Portugāle 2015

5 atbildes [Pēdējā ziņa]
Sintija
Lietotāja Sintija attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/01/2010
Ziņas: 215
Manīts: pirms 4 ned

Tā kā citā tēmā pacēlas jautājums par ceļojumu uz Portugāli, ielikšu šeit savas ceļojuma piezīmes, informāciju, ko esmu jau sūtījusi dažiem interesentiem, un nedaudz bildes. Jau iepriekš atvainojos, ja gadījumā kaut kas no informācijas ir novecojis, jo ceļojums norisinājās 2015.gadā. Diemžēl pēc tam kaut kā nesanāca saturīgu ceļojuma aprakstu uzrakstīt. Bet varbūt kādam kaut kas tāpat noderēs.

Ceļojumā uz Portugāli devāmies nesezonā - marta sākumā, 7 cilvēku kompānijā. Laikam jau mums ļoti paveicās, jo laiks bija izcils - teju visas dienas baudījām sauli, zilas debesis un pāris dienas temperatūra uzkāpa līdz pat 27 grādiem.

Ryanair lidojumi tika iegādāti decembrī:  RIX – BGY - LIS + LIS – STN – RIX, katram izmaksāja ~ 120 eur. Ceļojām ar rokas bagāžu, ar ko pilnībā pietika.

Turpceļā starp reisiem bija gandrīz 5 stundas (Bergamo lidostā), kuras notriecām blakus lidostai esošajā iepirkšanās centrā Oriocenter (http://www.oriocenter.it). Tur cita starpā ir vairāki restorāni, gelaterias (itāļu saldējuma bodītes) un pārtikas veikals.

 

Auto noma

 www.rentcar4less.com īrējām 2 C klases mašīnas. Cena uz 6 dienām 153 eur par katru. Nauda no kartes tiek paņemta uzreiz pēc rezervācijas. Iekļauta pilna apdrošināšana bez pašriska (protams, neattiecas uz riepām, stikliem utml.), ierīce maksas ceļiem ar 15 eur kredītu un sakarīga degvielas politika (bāka jāatgriež ar tik degvielu, ar cik paņemta). Pēc rezervācijas saņēmām info, ka mašīnas piegādās kantoris ar nosaukumu “Amoita”. Ierodoties lidostā, mūs sagaidīja pārstāve, aizgājām uz turpat blakus esošo stāvvietu, kur tika aizpildīs līgums un mūsu rīcībā tika nodotas 2 Seat Ibiza.

Neliela atkāpe par maksas ceļiem. Tie Portugālē ir 2 veidu. Vieni tādi, kā ierasts: brauc un laiku pa laikam ir būdiņas ar kasieri iekšā vai vienkārši automāti, kur var norēķināties par nobraukto posmu. Otrs veids ir savādāks: tur nav iespēju norēķināties, ir tikai zīme ar uzrakstu, cik jāmaksā, un tad seko caurbrauktuve ar kamerām, kas fiksē mašīnas numuru. Mums mašīnā bija speciāli šādiem ceļiem paredzēta ierīce ar 15 eur kredītu (kad braucām cauri, ierīce nopīkstēja, ziņojot, ka attiecīgā summa ir uzskaitīta). Tā kā mēs pārtērējām tos 15 eur, pēc ikmēneša rēķina saņemšanas auto noma solījās novilkt pārtērēto summu no kartes (bez jebkādām soda naudām). Ja šādas ierīces mašīnā nav, tad pašam ir jāuzskaita maksājamā summa un pēc tam (laikam 48 h laikā) jāsamaksā pasta nodaļā vai pay-shop, norādot mašīnas numuru. Jāpievērš uzmanība tam, ka uz parastajiem maksas ceļiem arī ir līnijas, kur var braukt cauri, nemaksājot uz vietas (tās apzīmētas ar zīmi, kur balts V burts uz zaļa fona). Šeit ar manis aprakstīto ierīci braukt nedrīkst, jo tā ir kaut kāda cita sistēma.

