Cik nepieciesamas ir potes celojot pa turistu takam uz Kinu. www.vakcina.lv Iesaka -
Ķīna. Valsts ziemeļos un dienvidos aktuāli A un B hepatīti, difterija un vēdertīfs. Pastāv varbūtība (50/50) „sastapties” ar Japānas encefalītu un trakumsērgu.
Ko Jus par to domajiet?
(Pārbīdīšu no tehniskā foruma uz galveno, tas vairāk atbilst tēmai…)
Paldies, Juri
Interesanti, ka «Sertifikāts par vakcīnu pret dzelteno drudzi obligāts!» Cik sapprotu, tad to pieprasa valstim, kuraas ir sis dzeltenais drudzis, bet Latvija tacu nav! Jauns biznesa plans?
Oficiālajā informācijā nekādas prasības Latvijas iedzīvotājiem par dzelteno drudzi nav. Tātad vakcīnai.lv vai nu biznesa plāns, vai vienkārši kļūdījušies, vai vienkārši lieli vakcinēšanās un potēšanās fani.
Man līdzīgs jautājums par Malaiziju. Mums ir ieteikts potēties pret A,B hepatītu un vēdertīfu. Bet paliek jautājums par malārijas profilaksi. Tā, kā tabletes pret malāriju nemaz tik nevainīgas neesot, infektologs ieteica nebraukt uz malārijas rajoniem. Pilsētās, piekrastē un salās (izņemot Borneo) it kā nevarot noķert malāriju. Paliek jautājums par Kamerūnas augstieni, īsti nevar saprast, ja gribam uz turieni, vai tomēr neapbruņoties ar tām tabletēm. Varbūt ir kādam kāda pieredze, zināšanas un ieteikumi šajā jautājumā?
Ize, Jūs plānojiet potēties pret A, B hepatītu un vēdertīfu speciāli Malaizijas ceļojumam?
Nu, bērni pret B hepatītu ir potēti (tos jau maziņus sapotē), mēs paši domājam pret A hepatītu un visi pret vēdertīfu, bet nu īsti nav skaidrs tieši cik ļoti tas nepieciešams. Un malārijas tabletēm joprojām neskaidrība.
Iesaku sapotēties ar komplekso A un B hepatīta vakcīnu, pie mums Latvijā tas arī ir aktuāli.
Vēdertīfu ar varētu, kādu laiku atpakaļ vienreizējā pote uz 10 gadiem maksāja 11 LVL.
Malārjas tabletes neesmu dzērusi, nopirku gan braucot uz Indijas dienvidiem, tā arī nelietoju. Etiopijā arī nesen biju un nelietoju. Bija grupā kas lietoja, par sliktu pašsajūtu gan nesūdzējās, kaut arī tāda ir ļoti iespējama.
Un kāds ir iemesls, kāpēc nelietoji malārijas tabletes?
Es, kad lidoju uz Indiju gāju uz http://vc4.lv/lv/vakcinacija, vakcinācijas kabinetu, tur laipni izskaidros par visiem reģioniem un nepieciešamajām potēm (ne tikai potes, pret malāriju piem. tabletītes)
Mēs jau bijām Latvijas Infektoloģijas centrā, kur mums laipni izskaidroja, bet attiecībā uz tabletītēm ieteica labāk braukt, kur nevar noķert malāriju. Un it kā Kamerūnas augstieni Malaizijā pieminēja kā vietu, kur tad nevajag braukt un rādīja karti, kur bija iezīmēti sarkani tie reģioni, kur ir noķerama malārija. Tak pēc tās kartes tās augstienes iznāca citā vietā nekā patiesībā kartē, un tā kā tas ir viens no mūs interesējošiem objektiem, gribējās noskaidrot, vai turp dodoties bruņoties ar tabletēm, vai nē.
