Noderīgs militārais ekipējums ceļojumiem

30 atbildes [Pēdējā ziņa]
Žirafe
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/12/2014
Ziņas: 69
Manīts: pirms 3 gadi

Beidzot sacepu solīto rakstu.

Īsumā - bieži vien militārās mantas ir izturīgākas par tūrismam piedāvātajām, tai pat laikā cenas pirmajām mēdz būt pielīdzināmas, vai pat zemākas. Ir pieejamas arī vairākas lietas, ko parastos tūrismam veltītos veikalos var neizdoties atrast, bet kas izrādās diezgan noderīgas. Šis ieraksts - par militāra rakstura ekipējuma civilo pielietojumu.

 

1. Mugursomas

Faktiski armijas tipa somas dalāmas divos veidos: mazās (patruļsomas), tilpums no 10 līdz 30-35L un lielās – tilpums orientējoši 60-90L.

Vēl atsevišķa kategorija ir mantu maisi (duffle bag), kas gan nav īsti piemēroti ilgstošai mantu staipīšanai apkārt, vairāk uzglabāšanai/īsai pārnešanai.

  • Patruļsoma pēc sava pielietojuma domāta nosacīti mazu bet smagu lietu pārnēsāšanai (munīcija, dūmu svece, ūdens), attiecīgi parasti siksnu sistēma būs daudz-maz pārdomāta, būs krūšu un gurnu siksna. Mērķis vienkāršs – svara izdalīšana, lai viss nav tikai uz pleciem. Materiāli pat lētākajiem variantiem būs izturīgāki par civilajām mugursomām – lētie militārie militārā pielietojumā izšķīst, bet civilie izšķīst vēl kravas mašīnā uz poligonu. Cenas sākas no ~30 eiro par lēto galu (Mil-Tec, ķīnīzeru ražots) līdz 150 eiro par vāciešu šūdinātu Tasmanian Tiger kas pārdzīvos pasaules galu divreiz. Neslikts vidusceļš ir poļu Helikon Tex patruļsoma – ap 70 eiro, diezgan pārdomāta un kvalitatīva. Mil-Tec iegādei iesaku uzreiz piepirkt šujamkomplektu – nāksies labot, un bieži. Standartā somai ir viena lielā kabata un divas ārkabatas, viena virs otras. Vērts pievērst uzmanību vai apakšējai ārkabatai iespējams piekļūt ja augšējā ir pilna – lētajām somām tā mēdz būt problēma. Uzziņai – šķirba starp kabatām, teorētiski, domāta šautenes pastobres atbalstam.

Man personīgi visos ceļojumos (tai skaitā ar nakšņošanu ārā/ kāpšanu kalnos) ir pilnībā pieticis ar patruļsomu. Jāņem vērā, ka tās ir iespējams apkarināt ar visu iespējamo (tai skaitā papildus kabatām), kas būtiski palielinās vajadzīgo vietu. Manā īpašumā ir Helikon patruļsoma, nekad mūžā neesmu plecos likusi ko ērtāku. Jostas siksna ir plata, ērta un lieliski pārdala svaru (ir jāizmēģina, lai saprastu ko tas nozīmē), pēc 4-5h gājiena starpība ir milzīga. Vēl ir daudzas jaukas fīčas, ko iemācās mīlēt laika gaitā (piemēram lielisko mugursomas aizmuguri, kas ļoti labi balsta mugurkaulu un neļauj mugurā durties somas saturam). Ir nodota kā bagaža, ir mesta kravas auto ar vēl 20 somām pa virsu, bet izskatās kā tikko no veikala plaukta.

Manas somas (Tactical backpack Molle Helikon RATEL 25l Camogrom) foto:

Iegādājos pa ~50 eur, tepat LV.

Kur pirkt:

Tasmanian Tiger izplatītājs ir www.outdoortactics.eu, fiziski veikals Senču ielā.

Mil-Tec dranķības pārdod veikals Arsenal: Armijai un civilajiem (Brīvības ielā aiz VEF tilta) un Patrioti (Tallinas ielā pie Lienes ielas).

Helikon Tex pārdod veikals Arsenal kā arī veikals www.milcamp.eu, kas atrodas Ādažos, Apelsīnā.