Kopumā nobraucām ~ 1900 km.

Maksas ceļos notērējām ~120 eur (1 mašīnai).

Degviela vidēji maksāja nedaudz virs 1,4 eur /l. Degvielā notērēts ~ 190 eur (1 mašīnai).

Maksas stāvvietas katrai mašīnai ~20 eur.

 

Nakšņošana

Viesnīcas / apartamenti rezervēti www.booking.com. Vidējās izmaksas 1 personai ap 110 eur par 8 naktīm. Tā kā uzstādījums mūsu kompānijai bija – pēc iespējas lētāk un labāk, tad nakšņošanas vietas tika izvēlētas, par galvenajiem kritērijiem izvēloties lētāko cenu un reitingu (8+). Pieņemu, ka ceļojot citā laikā, viesnīcu cenas var krietni atšķirties.

Estoril - Hotel Alvorada*** ar brokastīm (2-vietīgs numuriņš 32,40 eur, 3-vietīgs 48 eur). http://www.booking.com/hotel/pt/alvorada.pt-pt.html

Ferrel - 8-vietīgs apartaments “A Fancy Shanty”, cena 48 eur. Īpašnieks ir ļoti jauks un perfekti runā angliski. (Šis vairs nav bookingā, bet ir agoda.com). https://www.agoda.com/a-fancy-shanty/hotel/peniche-pt.html?cid=-157             

Porto - Guest house Alvares Cabral (2-vietīgs numuriņš 29 eur, 3-vietīgs 39 eur). Īpašnieks bija super laipns, sagaidīja mūs ar kēksiņiem un 2 veidu portvīnu. Mūsu lietošanā tika nodota arī virtuvīte. Autentiska Porto māja. http://www.booking.com/hotel/pt/residencia-alvares-cabral.lv.html

Braga - Ibis Budget (2-vietīgs numuriņš 27 eur, 3-vietīgs 37 eur). Nekas īpašs, bet viss tīrs un nekādu pretenziju nebija. http://www.booking.com/hotel/pt/ibis-budget-braga-centro.lv.html?aid=357022;label=gog235jc-hotel-XX-pt-ibisNbudgetNbragaNcentro-unspec-lv-com-L%3Alv-O%3Aunk-B%3Aunk-N%3AXX-S%3Abo-U%3AXX;sid=f7bd5ffbd9085eb6e61114a95dd770a9;dcid=1;dist=0&sb_price_type=total&type=total&

Monsanto - Tā kā bijām 7 ceļotāji, noīrējām 2 apartamentus ļoti autentiskās mājiņās. Viens bija 3-vietīgs (Cantinho da Coxixa, 57 eur), otrs - 4-vietīgs (Casa de tia Piedade, 85 eur), abi atradās blakus. Jo īpaši varu uzteikt Casa de tia Piedade, kur papildus 2 guļamistabām un vannasistabai mums tika piešķirta arī pilnībā aprīkota virtuve un burvīga terase ar skaistu panorāmas skatu. Saimniece bija ļoti laipna (lai gan saprasties varējām tikai ar google translate), cienāja ar pašas gatavotu ķiršu liķieri un cepumiem, sagādāja mums papildus krēslus terasei, lai visi 7 varam tur satilpt, piedāvāja grila inventāru utt. Noteikti iesaku, ja gadās šeit būt!!!

http://www.booking.com/hotel/pt/cantinho-da-coxixa.lv.html

http://www.booking.com/hotel/pt/casa-da-tia-piedade.lv.html

Armação de Pêra  - Terrace Club Apt (2-vietīgs apartaments 18 eur; 5-vietīgs apartaments 25 eur (2 guļamistabas + viesistaba ar virtuves zonu)). Apartamenti ļoti OK, tīri, viss nepieciešamais ir pieejams. Cenas smieklīgas, jo nesezona. Tagad izskatās, ka mainīts nosaukums uz Be Smart Terrace Algarve. http://www.booking.com/hotel/pt/key-club-holidays.lv.html

