/.

ja es no Rīgas ar prāmi esmu 10.30 Stokholmā, bet no Arlandas reiss uz Phuketu 12.30 varētu paspēt izmantojot TAXI (lidojums ir 5dien)???

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 35 ned
Kur: RIX

Es to uzskatītu par pilnīgu neprātu, mēģināt tādu savienojumu.