Gruzija (īsais variants)

414 atbildes [Pēdējā ziņa]
Dunduri
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/05/2010
Ziņas: 798
Manīts: pirms 3 d

Tā kā informācija par tūrismu Gruzijā ir stipri ierobežota, tad te būs nedaudz ideju.
Braucām jūnija sākumā uz 4 dienām. Airbaltic fanu dienas piedāvājums – 70Ls. Jārēķinās ar faktu, ka lielākā daļa reisu Tbilisi ielido/izlido nakts vidū. Sabiedriskais transports naktī nekursē. Variants viens – taksis (ap 25-30GEL) vai vienoties par nomas auto piegādi uz lidostu. Ap 3,3GEL=1Ls

Auto noma
Te nedaudz jāpaskaidro, ka nomas tirgus ir šaurs. Pāris starptautiskie (ļoti dārgi) un nedaudz vietējo (lētāki, bet vienalga dārgi). Ceļi valstī ir divos stāvokļos – vai nu samērā labi vai katastrofāli slikti. Tādēļ pirmais nomas piedāvājums ir džips. 100USD/dienā. Bet! Džips nebūs jauns. Vidēji ap 10 gadu. Pie tam vidēji ir nobraukuma limits 150km dienā. Pārsniegums – ap 0,4-0,5 GEL/km.
Mēs īrējāmuz 3 dienām  www. rentcarstbilisi.com  14 gadus vecu Fordu par 50USD/dienā (izturēja). Limits 250km/dienā. Par piegādi uz lidostu – 30USD, depozīts 200USD.

Cilvēki
Neticami, bet ziņa, ka esam no Latvijas, atver lielāko daļu gruzīnu siržu. No šīm 4 dienām ir n ziemeļniekiem pilnīgi neticamu stāstu par pilnīgi svešu cilvēku sirsnības izpausmēm. Ieteikums – runājiet ar vietējiem! Vecākie runā krieviski, jaunieši laukos nekā, pilsētā angliski.
Fantastisks ēdiens, samērā lēts – krodziņus un restorāniņus var atļauties katru dienu.
Valsts, it sevišķi lauku reģionos no kara vēl nav atkopusies un dzīvo ļoti, ļoti nabadzīgi. Principā – naturālā saimniecība.

Maršruts
Stāsta, ka interesantākais esot Svanetijas reģions, bet tam vajagot vismaz 4 dienas. Tā kā mēs 1 no 4 plānojām Tbilisi, tad atlika tikai 3.
Plānošanu būtiski apgrīutina karšu trūkums. Pat www.maps.google.com  Gruzija ir balts laukums. Kartes var dabūt lidostā info birojā (bez kilometrāžas un pie nosacījuma, ka nav beigušās). Apmeklējot lielākās pilsētas, arī vērts ieiet Info birojos un paņemt pa bukletam – tur var atrast tālruņus vietējo reģionu viesu mājām, jo I-netā ir praktiski tikai lielās viesnīcas. 

1.diena
Kahetijas reģions – vīna audzēšanas ielejas. Veikalos vīna praktiski nav, bet to var pirkt tirgū, kur iedos pagaršot un pārdos, salietu visdažādāko veidu plastmasas pudelēs (bet var dabūtr arī 3-litru burkā Smile)
Bodbe - sieviešu klosterkomplekss. Šeit apbedīta Sv. Nono, kura  ieviesa kristietību Gruzijā. Ieeja brīva
Signagi – skaitās viena no reģiona tūristiskākajām pilsētiņām. Ļoti restaurēta, teiktu, ka pat vietām pārāk kļuvusi Eiropeiska
Tsinandali . Skaista muzej-muižiņa A. Čavčavadzes īpašumos ar lielu parku, veca vīna darītava, testēšana. Maksas ieeja (mums nejauši iznāca par velti)
Telavi – reģiona centrs. Ievērības cienīga Botonistsikhe pils, 5 GEL (te gan apskatāmas tikai pāris telpas, bet, ja nu sanāk te būt – ieteiktu apskatīt)

Nakšņošana iespējama gan Telavi, gan Signagi. Mēs aizbraucām līdz Ananuri (jābrauc pa Gombori ceļu – tas ir atjaunots). Ananuri miestiņā veikaliņā jāpajautā, kur dzīvo Ļena, kas izīrē istabas un tur parādīs. Ļenas tante ir uber jauka gruzīniete. Nakšņošana atsevišķā mājā ar siltu dušu. Līdz eiro-remontam tur ir tālu, toties tur var dabūt gan ārprātā milzīgas nac.vakariņas, gan brokastis un papļāpāt ar saimniekiem. 2 cilv. kopā mums bija 60GEL. Bet Ļena mierināja, ka nākamā nakts nebūšot tik dārga.