Lisabona - Casa da Avenida (9-vietīgs dzīvoklis, 110 eur par nakti (7 personām); nakšņojām 2 naktis). Dzīvoklis ļoti labs. Dzīvē izskatās labāk kā bildēs. Ir 2 istabas ar divguļamajām gultām, 1 istaba ar 2 vienguļamām gultām un 1 istaba ar 1 vienguļamu gultu. Liela viesistaba ar dīvānu un pusdienu galdu; 2 vannasistabas, virtuve ar visu aprīkojumu. Saimniece ļoti jauka un atsaucīga. Lielai kompānijai – perfekti!!! Un turpat blakus metro stacija. http://www.booking.com/hotel/pt/casa-da-avenida.lv.html

 

Apskates objekti

Cabo da Roca jeb Rokas rags ir galējais Portugāles un arī kontinentālās Eiropas rietumu punkts. No tā paveras iespaidīgi skati uz okeānu.

Sintrā izvēlējāmies apskatīt 3 pilis: Monserrate, Pena un Quinta da Regaleira. Vēl bija padomā Mauru cietoksnis, bet nepietika laika.

Monserrate (pirkām kombinēto biļeti ar Penas pili (14,5 eur)). Sākumā izstaigājām botāniskajam dārzam līdzīgo pils parku, kur no visas pasaules savesti dažādi augi, un baudījām absolūtu vientulību. Kādu dzīvu dvēseli satikām tikai pašā pilī.  Pils celta eklektisma stilā (pa druskai no gotikas, indiešu un mauru stila). Savdabīga un interesanta.

Penas pils. Iespaidīga un krāsaina, gluži kā no pasakas. Ir vērts apskatīt arī iekštelpas. Tā kā pils atrodas kalna galā, no tās visapkārt paveras jauki panorāmas skati. Pils tika būvēta 19.gs. kā karaļu vasaras rezidence. Tā ir iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā.

Quinta da Regaleira (ieejas maksa 6 eur). Pils komplekss sastāv no romantiskas pils un kapelas, krāšņa parka ar vairākiem ezeriem, grotām, akām, strūklakām utt. Parkā ir plaša un mīklaina tuneļu sistēma, kas savieno dažādus objektus, tai skaitā 2 ceremoniju akas. Tās atgādina pazemes torņus ar spirālveida kāpnēm. Reiz tās tikušas izmantotas ceremoniāliem mērķiem, iniciācijas rituāliem utml.

Obiduša (Obidos). Noteikti iesaku pastaigāt pa 13 m augstajiem mūriem, kas ieskauj pilsētiņu, un izbaudīt jaukos panorāmas skatus. Šī ir arī vieta, kur noprovēt Džindžu (Ginja) – ķiršu liķieri no mazas šokolādes krūzītes vai glāzītes. Jūlijā Obidušā tiek rīkots Viduslaiku gadatirgus ar viduslaiku mūziku, bruņiniekiem, raganām, priekšnesumiem utt. Novembrī tiek rīkots Starptautiskais Šokolādes festivāls. Visa pilsēta ir iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā. Pilsēta ir bijusi kāzu dāvana Aragonas Izabellai kaut kad 13.gs.

Bataljas (Batalha) klosteris. Baznīcu var apmeklēt bez maksas, bet klostera telpu un nepabeigtās kapelas apmeklējumam nepieciešama biļete (6 eur). Īpaši iespaidīga ir nepabeigtā kapela, kurai nav jumta – tā vietā bija zilas debesis, apkārt čivināja putniņi un piedevām mēs bijām vienīgie apmeklētāji... Neaprakstāmas sajūtas.

