Pirmais Itālijas ceļojums - iesakiet!

79 atbildes [Pēdējā ziņa]
Šokolāde
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/11/2009
Ziņas: 9
Manīts: pirms 5 gadi

Lūdzu, iesakiet ko skaistu Itālijas ceļojumam vasarā! Esam diezgan pieredzējuši ceļotāji, ceļojam divatā ar savu auto (no Latvijas), bet Itālijā ir būts vien pāris reizes "caurbraucot" - šoreiz gribētos uzkavēties 3-4 dienas. (Ir jau maz, bet nespēsim pa ceļam nepakavēties Šveices Alpos, un tad jau ceļojuma kopgarums būs sasniedzis maksimāli iespējamo ilgumu.) 

Ko jūs varētu ieteikt, ņemot vērā, ka esam ar savu auto un visvairāk mums patīk daba, KALNI, klusi romantiski ciematiņi, mīlīgas lauku viesu mājas...  Ļoti jau gribētos apmeklēt arī kādu no slavenajiem Itālijas vēsturiskajiem objektiem - bet izvairoties no pilsētas burzmas. Lūdzu, pasviediet kādu ideju - kas jūsu elpai ir licis aizrauties un prātam apreibt - un tad jau mēs to paši tālāk "aptamborēsim"... Smile

Linca
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/10/2009
Ziņas: 3330
Manīts: pirms 2 d

Iesaku Veroli pilsētu, pusotras stundas brauciena attālumā no Romas. Ļoti skaista un gleznaina pilsēta, viņiem tur katedrālē ir svētās kāpnes, tāpat arī romiešu kalendārs, te drusku kaut kas vairāk ir: http://www.romeartlover.it/Veroli.html

Elvars
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/02/2014
Ziņas: 12
Manīts: pirms 5 ned

Ieteiktu Amalfi piekrasti,kur ir viss,kas jums patīk - kalni kuri paceļas no jūras ,daba- citronu un apelsīnu terases un protams vēsture,sākot ar Villa Cimbrone un beidzot ar sv. Andreja klosteri pašā Amalfi ciemā! Septembrī nodzīvojām deviņas dienas Maiori ciematā,iespaidi kolosāli!

Redzijs
Tiešsaistē
Kopš: 15/04/2013
Ziņas: 486
Manīts: pirms 31 sek

3-4 dienas jau tā pati "caurskriešana" vien būs. Tajā laikā diez vai līdz Amalfi sanāks aizbraukt. Ja nu kādreiz ir vēlme pabraukāt nopietnāk, iesaku iekļaut maršrutā klinšu pilsētu Matera - sajūta it kā būtu nokļuvis citā laikā.

JJJ
Lietotāja JJJ attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/11/2013
Ziņas: 297
Manīts: pirms 6 ned

Redzijs rakstīja:

Iesaku iekļaut maršrutā klinšu pilsētu Matera - sajūta it kā būtu nokļuvis citā laikā.

Rīga-Venēcija ir pārbaudīts, ka tas ir tieši 2 dienas ceļā. Atradu, ka Rīga-Matera ir 2807 km. Tātad, tikai ceļam turp 3 dienas, atpakaļ 3 dienas. Vai es pareizi domāju?

DJ
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/01/2013
Ziņas: 432
Manīts: pirms 31 ned
Kur: Rīga

3-4 dienas var ieteikt netērēt laiku pārbraucienos, palikt ziemeļdaļā Como, Garda, Verona, Paduja, arī būs lielā steigā 1 diena Venēcija un tas arī viss, Jūsu atvēlētais laiks ir beidzies.

IT būs vajadzīgs brīvāks laiks, lai vismaz 2 nedēļas(ne vasaras vidū) mierīgā garā, pa iekšzemi, no viena burvīga ciema uz citu, izbaudītu atvaļinājumu.