2. diena Kalni.
Braucam skatīties Kazbegi pa Gruzijas kara ceļu. Ceļš ir patiesi gleznains, pilns ar aitām, govīm. Nu, smuki. Jābrauc līdz miestiņam Stepantsminda. Te nu auto vajadzētu likt nost un vai nu 1,5h kāpiens vai 20 min action brauciens kalnā līdz  Gergeti Sv.Trīsvienības baznīciņai. Ja noveicas ar laiku, tad šīs nu būs labākās ceļojuma bildes. Brauciens augšā ar Ņivu 40-50GEL. Auto nebūs jāmeklē – vietējie šoferi momentā nopeilē iebraucējus. Te ir arī milzums naktsmītņu.
Nakšņot var arī pa ceļam esošajā Gudauri (slēpošanas miestiņā, kurš vasarā izskatās galīgi izmiris).
Vēl būtu jāpabrauc pa to pašu ceļu līdz Krievijas robežai (kādi 10-15km) – ceļš iet pa Dariali aizu un atkal skaisti skati.
Atpakaļ – pa to pašu ceļu. Var iebraukt Sno ciematā – kaut paskatīties savdabīgo ciemata izskatu, var noīrēt Ņivu, lai izbrauktu Sno ieleju (esot skaisti, bet mums nebija laika).
Ananuri ciematiņā ir vecs cietoksnis, kuru vērts apskatīt (ieeja brīva), kas ir blakus lielai ūdenskrātuvei, kur vasarā esot labas peldvietas (jīunija sākumā ūdens bija auksts). Nakšņojam pie Ļenas. Ir lētāk Smile

3 diena

Uplistsikhe – alu pilsēta netālu no Gori (ar norādēm bēdīgi, būs n reizes jājautā vietējiem). 10GEL. Ieteiktu uz vietas sarunāt gidu 10-15GEL, ir to vērts.
Pašā Gori ir Staļina muzejs, bet to neapmeklējām.
Mtskheta – vecā Gruzijas galvaspilsēta, kas tikko kā restaurēta (un.... sāk atgādināt Austrijas mazpilsētu), te, protams, neiztrūkstošā lielā baznīca (to Gruzijā ir nnnn skaitā).
Jvari baznīca – blakus Mtskhetai augsta kalna galā, no kuras paveras lielisks skats uz apkārtni (noteikti uzbrauciet tur augšā!) 

Kopumā šis loks iznāca ap 800km. Ja ir laiks, ap 1,5h braucienā no Tbilisi DA virzienā ir David Gareja alu klosteris - to arī daudzi iesaka apmeklēt, bet tur kalnos esot jāuzmanās - esot daudz čūsku.

4.diena Tbilisi
Jāsaka, ka Tbilisi nav Rīga, kuras centra apskatīšana aizņem vien pāris stundas. Pilsēta ir liela, apkārt vairāki kalni, no kuriem paveras labs skats (un gribas jau no visām pusēm paskatīties). Nu, piemēram:
- jaunā gigantiskā baznīca kalnā (jābrauc līdz metro Avlabari)
- vecais Narikala cietoksnis (arī kalnā), ieeja par brīvu
- vecpilsēta ar daudzām ieliņām, dažādu konfesiju baznīcām un vecajām mājām ar foršajiem balkoniņiem
- Rustaveli laukuma rajons (jaunāka pilsētas daļa) utt
Jā, un vajadzētu apmeklēt viņu slavenās (vēl no Puškina laikiem) sērūdens pirtis. Tās ir īpašā pilsētas rajonā Abanotubani. Ir iespēja izvēlēties individuālas telpas (2-6-vietīgas). Process sastāv no mirkšanas 45C minerālūdenī un tālākas ļaušanās skrubēšanai un putu masāžai. Diviem stundas process izmaksāja 45GEL
Nakšņojām Couchsurfingā, taču bukletos bija minētas viesu mājas ap 25-30GEL cilv., kā arī, protams, labas viesnīcas ap 50-60USD.

Rezume – gribētu aizbraukt vēlreiz.

Buicis
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 5510
Manīts: pirms 17 min
Kur: RIX.

Ieinteresēja šis aprakst.  Būs jāaizlido.

