Ziemeļmaķedonija

2 atbildes [Pēdējā ziņa]
Ilmis
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/02/2011
Ziņas: 442
Manīts: pirms 11 st

Gribēju pavisam nedaudz iekomentēt par Ziemeļmaķedoniju. Biju mēnesi atpakaļ, kad vēl tūrisma sezona nebija sākusies. Lai gan man šķita, ka tas ir ideāls laiks - tūristu nav, bet jau ir silts. Ja interesē daba un ir vēlme pavazāties pa kalniem, tad tā ir īstā vieta. Taku daudz, pa lielam, labi marķētas, skaisti skati. Pilsētas nav īpaši skaistas, ja nu vienīgi Ohridas vecpilsēta. Skopjes pats centrs arī ir nedaudz smukāks, kas izceļas ar 28 pieminekļu grupām nelielā teritorijā.

Cenas iepriecināja. Sanāca izkombinēt caur Skandināviju avio biļetes pa 40EUR. Automašīnas īre 110EUR uz 10 dienām. Dzīvoju 4 zvaigžņu viesnīcās, un SPA resortā, kas maksāja 50-60EUR par nakti. Pārsteidza, ka viesnīcās bija "welcome drink", kas bija alkohols pēc izvēles un cik gribi (nevis viena glāzīte) + uzkodas rieksti vai augļi. Arī cik gribi. Tiesa dzīvoju tikai trijās vietās, tā, ka neņemos apgalvot, ka tā ir vispārēja prakse. Ēšana ir ļoti interesanti daudzveidīga un garšīga. Cenas restorānos ap 15EUR uz diviem cilvēkiem (otrais + saldie + dzērieni). Toties porcijas ir pārspīlēti lielas - visu laiku palika pāri neapēstas. Valsts ir post-slāviska (Dienvidslāviska) un daļēji jau musulmaniska. Ļoti interesanti būs novērot nākotnē, kura kultūra ņems virsroku. Faktiski viss man ļoti patika, izņemot atļauja smēķēt restorānos, ko viņi paši plaši izmanto.  Palika sajūta, ka tas faktiski ir "Gruzijas piedāvājums", tikai daudz augstākā līmenī. Piemēram, norēķinu kartes pieņem visur.

    

  

    

  

  

    

 

dom
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 66
Manīts: pirms 20 ned

Tātad, šī ieraksta rezultātā tikko nopirku biļetes septembrī uz Podgoricu Smile) Plānoju jau sen, bet šis bija pēdējais pagrūdiens.

Lūgums pakomentēt vēl par to, kur varēja tik labi mašīnu iznomāt, kā arī varbūt ieteikt kādas top vietas, tieši daba interesē. Smile

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 14684
Manīts: pirms 46 min
Kur:

Vispār jau Podgorica ir Melnkalnē, nevis Ziemeļmaķedonijā, bet nu ar mašīnu aizbraukt jau var, tikai jāņem vērā, ka abām nav kopīgas robežas, un nāksies braukt caur Albāniju vai Kosovu Smile

dom
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 66
Manīts: pirms 20 ned

Šī ir laba izgāšanās, es atšķiru Montenegro no Z-Maķedonijas, bet kaut kādas klapes uzkrita uz acīm :D Tik ļoti gribu uz Montenegro, ka redzu, ko gribu :)

staff
Nav tiešsaistē
Kopš: 12/03/2013
Ziņas: 744
Manīts: pirms 5 st

LABS!!!