Saudieši domā, ka visās valstīs iegūst naftu, jo par savu vīzu prasīs 117USD. Trakums! Par to naudu var savērpt 3 Eiropas tūres.
https://onemileatatime.com/saudi-arabia-tourist-visa-2019/
Viesnīcu testam viņi kvalificējas, jo galvaspilsētā var komfortabli apmesties par vēlamajiem 5-10EUR/pers.
(Izceļu atsevišķā tēmā — Juris)
Papildināts 29. sept — e-vīzas iegūšanas lapa https://visa.visitsaudi.com
Saūda Arābijas tūrisma lapa https://www.visitsaudi.com/en/
Saudieši domā, ka visās valstīs iegūst naftu, jo par savu vīzu prasīs 117USD. Trakums! Par to naudu var savērpt 3 Eiropas tūres.
https://onemileatatime.com/saudi-arabia-tourist-visa-2019/
Viesnīcu testam viņi kvalificējas, jo galvaspilsētā var komfortabli apmesties par vēlamajiem 5-10EUR/pers.
Ņemot vērā, ka līdz šim pie viņiem vispār nevarēja tikt, 117usd nav tik ļoti traki Ir dažas āfrikas valstis, kur vīza maksā dārgāk
Ok! Var padomāt par Camel Festival https://english.alarabiya.net/en/life-style/travel-and-tourism/2019/09/01/Saudi-Arabia-unveils-largest-camel-replica-in-the-world-at-Taif-festival.html apmeklējumu. Pastāv iespēja sačomoties ar turienes Kroņprinčiem un ievīties 7* atpūtā.
Pamatīgu tuksneša kuģi uzstādījuši! Ar lampiņām!
Gaidu 27. septembri, lai atkal paliktu ar nepiepildītu cerību.
Šodien Saūda Arābija paziņoja, ka atklāj tūrisma vīzas 49 valstu pilsoņiem, Latvija ir tajā skaitā. Vīza maksās 117 dolārus, derīga gadu, līdz 30 dienām vienā apmeklējumā, max 90 dienas gadā un sievietēm nebūs tik stingri ģērbšanās ierobežojumi vairs:
SAUDI ARABIA, 26 September
Effective 24 September 2019, nationals of Andorra, Australia, Austria, Belgium, Brunei Darussalam, Bulgaria, Canada, China (People's Rep.), Croatia, Cyprus, Czechia, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland (Rep.), Italy, Japan, Kazakhstan, Korea (Rep.), Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malaysia, Malta, Monaco, Montenegro, Netherlands, New Zealand, Norway, Poland, Portugal, Romania, Russian Fed., San Marino, Singapore, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, USA, Ukraine, passengers with a British passport or a Hong Kong (SAR China) passport or a Macao (SAR China) passport, traveling as
tourists can obtain a visa on arrival for a maximum stay of 90 days. They must:
- have a medical insurance certified in Saudi Arabia, and
- have an address in Saudi Arabia.
Visa Fee 1 × 300.00 = 300.00 SAR
Insurance Fee 1 × 133.00 = 133.00 SAR
VAT 5% 1 × 22.00 = 22.00 SAR
Associated Trasaction Fee 1 × 8.44 = 8.44 SAR
Total Amount 463.44 SAR
Bet ko tur darīt? Braukt skatīties, kā tirgus laukumos cilvēkiem publiski cērt nost galvu?
Njā, nevajadzēja Tev n-tos gadus būt par Tirgus plača piesēdētāju Džedā (Jeddah). Protams, ilgstošs darbs vienā amatā rada rutīnu, kas materializējas vienaldzībā
Te par kaut ko "no ciršanas brīvajā laikā" http://www.saudiarabiatourismguide.com/
Šis "skreiperis" ir nodots ekspluatācijā? Vēl tik būvē? https://www.arch2o.com/jeddah-tower-world-tallest-building-2020/
Redzēt tur ir dauz ko, bet nu vienalga kautkā galīgi nevilina...
Pievienojos, arī man nav ne mazākās motivācijas turp doties, ja jau pat ieiešana vēstniecībā ir riskēšana ar nāvi.
Gan jau, kad garlaicības mākta, britu un citu Eiropas valstu jaunatne sāks puslīdz masveidīgi doties uz šo valsti, dzirdēsim ne vienu vien šausmu stāstu.
