Varbūt kādam noder izpēte, ko veicu, kad 2 ned atpakaļ gribēju nopirkt sim karti ASV, lai izmantotu to tikai mobilajam internetam.
T-Mobile bija labākais piedāvājums - $10 sim karte (visādos Walgreens var nopirkt par 7.99) un vēl par $50 datu plānu mēnesim. Ja pasūta online un iepriekš, varot itkā dabūt par $30, BET strādā tikai planšetēs. Pateica, ka sistēmā esot nobloķēta pieeja šim datu plānam no smartfoniem un nestrādās (forumos lasītais to apliecina, dažiem esot izdevies atkarot, lai novāc, bet maz kam būs vēlēšanās nedēļu cīnīties ar klientu apkalpošanas dienestu). Dažos apkalpošanas centros gan minēja, ka itkā dažos iphone strādājot, bet neko negarantē.
Šim $50 plānam (vai $30 online) arī bija ļoti ierobežots datu apjoms, man liekas, ka ap 500 MB (4G, kurš gan nestrādajot ar Eiropas telefoniem, tātad 3G), bet pluss tāds pēc limita sasniegšanas paliek par 2G. Par $60 2,5 GB, par $70 mēnesī var dabūt neierobežotu pieeju. Vēl varēja ņemt par dienām, ap $2-3.
Verizon vispār nepiedāvāja tādu pakalpojumu (internets tikai caur mazo modēmu, kas maksā ap $100), Sprint nepiedāvāja neko, Virgin bija dārgas sim kartes un At&T plāns bija ļoti dārgs, neatceros vairs cik, bet teju 2x dārgak nekā T-Mobile un pēc summas sasniegšanas nevis "pārvēršas" par lēno 2G, bet beidzas vispār.
Tā kā man nebija planšete un laicīgi pasūtīts plans, es pēc visa šī nolēmu iztikt ar internetu viesnīcā/Makdonaldā.
Ja kādam ir izdevies atrast labāku risinājumu, labprāt uzzinātu, jo tomēr mobilais internets ļoti noderētu ASV.
P.S. Izskatījās, ka darbiniekiem ieteikts par šo $30 plānu nerunāt un cilvēkus drīzāk atrunāt no viņa vispār, tāpēc vabrūt par iphone minēja tāpēc, ka man pašai ir cita veida telefons
No Tava rakstītā saprotu, ka Eiropas telefoniem ir grūti ASV piemeklēt mobilo internetu? Kā ir WF, vai tas ir daudzās vietās? Plānojam braukt mēnesi ilgā ceļojumā pa ASV, Kanādu un Alasku, tāpēc jautāju
Vai nebūs racionālāk, kādu ierīci nopirkt ASV (tādu, ko vēlāk arī Eiropā var izmantot)? Cenas ASV uz ierīcēm jūtami lētākas.
Cik man stāstīja cilvēks, kas nu jau gadu dzīvo ASV, tad tādi kā mēs ar EU pasi nemaz nevar tikt pie SIM kartes.
Es, kad pats pētīju tad liekas biju kaut ko atradis, bet dzīvē neizmēģināju. Es kā risinājumu lietoju Skype, kuri piedāvāja 1 mēnesi bezmaksas izmantot abonēšanu, kur varēju zvanīt uz fiskētām līnijām pa visu pasauli un mobilajiem ASV. Protams, slikti, ka nevarēju zvanīt uz LV mobilajiem, bet tāpat sanāca izmantot gan vietējos zvanus un dažus zvanus uz LV. Bet, ja nebūtu WiFi tad švaki. Neteiktu, ka WiFi ir baisi pieejamais vismaz iekš NYC. Visur ar parolēm un ja bez parolēm tad par $$.
Neizklausās cerīgi
Esmu daudzas reizes braucis uz ASV un katreiz ņēmis SIM karti, nekad nav bijis problēmu ar to, ka neesmu vietējais. Zinu, ka tādas problēmas ir/bija AU un NZ, bet, tikko atgriezies no NZ, varu pateikt, ka arī tur nebija problēmu, domāju, ka šī vietējo padarīšana ir izzūdoša parādība vai arī palikusi tikai specifiskās valstīs/operatoros.
ASV vienmēr ņēmu T-mobile, tāpēc par citiem operatoriem nemācēšu pastāstīt, varbūt tur ir kādi ierobežojumi, ka jābūt vietējam, bet šaubos. T-mobile izvēlējos, jo tam vienīgajam bija saderīgas atbalstošās frekvences, lai bez problēmām darbotos arī mans telefons, gan GSM, gan datu režīmā. Pie lielas daļas operatoru Eiropas tirgum ražotie telefoni nedarbosies (runa iet tieši par datu režīmu), lai gan ar vien vairāk un vairāk sāk ražot daudzfrekvenču telefonus, kas darbojas visur pasaulē.