2024: RIX, FRA, BER.
http://my.flightmemory.com/buicis

Māris
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2009
Ziņas: 4110
Manīts: pirms 8 st

http://wofkagruzija.posterous.com/

Te arī var palasīt, kā Gruzija izskatās mūsu acīs Smile

Janix
Lietotāja Janix attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 17/04/2009
Ziņas: 90
Manīts: pirms 2 ned

Vakar atgriezos no 7 dienu ceļojuma pa Gruziju. Fantastisks brauciens, manuprāt vērtīgākais tur ir cilvēki. Pilnīgi nepazīstami kļūst par labākajiem draugiem. Nevienā vietā nesajutu turku stilu ko izkrāpt no tevis vai kā apmāniīt. Ja gruzīns aicina tevi uz restorānu tad viņš arī apmaksā rēķinu, pat nemēģini iebilst. Par šo ceļojumu varētu grāmatu uzrakstīt.

Duducis
Nav tiešsaistē
Kopš: 22/11/2010
Ziņas: 39
Manīts: pirms 11 ned

Piekrītu, ka Gruzijas galvenā vērtība ir cilvēki un viņu tradīcijas, kā arī fantastiskā daba. Tomēr, manuprāt, gruzīni ir arī visai viltīgi - nepakautrēsies nocelt klientu konkurentam vai arī sameloties acīs skatīdamies. Bet tie būs tādi "baltie" meli, kā piem., ka vajadzīgajā virzienā sabiedriskais transports sen kā nekursē un vienīgais transporta līdzeklis ir viņa [drauga, tēvoča, svaiņa] taksis.

Mani galvenie atklājumi un secinājumi par Gruziju:

 

0. Gruzīni ir ļoti sirsnīga un viesmīlīga tauta, kas ļoti tur godā ģimeniskās vērtības.

1. Gruzīniem patīk kaulēties, atļaujiet viņiem šo prieku! Tas arī krietni samazinās ceļojuma izmaksas.

2. Braucot ne sezonā, var īpaši neiespringt uz naktsmāju un transporta rezervāciju - naktsmājas un transporta pakalpojumi jūs atradīs paši. Katram gruzīnam, šķiet, ir kāds radinieks, kas izīrē naktsmājas, vēl kāds radinieks, kas ir taksists un vēl kāds cits, kam pieder restorāns. Galvenais sāciet runāt!

Tomēr, ja naktsmājas ir sarunātas, labāk… nesakiet kur. Jo tad uzzināsiet, ka saimnieks ir vai nu devies uz pilsētu vai uz bērēm vai vienkārši nevarēs jūs pieņemt, bet re ku' izpalīdzīgajam jaunajam paziņam kā reiz ir zināma jauka istabiņa, ko jums varētu izīrēt cerētajā galamērķī. Un jūsu iepriekš sarunātais saimnieks paliks ar garu degunu. Arī pārvilināšana uz citu taksi ir sastopama lieta.

3. Valoda - lai saprastu uzrakstus, iesaku izdrukāt gruzīnu alfabētu un tam atbilstošos latīņu burtus. Vietām uzraksti ir tikai gruzīnu valodā, un šādos gadījumos neliels špikeris ļoti noder. Vietējie lielākā daļa runā vai vismaz saprot krievu valodu, pilsētās jaunieši runā arī angliski.

4. Populārākais vietējais pārvietošanās līdzeklis ir maršrutka - lēti, vidēji ātri un kolorīti. Maršrutkā par braucienu maksā izkāpšanas brīdī. Ir arī vilcieni.

5. Maksāšana pārsvarā skaidrā naudā, naudu mainījām lidostā.

6. Gruzīni gatavo nu ļoti ņammīgi - ja ir iespēja, naktsmājas meklējiet pie vietējiem, kas izīrē istabas, bieži vien cenā iekļaujas arī vakariņas. Gruzija nav šašliku karaļvalsts! Tomēr krodziņos var dabūt arī plašu uz oglēm gatavotu gaļas klāstu.

7. Neskatoties uz to, ka daudz kur prasījās pēc saimnieciskas rokas un remonta, Gruzijā visur jutāmies droši, arī diennakts tumšajās stundās.

8. Sievietes un vīrieši. Vīrietis ir ģimenes apgādnieks un viennozīmīgi ģimenes galva un publiskā seja. Sieviete rūpējas par māju, bērniem un vīrieti. Visus lēmumus pieņem vīrietis, tāpēc lielā mērā viņa viedoklis ir galvenais un arī vienīgais.

9. Pie galda pirmo apkalpo vīrieti. Tūrisma pilsētās (piemēram, Batumi) jau manāmas atkāpes no šīs tradīcijas un ēstuvēs pirmā ēdienu var pasūtīt arī sieviete.

10. Ārpus lielajām pilsētām sievietes nevalkā bikses, pārsvarā tie ir melni svārki krietni pāri celim. Vīriešiem  - džinsi un melna ādas jaka. Gruzīniem vispār patīk melnā krāsa apģērbā. Kalnos šur tur manījām arī sirmus onkulīšus galifē biksēs.