  • Lielā soma. Milzīga, parasti piebāzta drausmīgi smaga. Atšķiras no civilās tūrisma mugurenes ar to, ka nav un nedrīkst būt augsta – guļot ar somu mugurā uz vēdera karavīram jāspēj pacelt galvu un tēmēt uz priekšu. Citādāk dārgākā gala armijas mugursomas cenā daudz neatšķiras no civililajām – cenas sniedzas simtos (tādas somas kā CFP-90 vai Rifleman). Parasti gan šīs somas ir ar iekšēju vai ārēju rāmi, kas palīdz izlīdzināt svaru (palīdz ļoti, ja jānes lieli smagumi un ilgi). Krūšu un gurnu siksnas kā standarts.

Būtisks izņēmums – ASV armijas mugursoma ALICE pack (lielais variants), tautā mīļi saukta par Alisīti. Cena iepriekš pasūtot no bodes Bunkurs 13 (http://virulietas.maksimuss.lv) ir ap 35 eiro.

Lielās kabatas ietilpība ap 60 litriem, kopā ar ārkabatām un vāku pie 70-75L varētu būt. Ja vajag lielu, ne dārgu un kopumā tīri labu mugureni, varētu būt laba izvēle (protams, ir kas nopērk un nīst, ir kas pilnveido pa savam un ir tādi, kas lieto tāpat). Ārējs metāla rāmis ar polsterējumu pret krustiem, gurnu siksnu, reizēm krūšu siksna iztrūkst (bet to var piemunstruēt). Zem lielās kabatas vāka akurāti iestiprinās tūrisma tepiķītis, iekšā var sabāzt visu vajadzīgo 3 dienām pat sīvākajā salā (tātad – ir vieta ziemas virskārtai un arktiskajam guļammaisam), vasarā dzīvot kaut nedēļas divas.

 

2. Kamieļi

Kamielis, jeb ūdensmaiss, jeb hidrēšanās sistēma. Faktiski gumijots maiss, ko parasti nēsā uz muguras, ar šļauciņu kas aiziet līdz mutei – zūd nepieciešamība apstāties lai padzertos, vieglāk hidrēties iešanas/darba gaitā. Bildīte, lai saprastu principu: http://www.wiggle.co.uk/camelbak-antidote-reservoir-3-litre/

Izšķir divas lielas grupas: iekšējie un ārējie.

  • Iekšējais būs lētāks (no ~10 eiro), un kā pasaka nosaukums, liekams iekšā kādā somā, parasti patruļsomā (tām teju vienmēr ir atvere pie lencēm lai šļauciņu ērti aizvadītu līdz mutei.
  • Ārējais būs dārgāks, jo nāk ar savu aizsargčaulu/somu ar visām lencēm, kas kā maza mugursoma velkas virsū pati par sevi. Oriģinālais Camelbak firmas būs kādi 40-50 eiro.

Svarīga piezīme pērkot lētus kamieļus – pārbaudīt kā skrūvējas vaļā/ciet korķis pa kuru uzpilda. Ja slikti – lamāšanās pie uzpildīšanas būs dižena un sliktākajā gadījumā vēlāk rezultēsies slapjā mugurā, somā, biksēs un sirdsapziņā.

Kopumā laba un derīga lieta, īpaši vasarā. Ja brauc bez nododamās bagāžas, iztukšo kamieli pirms kāpšanas lidmašīnā un galā uzpilda. Ērti.

Ziemā/kalnos pielietojums ierobežots – mēdz aizsalt tā ka neko nevar izdabūt ārā.

Kur pirkt: Pārdod visi iepriekšminētie militārie veikali.

 

3. Guļamlietas

Šeit vērts izcelt divas lietas: pončo/teltene un bivvy maiss (bivouac sack).

  • Pončo/teltene – taisnstūra formas ūdensdrošs auduma gabals, parasti ar kapuci (tāpēc "pončo)", kur izbāzt galvu cauri. Kustībā maucams pāri pašam soļotājam lietus laikā, bet uz nakti uzslienams kā pajumte (lietus laikā) vai aizvējš, ja tas traucē vairāk. Ja citādi nevar – kaut apsegties/lietus laikā pārsegt mantas. Parasti neilonīga vai gumijota materiāla – īpaši augstā vērtē ir ASV armijas oriģinālie, ko reti var dabūt. Otrais labākais – poļu Helikon Tex kopija. Cena ap 20 eiro. Bilde, vizuālajam baudījumam: http://www.milcamp.eu/helikon-ponco.

Siltajā sezonā vērtīgs papildinājums pončo būs pončo odere (poncho liner) – neilonīga sega kas akurāti iesaitējās iekšpusē pončo. Komplektā izmantojams kā mitrumdroša sega – pončo padarot oderi siltāku un otrādi. Kompakts, vieglāks par vidusmēra vasaras guļammaisu, lietojams arī kā spilvens/šalle/odere jakai un ne tikai. Rīgā dabūjams reti – ir uz izķeršanu. Maksās ap 15 eiro.