Par malāriju – tur katram personīgi jāizvērtē, kas viņam pieņemamāk – neliels, bet garantēts kaitējums no tabletēm vai lielākas problēmas saslimšanas gadījumā, bet ar mazu iespējamību, ko vēl var samazināt, uzvedoties prātīgi un izvairoties no bīstamākajiem rajoniem.
pēķšņi radusies ideja jūnija sākuma apmeklēt Belizu vai Hondurasu- cik saprotu nekādas obligātas potes nav nepieciešamas?
Ceļojot uz Peru un Bolīviju, ir kādam prasīts sertifikāts par vakcīnu pret dzelteno drudzi?
Dzelteno drudzi prasīja it kā arī Kenijai - bet pat šeit LV Bruņinieku ielas vakcinācijas kabinetā mani no tā atrunāja, neesot nepieciešams. Varbūt vēl ārzemju forumos var pameklēt informāciju par konkrētām vietām kur tiešām varētu būt nepieciešams. Toties ieteica holēru un vēdertīfu, ko saķert lielāka iespēja.
Malārijas tabletes esmu dzērusi 2 ceļojumos, jo izvērtēju, ka risks kaut ko dabūt lietojot tabletes ir mazāks kā sarežģījumi to malāriju saķerot (kolēģis 3 mēnešus pavadīja uz gultas. Pats uzskatīja, ka ir sakosts tieši lidostā, jau atpakaļbraucot. Neatceros gan no kuras no zemēm). Nekādi blakusefekti nav bijuši ne man, ne draugam, bet, protams, par to ko tas atstāj uz organismu nezinu teikt Vēl - blakusefekti lielāki esot no doksiciklīna (arī vienas to tabletēm kā izvairīties no malārijas). Mēs lietojām Malanil, turklāt pirkām uz vietas Kenijā, kur cena bija 3-4x lētāka kā šeit.
Kāda starpībā kā indēties, vieni rij tabļetkas, citi uzskata, ka šņabis noņem pilnīgi visu, katram savs. Tomēr tiem kas domā rīt tabļetkas pret malāriju, atgādinu, ka pasaulē ir 4 galvenie malārijas veidi, savukārt universālu tabļetku nav, katra ir pret vienu veidu. Jā, un ja rīsiet ripas pret vienu malārijas veidu, bet iekodīs kāds sīcošais ar citu paveidu, tad izredzes uz vēl vienu ceļojumu šai dzīvē ir samērā minimālas. Jā, un tie malārijas odi kož tikai dienakts tumšajā laikā, pie tam viņi ir piesieti pie stāvoša ūdens un savā dzīvē nenolido vairāk par 8 km. Tas nozīmē, ka sausās vietās, kā arī pie jūras vai okeāna, kā arī kalnos malārijas odu nav.
Vispār jau par šo tēmu ir diskutēts, vieni atbalsta zāļu ražotāju un tirgotāju ieteikumus rīt tabletes, otri to uzsktata par stulbumu, bet lēmums katram jāpieņem pašam. Intereses pēc paskatījos Bolīviju - tur ir 2 veidu malārijas odi, bet visās Makču Pikčās, Cuzuco, Titicacas ezerā, Limā un citās parasti apmeklētās vietās odu nav.
Uz Peru braucot, pret dzelteno drudzi ieteica sapotēties.. Varot netikt ārā (resp., 6 nedēļas karantīnā), ja nu sanāktu apmeklēt kādu šīs slimības skarto reģionu un, tā kā mēs drusku apmeklējām arī džungļus ar indiāņiem, pret dzelteno drudzi sapotējāmies.