11. Pirms brauciena ar taksi ieteicam vienoties par precīzu summu un valūtu, kādā tiks maksāts, lai nerastos pārpratums, ka jūs esat gatavojušies maksāt laros, bet šoferis pieprasa eiro.

12. Plānojot šo braucienu izmantoju wunderground.com, lai vismaz aptuveni nojaustu kāda gaisa temperatūra sagaida brauciena laikā un cik stundas gara ir dienasgaisma.

13. Plānošanā tika izmantots arī LP 2008.gada travel guide (Georgia, Armenia & Azerbaijan travel guide), tomēr tas man sagādāja vilšanos – lai gan apraksti par objektiem bija labi, tomēr daudzās vietās informācija bija nepilnīga vai maldinoša, piemēram, apraksti par naktsmītnēm un ēstuvēm bija ļoti neprecīzi, aktualitāti zaudējuši un dažas lieliskas vietas neiekļāva vispār. Kultūrvēsturisko objektu un apskates vietu apraksti man šķita pieņemami.

14. Gruzīni ir ļoti, ļoti ticīgi. Pareizticīgo dievnami ir praktiski visur, vīriešiem jāvalkā garās bikses, sievietēm svārki pāri celim, apsegta galva un pleci.

15. Daudz kur pensija ir ap 100 lariem, kas atbilst apmēram 30 latiem. Līdz ar to arī naktsmītnes un iztika ir lētāka kā Latvijā, labas naktsmājas var mēģināt atrast arī pa 30-40 lariem 2 cilvēkiem.

16. Daudzi saka, ka gruzīni ir traki braucēji. Šim apgalvojumam drīzāk nepiekrītu. Visās valstīs ir traki, gados jauni puiši (pārsvarā), kas brauc neprātīgi. Gruzija nav izņēmums. Toties Gruzijā daudzi ceļi ir ne pārāk labā stāvoklī un ir nosacīti maz auto, kas krietni samazina gan braukšanas ātrumu, gan arī mašīnu nav daudz. Ir sava braukšanas kultūra - skaties acīs pretīm braucējam. Līdz ar to arī braucot 5 joslās uz divvirzienu ceļa ar 1 joslu katrā virzienā, viss beidzas labi, jo ātrums ir mazs un šoferi vēro viens otru.

 

Vispār iespaidu ir vesela jūra! Smile

normis
Lietotāja normis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 21/03/2011
Ziņas: 287
Manīts: pirms 22 ned

Duducis, par #13 - Lonely Planet tev izdots 2008. gadā, tātad dati ir vismaz 4 gadus veci. Mēs uz Ķīnu piemēram braucām ar LonelyPlanet, kas bija izdots izlidošanas dienā (sanāca dabūt pirms nonākšanas veikalos) bet tur jau bija veca informācija un daudz cenu kļūdu. Tāda tā pasaule ir - mainās ar katru dienu. 

Dunduri, iesaku apsvērt GPS iegādi, priekš tā vienmēr var atrast labas kartes. Datorā savukārt - Papildus Google maps vienmēr ir Bing maps, Openstreetmap.org un citi. 

Juri, varbūt jāapsver "Karšu" tēmas izveide? Tā varētu būt zem sadaļas, kas sauktos "Gatavošanās ceļojumam" par visāda veida ekipējumu? 

sunfuns
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/06/2011
Ziņas: 1209
Manīts: pirms 1 ned

Es pašlaik tieši gudroju uz kurieni doties šogad atvaļinājumā. Divas pilnīgi dažādas vietas vilina - Kaukāzs (Gruzija un/vai Armenija) un Ziemeļskandināvija ar polaro dienu. Škiet ka vairākiem no jums ir pieredze ceļojot pa Kaukāzu, tad varbut varat padalīties ar dažiem praktiskiem padomiem:

- vai ir iespējams un ir vērts apmeklēt Gruziju un Armeniju viena ceļojuma laikā? Divas nedēļas ir max laiks ko varu atlicināt šādam pasākumam šogad.

- cik vitāla ir mašīnas īre? Drusciņ uztrauc ka mašīnas ir vecas un es nekad neesmu braucis pa ceļiem kas vel sliktāki nekā LV...

- kādas vēl vietas varat ieteikt ko apmeklet ja ir vairāk laika (papildus tām ko piemineja Dunduri)? Uz Batumi un Melnās jūras krastu droši vien, vai ne?

- kad klimata ziņā ir labākais laiks uz turieni doties?