Redzijs
Tiešsaistē
Kopš: 15/04/2013
Ziņas: 486
Manīts: pirms 31 sek

JJJ rakstīja:

Rīga-Venēcija ir pārbaudīts, ka tas ir tieši 2 dienas ceļā. Atradu, ka Rīga-Matera ir 2807 km. Tātad, tikai ceļam turp 3 dienas, atpakaļ 3 dienas. Vai es pareizi domāju?

Gan jau, ja labi pasteidzas, var no LV tikt 3 dienās. Ir arī variants lidot uz Bari un īrēt auto, tad to apkārtni 3-4 dienās var arī paspēt +/- apskatīt.

evo
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 997
Manīts: pirms 16 st

Es piedāvātu aizlidot uz Bergamo pa tiešo no RIX (63-80 EUR/cilv), tur arī dzīvot- vienu dienu veltīt Milānai (ar vilcienu), ja interesē pilsētas, vienu dienu Bergamo un vienu kādu no ezeriem tuvāk papētīt ar auto. 

Tā, protams, ir tikai Z Itālija, bet 3 dienās tāpat var vienu mazu daļiņu apskatīt, jebkuras vietas.

Šokolāde
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/11/2009
Ziņas: 9
Manīts: pirms 5 gadi

Paldies!

Amalfi piekastes apelsīnu terases, Matera - izskatās vilinoši Smile Sākumā gan vairāk domāju par Z, bet tagad tomēr vairāk sliecos uz dienvidiem...

Šokolāde
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/11/2009
Ziņas: 9
Manīts: pirms 5 gadi

JJJ

Pareizi gan Smile

Droši vien varētu šķist, ka 6 dienas tikai ceļam ir velti izniekots laiks, bet cik daudz tomēr tajā var piedzīvot, redzēt, izbaudīt un izrunāt - iesaku kādreiz pamēģināt, nenožēlosiet! Smile

JJJ
Lietotāja JJJ attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/11/2013
Ziņas: 297
Manīts: pirms 6 ned

Šokolāde rakstīja:

JJJ

Pareizi gan Smile

Droši vien varētu šķist, ka 6 dienas tikai ceļam ir velti izniekots laiks, bet cik daudz tomēr tajā var piedzīvot, redzēt, izbaudīt un izrunāt - iesaku kādreiz pamēģināt, nenožēlosiet! Smile

Šokolāde, Tu mani sasmīdināji ! :) Es to jau mēģinu no apm. 2002.g. Tad mēģinu atkal un atkal, un kā nenožēloju, tā nenožēloju  :)  Mans patīk ceļošana tieši ar automašīnu Smile

2009. gadā ar vieglo mašīnu nobraucu 14 dienās 10056 km: Lugāno, Milāno, Monako, Tarifa, Lisabona Portugālē.

2010. gadā es apbraucu apkārt Sicīlijai. Sanāca 8773 km 14 dienās. Pēc tam uz Norvēģiju ar automašīnu.

2011. gadā Grieķija (u.c.10 valstis)  7882 km 14 dienās.

2012.g. Nica-Kannas 6716 km.

Sākot no 2013.g.tikai ar kemperi:  Holande, Beļģija , Francijas dienvidi 6092 km 14 dn.

2014.g. aprīlī Uz Holandes ziedu svētkiem 3813 km, vasarā Horvātija, Melnkalne 5878 km 14 dienās. Novembrī Polijas pilis 6 dn 2654 km.

2015.g. jūn. Spānija 16 dn 9323 km (+420 km ar motorolleri pa Pirenejiem),  jūl. Norvēģija (jau 7. reizi) 4856 km (+324km ar motorolleri pa Lofotiem).