Pret malāriju ieteica skatīties uz vietas. Ja tie sīcošie draugi iekož un paliek slikti, tad malārijas zāles pirkt uz vietas, kur 1) tās ir lētākas, 2) tās ir piemērotas tieši tā reģiona malārijai Kā arī teica, ka vislabākais veids, kā cīnīties pret malāriju, ir pūšamie līdzekļi, lai odi nekostu vispār
Ieceļojot uz Bolīviju un Peru, man dzeltenā drudža sertifikātu nav prasījuši, man liekas, ka, ja arī viņu kādreiz prasa, tad tikai tad, ja pirms tam ir pabūts dzeltenā drudža skartās teritorijās (manā prātiņā - tas ir kaut kur Āfrikā). Vienīgi, man tā vēl ienāca prātā, varētu būt, ka kāds korumpēties-gribošs robežsargs varētu mēģināt to pieprasīt (man iebraucot no Brazīlijas Bolīvijā robežsargs mēģināja iestāstīt, ka vajag pierādīt, ka man ir pietiekami daudz naudas un ko tur vēl nē, bet es aizgāju pie cita un mierīgi ielaida bez papildus dokumentiem).
Par malāriju, Monster, kas tad ceļotājam traucē noskaidrot kura veida odi ir sastopami viņa apmeklētajā teritorijā un kādas tieši tabletes dzert? Domāju, ka tāpēc vien, ka ir dažādi malārijas paveidi, nevajadzētu uzreiz plinti mest krūmos un padoties liktenim.
Gandrīz visās valstīs kur tā herņa dzīvo ir vismaz 2 malārijas veidi, tā kā dzer kuras tabletes gribi, tāpat sanāk loterija, pie tam uz savu dzīvību. Tā kā neesmu azartspēļu fanāts, kur nu vēl uz šādām likmēm, kā arī domāju ar galvu - ir taču elementāri aizsarglīdzekļi, tad to dārgo un indīgo tablešu rīšanu uzskatu par stulbumu. Neviens baltajā halātiņā, ja vien nav labs čoms, nepateiks, ka labāk nevajag, pie tam viņiem tas ir bizness. Vispār jau viņi nemaz nevar teikt lai mēs nedzeram to herņu, politika tāda, instrukcijas.
Otrs, personiski zinu divus cilvēkus, kam pēc tās herņas ir bijušas ļoti nopietnas problēmas. Pierādīt jau nevar, bet neko citu jau viņi nebija lietojuši. Vienkārši tie, kas pārstāv viedokli, ka tās tabļetkas nevajag rīt, ar savu viedokli neuzbāžas, jo dievs nedod kaut kas notiks, tāpēc visi politkorekti apgalvo - domājiet paši.
Laikam jau neko nevarēšu pateikt, ja jau tablešu tirgotāji tikai grib nopelnīt naudu, un čomi (allegedly) no zālēm iedzīvojās nopietnās problēmās. Tie piemēri, kad cilvēki nesaslima, jo lietoja profilaksi, tik skaļi nerunā, tā jau ir.
Labi, es pati viņas nekad neesmu dzērusi, lai gan varbūt būtu vajadzējis, vienkārši ļoti tracina mūsdienu Latvijā tik izplatītā automātiski negatīvā (un bieži vien pilnīgi nepamatotā) attieksme pret potēšanos un slimību profilaksi.
Neviens baltajā halātiņā, ja vien nav labs čoms, nepateiks, ka labāk nevajag, pie tam viņiem tas ir bizness. Vispār jau viņi nemaz nevar teikt lai mēs nedzeram to herņu, politika tāda, instrukcijas.
Var jau dzīt demagoģiju, bet ir robeža. Ja citētais apgalvojums būtu patiess, neviens ārsts pats profilaktiski nelietotu tabletes pret malāriju un nedotu arī saviem radiniekiem. Es zinu krietni vairāk kā vienu pretēju piemēru.
Vienīgā patiesība, ko Tu malārijas profilakses sakarē esi pateicis, ir tas, ka tā ir loterija un katra paša izvēle. Tikai šī ir loterija, kuras noteikumus mēs varam diezgan stipri pagrozīt.
Nujā, es arī atļaušos teikt, ka šai gadījumā Monsters klāsta muļķības.