To, kādas frekvences atbalsta jūsu telefons viegli paskatīties gsmarena. T-mobile atbalsta 850 / 1900 (2G) un 1700 / 1900 (3G). Tātad, ja jūsu telefons atbalsta 2G režīmā kādu no 2G frekvencēm, tad jums darbosies "lēnais" 2G internets, bet, ja jums telefons atbalsta 3G režīmā kādu no 3G frekvencēm, tad ies 3G internets. Ņemiet vērā, ka ja jūsu telefons atbalsta 1700 vai 1900 2G režīmā, tad 3G jums nedarbosies. To visu var apskatīt gsmarena.
Tā kā mans telefons atbalstīja tikai 2G ātrumu, tad man ātrums nebija svarīgs. Pirmajā reizē ņēmu mēneša plānu, jo pavadīju tur mēnesi, bet pārējās reizes ņēmu dienas cenu - 2$ dienā par neierobežotu internetu (2G), SMS un zvaniem, 3$ dienā par 200 MB 3G inteneta, neierobežotiem zvaniem un SMS. Kas interesanti, tad šo summu noņem tikai tad, ja tajā dienā reāli izmantojat kādu no pakalpojumiem (tai skaitā ienākošos zvanus). Tātad, ja atslēdz internetu un nezvana, tad tajā dienā netiks novilkta nekāda summa. Visus datu plānus var apskatīt te:
http://prepaid-phones.t-mobile.com/prepaid-plans
Agrāk T-mobile (un arī citi) deva SIM kartes bez maksas, ja uzreiz iemaksāja vismaz 20$, bet tagad tā vairs nav un par SIM karti prasa ap 10$. Lai to saglabātu aktīvu (nākamajam ceļojumam), tā vismaz reizi 3 mēnešos jāpapildina. Viens triks, ko esmu iemācījies, lai nepapildinātu ir piereģistrēties internetā un (my t-mobile) un nomainīt tur datu plānu no 2$/dienā uz "Pay as you go" un atpakaļ. Ikreiz kā nomaina tarifa plānu, kartes derīguma termiņš nomainās uz jauniem 3 mēnešiem. Tā kā uz ASV braucu salīdzinoši regulāri, tad izdomāju saglabāt savu SIM karti, lai nav nākamreiz jāpērk jauna.
Iegādājoties SIM karti, tai būs tā štata numurs (pirmie trīs cipari), kur jūs to pirksiet. Ja ņemsiet dienas cenu 2$/3$/dienā, tad šī diena apritēs tajā laika zonā, kurā jūs būsiet šo SIM karti nopircis. Tātad vairāku stundu atšķirība starp rietum un austrumkrastu.
Paldies par info no savas puses varu pateikt, ka arī AU nav problēmu nopirkt sim karti
paldies par informāciju! bet tev viņš strādā tieši telefonā, interesanti. mēģinu saprast kā apiet to prasību tikai planšetēs par $30, jo garākos braucienos pa dienām sanāk dārgāk.
Ir bijusi vajadzība to apiet, te nu palīdz tāda lieta, ka daudzos telefonos/planšetēs ir iespēja, ka viņi izveido lokālo tīklu, sanāk, ka izveido wifi savu, kuram attiecīgi pieslēdzamies ar datoru/planšeti utt.
Linca, ja jautājums bija man, tad jā, man viņš strādā tieši telefonā. To mēneša plānu (arī veikalos tad vēl par 30$) ņēmu pirms 3 gadiem. Pēdējā laikā esmu ņēmis tikai pa dienām vai minūtēm.
Nupat atgriezos no ASV
Pirku T-Mobile starter komplektu, kas ietver SIM karti un menesi prepaid planu ar 100 minutem vietejo sarunu, unlimited international SMS un unlimited data. Bija dabonams par USD 42 Walmarta. Reali gan tas unlimited nebija pilnigi unlimited, jo pieregistrejoties vinu mjaslapa vareja redzet
Current rate plan: $30 UL Data & Int Text (5GB at 4G)
Tatad 5GB, kas gan man bija pilnigi pietiekosi, iztereju tikai 1,5
Jaatzist ka internets stabili stradaja lielajas pilsetas, ka Miami, Tampa, Washington. Uz celiem, piemeram marsruta Miami-Orlando, zonas biezak nebija neka bija. Lamadamies meginaju pasutit visnicu 40 minutes. Pilsetas bja ok, normals 3G pieslegums. Vareja darbinat ari WiFi hotspotu telefona un sharet internet ar citam iericem.