Šokolāde, es neuzskatu, ka braucienā pavadītais laiks ir veltīgi izšķiests. Varbūt esmu "kreizī", bet man prieku sagādā pats braukšanas process. Smile

(un pārējais arī)   Smile

iraimonds
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/08/2015
Ziņas: 31
Manīts: pirms 45 ned

A es tomēr par ziemeļiem aģitēšu Smile

Pirms tam tomēr piebildīšu, ka Matēra tiešām ir īpaša vieta. Turklāt turpat blakus ir Apūlija - viens no mīļākajiem Itālijas reģioniem ar tādām pērlēm kā Locorotondo, Martina Franca, Ostuni un, protams, Alberobello (trulli pilsētiņa). No lielākām - ļoti skaista arhitektūra ir Lečē (Lecce). Plus jūra. Jā, tās visas ir foršas vietas, bet nu ļooooti tālu jābrauc. Varbūt tomēr atstāt citai reizei?... Ja tomēr brauksiet tik tālu, pa ceļam iesaku šo to no Abruco (tūristu uzmanības nelutināta Itālijas daļa) un, protams, arī Toskānu (par spīti tūristu pūļiem tā noteikti IR viena no pašām skaistākajām vietām Itālijā).

Daži ieteikumi ziemeļos:

1) VALLE D’AOSTA. Ļoti skaisti kalni. Augstākie Rietumeiropā. Skati uz Monblānu, ja pakāpj augstāk - uz Materhornu, Monte Rosa utt. Augstākais kalns, kas pilnībā atrodas Itālijas teritorijā - Gran Paradiso. Ja esat nopietni kāpēji, var uzkāpt. Ja ne tik nopietni, var izvēlēties, piemēram, Monte Emilius. Ja vēl nenopietnāki - taku visdažādāko netrūkst. Iespaidīgi ūdenskritumi utt. Pati Aosta arī ir itin simpātiska pilsētiņa. Kādreizējā romiešu garnizona pilsēta, tāpēc drupas vienkāršākas nekā slavenākās impērijas vietās. Plus tajā rajonā ir nenormāli daudz viduslaiku piļu. Arī vīns ir labs. Iegādājāmies tur ļoti labu ledusvīnu - paši sevi reklamēja, ka viņiem esot augstākais vīna dārzs Eiropā. Vērts nobāzēties kaut kur starp Aostu un Kurmajēru.

2) Ap LAGO D’ISEO. Bergamo forša pilsēta. No ezera un uz augšu kalni. Kamonikas ielejā (Val Camonica) slaveni senlaiku petroglifi. Tieši uz dienvidiem no Izeo ezera Frančakortas (Franciacorta) vīna rajons, kur taisa ļoti kvalitatīvus dzirkstošos vīnus.

3) ADAMELLO masīvs. Ap Ponte di Legno. Tas - ja gribas nopietnākus kalnus.

4) Ap LAGO DI GARDA. Vienkārši skaisti skati. Sirmione, Salo (tūristu daudz). Man personiski labāk patīk ezera ziemeļu galā. It īpaši, ja pabrauc uz augšu no Arko (Arco), paliek pavisam mierīgi. Tur daudz iespēju kāpt pa drošinātiem maršrutiem, ja tādus ejat (via ferrata). Daži visai viegli. Vēl citronus viņi tur audzē. Ezera dienvidu galam tuvumā ir Verona - tur amfiteātris un daudz kas cits interesants.

5) DOLOMITI DI BRENTA. Ja gribat pastaigāt pa kalniem, šis ir fantastiski skaists masīvs. Protams, maršruti lielākoties nopietni. Bāzēties var Madonna di Campiglio.

6) "Īstie" DOLOMĪTI. Ap Cortina d’Ampezzo. Iespējams, visskaistākie visos Alpos. Bet nu jārēķinās ar atpūtnieku bariem. Belluno forša pilsētiņa.

7) Protams, ir vēl "vāciskā" Itālija - TIROLE. Bolcāno, Merāna, Venostas ieleja (Val Venosta/Vintschgau). Stelvio pāreja - augstākā Itālijā, augustā mierīgi var snigt (mums tā gadījās).