  • Bivvy maiss savukārt skaitāms par pončo tehnoloģiski nākošo paaudzi. Pēc būtības – ūdensdrošs kokons guļammaisam. Uzvelc guļammaisu un guli sausi un silti kaut peļķē (pārbaudīts). Nav nekas jāslien, jāvelk mietiņi – noliecies un krāc. Atkal par labāko uzskatāms ASV armijas oriģinālais (ko Rīgā īsti nevar dabūt). Var pirkt Mil-Tec ķīniešu variantu, bet tā būtībā ir laimes spēle – ir kam paveicas, ir kas pamostas personiskajā dīķītī. Bivvy maiss pats par sevi nav lēts prieks – ķīniešu dranķītis būs 35 eiro, oriģinālais ASV ap 50-60 eiro, dažādi jauni civilo ražotāju militārā nolūka būs līdz par 140 eiro (teiksim Snugpak Stratosphere). Vienlaikus nevar par zemu novērtēt iespēju mierīgi gulēt dajebkādā lietū. Piezīme: ļoti jāuzmanās nepārdurt uz kāda spītīgāka zara, tad manta vējā un dzīve – ciešanas.

 

4. Citas lietas

  • Sporks - priekšmets kas ir viss vienā, jeb karotes, naža un dakšas bandubērns. Iemet kabatā un pie vajadzības aprij jebko. Praktiski bez svara, izturīgs un ērts ēdamrīku apvienojums. Lielais bonuss – nav problēmu ar lidostu drošībniekiem, var ņemt lidmašīnas salonā. Vienlaikus ar rīka nažveidīgo malu var sadalīt ne pārāk niknas karbonādes. Aptuvenā cena starp eiro 0.80 un 1.50, pati ņēmu Arsenālā. Pie tam ražo zviedri – Wildo. Bildītei: http://www.proforceequipment.com/product-details.php?id=245&catid=43
  • Atvāžamā spirta plītiņa Esbit – tikpat kompakts sildrisinājums. Ar vienu kantaino sausā spirta tableti aizvāra 0.7L ūdens. Dimensijas 1cmx3cm4cm, alumīnijs. Bezsvara, vietu neaizņem – iemet somā un ja rodas vēlme pēc „viss ir slikti” brīža kafijas – ir varianti.
  • MRE (meal ready to eat) ir izsniegtas minimāla izmēra paciņas ar dienai nepieciešamo uzturdevu (bildītes: https://en.wikipedia.org/wiki/Meal,_Ready-to-Eat). Tas nozīmē, ka būs viss nepieciešamais, sākot ar pamatmaltīti (piemēram, konserviem) un beidzot ar riekstiņiem, kafiju, sausajiem augļiem, ko uzkost), mūsu pašu LV variantā ir ap 15 produktiem, tai skaitā arī spirta plītiņa, uz kuras ēdienu uzsildīt. Latvijas variants ir ok, igauņu variants ir labs, ASV varianti liek siekalām saskriet mutē, pie tam viņiem ir paka kurā var ieliet ūdeni (vai zupu), pārlauzt zīmogu un pakas saturs ķīmiskas reakcijas rezultātā uzvārīsies minūšu laikā (pie pavēles nekurt uguni, šis iepriecina vairāk par Ziemassvētkiem). Oficiāli gan ārpus dienesta MRE šīs nav dabūjamas. Man mājās stāv pāris neatvērtas, ir pieticis ar līdzi ņemto paiku. Ir diezgan daudz varianti, gan garšīgi, gan neēdami. Ar laiku iemācās paņemt labāko, vai ietirgot ar mazāk zinošu pārinieku.

 

Īsumā viss, droši jautājiet, pastāstīšu sīkāk.

 

P.S. Daudz ko no iepriekš minētā var iegūt kā jauku bonusu dienējot NBS. 9.maija noskaņās, te ir prasības uzņemšanai LR Zemessardzē:

http://www.zs.mil.lv/lv/Dienests%20Zemessardze/Uznemsanas%20prasibas.aspx

dr_falafel
Lietotāja dr_falafel attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/06/2014
Ziņas: 237
Manīts: pirms 4 gadi

Žirafe, paldies par rakstu! Noderīgs info!

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 4553
Manīts: pirms 5 st

Paldies par informāciju. Tā kā esmu slinks indivīds, varbūt iespējams saites aktivizēt?

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20432
Manīts: pirms 18 ned
Kur: RIX

Žirafe, liels paldies!