2018: RIX, FRA, ZRH, BSL, VIE, MUC, SJJ, BKK, REP, PNH, BOM, CCU, DXB, IXB, HYD, VTZ
https://traveltip.org/visited.php?sunfuns

Gauss
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2010
Ziņas: 167
Manīts: pirms 1 gads

Tbilisi noteikti ieteiktu apmeklēt sēra pirtis - tur ir gan publiskās, kur viss vienā vietā, gan privātās, kur ir atsevišķa telpa katrai grupiņai. Visas tās pirtis ir vienā vietā, tā kā tik jāizvēlās pēc savas gaumes.

Par braukšanu - jārēķinās, ka viņi brauc diez gan haotiski un paši pēc savas izpratnes par CSN Smile

MartinsT
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/02/2009
Ziņas: 178
Manīts: pirms 8 ned

Armēnijā īrējām auto - praktiski jauns nissan mazauto no Hertz. lēti nebija. Hertz īrēja arī Ņivas un 5-tos žiguļus. Ja braukšana pa Rīgas ielām nesagādā problēmas - arī tur nepazudīsi. Vai auto nepieciešams vairāk atkarīgs kādas komforta prasības un kādi/kur plānotie apskates objektti. Man domāt ka 2 nedēļās vari arī Armēniju paķert klāt.

Duducis
Nav tiešsaistē
Kopš: 22/11/2010
Ziņas: 39
Manīts: pirms 11 ned

 Mēs bijām Gruzijā uz 5 dienām, un tas noteikti bija pārāk īss laiks, lai visu apskatītu. Jāņem vērā, ka Gruzijā attālumi var būt relatīvi nelieli (piem., ap 400km), tomēr ceļi nav izcilā stāvoklī, tādēļ īpaši ātri pārvietoties nesanāks. Sākumā gribējām īrēt auto, tad parēķinājām, ka diviem cilvēkiem tas sanāks tomēr izteikti dārgāk kā nolīgt vietējo šoferi vai braukt ar t.s. maršrutkām, kas kursēja pietiekami bieži un pārklāja visus mums nepieciešamos maršrutus. Pie tam, braucot ar vietējiem, noteikti vairāk izjutīsi kultūru un Gruzijas garšu. Gruzija - tie ir tās cilvēki. Smile Un nebūs jādomā, kurš atsakās no vietējiem brūvētajiem labumiem, lai varētu braukt pie stūres.

Kāds ir ceļojuma mērķis un visvairāk interesējošās lietas? Ja pēc iespējas vairāk un dažādākas lietas redzēt, tad laikam var mēģināt apvienot abas valstis vienā braucienā. 

Gruzijā, manuprāt, būtu jāapmeklē sēra pirtis Tbilisi, var izbraukt militāro ceļu līdz Kazbegi (tur uzkāpt kalnā baznīcā, pa ceļam apmeklēt Mtskhetu un Anauri), Davit Gareja klosteris, alas Uplistsikhe, vīna reģions Kahetija un noteikti, noteikti jāiepazīstās ar kādu gruzīnu, jāierauga Gruzija viņa acīm un no sirds jāizbauda gruzīnu viesmīlība! Smile Par Batumi - vasarā tā ir tipiska atpūtnieku pilsēta, varētu būt daudz cilvēku. Tūristu daļa ir atjaunota un izremontēta, bet mazliet tālāk no krastmalas jau sākas "normālā" Gruzija. Smile

Šad tad iedvesmai paskatos ukraiņu šovu, te ir daļa par Tbilisi (krievu valodā):   inter.ua/ru/video/program/orel_reshka/2011/05/29/tbilisi 

Ja kāds plāno ceļojumu uz Gruziju, var padot ziņu privāti (šeit publicēt visu info būtu visai pagari), man vēl ir saglabājušies dažādi materiāli no rudens, kad plānoju savu braucienu, varbūt kādam var noderēt iedvesmai! 

sunfuns
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/06/2011
Ziņas: 1209
Manīts: pirms 1 ned

Paldies par atbildēm.

Pamatā interesē Kaukāza kalni un vēstures pieminekļi (vecas pilis, klosteri utt) un tik tuvu esot būtu grēks arī lidz Melnajai jūrai neaizbraukt. Ar īstiem gruzīniem iepazīties ari būtu interesanti plus būs iemesls atsvaidzināt krievu valodas zināšanas - sen jau nav iznācis to lietot. Ātrak par jūlija sākumu jau laikam neiznāks tā ka vēl ir laiks padomāt tieši ko un kā...