Zaziii
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/08/2012
Ziņas: 11
Manīts: pirms 4 gadi

Bez jau pieminētajām vietām noteikti apskates vērta ir Cinque Terre - 5 ciematiņi Ligūrijas jūras krastā. Turpat netālu ir arī citas brīnišķīgas piejūras pilsētiņas, piemēra, Portovenere. Skati dievīgi! Un, protams, Toskāna - Lucca,  Siena, Florence utt.

Šokolāde
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/11/2009
Ziņas: 9
Manīts: pirms 5 gadi

JJJ

Prieks uzzināt, ka ir kāds vēl tikpat "kreizī" kā es Smile Lai gan man līdz Tavam līmenim vēl mazliet jāpieaug - šobrīd garākais brauciens manā kontā ir vēl tikai 6020 km/ 16 dienās.

iraimonds

Zaziii

Paskatījos jūsu ieteiktās vietas - tiešām kārdinoši!!!

Vienīgi mani mazliet mulsina Itālijas dienvidu daļas klimats jūlijā (kas ir mans vienīgais iespējamais ceļošanas laiks) - vai tiešām ir TIK traki?

 

miss_ju
Lietotāja miss_ju attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 21/10/2015
Ziņas: 14
Manīts: pirms 7 gadi

Itālijā biju Toskanā, Milānā, Romā, Venecijā, Neapolē, Amalfi piekrastē, Kapri salā, Sicilijā... utt. Bet vasaras ceļojumam noteikti ieteiktu Amalfi piekrasti un Kapri salu - tur is pasakaini skaisti, kā arī ja ir laiks var apmeklēt arī Pompei un Vezuviju.

2014: RIX, FRA, LIS, KUN, CIY, CIA, SVO, PEK, BVA, CRL

2015: RIX, VNO, CHQ, STN, GLA, NCE, IST, SVO, PEK, DYG

Šokolāde
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/11/2009
Ziņas: 9
Manīts: pirms 5 gadi

Un kā ir ar uzkāpšanu Vezuvā? Ir vērts? Un cik laika tam jārezervē?

Un kā vispār ir ar autostāvvietām tajā apvidū - ir droši atstāt auto? Par Neapoli šajā sakarā var lasīt biedējošas lietas...

No saviem pāris iepriekšējiem īsajiem "iebraucieniem" Itālijas ziemeļos atmiņā spilgti palikuši māju pirmo stāvu aizrestotie logi un viesnīcu administratores, kuras uz uzturēšanās laiku mums atsavināja pat bērnu pases, kas tik ļoti kontrastēja ar, piemēram, Austrijā un Šveicē pieredzēto.

Velomens
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/09/2013
Ziņas: 442
Manīts: pirms 1 d

Es gan mazliet atpalieku no jūsu kreizī braukšanas. Man garākais brauciens ir bijis 3000km 12 dienās ar velo pa Eiropu.

62 valstis
www.velomens.lv

miss_ju
Lietotāja miss_ju attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 21/10/2015
Ziņas: 14
Manīts: pirms 7 gadi

Uzkāpšanu Vezuvā un Pompeju apskati var mierīgi paveikt vienā dienā. Runājot par Neapoli, biju tur 2 reizes, un ar drošību viss nav tik briesmīgi kā daži stāsta. Protams, ir drošie un nedrošie pilsētas rajoni, kā jau visur. Viesnīcām mēdz būt apsargājamās autostāvvietas. Vispār laba ideja ir paņemt viesnīcu Sorrento, kas ir ļoti skaista kūrortpilsēta un no turienes jau apskatīt gan Neapoli, gan Pompeji, gan Kapri salu.