Pievienojos, arī man nav ne mazākās motivācijas turp doties, ja jau pat ieiešana vēstniecībā ir riskēšana ar nāvi.
Nu kā tad.. Saudieši mēģina reklamēt tūrismu, tādēļ tūristiem par visādiem pārkāpumiem piespriedīs nāves vai miesassodus Tipa brauciet tik pie mums - būs lieliski..
Nu, jau, nu jau! Tos kuri šefo pret valdību un dažādiem citiem lemjošiem (naudu kontrolējošiem) ļaudīm agri vai vēlu uzlaiž gaisā. Iecienītajā Eiropā arī diemžēl. Ja var ticēt presei, tad iznīcināšanas metodes Saudiešiem bija stipri hitleriskākas.
Visās "greizajās" (mūsu izpratnē) valstīs ir totāla likumpaklausība, jo nav tā kā šeit, apkauj 5-6gb., pēc 10g. kauj nākamos.
Vīzu ieviešana neko nevienam neliek darīt! Salīdzinājums: pilsētā ir hipodroms, zirgi skrien ik pārdienas, tiek liktas likmes utt. Var apmeklēt un var neapmeklēt. Viss vienkārši!
Pagaidām žēl vīzas naudiņas, lai dotos uz S.A.
Kāpēc ta ne!? Krievi arī reklamē tūrismu, piemēram, ievieš elektroniskās vīzas uz Kaļiņingradu, tajā pašā laikā robežas šķērsošanas procedūra ir tik atbaidoša, un muitnieki un robežsargi tik neviesmīlīgi, cik nu vispār var būt. Tas pats attiecas arī uz potenciālo saskarsmi ar valsts (un nereti privātām) institūcijām valsts iekšienē.
Nav varbūt gluži salīdzināmas lietas, bet domāju, ka saudarābi nekādas speciālas atlaides tūristiem nedos. Varbūt gluži līdz nāvessodam ar salīdzinoši niecīgiem pārkāpumiem netikt, bet noteikti būs lērums vietējo policijas ierēdņu, kas neko nebūs dzirdējuši par it kā atviegloto dreskodu ārzemniecēm, vai, piemēram, vispār apšaubīs tavas uzturēšanās leģitimitāti. Gan jau, ka pigori tur būs, un nebūt ne mazi.
Gan jau, kad garlaicības mākta, britu un citu Eiropas valstu jaunatne sāks puslīdz masveidīgi doties uz šo valsti, dzirdēsim ne vienu vien šausmu stāstu.
Njā, šitie frukti Eiropas slavu nevairo! Ļoti miermīlīgs teiciens. Ir daudzi sulīgāki.
Nevajag neko dramatizēt, ēdot gaļas bumbiņas pazīstamā mēbeļu veikalā! Īsti tūdīgu robežšķērsošanu 95% šeit nav pieredzējuši un nepieredzēs! Par valsts institūcijām piekritīšu. Bez solīda saiņa nav ko bāzties ar savu sāpi.
Orson, grabini pinus! Nesmīdini par Kaļiņingradas robežsargiem!
Man te ik pa laikam no turienes uzrodas wannabe klienti (gribās šiem Eiropas speciālistus), līdz šim piedāvājumus pat neizskatīju (aizbraukt uz objektu nevar, vietējā likumdošanā nostiprinātās tradīcijas un reliģija, ar ko jārēķinās, bet man nav nojausmas, kas tie par zvēriem, rakstības pinumus redzu tikai kā ornamentus utt.), tagad var mēģināt pētīt sīkāk.
Rekur, arābi jau laipni padalījušies ar sodu minimumu, ar ko rēķināties neuzmanīgākam tūristam: https://cdn-visa.visitsaudi.com/downloads..
Kāds var man izskaidrot, ko nozīmē 9. punkts?
Centīšos palīdzēt.
Ir versijas:
1. viesnīcā u.c. nedrīkst pārvietoties šādi https://lenta.ru/news/2019/09/27/naked/
2. ja valkā viņu nacionālos tērpus, tad apakšā nedrīkst būt apenes un ziemas "kaļsoni" (calecon, calzoni) https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D1%81%D0%BE%D0%BD%D1%8B
3. nav ziņu par stringu izplatību SA un kā attieksies pret skotu zēniem kiltos
Finansiāli tas izskatās: sods par apenēm (pirmo reizi) 25EUR. Ja nepērk 4pud.vīnu, (2 viskijus, lētos), tad pa nullēm!