Nu vispār manuprāt tas 5Gb ierobežojums attiecas tikai uz 4G, 3G saprotu, ka ir unlimited.
Ari varbut, bet parcik ar manu eiropas Samsung s5 man nekads 4G tur nespideja, tas neko nemaina
Iespējams, ka rakstīju kādā sadaļā par ASV, bet uzrakstīšu vēlreiz:
Nesen California apkārtnē sanāca braukt roadtrip LA-SF-SequoiaPark-DeathValley-Vegas-Zion National Park-Bryce Canyon-Page-Grand Canyon un ar T-mobile zona vairāk nebija kā bija. Pilsētās vēl ir cik necik ok. Kopā ar mums auto bija arī ASV paziņa, kuram ir AT&T pieslēgums un brīžos, kad mans T-mobile vispār pat zonu nerādīja AT&T bija gan zona gan nets.
Nākamajā USA braucienā plānoju ņemt šo AT&T prepaid: http://www.att.com/shop/wireless/plans/prepaidplans.html#planlist-ptip_s...
Ja sanak tur būt ap 15dienām, tad tas pats vien cenas ziņā sanāk: T-mobile (10USD simkarte + 3USD plāns dienā=45USD. kopā 55USD), šis AT&T plāns maksā 60USD (iespējams sim card jānopērk atsevišķi)
Kāds, kurš drīzumā brauc uz ASV varētu ietestēt šo pasākumu un padalīties pieredzē.
Ja vajadzīga karte nelieliem tripiem un lielākā darbība notiek pilsētās (piem. nedēļa/divas), tad ļoti labs piedāvājums ir šis:
http://www.readysim.com/shop/data-only.html
Izmanto T-Mobile tīklu, internetu iespējams "padot" arī tālāk (piem. uz citu tālruni vai datoru). Nekādi dokumenti, nekādas baigās aktivizācijas. Tālrunis ar 4G man nebija, tāpēc varu runāt tikai par 3G, kurš Ņujorkā strādāja teicami. Karti iespējams saņemt pa pastu jau esot LV, tad tikai atlidojot uz USA to ievietot un aktivizēt.
Ja vajadzīga karte nelieliem tripiem un lielākā darbība notiek pilsētās (piem. nedēļa/divas), tad ļoti labs piedāvājums ir šis:
http://www.readysim.com/shop/data-only.html
Izmanto T-Mobile tīklu, internetu iespējams "padot" arī tālāk (piem. uz citu tālruni vai datoru). Nekādi dokumenti, nekādas baigās aktivizācijas. Tālrunis ar 4G man nebija, tāpēc varu runāt tikai par 3G, kurš Ņujorkā strādāja teicami. Karti iespējams saņemt pa pastu jau esot LV, tad tikai atlidojot uz USA to ievietot un aktivizēt.
Šis variants izmanto to pašu T-Mobile tīklu, kurš ārpus pilsētām ir praktiski nelietojams kā mēs te forumā esam pārliecinājušies.
Laiks notestēt vai nu AT&T prepaid piedāvājumu vai arī kāda cita telekomunikācijas kantora piedāvājumu, kurš izmanto AT&T tīklu.
2GB dati nav ļoti liels apjoms, ko readysim piedāvā garākam braucienam it īpaši...
Kā jau minēju Linca - labs variants nelieliem tripiem (US biju nedēļu), bez tam, īsti nezinu kam vajadzīgs vairāk par 2GB apjomu. Vismaz pilsētās lielākajā daļā free Wi-Fi pieejami visur, kartes/soc mediji/Foursquare lai zinātu, kur aiziet pāēst/kāda bilde draugiem vai Instagramā nemaz neapēd tik daudz. Bet nu, tas kā kuram laikam.
Kā jau minēju Linca - labs variants nelieliem tripiem (US biju nedēļu), bez tam, īsti nezinu kam vajadzīgs vairāk par 2GB apjomu. Vismaz pilsētās lielākajā daļā free Wi-Fi pieejami visur, kartes/soc mediji/Foursquare lai zinātu, kur aiziet pāēst/kāda bilde draugiem vai Instagramā nemaz neapēd tik daudz. Bet nu, tas kā kuram laikam.
Nākamajā USA braucienā plānoju ņemt šo AT&T prepaid: http://www.att.com/shop/wireless/plans/prepaidplans.html#planlist-ptip_s...
Ja sanak tur būt ap 15dienām, tad tas pats vien cenas ziņā sanāk: T-mobile (10USD simkarte + 3USD plāns dienā=45USD. kopā 55USD), šis AT&T plāns maksā 60USD (iespējams sim card jānopērk atsevišķi)
Kāds, kurš drīzumā brauc uz ASV varētu ietestēt šo pasākumu un padalīties pieredzē.
