Sakarā ar šo iespēju man radās jautājums – vai normālam ceļotājam ir ko darīt Šarmelšeihā un tās apkārtnē? Ir iespējas pieredzēt kaut ko interesantu un autentisku, jeb visu nomāc tūristiem sarīkots teātris? Jāatzīst, ka līdz šim esmu veiksmīgi izvairījies no Turcijas un Ēgiptes kūrortiem.
Ja nenodarbojies ar daivingu, tad īsti nav........!
Sarkanā jūra pie Šarmelšeihas ir fantastiska - pat bez daivinga, paņemot snorkelinga masku un papeldot nost no krasta pie korāļiem, var ieraudzīt simtiem ļoti dažādas spilgti krāsainas dzīvas un kustīgas būtnes. Nekur citur neesmu redzējis tik "dzīvu" jūru.
Pārējo mēģinājām pētīt pašu spēkiem 2007. gadā, izīrējot auto, bet jāsaka, ka neko īpašu neatradām. Droši vien jāzin, kur meklēt
Ja gribās ko autentiskāku, iesaku aizlidot uz Luksoru. Toreiz EgyptAir iekšējie lidojumi bija ļoti pieņemamās cenās.
Jā, jūra tur fantastiski krāsaina (zivis un koraļi), citur tādu neesmu pieredzējis.
Samērā tuvu ir Jordānija ar iespaidīgo Petru un arī Izraēla, var ieceļot tur.
Ir, ir ko darīt! nr.1 protams ir snorkelēšana vai arī daivings. Snorkelēšana pie paša krasta, tā teikt, neatejot no viesnīcas, ja vien hotelis ir jūras krastā. Taču no apkārtens apceļošanas turpat Sīnaja pussalā varu ieteikt Krāsaino kanjonu. Tas ir smuks.
Savukārt es neieteiktu braukt no Šarmelšeihas uz Luksoru un Asuānu, tas ir par tālu un nav vērts kratīties tik tālu. Ja grib redzēt Eģiptes dienviddaļu, tad jālido uz Hurgadu. Vai arī no Kairas var braukt ar nakts vilcienu.
Esot Šarmelšeihā, labāk pabaudīt to, ko piedāvā Sīnaja pussala. Ir jau arī entuzasti, kas nakts melnumā dodas uz Mozus kalnu, kāpj augšā, lai sagaidītu tur saullēktu.
Hurgadā vispār nekā nav (manuprāt), tas viss ir labi tiem kas grib ēst, dzert un gulēt. Man Ēģipte nav sapņu valsts – nokļuvām tur nejauši, laimējot ceļojumu loterijā, bet es tur nekad neatgrieztos.
Ir, ir ko darīt! nr.1 protams ir snorkelēšana vai arī daivings. Snorkelēšana pie paša krasta, tā teikt, neatejot no viesnīcas, ja vien hotelis ir jūras krastā. Taču no apkārtens apceļošanas turpat Sīnaja pussalā varu ieteikt Krāsaino kanjonu. Tas ir smuks.
Savukārt es neieteiktu braukt no Šarmelšeihas uz Luksoru un Asuānu, tas ir par tālu un nav vērts kratīties tik tālu. Ja grib redzēt Eģiptes dienviddaļu, tad jālido uz Hurgadu. Vai arī no Kairas var braukt ar nakts vilcienu.
Esot Šarmelšeihā, labāk pabaudīt to, ko piedāvā Sīnaja pussala. Ir jau arī entuzasti, kas nakts melnumā dodas uz Mozus kalnu, kāpj augšā, lai sagaidītu tur saullēktu.