Kuimbra (Coimbra). Šeit apmeklējām Fado pasākumu (Fado ao Centro), tas notiek katru vakaru plkst.18:00 un ilgst nepilnu stundu. Ieejas maksa ir 10 eur. 4 puiši mūs iepazīstināja ar Kuimbras fado – gan nedaudz vēsturiska info, gan īsi paskaidrojumi pirms katras dziesmas. Mums patika. Pasākuma beigās – portvīna degustācija. Vēl bija padomā apmeklēt Universitātes bibliotēku - Biblioteca Joanina, bet nepaspējām, tāpēc apskatījām tikai no ārpuses.

Portu (Porto). Tā kā bijām ar mašīnām, sākumā noparkojām tās pazemes stāvvietā blakus Igreja do Carmo – baznīcai ar iespaidīgu azulejos (ažuležu  - zili apgleznoto flīžu) fasādi. Tad apskatījām turpat netālu esošo Lello grāmatnīcu (Livraria Lello & Irmao) un aizgājām līdz Clerigos tornim (tur var uzkāpt augšā un baudīt panorāmas skatus, 3 eur). Tad ar mašīnām nobraucām lejā un atstājām tās stāvvietā pie upes. Devāmies uz Sao Bento dzelzceļa staciju (iespaidīgi azulejos), tad pāri slavenajam Dom Luis tiltam (no augšējā līmeņa, kur iet tramvajs, paveras kolosāli skati uz upi un abiem tās krastiem). Apmeklējām Taylor’s portvīna darītavu (3 portvīnu degustācija un pagrabu apskate maksāja 5 eur). Pie upes krodziņā ieturējām vēlas pusdienas un tad jau bija jādodas tālāk.

Braga. Pašā pilsētā neko neapskatījām, tikai apmeklējām Bom Jesus do Monte – slavenās kāpnes uz baznīcu.

Guimaraes. Tā kā bijām diezgan agri no rīta, tad izstaigājām pilsētu un apskatījām cietoksni tikai no ārpuses. Viss vēl bija ciet.

Lamego. Šeit ievērības cienīgas bija 686 pakāpienu augstās kāpnes, kas ved uz baznīcu - Santuario Nossa Senhora dos Remedios. Kāpņu laukumiņos simpātiski (diemžēl vietām jau padrupuši) azulejos gleznojumi.

Monsanto. Ciemats uzcelts 2.gs. p.m.ē. Ciematu unikālu un neatkārtojamu padara ne tikai tā atrašanās vieta - kalna nogāzē starp gigantiskiem akmeņiem, bet arī tas, ka mājas ciematā ir veidotas no granīta, un rodas sajūta, ka mājas ir gluži vai saaugušas un ieaugušas klinšu bluķu starpās. Šeit pavadījām nakti un uz mūsu burvīgās terasītes, baudot portugāļu vīnus un dziedot latviešu dziesmas, aizsvinējāmies līdz 4 rītā. Rezultātā rīts sākās vēlu un nācās iekavēt turpmākos plānus: neapskatījām Evor un Monsarraz, bet pa taisno devāmies uz Armação de Pêra. Lai gan Monsanto nav gluži uz ierastās tūristu “takas”, ļoti iesaku. Mums visiem ļoti patika.

Portugāles dienvidi. Vakariņas baudījām un nakšņojām Armação de Pêra. No rīta devāmies uz Lagos, apskatījām pāris pludmales (t.sk.Alvor) un vienā no tām lielākā mūsu kompānijas daļa arī nopeldējās. No Portugāles lejasdaļas redzējām maz, bet tā kā nebija pludmales sezona, nolēmām uztaisīt tik tādu nelielu ieskrējienu un pārējo atstāt citai reizei.