Pirms pusotra gada klejojot pa Aļasku AT&T vilka labi. Pāris mežu vidū nebija zonas protams Tai skaitā vienā motelī pie šosejas klaja lauka vidū. Bet tā, ņemot vērā reģionu, sūdzēties par interneta neesamību nebija iemeslu. Es gan neatceros izmaksas - nez kāpēc man galvā sēž 30 USD, bet es varbūt kaut ko murgoju. Un sim karti iepriekš ebay biju pirkusi, pašu interneta plānu piepērkot internetā. Sarunas un sms nebija aktuālas - nevarēšu komentēt.
Nav teikts ka AT&T kera labak par T-mobile del labaka parklajuma, varbut visa "vaina" bija taja ka telefons bija amerikanu un attiecigi atbalstija visas frekvences.
3G un 4G tikli abiem USA GSM operatoriem ir 700, 850, 1700, 1900, 2100 MHz frekveces, un eiropas telefoni neker 700 un 1700.
Taka var gadities situacija kad sezot taja pasa masina ar identiskam AT&T SIM kartem, bet dazadiem telefoniem, viens vares luret video no neta, otram nebus zonas.
T-mobile piedāvā jaunu "Tourist plan" par 30$ uz 3 nedēļām, 1000 min ASV, unlimited international texting, 2 GB LTE dati, pēc tam bezlimita 2G, nav arī nekādas maksas par SIM karti:
http://prepaid-phones.t-mobile.com/prepaid-international-tourist-plan
nav slikts, pie tam ari 200MB domestic roaming. tas T-Mobile ar visadam meitas uzņemumu variacijam diezgan piemerots turistu vajadzibam. Home screen zem iOs 9.3 visada noderiga informacija radas, bet tas laikam ari bus citiem US operatoriem.
Nav teikts ka AT&T kera labak par T-mobile del labaka parklajuma, varbut visa "vaina" bija taja ka telefons bija amerikanu un attiecigi atbalstija visas frekvences.
3G un 4G tikli abiem USA GSM operatoriem ir 700, 850, 1700, 1900, 2100 MHz frekveces, un eiropas telefoni neker 700 un 1700.
Taka var gadities situacija kad sezot taja pasa masina ar identiskam AT&T SIM kartem, bet dazadiem telefoniem, viens vares luret video no neta, otram nebus zonas.
Es nupat biju ASV ar AT&T - Jūtā un Arizonā un Nevadā. No mrsimcard.com ap 100 USD (ar piegādi uz LV, aktivizāciju un visu pārējo) 5GB dati + zvanu un SMS paka uz 100 valstīm. Tur gan LV nebija iekļauta, bet dažiem vietējiem zvaniem ASV noderēja. Viennozīmīgi dārgāk par Tmobile, bet lasīju, ka AT&T zona Rietumu tuksnešos esot labāka. Kopumā pārsteidzoši labs tīkls bija, pat gandrīz visos Jūtas ciematos (pirms deviņiem gadiem tajos pašos apgabalos, jebkādu tīklu tikai 2 dienas no 12 vispār redzējām, milzīgs uzlabojums tagad). Protams, dažus km aiz apdzīvotām vietām arī tagad par zonu droši varēja aizmirst.
Sievai bija LV sim karte. Ja viņai telefons pilsētās Tmobile galvenokārt klāt slēdzās, tad Jūtā un Arizonā gandrīz tikai AT&T. Vispār AT&T sim karti grūti bija iegādāties, jo tās reti kurš pārdod online un vēl retāk ir sakarīgas piegādes maksas Eiropā, bet mrsimcard.com varu rekomendēt. Lielisks serviss un ātra piegāde.
Saliekot to kopā ar iepriekšējo pieredzi un informāciju forumos par labākajām zonām, radās iespaids, ka nomaļos reģionos vislabākais ir AT&T.
Ar T-Mobile "Tourist plan" sim kartes nevajag but problemam vismaz ar i-netu tur kur tikai cita operatora torni blakus, jo domestic data roaming ir bazes piesleguma iekļauts.
Droši vien, izskatās jau tas piedāvājums labs. Noteikti būtu ņēmis, ja tāds pirms mēneša būtu.
ZIP SIM.
Kas ar šo lakonisko komentāru bija domāts?
Iespejams ka sis
https://zipsim.us
jā. Tieši šis. Ērti, var pasūtit uz Latviju. Tarifi izdevīgi, arī zvaniem uz LV. Datu apjoms atkarīgs no cenas. Navigācijas atjaunošanai un brīžiem kad nav wifi ideāli.