Pievienojos šim viedoklim nr. 1 ir snorkelēšana un daivings. Deļ tā ir vērts un vēlreiz vērts atgriezties....... Nu pārējais.......... tiešām tūristiem sarīkots teātris. Un laikam piederos arī pie tiem entuziastiem kas nakts melnumā devās Mozus kalnā..)))))) eu, nu smags, fizisks pārbaudījums... lai cik pašpārliecināts esi... ka vari... bet, jā... augšā jau bija tā neko.... las vairāk bija tās kā kā ceļā uz grēku atbrīvošanu... tik pēc tam augšā sāku domāt a no kā tad gribēju atbrīvoties?? )))) bet saullētku sagaidīju galā... skaisti... ))
Man ļoti patika. Pirmajā reizē braucām Nīlas kruīzā. Ērti apskatīt dažādus tempļus un dzīvi gar upi. Ir arī varianti izbraukumam pa Nīlu ar feluku (vietējo laiva). Ļoti kolorīts izbraukums. Kugi paši par sevi ir interesanti. Patika arī šeit pieminētais Krāsainais kanjons un Mozus kalns )
Bet galvenokārt kāpēc es brauktu uz Ēgipti ir jūra un daivings. Varu nedēļu dzīvot vienā viesnīcā un visu dienu peldēt un skatīties tikai uz zivtiņām - neapnīk )
Ar vietējiem iepazīties interesantāk ir dienvidu daļā. Kairas muzejs un vecpilsēta atstāja uz mani iespaidu, bet savukārt Gīzas piramīdas atstāja vienaldzīgu. Gribētu kādreiz apmeklēt kamieļu tirgu un noorganizēt izbraukumu pa tuksneša oāzēm.
Koraļļi un zivis trāpījās bagātīgākā daudzumā kā Andamanu un Karību jūrās. Joprojām Sarkanā jūra man #1.
Nav veerts teereet laiku, bet vienmeer jau viss atkariigs cik tas izmaksaa.
Arī man visspilgtāk palikusi atmiņā krāšņā jūra un ekstremālā ekskursija uz Izraēlu. Jūrā pietika ar snorkelēšanu, ūdens tik dzidrs, septiņu metru dziļumā viss līdz pašai apakšai skaidri saskatāms, likās, ka viss ar roku aizsniedzams, skati kā no atklātnēm. Uz Kairu šausmīgi garš gabals ar autobusu jābrauc, kaut braucām no Hurgadas, tāpat bija, ko turēt tās garās stundas. Tagad arī uz vietas dzīvojoši puspaziņas neiesaka braukt nekādās ekskursijās tur, neesot pārāk droši, lai gan jau 7 gadus atpakaļ, braucot uz Kairu, ekskursiju autobusi brauca konvojā un katrā busā pa bruņotam ahraņņikam. Bet interesanta valsts, dažādībai derēs
Jā, jūra tur fantastiski krāsaina (zivis un koraļi), citur tādu neesmu pieredzējis.
Samērā tuvu ir Jordānija ar iespaidīgo Petru un arī Izraēla, var ieceļot tur.
Pie Dahabas atrodas viens no iecienītākajiem pieredzējušu daivingistu vietām "blue hole".
Uz Petru ir vērts braukt, bet ne no Ēģiptes puses, jo nepieciešama vīza 25eiro + ieeja Petrā 90eiro!!!, tiem, kuri nenakšņo Jordānijā. (50eiro, tiem, kuri paliek Jordānijā)
Vēl ir iespēja ar prāmi braukt no Tabas uz Jordāniju pa 50$, bet, ja nav vīzas.... .
Esmu bijusi tikai Hurgada, 2 reizes. Bet laikam nevelk uz Šarmu, jo stāsta, ka tur neesot dzīvu ēģiptiešu. Viss tikai tūristiem. Toties Hurgada ir loti liela dala pilsētas, kas ir autentiska. Un tā ka kurortniekus baidās, ka tur nedrikst iet, tad tur ari gandriz neviena tūrists nav . Man patik Ēģipte, atgrieztos, ja butu lieka nauda. Bet pēdējo jau vienmer gribas iztērēt tur, kur vel neesi bijis.
Un bez šaubām piekritu sajūsmas par jūru. Tas ir iespaidīgi.