Šiem ņiprāki iepirkšanās centri https://www.youtube.com/watch?v=l0wloIiOlPk par SAR var nopirkt viskautko https://www.boutiquedelola.eu/?gclid=EAIaIQobChMI8e_bsrr15AIVncmyCh2enwvaEAAYASAAEgKKgvD_BwE
Ja arī kāds tur sataisās, pilnīgi noteikti neiesaku apmeklēt Rijādu. Pāris gadus tur strādājot, bez lielveikaliem, tuksneša pārgājiena un viena brīvdabas muzeja, tur neko vairāk neatradu apmeklēšanas vērtu. Citam vietam var pasmelties iedvesmu blueabaya.com
Man paziņa tur nupat nodzīvoja un nostrādāja gandrīz gadu. Neesot tik traki (vīrietim) ar visiem ierobežojumiem. Visu valsti arī daudzmaz ar auto apbraukāja, ļoti esot jāmīl tuksnesis un naftas ieguves un pārstrādes infrastruktūras skati. Viņa uzskats ir, ka nav vērts braukt, ja nepaķer klāt kaut ko vēl no reģiona, piem. Bahreinu, AAE.
Jā, tieši tāda doma arī būtu: kaut ko pieķert klāt.
Vajag nomierināt Māri un Juri, ka akmeņus linčošanai tur publiski nepārdod!
Un pēc statistikas katrs trešais tur ir imigrants, uz aci tā atrodoties sabiedriskās vietās - vairāk kā puse. Tā kā uz baigo autentiskumu un unikālu pieredzi es savu naudu neliktu.
Bagātās naftas valstis ir "pārzeltītas", bet kaut kādus eksotiskus un neredzētus briljantus var atrast vēl joprojām
http://saudigazette.com.sa/article/545797
Kas ar pārtiku? Burgeri & šavarmas & kebabi starptautiskā izpildījumā? Nabaga tuksneša kuģus arī lieto uzturā un visādus mazos susļikus?
https://www.visitsaudi.com/en/about-evisa.html
Pievēršoties praktiskākai informācijai — sanāk, ka var iepriekš noformēt e-vīzu, bet var arī ierodoties, uz vietas.
BBC rakstā bija minēts, ka sievietēm nebūs jātinas abaijās, bet par hidžābu nekas nav teikts.
Meka un Medīna joprojām paliek slēgtas ne-musulmaņiem.
Sauda Arābijai ir milzumgara jūras robeža gan ar Sarkano jūru, gan Persijas līci, tā kā, prasmīgi attīstot šo virzienu, viņiem ir potenciāls tālākā nākotnē kļūt par Eiropas grillētavu Nr. 1. Šā brīža informācija un vīzu cenas gan neliecina par vēlmi piesaistīt lielas masas, bet nu vēl jau tur arī nav nekādas infrastruktūras priekš masu tūrisma.
Atradu uzvedības noteikumus: https://visa.visitsaudi.com/Home/PublicDecorum
Hidžāboties sievietēm netiek prasīts, tikai drēbes pāri ceļiem un elkoņiem.
Šā brīža informācija un vīzu cenas gan neliecina par vēlmi piesaistīt lielas masas, bet nu vēl jau tur arī nav nekādas infrastruktūras priekš masu tūrisma.
Plus sausais likums.
Vajag nomierināt Māri un Juri, ka akmeņus linčošanai tur publiski nepārdod!
Kā var ienākt prātā ko tādu minēt kā argumentu… Brauciet uz Padomju Krieviju, jo dalība NKVD troikās par maksu netiek piedāvāta?…
Viniem is sava stratēģija Vision 2030. Redzēsim, ka būs pēc 10 gadiem
https://www.cnbc.com/2018/05/10/saudis-500-billion-mega-city-neom-is-att...
Singapūra arī ir sodu valsts, bet cilvēki brauc Redzēsim, ka būs SA ar viņu Vision 2030
Neko jau tādu īpašu no tūristiem nepieprasa, tāpat kā daudzās citās arābu valstīs. Kāds zina vai Sauda Arābijā arābi no citām zemēm tiek bez vīzas, jeb tie ir speciāli izslēgti no šā saraksta?
Citizens of the following four countries do not require a visa to visit Saudi Arabia and may use national ID Cards to enter the country: