Sākumā rasktīju kā komentāru pie Edzus ziņas par https://travelfree.info/airbnb-funds-100-of-the-worlds-craziest-listing-ideas/ bet nodomāju, ka šīs topiks varbūt ir atsevišķas tēmas vērts.
Man ar brālēnu jau gadiem ilgi briest ideja par glempingu pie viena paliela ezera Vidzemē ar pārpurvotiem krastiem, kur pieeja ezeram ir no 3-4 vietām, t.sk. caur brālēna zemi. Kad tiec cauri pāris simtu metru brikšņiem pie ezera, tā ir kā cita pasaule. Klusums, daudz ūdensputnu. Ja prātīgi saimniekotu, varētu apvienot dabas saglabāšanu ar tūrismu, lai cilvēkiem šo bagātību parādītu. Impregnēti kokmateriāli purva laipām, terasēm, laivu piestātnei, skatu tornim u.tml., būtu pieejami par pašizmaksu, bet vienalga tas projekts baigi sālīts sanāk, ja ir vēlme uzstādīt arī kādu stilīgu naktsmītni ar lieliem logiem un visām ekstrām. Varbūt kādam ir pieredze šādu projektu realizācijā, un gribētu nākt "doļā"?
Uzaicinājām tikties uz vietas pašvaldības vadību. Tie piekrita, ka šāds tūrisma objekts būtu vērtīgs un atbalstāms, bet vienīgā palīdzība, ko piedāvāja, bija ceļu tīrīšana un bezmaksas atkritumu izvešana. Pašiem nav ne laika, ne resursu, ne arī pieredzes šīs idejas attīstībai. 100k USD grants šādam projektam būtu tieši laikā
Vasarā es domāju šāds namiņš būtu fully booked. Vairāk par vienu uzstādīt manuprāt nebūtu prātīgi ne slodzes dēļ dabai, ne arī atpūtnieku privātumam, par ko daudzi gatavi piemaksāt. Bet arī tad, kad ezers aizsalst, to var izmantot dažādām aktivitātēm. Tas ir koku ieskauts, tāpēc ledus parasti ir kā spogulis. Bet, ja uzsnieg un piesalst sniegs, tur ir daudz hektāru distanču slēpošanai, braucieniem ar sniega močiem un kaut vai suņu pajūgiem. Ziemā cilvēku pūļi rada mazāku kaitējumu dabai, tāpēc pēc sakārtotas infrastruktūras te katru sesdienu varētu rīkot masu pasākumus. Vienīgie zaudētāji būtu zemledus makšķernieki, kuru te ziemā netrūkst iespaidīgo lomu dēļ, bet varbūt tas pat nāktu par labu zivīm. Nošķirtības dēļ te netrūkst maluzvejnieku.
Esmu atvērts idejas kritikai un brainstrormingam.
Man liekas, ka vasarā ir baigi grūti tādās vietās dunduru dēļ. Bet var jau būt, ka tur tieši nav.
Vispirms jau vajadzētu saprast vai tas glempings vai namiņš. Labiekārtots glempings diez vai atmaksāsies pie mūsu īsajām vasarām. Vienīgais kas varētu strādāt, ja tavs brālēns dzīvo turpat blakus, tad arī pats kaut ko tur čubina un attīsta priekš sevis. Kā papildus ienākums gan jau būtu tīri neko.
100K ieguldījums gadā ienes aptuveni 8K peļņu(konservatīvs čakars free ieguldījums), nedomāju, ka glempings/namiņš kaut kur nekurienē, kas funkcionēs dažus mēnešus gadā varētu nest lielāka peļņu.
Man viena no labākajām ceļojumu pieredzēm bija nakšņošana nekurienē palmu lapu nojumē Orinoko upes deltā, kur odu netrūka. Patiesībā tie mūsu džungļi īpaši neatpaliek no Amazones brikšņiem, vienīgi fauna varbūt nabadzīgāka. Bet, braucot uz turieni vakarā vai agrā rītā, ne reizes nav bijs tā, ka nesatiktu kādu meža zvēru. Tīri labu safari braucienu pa tiem ceļiem varētu saorganizēt, piedāvājot pilnu paketi ar savākšanu no Rīgas viesnīcas. Pārapdzīvoto valstu iedzīvotāji gatavi maksāt par mieru un klusumu. Mēs savas dabas bagātības tā īsti nenovērtējam.
