Vai Google ir idioti vai kaitnieki?

8 atbildes [Pēdējā ziņa]
orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 13418
Manīts: pirms 33 min
Kur:

Un bija te tāds gadījums. Smile Saņēmu sūtījumu Itella Smartpost pakomātā. Tā kā manā miestā pakomāta nav, nākas izņemšanu kaut kam pieskaņot, lai nebūtu speciāli jābrauc. Un tā, šodien abi ar sievu esam Maximā, kurā atrodas mans sūtījums. Pēkšņi attopos, ka man nav telefona - palicis mājās.

Zinu, ka kods ir īsziņā (nav variantu) un manā Gmail e-pastā. Easy - es taču varu tikt e-pastā no jebkuras ierīces, tātad arī no sievas telefona. Nekā nebija! Mēs jum nosūtījām apstiprinājumu uz jūsu ierīci tādu un tādu tādu, lūdzu, esiet tik laipns un apstipriniet, ka tas esat jūs! Jums nav pa rokai ierīces ---> spiediet šeit!... Ā, te mēs Jums paskaidrosim, kāpēc mums ir tik svarīgi bla bla bla... ---> Atgriezties pie ierīces xvz.. Frown Viss!

Jopcik, es viņiem to prasīju!? Zinu, ka telefonā ir aktivizēta funkcija ''Find my phone'', nolemju paskatīties, vai telefons tiešām ir mājās. Ak tā - nu ja, pirmais solis - ieejiet savā Google kontā! WTF! Protams, ka mēs vēlētos pārliecināties, ka tas esat jūs, tāpēc esiet tik laipns, un apstipriniet to, pieskaroties ierīcei, kuru tik ļoti vēlaties atrast! Kretīni!

Par laimi, bija dažas minūtes līdz septiņiem, Itella klientu serviss kā reiz līdz septiņiem atbild, brīnumainā kārtā sazvanīju un pat tiku pie pieejas koda. 

Paskaidrojiet, kā šiem kretīniem paskaidrot, ka es nevēlos lai viņi mani tik briesmīgi sargā no manis paša!? Un lai pēc kārtēja apdeita automātiski neuzliktos atpakaļ, un lai gogels visu laiku nebļaustītos, ka man konts ir drausmīgi kritiski ievainojams!?

 

Māris
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2009
Ziņas: 4005
Manīts: pirms 1 st

Vai tad tos divpakāpju verifikācijas veidus nevar pamainīt?

Vai arī - laikam, Gūglesprāt, tas ir risinājums - skatos, ka ir iespējams dabūt kaut kādu "rezerves kodu", ko varot glabāt "drošā vietā" un kas esot noderīgs, "ja pazaudējat tālruni".

Gunārs
Lietotāja Gunārs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/07/2009
Ziņas: 620
Manīts: pirms 17 st

Pēc orsons21 stāsta izskatās, ka šis nav 2-faktoru autentifikācijas gadījums. Ja Goggle konstatē pieslēgšanos kontam no jaunas(citas) iekārtas, tad sākas šis aprakstītais "jandāliņš". No šī (kā es saprotu) atteikties nav iespējams.

Jā, 2-faktoru autentifikāciju (pagaidām) var atslēgt. Pie 2-faktoru autentifikācijas pieslēgšanas, ja izmanto Google Authenticator, tad tiek iedoti 10 off-line kodi. Vienīgi tādu "drošo vietu" glabāšanai (kas praktiski visu laiku būtu pa rokai un nebūtu telefons) nav tik viegli atrast.

Gunārs

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 13418
Manīts: pirms 33 min
Kur:

Gunāram taisnība, man nav nekādas divfaktoru autentifikācijas, Google vienkārši nelaiž iekšā no jaunas ierīces. Ievēroju to jau agrāk, bet nepievērsu daudz uzmanības, jo parasti jau vecā bija pa rokai.

trafs
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/05/2017
Ziņas: 1530
Manīts: pirms 2 st

Pēc būtības tā arī ir divfaktoru autorizācija. Tiešām domā, ka google to ievieš, lai spīdzinātu ļautiņus, nevis tādēļ, ka kontus pārāk bieži uzlauž, bet telefonus nozog? Bieži vien, dēļ lietotāju pārāk vieglprātīgas attieksmes pret drošību.

Divpakāpju verifikācijai var norādīt rezerves variantus. Piemēram, otru telefona numuru kodu sūtīšanai, rezerves kodus izdrukāšanai (tie man ceļojumos vienmēr līdz).

AirAsia
Tiešsaistē
Kopš: 01/04/2018
Ziņas: 1463
Manīts: pirms 14 min

Par šo būs jāpiedomā... protams, vienmēr ir iespēja pārcelt mailu kaut kur citur (sevišķi, ja ir custom domēns) un nelietot gmail. Parasti gan tie citi ir maksas servisi, bet ir arī pieņemami bezmaksas varianti, ja neko dižu (resursu ziņā) nevajag.

jtt
Tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4395
Manīts: pirms 12 min

AirAsia rakstīja:

Parasti gan tie citi ir maksas servisi, bet ir arī pieņemami bezmaksas varianti, ja neko dižu (resursu ziņā) nevajag.

Prastākais inbox elvē joprojām par velti. Par nelielu, bet godīgu ikmēneša maksu var viegli tikt arī pie kā solīdāka. Ja reiz ar gugli problēmas. Pašam vēl no pagājušā gadsimta pastkašu bloks, attiecīgi degošas nepieciešamības priekš gugļa nav.

Igucis
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 721
Manīts: pirms 1 d

Man arī vienmēr ir radies jautājums - kāpēc kāds izlemj mani aizsargāt tik ļoti, ka man to nemaz nevajag! Grin

Par jauno pusdienlaiku (skolnieku vecāki sapratīs) vispār - ikreizējs drošības kods e-pastā, pat, ja mēģinu reģistrēties ar telefona numuru! Ko man tur varētu kāds nozagt? Pieteikt manai meitai brīvdienu vai samaksāt par viņas pusdienām? Smile

trafs
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/05/2017
Ziņas: 1530
Manīts: pirms 2 st

Diemžēl Google sen vairs nav tikai kārtējais epasts, bet arī vesels lērums citu projektu, ieskaitot android telefonus, kuriem drošība iet caur to pašu paroli. Un tad vēl autorizācija caur oAuth2 pie citiem servisiem, piemēram booking un airbnb. Savukārt, pienākumu sargāt lietotāja datus uzliek arī likumdošana, tādēļ nākas ievērot principu "labāk par daudz, nekā par maz".