Lisabona. Rītu sākām ar Belemas rajona apskati: Belemas tornis, Pirmatklājēju piemineklis, Jeronimos Monastery (iekšā negājām, jo ārpusē bija gara rinda) un, protams, Pasteis de Belem kafejnīca (šeit tiešām bija vislabākās ceļojuma laikā baudītās Belemas kūciņas). Pēc tam vienkārši blandījāmies pa pilsētu, apskatot Rossio laukumu, uzbraucot kalnā ar Elevador da Gloria uz Jardim de São Pedro de Alcântara, no kura paveras smuki skati uz pilsētu, tad ar kājām aizklīdām līdz Elevador de Santa Justa, Lisabonas katedrālei (Se) un tad uz Miradouro de Santa Luzia (smuki panorāmas skati). Tālāk līdz Castelo de São Jorge, tad, pa ceļam apskatot daudz grafiti un atvelkot elpu mazās jaukās kafejnīciņās, atpakaļ līdz gājēju ielai Rua Augusta. Saulrietu baudījām Miradouro Santa Caterina (izskatījās pēc kādas hipiju pulcēšanās vietas, bet tur bija ļoti lēta un garda sangrija). Līdz ar tumsas iestāšanos bijām atnākuši atpakaļ uz Jardim de São Pedro de Alcântara. Kopā nostaigājām vairāk kā 10 km. It kā jau nav daudz, bet vietām ieliņām iespaidīgs stāvums.

Kopējais maršruts izskatījās apmēram šādi:

 

Ēstuves

Pro Fresco (Marginal Norte Apartado 173, Peniche 2520 - 909), darba laiks: 8:30-20:00 (piektdienās, sestdienās līdz 22:00).

Pro Fresco atrodas Peniche pussalā. No sirds iesaku, ja gadās būt tuvumā. Izcili! Un cenas ļoti draudzīgas (uz visiem 7-iem iztērējām 124 eur). Īpaši iesaku noprovēt krabja salātus (iepildīti krabja čaulā un kājiņas sakārtotas blakus turpat uz šķīvja) un percebes (gliemjveidīgie, kas izskatās pēc kāda aizvēsturiska dzīvnieka nagiem). Francijas austeres arī bija izcilas.

http://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant_Review-g608952-d4714998-Reviews-Pro_Fresco-Peniche_Leiria_District_Central_Portugal.html

 

Casa de Pasto Ze Leiteiro (Rua Portas do Mar 19, Armacao de Pera 8365-119), darba laiks: 12:00 - 15:00 un 18:30 - 21:30. Laikam pirmdienās slēgts.

Casa de Pasto Ze Leiteiro ir maza ēstuvīte, kur par fiksētu cenu – 12,5 eur (tagad izskatās, ka maksa ir 14 eur) var ēst grilētas zivis, cik tik lien. Klāt pasniedz maizi, vārītus kartupeļus un salātus. Grilētas zivis tiek nestas, kamēr vien ir vēlēšanās. Baudījām jūras asarus, lasi, kalmārus un vēl kaut kādas 2 veidu zivis, kam nosaukumus vairs neatceros. Dzērieni un deserti par atsevišķu samaksu.

http://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant_Review-g189113-d2604352-Reviews-Casa_de_Pasto_Ze_Leiteiro-Armacao_de_Pera_Faro_District_Algarve.html

Protams, šīs nav vienīgās, bet tās, kuras iepriekš biju sameklējusi un varu ieteikt.

Pārtika veikalos likās ļoti OK cenās. Kopējais rēķins, ko notērējām veikalos par pārtiku uz visiem 7 bija ap 335 eur par visu ceļojumu (augļi, dārzeņi, uzkodas, maize, vīns, ūdens, vītinātā gaļa, tīģergarneles, kalmāri, gliemeži, mīdijas...). Un vīnus mēs patērējām ļoti daudz...

 

Ko mēs nepaspējām: Evora, Monsaraz

Neielikām plānotajā maršrutā, bet apsvērām:

Nazare, Fatima, Aveiro

Apsvērām 3 klosteru apskati – Tomar (Convento da Ordem de Cristo), Alcobaca (Monastery of Alcobaca) un Batalha. Beigās vairākums nobalsoja par pēdējo. Bet mani visi 3 likās apskates vērti.

