Turcija un Online locator form

9 atbildes [Pēdējā ziņa]
lynx21
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/11/2018
Ziņas: 146
Manīts: pirms 3 ned

ir maza nesaprašana, varbūt kādam ir pieredze..... tātad : Pēc būtības  tranzīta pasažieriem nav nepieciešams aizpildīt šo locator formu, iekšējā lidojuma pasažieriem ir nepieciešams HES kods..... lidojumi ir sekojoši:

1) 11.martā no rīta lidojums KIjeva- Stambula, ar ielidošanu jaunajā lidostā, vakarā - lidojums tālāk Stambula- Erbila, bet no Sabiha Gokcen lidostas. Vai taas skaitīsies kā tranzīts, ja tiek mainītas lidostas. Nebūtu problēmas aizpildīt to lokator formu, bet man jau nav adreses, ko uzrādīt.

 

2) Nākamā problēma - lidojumiem valsts iekšīenē ir nepieciešams HES kods.  Biļeti (Pegasus airlines) pirku- Stambula-Erbila.  reāli lidojums ir - Stambula-Ankara-Erbīla. (uzkavēšanās ankarā 1h).  iespējamā problēma -  iekšējiem lidojumiem ir nepieciešams HES kods,  šajā gadījumā esmu tranzīita pasažieris, bet ietilpst arī iekšējais lidojums.... lai dabūtu šo HES kodu, jāaizpilda locator, kur prasa adresi Turcijā, kuras man nav.....

????

 

reinis.berzins
Lietotāja reinis.berzins attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/07/2013
Ziņas: 263
Manīts: pirms 1 d

lynx21 rakstīja:

 lai dabūtu šo HES kodu, jāaizpilda locator, kur prasa adresi Turcijā, kuras man nav.....

1) Stambulas jaunā lidosta ir tā pati Sabiha Gokcen International Airport (SAW) - Mazāzijas krastā. Vecā lidosta ir IST - Eiropas krastā.

Pie adreses uzraksti: Transit via Sabiha Gokcen International Airport (SAW), Sanayi, 34906 Pendik/İstanbul, Turkey

Turcijā tranzītu pēdējā laikā neesmu izbaudījis, tikai ielidošanu ar uzturēšanos. Daudzu valstu lokator formās (arī Lietuvas, Itālijas) arī tranzīta pasažieriem prasa uzrādīt uzturēšanās adresi, kas mulsina, bet vienmēr rakstu iekšā vai nu "Transit" vai labākajā gadījumā pat precīzu lidostas adresi. Neviens praksē nekad un nekur tādas detaļas nav pārbaudījis vismaz manā pieredzē.

HES kodu Turcijā prasot kafejnīcās un viesnīcās. Vienīgajā vietējā transportā (tramvajā no Antaljas lidostas) nebija cilvēka, kas prasa uzrādīt ne HES kodu, ne biļeti.

2) Drošāk to veidlapu aizpildīt un iegūt HES kodu. Jo pēc likuma varbūt Tev ir vienas tiesības, bet pēc kontrolieru instrukcijas viņi Tev tomēr prasīs to HES kodu, neiedziļinoties likumos.

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 12945
Manīts: pirms 4 st
Kur:

Nav gan tā pati lidosta.

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4164
Manīts: pirms 7 st

reinis.berzins rakstīja:

1) Stambulas jaunā lidosta ir tā pati Sabiha Gokcen International Airport (SAW) - Mazāzijas krastā. Vecā lidosta ir IST - Eiropas krastā.

Re kā, izskatās, ka LF pieteicies nopietns konkurents Grin

Īsumā - ir vecā IST Ataturk lidosta gandrīz vai pilsētas centrā (saskaņā ar Stambulas mērogiem, ~20 km no Galatas tilta), kas tur tagad notiek, neesmu interesējies. Ir jaunā IST lidosta (pašos pirmsākumos bija savs kods, bet tad pārcēla IST) tuvāk pie Melnās jūras (40+ km no Galatas tilta). Un ir SAW lidosta nosacīti Stambulas dienvidu nomalē (atkal ņemt vērā Stambulas mērogus, ~45 km no Galatas tilta). Pareizu hronoloģiju vecajai IST un SAW nezinu, kas jaunāka, kas vecāka.