2018: RIX, FRA, ZRH, BSL, VIE, MUC, SJJ, BKK, REP, PNH, BOM, CCU, DXB, IXB, HYD, VTZ
https://traveltip.org/visited.php?sunfuns

Duducis
Nav tiešsaistē
Kopš: 22/11/2010
Ziņas: 39
Manīts: pirms 11 ned

Beidzot atradu Gruzijas info mājaslapā arī karti, kur aprakstītas galvenās lietas (viņuprāt), kas jāapskata Gruzijā:

georgia.travel/travel/index.php

tiesa gan, interesantākā daļa ir itāliski (tourism map - page 1), angliski ir tikai otrā kartes puse. Var mēģināt atšifrēt pēc bildītēm un vietu nosaukumiem.

kristra
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/08/2013
Ziņas: 2
Manīts: pirms 10 gadi

Kā ir ar mikroautobusiem, vai tā ir taisnība, ka valsti mierīgi var apceļot arī šādā veidā?

Droši vien, ka nav pieejami mikriņu laiku grafiki, tad kā ir iespējams ceļojumu savlaicīgi saplānot?

sunfuns
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/06/2011
Ziņas: 1209
Manīts: pirms 1 ned

Pilnīgi noteikti var, tie iet uz visām pusēm. Grafiki gan ir pilnīga fikcija - tas attiet kad ir pilns. Dažreiz ātrāk nekā "grafikā", dažreiz vēlāk... 

2018: RIX, FRA, ZRH, BSL, VIE, MUC, SJJ, BKK, REP, PNH, BOM, CCU, DXB, IXB, HYD, VTZ
https://traveltip.org/visited.php?sunfuns

Lucky
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/03/2009
Ziņas: 74
Manīts: pirms 6 ned
Kur: RIX

Apceļoju 2012. gada novembrī Gruziju ar mikriņiem + dažām vietām šoferis ar auto. Info par mikriņu kuršēšanu ņēmu no LP. +/- atbilda patiesībai. Vēl daudz palīdzēja vietējo aptaujāšana Couchsurfing portālā un info iegūšana uz vietas.

Ica mica
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/01/2011
Ziņas: 214
Manīts: pirms 2 gadi
Kur: Riga

Mēs šī gada maijā apceļojām ar maršrutkām/vilcienu. Maršrutnieki perfekta lieta! Ja zina, kur jānokļūst, tad galvenais katrā 'stacijā' uzmeklēt dispečieri. Ja neatradīsies dispičers (kurš laipni noķers un iestūķes pareizā virzienā), tad pārējie metīsies palīgā. Galvenais, ļauties. Taksistu atbildes vēlams dalīt ar 16, jo viņi vēlas jaunus klientus Smile.

 

Huks
Lietotāja Huks attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/03/2011
Ziņas: 208
Manīts: pirms 30 ned
Kur: Rīga

Par vilcienu nemācēšu teikt, bet bez maršrutkas neiztikt nekādi. Tikai tās maršrutkas arī dažādas - ir tādi, kas nesas liielā ātrumā, bet ir tādi, kas tik tikko velkas un pie viena ir pārpildīti. Vispār man jau šķiet, ka būt Gruzijā un nepārvietoties kaut vai pāris stundas ar maršrutku, nozīmē nepaņemt kaut ko no vietējā kolorīta.

Tomēr jāsaka, ka Gruzijā ir mūsu mērogiem ļoti lēti taksometru pakalpojumi, un reizēm uz patālām vietām var paņemt taksi. Tomēr irvietas, kur ar sabieedrisko nemaz nepiebrauksi (piemēram, Džvari klosteris). Takši ir cita Gruzijas šķautne, ko arī ieteiktu izbaudīt.

 

sunfuns
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/06/2011
Ziņas: 1209
Manīts: pirms 1 ned

Ar takšiem var tīri labi sarunāt, bieži tikai drusku dārgāk nekā ar sabiedrisko. 

2018: RIX, FRA, ZRH, BSL, VIE, MUC, SJJ, BKK, REP, PNH, BOM, CCU, DXB, IXB, HYD, VTZ
https://traveltip.org/visited.php?sunfuns

Juta
Nav tiešsaistē
Kopš: 23/11/2011
Ziņas: 4
Manīts: pirms 1 gads

Mēs ar bijām šogad maija beigās 10 dienas pa Gruziju : pamatā ar maršrutkām, Tbilisi- Batumi ar vilcienu, kas bija ļoti apgrūtinoši- vilciens brauc ļoti lēni, ik pa 30min apstājas, kaut arī bijām paņēmuši dārgāko kajīti divatā -  viss netīrs, kaimiņu kajītēs visu nakti dzīres un pīpēšana kajītē tas ir normāli. Pāris vietās ņēmām šoferi (tā kā daži jau pieminēja - pietiek ieminēties viesnīcā, kad nepieciešamais brālēns tiek sagādāts), normālā cena 100 lari dienā par šoferi ar auto.  Maršruts bija: Tbilisi - Batumi - Kutaisi (Prometeja alas) - plānojām Borjomi, taču aizbraucām pēc mikriņa šofera ieteikuma uz Akhaltsikhe un Vardzia - Tbilisi - Signaghi (vīna tūre, David Garegji-Lagodekhi dabas parks) - Tbilisi - Kazbegi - Tbilisi.

No savas pieredzes gribētu papildus visam šeit pieminētajam piebilst:

iesaku apmeklēt Prometeja alas, Kutaisi (blakus netālu atrodas otras alas,kas ir senākas, taču nav tik lielas) - šis alas ir salīdzinoši nesen atklātas un ļoti iespaidīgas stalaktītu/stalagmītu alas kopējā garumā ap 25km, tūres garums bija apmēram 1 stunda. Likās tiešām iespaidīgākās alas kas līdz šim redzētas un domāju ,ka otras alas nemaz nav jāapmeklē.

Signaghi - varu ieteikt šādas naktsmājas - http://www.lonelyplanet.com/georgia/kakheti/sighnaghi/hotels/david-zandarashvili-s ļoti jauki saimnieki, katru nakti pie viņiem paliek 10-15 dažādu tautību tūristi, kuri visi tiek aicināti pie vakariņu galda (par 20 lariem), kur notiek tusiņš līdz pēdējam viesim, kurš var izturēt - vīns tiek piepildīts nepārtraukti bez papildus samaksas, brīžos, kad saimieki jūt, ka viesiem savā starpā nav vairs par ko runāt - nāk, iesaistās, dzied dziesmas (jaunā paaudze runā angliski, krieviski, vecā krieviski). Vēl šādā vietā būt ir izdevīgi, kad izmanto mašīnas šofera tūres pakalpojumus - mēs visas trīs dienas sarunājām vēl kādu pāri no pārējiem viesiem un tādā veidā 100laru maksu dalījām uz pusēm katru dienu ar kādu citu pāri, jo maksa ir fiksēta par auto neatkarīgi no pasažieru skaita. 

Lagodekhi nacionālais parks - tur protams viss ir "wild" - nav ne tūristu takas, ne kartes pa ceļam, tikai koks pārlikts tilta vietā pāri upei vairākās vietās, galā pēc kādu 2-3 stundu gājiena ļoti skaists ūdenskritums (parkā ir vairākas takas un vairākas ieejas vietas, līdz ar to, ja šeit dodaties, jāpārbauda kuras galā būs ūdenskritums).

Kazbegi - neviens nepieminēja, taču ceļš vienā posmā ir drausmīgs, kopējais ceļš braucot ar mikriņu bija 3 stundas, no tām 1 stunda bija braucot ar 5km/h, jo tādas bedres.... izkāpjot ārā - "krīt virsū" vietējās tantes, kuras uz katru mikriņa pienākšanas laiku nāk ķert klientus.

Mums diemžēl nepalaimējās ar labu laiku - lija lietus un bija mākoņi, kuri aizsedza lielo kalnu...

sunfuns
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/06/2011
Ziņas: 1209
Manīts: pirms 1 ned

Nakts vilciens tiešām ir štruntīgs, bet ir dienas ekspresis (apmēram 5 h) kurš ir labāks nekā vilcieni LV un iet arī pieklājīgā ātrumā. 

2018: RIX, FRA, ZRH, BSL, VIE, MUC, SJJ, BKK, REP, PNH, BOM, CCU, DXB, IXB, HYD, VTZ
https://traveltip.org/visited.php?sunfuns

arveds
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/11/2011
Ziņas: 280
Manīts: pirms 47 min

Arī šogad maijā 10 dienas ar draugiem paceļojām pa Gruziju. Izmantojām:
1) nakts vilcienus Tbilisi -Zugdidi un Batumi-Tbilisi. Ļoti labi jau neizgulējāmies. Varbūt mēs rīkojām tās dzīres blakus Jutas kupejai Smile
2) Maršrutkas Zugdidi-Mestia un Mestia-Batumi. Ja neskaita vājprātīgo nešanos līdz pat 140KM/h un citu pasažieru vemšanu, bija tīri OK;
3) Privāts šoferis uz 2 dienām pa Alazani ieleju, Sighnagi, David Gareji. Tā pati psihā braukšana, bet izmaksas diezgan patīkamas 130 USD par abām dienām.

2014: RIX, TBS, DUB, EIN, BRU, GVA, FRA, ARN, OSL, LHR, SFO, SNA, DFW, MAN, WAW
2015: RIX, HEL, ZRH, DEL, VNS, KTM, VIE, WAW, GDN, CPH, GVA, PRG, FRA, SVG, HKG, MNL, USU, PPS, CEB, ARN
2016: RIX, HEL, JOE, VIE, CDG, SFO, SEA, SVG, AMS, EDI, L

Lucky
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/03/2009
Ziņas: 74
Manīts: pirms 6 ned
Kur: RIX

Piekrītu par http://www.lonelyplanet.com/georgia/kakheti/sighnaghi/hotels/david-zandarashvili-s naktsmājām. Ļoti atsaucīgi un jauki saimnieki!

GOGA50
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/11/2013
Ziņas: 1
Manīts: pirms 7 gadi

Gruzija! Pasaka. Biju 2013 gada jūlijā. Tblisi, Mcheta, Gudauri, Stepansminda/Kazbegi, Signagi, David Gareji. Ļoti, ļoti patika, indviduāli. Protams, ka gribējās uz rietumiem, Melno jūru, Svanetiju. Noteikti, noteikti gribētu aizbraukt vēl.

edgar21
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/01/2012
Ziņas: 8
Manīts: pirms 3 ned

Vai kāds nevarētu padalīties ar kādām izmāksām jārēķinās ja brauc uz Gruziju uz 10 dienām, neieskaitot aviobiļetes. Cik maksā paēst vietējā estuvē un naktsmajas, kā arī cik maksā vīns? Paldies.

arveds
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/11/2011
Ziņas: 280
Manīts: pirms 47 min

Mums četratā braucot bez avio sanāca 300 Ls uz cilvēku. Viesnīca 5-11 Ls par nakti, vakariņas krogā 3-5 Ls. Vīns - nu ļoti dažādi no 1 līdz 10 Ls par pudeli. Lēts transports - maršrutkas, vilcieni, taxi. Dārgākais pasākums bija brauciens no Mestias uz Ušguļiem - 200 lari jeb 16 Ls no cilvēka.

2014: RIX, TBS, DUB, EIN, BRU, GVA, FRA, ARN, OSL, LHR, SFO, SNA, DFW, MAN, WAW
2015: RIX, HEL, ZRH, DEL, VNS, KTM, VIE, WAW, GDN, CPH, GVA, PRG, FRA, SVG, HKG, MNL, USU, PPS, CEB, ARN
2016: RIX, HEL, JOE, VIE, CDG, SFO, SEA, SVG, AMS, EDI, L

sunfuns
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/06/2011
Ziņas: 1209
Manīts: pirms 1 ned

Nekad neesmu bijis vēl lētākā zemē. Pagājušo vasaru mums (2 pieaugušie) lielākais tēriņš ko atceros bija Tbilisi viesnīca ap 50 eiro par nakti. Var arī letāk, bet tad vairs nebūs pierastais Rietum Eiropas standarts. Kalnos ir pavisam lēti - istaba ar brokastīm un vakariņām bija ap 15 eiro (no cilvēka). 

2018: RIX, FRA, ZRH, BSL, VIE, MUC, SJJ, BKK, REP, PNH, BOM, CCU, DXB, IXB, HYD, VTZ
https://traveltip.org/visited.php?sunfuns

Dancis
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/06/2012
Ziņas: 42
Manīts: pirms 9 ned

Plānoju braukt augusta beigās - 4 cilvēki. Doma nemt gida pakalpojumus, kas mus izvadas 9 dienu faruma kopā ar dzīvošanu un divreizēju ēšanu. vai ir kādi ieteikumi un komentāri par šo? varbūt var ieteikt kādu gidu kas nodarbojas ar šo?

bambasso
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/07/2012
Ziņas: 469
Manīts: pirms 1 gads
Kur: Latvija

Dancis - varu ieteikt džeku ar ko mēs braucām. Viņam pret latviešiem esot īpaši siltas jūtas Smile

BB
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/01/2014
Ziņas: 48
Manīts: pirms 5 gadi

Mani arī ļoti interesē kontakti Gruzijā, brauksim maijā astoņu cilvēku kompānija, gribam noīrēt busiņu kopā ar šoferi. Bambasso ieliksi, lūdzu, kontaktus Smile :) Smile  

bambasso
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/07/2012
Ziņas: 469
Manīts: pirms 1 gads
Kur: Latvija

nosūtīju abiem/abām! 

BB
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/01/2014
Ziņas: 48
Manīts: pirms 5 gadi

Paldies Tev, Bambasso Smile