2014: RIX, FRA, LIS, KUN, CIY, CIA, SVO, PEK, BVA, CRL

2015: RIX, VNO, CHQ, STN, GLA, NCE, IST, SVO, PEK, DYG

Elvars
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/02/2014
Ziņas: 12
Manīts: pirms 5 ned

Septembrī Neapolē bijām trīs dienas, autostāvvietas dārgas 20-25 eiropar nakti. Vietām uz ielas stāvvietās tiek piedāvāti "Jumta pakalpojumi ''+ daži eiro, bet auto no rīta ar garantiju kārtībā! Par pers. drošību vēsturiskajā centrā, kā teica viesnīcas saimnieks īpaši uztraukties nevajag, protams nevajag pavērtu muti skatīties debesīs, tad viss būs kārtībā !Paši uz ielas atradāmies pat ļoti vēlu vakarā, vis bija kārtībā. Neapole ir skaista un kolorīta pilsēta ir vērts tur pabūt! Uz priekšu, LAI VEICAS!

Šokolāde
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/11/2009
Ziņas: 9
Manīts: pirms 5 gadi

Paldies par atbildēm!

Patiesībā man bažas darīja stāvvieta pie Vezuva Cool

Šā ceļojuma Itālijas daļa tiek plānota VIENĪGI pēc ceļakājiešu ieteikumiem - sākumā dažas dienas gribētos pavadīt Amalfi piekrastē (tā ir attīstījusies mana sākotnējā ideja par 3 dienām Itālijas ziemeļos), atceļā - uzrāpties Vezuvā un  uzbraukt Passo dello Stelvio. Galvenās prioritātes - daba, kalni, lauku miers un klusums, tādēļ no lielpilsētas burzmas gribam izvairīties.

 

Debesmanna
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/12/2009
Ziņas: 376
Manīts: pirms 1 ned

Mēs Amalfi piekrasti apceļojām, izmantojot vilcienu/jūras/autobusu satiksmi, jo tie šajā reģionā ļoti labi attīstīti. Ja ir vēlme apskatīt Vezuvu un Pompejus, arī piekrītu, ka jāpaliek Sorrento, jo tur ir skaisti un droši. Mēs palikām B&B http://www.goccedilimone.it/, ļoti iesaku - super izpalīdzīgi saimnieki, gardas brokastis, liela istaba, parkings bija cenā. Pie Vezuva cik atceros bija stāvlaukums, drūzmas nebija. Ceļš no Amalfi Salerno virzienā bija ļoti skaists, noteikti ieteiktu uzbraukt Villa Rufolo (tiek saukta par mazo Alhambru), kas ir 7km no Amalfi - skati fantastiski.

totss
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/11/2013
Ziņas: 134
Manīts: pirms 47 ned

Sveiki.

šogad jūnijā plānoju ar savu auto apmeklēt Itāliju-tālākais punkts Sorento. Ar apskates vietām skaidrība ir, bet būtu ļoti pateicīgs par pārējo praktiski infu-stāvvietas iespējas cenas, maksas ceļi-cenas, iespējas izvairīties Smile) u.c., jo ši ir pirmais tālakais brauciens. Pāris dienas plānojam pavadīt Amalfi piekrastē, dzirdēju ka esot iespēja pabraukāt gar to ar kuģīti, būtu priecīgs par informāciju. Paldies jau iepriekš, varat rakstīt arī PM uz andisbrg [at] gmail [dot] com

JJJ
Lietotāja JJJ attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/11/2013
Ziņas: 297
Manīts: pirms 6 ned

totss, mums pa ceļam. Es arī jūnija otrajā pusē laidīšu Itālijas virzienā, bet maršruts vēl nav sastādīts  Smile

totss
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/11/2013
Ziņas: 134
Manīts: pirms 47 ned

mums it kā maršruts jau ir, vēl jāpiestrādā pie tā vai visu pieveiksim un nenāksies saīsināt, bet Jāņu dienu plānojam pavadīt Amalfi tas ir noteikti Smile

JJJ
Lietotāja JJJ attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/11/2013
Ziņas: 297
Manīts: pirms 6 ned

Ak Amalfi? Smile Mums garšo Tērvetes alus Smile Kāds Jums? Smile

Janochka
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/10/2011
Ziņas: 838
Manīts: pirms 5 d