Gigi
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/01/2010
Ziņas: 789
Manīts: pirms 5 st

Reini, nemaldini cilvēku: Stambulas lidosta ir jaunā lidosta Eiropas pusē, bet Sabihas lidosta ir tā pati, kas jau desmitgadēm ir bijusi Sabihas lidosta un atrodas Āzijā.

Apmešanās adresi nekad neviens nav pārbaudījis, var norādīt jebkuru reālu adresi, varbūt labāk paskatīties kādas viesnīcas adresi, bet HES kods lieti noder Stambulā un citās lielajās Turcijas pilsētās.. Stambulā tos noderēja jo īpaši, jo, ja lieto Istanbulcard un apmeklē publiskas vietas: no sabiedriskā transporta bez HES koda varēja izmantot tikai speciālos transfēra autobusus uz/no lidostas (Havaš vai kā nu viņus tagad sauc), dolmušus un taksometrus, bet taksometrus Stambulā noķert vairs nemaz nav tik viegli kā agrāk, tāpat HES kodus pārbaudīja ieejot lielveikalos un tamlīdzīgās vietās. 

 

 

Gigi

lynx21
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/11/2018
Ziņas: 146
Manīts: pirms 3 ned

Jā, zinu, ka Jaunā lidosta un Sabiha nav viens un tas pats. 2019. gadā ielidoju jaunajā lidostā un tālāk lidoju no sabihas  un tad arī redzēju, ka tās ir divas dažādas lidostas.

bet paldies, Gigi,  tā arī darīšu, lai atvieglotu dzīvi, taisīšu to lokator formu ar kādu  adresi. Pat biju atradisi hosteli, kur iespējams atcelt rezervāciju līdz tās pašas dienas 18:00, līdz ar to- pat varu norezervēt gultasvietu un jau pēc ielidošanas Stambulā atcelt rezervāciju.

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4164
Manīts: pirms 7 st

Par adresi - vai tad nevar tāpat kā ar ESTA? Paskaties guglī reālu (hoteļa) adresi un raksti iekšā. Neapgrūtinot sevi un citus ar vēl kāda informēšanu.

reinis.berzins
Lietotāja reinis.berzins attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/07/2013
Ziņas: 263
Manīts: pirms 1 d

Atvainojiet par maldināšanu! Es nebiju iedziļinājies, ka bez vecās IST (1953.g.) un jaunākās SAW (2001.g.) ir vēl jaunāka lidosta - tagad arī IST (2018.g.), kura atrodas ne pārāk tālu no vecās Eiropas krastā. Esmu vairākkārt lidojis tikai cauri vecajai IST 1953.gada lidostai.

Rihards_007
Lietotāja Rihards_007 attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2010
Ziņas: 4010
Manīts: pirms 3 st

Vecā IST lidosta saucās ISTANBUL ATATURK AIRPORT un tai bija kods IST LĪDZ 2018. gada nogalei.
2018 gadā kad jaunā lidosta tika atvērta, tad tai piešķīra IST kodu un tā tagad saucās ISTANBUL INTERNATIONAL AIRPORT.

Ataturk lidostai šobrīd kods ir ISL

 

 

Velomens
Lietotāja Velomens attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/09/2013
Ziņas: 412
Manīts: pirms 5 st

Bet nu galamērķis gan eksotisks. Interesanti kādi dokumenti tagad nepieciešami, lai ieceļotu Kurdistānā?  Pirms gadiem varēja vienkārši vīzu uz robežas saņemt.

61 valsts
www.velomens.lv

lynx21
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/11/2018
Ziņas: 146
Manīts: pirms 3 ned

--->Velomenam.       Ai, krāju pusatzītās un neatzītās valstis, līdz ar to- tagad Kurdistānai pienākusi kārta.   Vīza lidostā, tikai, cik sapratu, šobrīd ES pilsoņiem to vairs nedod haļavā, bet gan noslauc 100 kg dināru (ap 60 eirām).  čakars ar kovidiem.  Vienu brīdi bija, ka vakcinētajiem nav vajadzīgs tests, tagad skatījos, arī vakcinētajiem ir nepieciešams tests. Jācer, ka varbūt martā kaut kas mainīsies, citādi būs Kijevā jātaisa tests