(Saites pielabotas. Pieliku mugursomas foto.)

Ūdens filtri vai dezinfekcijas tabletes militāristiem ir lietošanā?

321
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/06/2011
Ziņas: 2270
Manīts: pirms 1 gads
Kur:

Man nepatik somas kur svars koncentrets viena vieta, ta ka patruljsoma

Turisma somam vertikalais somas dizains ir daudz ertaks jo tas cieshi piegulj mugurai un sabalanse svaru

Par armijas somu izturibu no comments, ja patrulsoma 25 litri sver 1.7 kg tad turisma soma 60 litri var svert tikpat...

Divaini ka google neatradu *patrol bag vs tourist bag* raxtu / testu 

Man patik viss kas ir *lightweight*, senak lasiju blogus kur cilveki vac + veido sev extra vieglu turisma ekipejumu

\m/

321
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/06/2011
Ziņas: 2270
Manīts: pirms 1 gads
Kur:

Atvāžamā spirta plītiņa Esbit - par sho paldies - atradu shadu http://www.skards.lv/p/plitina-deglis-titanium-1

\m/

321
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/06/2011
Ziņas: 2270
Manīts: pirms 1 gads
Kur:

\m/

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 2079
Manīts: pirms 3 d
Kur: Rīga

321 rakstīja:

Divaini ka google neatradu *patrol bag vs tourist bag* raxtu / testu 

military bag vs civilian backpack

bbad
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2011
Ziņas: 82
Manīts: pirms 4 st

Esmu izmantojis Sawyer mini ūdens filtru.

Plusi: viegls; aizņem maz vietas; 0.1 mikronu filtrs; salīdzinoši lēts

Mīnuss: ūdens maiss, ka nāk līdzi diez gan ātri saplīst

BigBigT
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/10/2015
Ziņas: 441
Manīts: pirms 3 d

ja ja ja, military normālam cilvēkam.. būsim konsekventi, minēsim visām šīm jaukajām, lētajām lietām klāt svarus un tilpumus.. Un tad sāksim salīdzināt ar tūrismu un spriest par to, cik tas ir ērti parastam cilvēkam dodoties kaut kur tālāk, kad tas viss jāstaipa uz muguras pašam.

Žirafe
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/12/2014
Ziņas: 69
Manīts: pirms 3 gadi

Juris rakstīja:

Žirafe, liels paldies!

(Saites pielabotas. Pieliku mugursomas foto.)

Ūdens filtri vai dezinfekcijas tabletes militāristiem ir lietošanā?

Paldies par uzlabojumiem, Juri, ir daudz pārskatāmāk!  

Līdz šim nav īpaši sanācis lietot filtrus vai tabletes, primāri, tādēļ ka LV ir diezgan viegli tikt pie dzeramā ūdens. Man gan šķiet, ka kaut kas no tabletēm bija pieejams. Par šo vispār būs jāpainteresējās pie draudzīgo valstu spēkiem, kuriem varētu būt labākas ūdens attīrīšanas iemaņas atšķirīgā klimata dēļ. 

Vai esi kādreiz izmēģinājis somu ar jostu? Ļoti iesaku salīdzināt svara sadalījumu - atšķirība ir milzīga. Svars, protams, nāks papildus, bet tajā pašā laikā slodze uz augšdaļu būs būtiski mazāka. 

 

Par militārajām mugursomām, lielos vilcienos, tās ir: 

a) izturīgākas (diezgan svarīgi atrodoties kalnos/nomaļos reģionos)

b) izdevīgākās cenas/kvalitātes ziņā

c) labāk organizētas (daudz kabatu un iespēju daudz ko papildus salikt/sakarināt)  

Vēl varētu diskutēt par to, ka tās ir arī ērtākas - es ļoti labi zinu kā jūtas mugura pēc civilā varianta un kā pēc militārā, kur josta ir milzīgs palīgs slodzes sadalīšanā. Protams, es šeit runāju par patruļsomu, nevis par lielajiem variantiem. Lielajiem variantiem gan ir patīkāma (bet smaga) lieta - rāmis. 

Savukārt, tūrisma somas ir daudz labākas sīkiem pārgājieniem, ja netiek bieži izmantotas, nav nepieciešams salikt daudz viegli pieejamu lietu. Vairumā gadījumu - vieglākas. Par tilpumu var mazliet diskutēt - pat ja civilajai būs vairāk vietas iekšpusē, tai neko daudz nevarēs pielikt ārpusē. Militārās, savukārt, ir radītas, lai maksimāli apkarinātu ārpusi (un tas kas ir ārpusē ir ātri un ērti pieejamas).  