Hurgadā (kā jau Sarkanajā jūrā vispār), ir ārkārtīgi dzidrs ūdens. Labā apgaismojumā līdz >20 m visu lejā var saskatīt bez niršanas. Bet par pārējo krāšņumu atļaušos teikt, ka tas ir stipri apbružāts. Kaut arī ēģiptieši ļoti sargā zemūdens pasauli, tomēr slodze uz visām niršanas vietām ir milzīga.
Laba kā budžeta niršanas vieta iesācējam, ļoti laba visādien techno ekstremāļiem, kam galvenais ir dziļuma cipari. Visi niršanas komersanti tiek ļoti stingri kontrolēti, tādēļ arī visai droša vieta.
No sadzīves - vietējo rajonos laba jūras virtuve. Ko vēl tur darīt, nevaru iedomāties.
Mans tops -
Pēc kāda laiciņa ūdens maršrutu cienītāji varēs doties uz Hurgadu http://www.egypttoday.com/Article/9/66463/Cruise-line-between-Hurghada-Sharm-El-Sheikh-to-be-launched
Raksta: Hurgada-Šarm el Šeiha, bet ceru, ka vedīs arī pretējā virzienā. Visticamāk, ka lēti nebūs.
Ēģiptietis pasaka, ēģiptietis izdara! Transporta ministrs uz klāja un ar vējiņu ceļā! "Queen Nefertiti" uzsākusi regulārus braucienus.
https://www.egyptindependent.com/transport-minister-inaugurates-sharm-el...
Tagad ir ko darīt! Kursē Šarma-Hurgada un vēro zivis! (priekšpēdējo vārdu var palabot, ja vajag!)
Ja būs all inclusive uz kuģa, tad jau kuģotgribētāji atradīsies!
No 6.-18.novembrim neieteiktu atrasties Šarm el Šeihā. Pavisam, pavisam neiesaku! Tur notiks ANO Klimata pārmaiņu konference. Individuālie ceļotāji var iekrist totālās cenu lamatās. Par naktsmītnēm pārliecinājos bookingā. Visādas suņu būdas dod par simtiem, ja ne tūkstošiem. Inkluzīvnieki varēs nobēdzināties savās viesnīcās un baudīt tūrpakas sniegtās priekšrocības.
Nu, tā! Kurš būs un pabāzīs degunu ārā no viesnīcas, lūgtum vēlāk smalku atskaiti!
Man gan kaut kā labāk patīk Hurgada - brīvāks režīms, var redzēt reālu pašu arābu apdzīvoto veco pilsētu ar tās iedzīvi un, maigi sakot, ne pārāk lielu pārticību. Arī Luksora un Tēbas ir relatīvi tuvu un pieejamas 1 dienas eksursijā. Mīnuss - izbraukšana ap 5.00 no rīta, bet eksursijas laikā var apskatīt gan relatīvi zaļo Nīlas ieleju, gan Karnaku, gan Tēbas un faraonu ieleju (Ēģiptes klasika). No Šarmelšeihas ceļojums Luksoras virzienā ar lidmašīnu sanāks daudz dārgāk un, ticamāk, redzēsiet mazāk, jo apskates objekti ir abos Nilas krastos un nav blakus viens otram. Šarmelšeiha, kurā esmu bijis tikai vienreiz, man vairāk atgādina tādu kā tūristu rezervātu ar regulārajām dokumentu pārbaudēm pat Sinajas pussalas ietvaros vai izbraucot no pussalas. Nezin kāpēc daudzas viesnīcas Šarmelšeihā ir ar nožogojumu, kuru atslēdz/aizslēdz, iebraucot tūristu busiņam. Šarmelšeihā ekskursijās visur lika vazāt līdzi pasi/pases kopiju, kuras vienas dienas izbraukuma laikā tika pārbaudītas pat vairākkārt, rūpīgi un ilgi pētot pasē esošos zīmogus. Man personīgi tas rada tādu kā neizskaidrojamu vainas apziņu. Hurgadā ar šādu marasmu nebiju saskāries. Viens mīnuss gan bija arī Hurgadā - garās āpilsētu ekskursijas uz Kairu un Luksoru notika militāra konvoja pavadībā līdz brīdim, kad tūristu buss ieripo lielpilsētā.