Par maksas ceļiem ērti lietot www.viamichelin.com - var redzēt arī cenas un saplānot izmantos vai nē. Man navigatorā ir funkcija - izvēlēties maksas ceļus vai nē.
Gar Amalfi krastu nebraukājām ar kuģīti, bet aizbraucām uz Kapri, bez mašīnas uz 1 dienu - ļoti patika. Ja grib mašīnu nolikt tuvāk centram vai tūrisma vietām, stāvvietas būs maksas (tagad liekas ka pat lētāk kā Rīgas centrā). Piefiksē skaidrojumu par līniju krāsām stāvvietās, piemēram šeit ir skaidrojums - http://www.car-parking.eu/italy

JJJ
Lietotāja JJJ attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/11/2013
Ziņas: 297
Manīts: pirms 6 ned

Pēc "totss" pieminētās pilsētiņas Amalfi ielūkojos GoogleMap un atklāju, ka pavisam blakām ir Pompei, kas ir arī mūsu jūnija maršrutā. Bet, ak šīs Itālijas šaurās ieliņas!!! Izskatās, ka tikai ar Golfu vai kaut ko vēl mazāku tajās var justies komfortabli! Kā Jūs domājat - droši vien ir jāsameklē kartē kāds kempings, kurš ir pēc iespējas tuvāk tam - kaut cik nopietnajam ceļam, kaut kur pie Neapoles. Tad jāatstāj tajā kemperis uz kādām 1-2 dienām un visas tās vietas tuvumā varētu apbraukāt ar motorolleri? Skatoties pēc kilometriem - Neapole-Pompei-Amalfi-Sorrento sanāk pat zem 200 km (+/-, atkarībā, pa kādiem līkločiem brauktu), kas pēc kilometriem priekš vienas dienas uz diviem riteņiem ir pieņemami. Tur, taču, ir skaisti, vai ne?

Jūs pieminējāt kuģīti. Droši vien ar motorolleri varētu arī aizbraukt līdz attiecīgajai ostai, no kuras atiet šis kuģītis?       Smile Manas fantāzijas  Smile

Janochka
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/10/2011
Ziņas: 838
Manīts: pirms 5 d

Līdz Neapolei un Pompei var mierīgi tikt pa šoseju un standarta ielām. Amalfi-Sorrento - Costa Amalfitana ir ļoti skaists ceļš un jā, vietām ir ļoti šaurs. Kaut autobusi brauc un pirms pagriezieniem pīpina - bet izbraukt tad tur var tikai 1 buss, pretīmbraucošie var likties kur grib Smile Ka tas esot viens no sarežģītākiem ceļiem Eiropā, uzzināju tikai pati to izbraucot pie stūres.
Kapri pārvietojamies ar sab.busu - tur vēl trakāk tā braukšana izskatījās.
Tajā reģionā patika arī Reggia di Caserta. Uz Vezuvu var uzbraukt daļēji augšā, pēc tam jāparsēžās busā ar milzīgām riepām, kas uzved augstāk un vēl jāiet ar kājām. Tikai skatāties, lai augšā nav mākoņu (pat ne mazākais mākonis lai nav redzams no apakšas), jo var nepaveikties kā mums un kratera vietā parāda dziļā miglā foto grāmatā - šādi tas krateris izskatās Grin Bet lejā bija saulains tajā dienā.

Janochka
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/10/2011
Ziņas: 838
Manīts: pirms 5 d

Un arī kempingu meklējiet ne kalnos (bet man nav pieredzes un info par kemperi uz serpantīniem).

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10642
Manīts: pirms 3 st

 Vispār , ja pazīstam ITA kartē, tad gana zābaciska!Smile Lai nobrauktu līdz papēdim, ira jābūt apņēmīgu autovadītāju saimē!Smile

 

 

agneeshuks
Nav tiešsaistē
Kopš: 10/09/2010
Ziņas: 192
Manīts: pirms 5 d

Bet pa smuko tas Amalfi krasts....man kā blakussēdētājam patika tā autobusu pīpināšana pirms līgumiem.