Esot cieši saistītai ar medicīnas jomu, malārijas gadījumā pieturos pie uz pierādījumiem balstītas medicīnas, nevis "viena tante teica" un "farmācijas kompānijas ir bubuļi". Rudenī braukšu uz Indiju, jau iepazinos ar vakcinācijas kalendāru un kādas malārijas zāles dzeršu.
Monstr'am ir taisnība par tabletēm.
Kamēr netiekam skaidrībā, zelta vidusceļš ir nebraukt uz tādām vietām vispār.
Monstr'am ir taisnība par tabletēm.
Ja apgalvojums izteikts bez kādiem pierādījumiem, tāpat nav nepieciešami nekādi pierādījumi, lai to pasludinātu par aplamu. Attiecīgi varu apgalvot — Monsteram nav taisnība.
Tā kā neesmu azartspēļu fanāts, kur nu vēl uz šādām likmēm, kā arī domāju ar galvu - ir taču elementāri aizsarglīdzekļi, tad to dārgo un indīgo tablešu rīšanu uzskatu par stulbumu. Neviens baltajā halātiņā, ja vien nav labs čoms, nepateiks, ka labāk nevajag, pie tam viņiem tas ir bizness. Vispār jau viņi nemaz nevar teikt lai mēs nedzeram to herņu, politika tāda, instrukcijas.
Diemžēl rodas iespaids, ka visādi citādi saprātīgajam Monsteram ir slieksme uz konspirācijas teorijām, ja apgalvo par vispasaules ārstu sazvērestību iebarot tabletes.
Pēdējā laikā vispār mani pārsteidz, ka ļaudis, ko līdz šim uzskatīju par adekvātiem, sāk pilnā nopietnībā stastīt, ka baltās astes aiz lidmašīnām ir ķimikālijas, ko izsmidzina, lai mūs visus kontrolētu, ka vakcinācija izraisa autismu, ka fluoru ūdenim pievieno, lai mūs padarītu par idiotiem utt…
Tu domā delirium neadecvatum? Es kā neitrāla persona jautāšu Monster k-gam, kā pie bikts atbildi: vai pēdējā laikā ir nācies lietot produktus ar farmaceitisku izcelsmi? Vai ciešā Jūsu tuvumā nav manīti cilvēki, kuru rokās ir priekšmets, kurš beidzas ar ļoti asu, caurulītes veida izvirzījumu?
Manas personiskās domas šādas: ja darbs riskantās (veselībai) zemēs, kaut ko daram lietas labā, ja izklaidei un ceļošanai, tad rūpīgi jāpārdomā pašindēšanās nepieciešamība.
Tu domā delirium neadecvatum?
Vakar "Takā", pasūtot beļģu alu, tas tika liets glāzē ar uzrakstu "Delirium tremens". Dīvaini, jo šo slimību izraisa nevis alkohols, bet akūts tā trūkums. Vai tiešām bezalkoholiskais alus?
akūts alkohola trūkums ( smaga alkohola abstinence jeb paģiras) izraisa arī nāves gadījumus. Ar šo jābūt uzmanīgiem!
Jau kādā citā tēmā biju ielicis saiti uz sakarīgu resursu CDC (piemērā Peru, bet valsti var nomainīt izvēlnē kreisajā pusē), kur par katru valsti izskadrota katras potes nepieciešamība atkarībā no apmeklējamiem rajoniem un aktivitātēm tajos, kā arī inficēšanās iespējas un ceļi. Tad jau katrs var pieņemt lēmumu pats pret ko potēties un kā izsargāties.
Linca,
man kā no medicīnas tālu stāvošam lūgums - vai vari padalīties ar to, ko esi izpētījusi un sapratusi?
mēs par rudeni 100% domājam braukt uz Himalajiem, bet speiežam arī par dienām piecām dienvidos, Keralā vai arī Zelta trīsstūrī.
ko dakteris ieteiktu?