Labrīt!
Negribēju piesārņot snowtrex tēmu, tapēc uztaisīju jaunu. Neesam nekad bijuši slēpošanas kūrortā un tā īsti tam neesmu pievērsis uzmanību, bet varbūt tagad ir īstais brīdis.
10.10. Crazy booking night, slēpošanai 01.2020., cenas uz 7 dienām no 99€ par dzīvošanu un Skipass - https://www.snowtrex.ie/search_specials/crazy_booking_night.html
Kāds kurš ir šos izmantojis vai vispār ir regulārs slēpotājs varētu kaut ko ieteikt ģimenei - 2 pieaugušie un 2 bērni (5g 3.5g) vai kāds no šiem piedāvājumiem ir labs un varētu būt mums piemērots. Māk slēpot/snovot 1 pieaugušais, attiecīgi var uzskatīt ka inventāra mums nav.
Vai ir vērts šobrīd izskatīt tūroperatoru piedāvājumus vai tomēr plānot pašiem? Ar kādām izmaksām vajadzētu rēķināties? Nevajag neko šiku, bet gribētos arī pietiekoši lielu komfortu (cenu līmenis gan jau kaut kur pa vidu).
Paldies
ģimenei - 2 pieaugušie un 2 bērni (5g 3.5g)
Raicha, mazi bērni. 3.5 gadi ir maziņš un daudz uzmanības prasīs. Kaut gan uz slēpēm var jau mēģināt likt. Mēs, kad braucām ar maziem bērniem, tad pirmais slēpošanas kūrorts bija Ore (Zviedrijā). Līdz Orei no prāmja kādi 600 km, tas arī bērniem vieglāk, nav ilgas stundas ceļā. Åre Björnen ir pārsvarā bērnu slēpošanas ciematiņš. Mēs gan ņēmām mājiņu Tegefjāllā. Praktiski visās mājiņās bija sauna un pavisam tuvu pie trasēm. Ski busi ved uz centrālo Ori.
Līdz Alpiem daudz garāks ceļš, bet bērni tur arī ir diezgan daudz. Slēpo. Slēpošanas skoliņas ar pietiekami. Kaut kā jau aizbrauc. Citi lido, citi brauc.
Ieteikt neko nevarēšu gan, jo jūs jau tik paši zināt ko varat gaidīt no bērna, cik izturīgi, pacietīgi, kā bērni iztur ceļu.
p.s. Latvijā bērni nav mēģinājuši slēpot?
No Snowtrex agrāk regulāri pirkām slēpošanas apartamentus+inventāra nomu. Iecienīta bija Francija Valfrejus, Résidence La Turra. Lidojām ar Lufthansu līdz Turīnai, tad ar nomas auto 100km līdz slēpošanas kūrortam vai arī ar Ryanair līdz Bergamo un tad 300km ar nomas auto. Noteikti plānot pašiem! Izmaksas saliec excel pati, skaties snowtrekā kādas cenas katrā nedēļā apartamentiem, tad attiecīgi cik izmaksā lidojums, nomas mašīna,utt. Tad jau aptuveno budžetu būs viegli savilkt kopā.
Pirmajā reizē es tik stingri neieteiktu visu plānot pašiem. Atkarībā no ienākumiem plānošanai veltītais laiks beigās var sanākt dārgāks nekā tūrfirmas uzcenojums. Nereti FB parādās kāds tīri sakarīgs piedāvājums gan uz Alpiem, gan Slovākiju vai Ukrainu (arī avio). Jāņem vērā, ka bieži vien tie lētākie piedāvājumi Snowtrex būs aptuveni tādi, ka diviem jāguļ virtuvē uz dīvāna un diviem atsevišķā telpā (ne obligāti ar durvīm atdalītā) divstāvu gultā vai kas tamlīdzīgs. Grupu piedāvājumos tomēr tas piedāvātais komforts parasti ir augstāks (istabiņās pa divi ar normālām gultām). Turklāt naktsmītne kartē var izskatīties normālā vietā, bet dabā var sanākt pamatīgs reljefs (kas noteikti jāņem vērā, ja nav auto). Ar auto arī jārēķinās, ka kalni ir kalni, apstākļi var sanākt pavisam neprognozējami; ar transfēru (ja nav plānots nekur apkārt braukāt) tomēr mazliet mazāk galvassāpju.
Es pirmajā reizē braucu ar tūrfirmu. To arī ieteiktu, ja brauc uz Alpiem.
Arī šobrīd, kaut arī ne reizi vien ir paša plānots, joprojām uzskatu slēpošanas braucienu par nomināli sarežģītu plānošanai. Transfēri, inventārs, reljefa apgrūtinājumi, neizdevīgi avioreisu laiki...sanāk daudz saskaitāmo, it sevišķi tad, ja tavā komandā visi nav rūdīti slēpošanas eksperti un vajag ērtības. Ja godīgi un objektīvi visu saskaita, nemaz daudz lētāk kā ar tūrfirmu arī nebūs.
Pašam jāplāno tad, ja grib nokļūt KONKRĒTĀ vietā, kur mūsu tūrfirmas neved.
Lētākais snowtrex piedāvājums nav plānots ņemt, bet bija ideja ka skipass+nakosnosana (nesaprotu kas ar ēšanu ir) maksātu ap +/-1000 EUR.
Laikam jāsāk ar to, ka japaskatas kur no LV ar avio var +/- erti nokļūt un lai pēc tam vēl 1/2 diena nav jāpavada ceļā.
Kad būtu īstais laiks prasīt tūrfirmām piedāvājumus? Vai nav tāds vairs?
Berni nekad nav kāpusi uz slēpēm, bet nu jaunākais visu grib mēģināt un darīt. Protams, tie var būt tikai vārdi, nevis darbi.
Uz 4 atkarībā no valsts tā ir diezgan reāla cena, bet jāskatās, lai nav nesezona (piemēram, līdz Jaunajam gadam ar sniegu var būt švaki, janvārī/februārī dažos kūrortos var būt ļoti auksti (no pieredzes varu teikt, ka -30C un paliels vējš (janvārī) pacēlājā bez vāka nav nekas patīkams), no marta otras puses jau arī daudz kur sniegs var stipri sarukt. Bet nu laiks un sniegs kalnos diemžēl ir ļoti neprognozējams - vienā gadā vienā un tajā pašā vietā var būt metriem sniega, citā - daži cm vai vispār plusi, tāpat arī ar temperatūru - gan sniegs, gan lietus iespējams jebkurā mēnesī. Stabilāk ir tikai augstākos kūrortos. Tomēr cenas ir pārsvarā pielāgotas vēsturiskajām tendencēm/pieprasījumam. Man personīgi vislabāk patīk marts/aprīlis (lejā silti, dienas krietni garākas, biežāk saulains utt.). Neieteiktu skolēnu brīvlaiku (kas laikam katrā valstī var būt citā laikā), jo tad rindas pie pacēlājiem krietni pieaug.
Cik dzirdēts par Alpu skoliņām, tur diezgan liels konveijers; iespējams, labāk jau Latvijā mazajam pamēģināt. Savu 3gadnieku arī domāju vispirms Latvijā palaist pie instruktora vai skoliņā un tad tikai uz Alpiem.
Piekrītu tiem, kas mudina plānot pašam, vienmēr esmu tā darījis un nenožēloju.
Kā jau ļaudis saka, izpēti lidojumu iespējas (piemērotākie galamērķi ir Ženēva, Turīna, Liona, Nica, Milāna, Cīrihe, Minhene; Lufthansa un Turkish slēpes pārvadā bez papildmaksas), papēti auto cenas.
Snowtrex ir ļoti labas meklēšanas iespējas pēc kūrorta lieluma, augstuma, dzīvesvietas attāluma līdz pacēlājam — izdomā, kādi kompromisi ir pieņemami. Ir dzīvots arī Airbnb, te sens apraksts: #1
Bērnus noteikti vajadzētu apmācīt jau Latvijā, tērēt dārgo laiku / skipasu lielajos kalnos, lai sāktu no pašiem pamatiem, nav pārāk prātīgi.
Ģimenei, kur tikai 1 māk turēties uz slēpēm(snowa), bez citu palīdzības, ir neiespējamā misija atrasties visiem uz kalna, nesatraumēties un gūt no tā prieku.
Ja pats domā mācīt, tad jautājums ir cik labi māki braukt atpakaļgaitā ar galvu uz leju, jo šļūcot lejā iespiežot starp kājām tikai sabojāsi visu sākumu.
3-5 gadniekiem sākt labāk LV.
Kaķīša skoliņa sv no rīta, vai reinī uz sliedes.
Lielajos kalnos būs valodas barjera un Alpu/skandināvu koeficients instruktoru darbam.
Skaidrs, tēmu varam slēgt
Sāksim ar treniņiem Latvijā un ja patiks un gribēsies, tad nākamgad plānosim ziemas braucienu uz kādu kalnu kūrortu.
Pastāv arī iespēja, ka uz lielā kalna slēpo tas, kurš māk, bet otrs pieaugušais ar bērniem iet kalniņu, kur var ar pūšļiem, ragavām šļūkt un uz lielo kalnu ar pacēlāju uzbraukt, izbaudīt apkārtni, pasauļoties, panašķoties kafejnīcā un ar pacēlāju braukt atkal lejā! (tā darīju es, jo pati neslēpoju). Tikai jāpapēta, lai attiecīgā kūrortā ir tāds kalniņš, kur ar pūšļiem šļūkt.
Sāksim ar treniņiem Latvijā un ja patiks un gribēsies, tad nākamgad plānosim ziemas braucienu uz kādu kalnu kūrortu.
To lieliski apvienot vienā ziemā, 2–3 nedēļas nogales vietējos pakalnos ar instruktoriem, un tad, kamēr nav piemirsies, uz lielākiem kalniem patstāvīgām studijām.
Kas attiecas uz auto, iespējams, uz populārākiem kūrortiem no tuvām lidostām (piemēram, Chamonix no GVA), lētāk sanāks transfērs. It sevišķi, ja nav kredītkartes un/vai liekas naudas depozītam.
Jā, Lufthansa slēpes ved bez papildmaksas tad, ja pērk bagāžu. Pietiek, ja vienai personai (vienmēr esmu licis 2 pārus slēpju vienā somā, bez problēmām).
No Ženēvas tiešām ir milzums transfēru kompāniju, lētākie manā pieredzē ir https://alpybus.com, bet ir daudzi citi, kas ved arī turp, kur Alpybus nē.