Lisabonas Fado (gribējām tieši šo, bet tajos 2 vakaros, kad bijām Lisabonā, pasākumi nenotika...): https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g189158-d1788423-Reviews-Sr_Fado_de_Alfama-Lisbon_Lisbon_District_Central_Portugal.html

Doroteja
Nav tiešsaistē
Kopš: 23/01/2013
Ziņas: 1087
Manīts: pirms 2 gadi

Ļoti skaists un detalizēts apraksts. Man patika. Paldies!

rabarbere
Nav tiešsaistē
Kopš: 12/10/2016
Ziņas: 107
Manīts: pirms 43 ned

Paldies par aprakstu! Ļoti skaisti un iedvesmojoši! Smile

torrr
Lietotāja torrr attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 16/04/2010
Ziņas: 814
Manīts: pirms 1 d
Kur: Rīga

Ļoti labs, detalizēts apraksts, kaut arī sens.
Man aktuāls galamērķis.

Pēc nedēļas taisamies uz 10 dienām uz Portugāli, tādēļ ja ir vēl kādi labi ieteikumi, maršruti vai kas cits, lūdzu neslēpt sveci zem pūra un dalīties Smile

Andrs
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/02/2010
Ziņas: 121
Manīts: pirms 8 st

Nezinot torrr plānus, varu ieteikt no Algarves 2022.gada septembra ceļojuma: Cabo de Sao Vicente, Fortaleza de Sagres, Lagos, Miradouro da Ponta da Piedade, Ponta da Piedade caves, Benagil Caves (alas - labāk ar laivu no okeāna puses, var arī ar kajakiem), Serra de Monchique kalni (Picota), Tavira, Faro vecpilsēta...

No iepriekšējās Portugāles pieredzes (2012., 2013.) varu ieteikt: Porto (2 dienas), Sintra, Lisbon, Guimaraes, Obidos, Coimbra, Aveiro, Evora.

Bijām arī Lamego - Nossa Senhora dos Remedios (skat. Sintijas aprakstu) - iespaidīgi, un braucot uz turieni (no Porto gar Douro upi), ir daudz citu foršu vietiņu. Braga pārāk nepatika, arī Fatima - nē, jo manuprāt domāta ticīgajiem.

Vēl vienu reizi bijām no Porto uz augšu, galamērķis bija Galīcija Spānijā, bet tas laikam 10 dienām būs par daudz.

torrr
Lietotāja torrr attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 16/04/2010
Ziņas: 814
Manīts: pirms 1 d
Kur: Rīga

Andrs rakstīja:

Nezinot torrr plānus, varu ieteikt no Algarves 2022.gada septembra ceļojuma: Cabo de Sao Vicente, Fortaleza de Sagres, Lagos, Miradouro da Ponta da Piedade, Ponta da Piedade caves, Benagil Caves (alas - labāk ar laivu no okeāna puses, var arī ar kajakiem), Serra de Monchique kalni (Picota), Tavira, Faro vecpilsēta...

No iepriekšējās Portugāles pieredzes (2012., 2013.) varu ieteikt: Porto (2 dienas), Sintra, Lisbon, Guimaraes, Obidos, Coimbra, Aveiro, Evora.

Bijām arī Lamego - Nossa Senhora dos Remedios (skat. Sintijas aprakstu) - iespaidīgi, un braucot uz turieni (no Porto gar Douro upi), ir daudz citu foršu vietiņu. Braga pārāk nepatika, arī Fatima - nē, jo manuprāt domāta ticīgajiem.

Vēl vienu reizi bijām no Porto uz augšu, galamērķis bija Galīcija Spānijā, bet tas laikam 10 dienām būs par daudz.

Paldies par info, noderēs!