Vecumdienās laikam būšu gids ar savu stilīgo safari mašīnīti
Negribu nolikt ideju, bet šādas vietas jau ir papilnam valstīs ar daudz iespaidīgākiem skatiem un labāku klimatu. Jāpadomā kāpēc, lai izvēlētos tieši Latviju šādai specifiskai izklaidei. Katrā ziņā es vēl apsvērtu domu par nakšņošanu Orinoko upes deltā vai kaut kur tuksnesī. Es nesaku, ka nebūs palicēju, bet citreiz kaut kā mazliet mums pārvērtē Latvijas dabas skaistumu un unikalitāti.
Jāpadomā kāpēc, lai izvēlētos tieši Latviju šādai specifiskai izklaidei.
Mēs vienkārši esam izlepuši (paēdušai pelei milti rūgti) ar savu vidi, kas reizē mežonīga (wild) un civilizēta. Kamēr R-Eiropā tas jau ir retums un mežonība nemaz tik viegli nav sastopama, ja vispār. Mums liekas, ka te nekā interesanta nav, bet ārcilvēkiem ir cits viedoklis. Tā kā mūs interesē ārcilvēku nauda, vajag viņos ieklausīties.
Jāpadomā kāpēc, lai izvēlētos tieši Latviju šādai specifiskai izklaidei.
Mēs vienkārši esam izlepuši (paēdušai pelei milti rūgti) ar savu vidi, kas reizē mežonīga (wild) un civilizēta. Kamēr R-Eiropā tas jau ir retums un mežonība nemaz tik viegli nav sastopama, ja vispār. Mums liekas, ka te nekā interesanta nav, bet ārcilvēkiem ir cits viedoklis. Tā kā mūs interesē ārcilvēku nauda, vajag viņos ieklausīties.
Norvēģija, Zviedrija, Somija, tikai daži piemēri tepat blakus, kur var atrast vēl lielāku mežonību un dabas daudzveidību ar vēl augstāku 'civilizāciju'. Vai otrādi, ja grib mazāku civilizāciju un dārdzību, tad Rumānija vai Bulgārija. Bija labs variants arī Ukraina. Un tie ir tikai daži piemēri tepat Eiropā. Mums te ļoti jūsmo par visādām muižām un pilīm, kaut gan lielākai daļai nav pat nojausmas cik tādu un līdzīgu vēsturisku ēķu ir, piemēram, Polijā, gan skaisti atjaunotas, gan tādi samērā mežonīgi varianti. Pateicoties mākslīgi zemajam PLN/EUR kursam izmaksu ziņā Polija ir arī daudz izdevīgāks variants.
Kā jau rakstīju visam ir sava niša un gan jau nakšņotāji būs arī tepat, bet nevajag domāt, ka tas būs kaut kas unikāls kā dēļ būtu speciāli vērts braukt uz LV. Prātā nāk šis mīms.
Paldies, bumbuls - nepamatotas ilūzijas biznesā ir bīstama parādība, tāpēc piesardzība ir laba lieta.
Es vērtēju pēc tā, kā Latvijas dabu novērtē biznesa partneri no ārzemēm. Tā kā bizness saistīts ar kokapstrādi, bieži apstājamies priežu silā. Klienti no Lielbritānijas bija sajūsmā pat par elementārām lietām - svaigo gaisu, ogām u.tml. Praktikantam no Šampaņas provinces paveicās pēdējā nedēļā tikt mūsu teambuilding pasākumā ar laivām pa Gauju. Viņš bija vienkārši sajūsmā. Par arābiem pat nerunāsim - tie filmē mežus no mašīnas loga pa ceļam uz ražotni. Mārketings ir panākuma atslēga. Ja viesnīcās u.c. būtu informācija šādu 2-3 dienu pasākumu Latvijas džungļos ar bagātīgu programmu, es domāju, ka par to daudzi būtu gatavi labi samaksāt.
Mētāšanās ar 100k ir raksturīga blondīnēm, kuras uztur dažāda ranga onkuļi. Naudu nav kur likt? Kad pacelsi Eurojackpotu, varēsi niekoties. Tikko esot noņemts. Bišķi jāuzkrājas.