 

Pa lielam, ja nepieciešams mazs tilpums - es izvēlētos militāro patruļsomu. Ja liels - visticamāk, tūrisma somu. Bet līdz šim tūrisma braucienos ir pilnībā pieticis ar patruļsomu. 

vkwic
Lietotāja vkwic attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/10/2008
Ziņas: 2776
Manīts: pirms 5 gadi
Kur: Carved From Tides – Ceؤ¼akؤپja

eBay plaukts piedava šadu 30L variantu – US $14.89 kopa ar piegade LV – 4 krasas

321
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/06/2011
Ziņas: 2270
Manīts: pirms 1 gads
Kur:

Uzreiz jasak atskaite cik dienas izjuks?

Woooow 95 sold in 24 hours

\m/

Vineta
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/04/2015
Ziņas: 26
Manīts: pirms 1 gads

Pēc personīgās pieredzes pilnīgi piekritīšu 321 par somu. Devāmies ar draugu apkārt pasaulei uz 8 mēnešiem man bija tūristu soma draugam nopirkām tieši tāda tipa somu kā bildē tik mazliet lielāku. Secinājums no mums abiem ir, ka tas bija galīgi garām pirkums. Nav tik ērti ceļot kā ar tūrisma somu. Un beigās Amerikā Ņujorkā caur Amazon( kas man sākuma likās aizdomīgs veids kā nopirkt) nopirkām otru tūrisma ceļojuma somu pa kādiem 65 dolāriem apmēram ar piegādi 2 dienu laikā. Esmu pat ļoti apmierināta. Otrā soma ar ko devos šajā ceļojumā pirku Gandrā kādus 10 gadus atpakaļ man kalpo vēl joprojām un esmu viņu lietojusi pietiekami intensīvi. Un pat šī vecā soma bija patīkamāka kā militārā soma. No drauga dzirdēju tikai vienu vārdu par viņa somu..sūds Smile)

andris1
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/07/2009
Ziņas: 2709
Manīts: pirms 7 ned
Kur: RIX

nopietnam daudz dienu pārgājienam neriskētu tādu, bet citādi var arī neizjukt, tas, kā paveicās. Man gan patīk labāk nopirkt kādu tūrisma somu, kad tai 80-90% atlaide, bet es jau vairāk parketnieks. Ja dienētu armijā, tad jau arī izmantotu haļavsko inventāru un nepirktu speciāli.

Bzh
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/12/2012
Ziņas: 1736
Manīts: pirms 13 st

Žirafe rakstīja:

Vai esi kādreiz izmēģinājis somu ar jostu? Ļoti iesaku salīdzināt svara sadalījumu - atšķirība ir milzīga. Svars, protams, nāks papildus, bet tajā pašā laikā slodze uz augšdaļu būs būtiski mazāka.

Paldies, Žirafe. Šis tas ir pat ļoti noderīgi Smile
Tiesa, nesapratu par to somu ar jostu. Tak praktiski visām tūrismam (gan daypack, gan pārgājienu, gan kalnu) somām ir josta uz vēdera. Pat manai fotosomai ir šāda josta.
Vai arī es kaut ko ne to sapratu ar "somu ar jostu" Smile

Šis viedoklis ir mans un attiecas uz mani, pat, ja reizēm tas ir uzrakstīts vispārējā formā :)

zmejs
Lietotāja zmejs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2014
Ziņas: 1165
Manīts: pirms 9 st

andris1 rakstīja:

nopietnam daudz dienu pārgājienam neriskētu tādu, bet citādi var arī neizjukt, tas, kā paveicās. Man gan patīk labāk nopirkt kādu tūrisma somu, kad tai 80-90% atlaiede, bet es jau vairāk parketnieks. Ja dienētu armijā, tad jau arī izmantotu haļavsko inventāru un nepirktu speciāli.

Labi jau būtu ja LV ZS dalītu somas, bet nedala. Vecās zviedru brīnumsomas beigušās, jaunu nav...

Savukārt pikseļoto LatPat vai MultiLatPat somu, ja palaimējas pie tādas tikt, civiliem mērķiem lietot nav ieteicams...

Jezups
Nav tiešsaistē
Kopš: 10/05/2016
Ziņas: 1
Manīts: pirms 1 gads

BigBigT rakstīja:

ja ja ja, military normālam cilvēkam.. būsim konsekventi, minēsim visām šīm jaukajām, lētajām lietām klāt svarus un tilpumus.. Un tad sāksim salīdzināt ar tūrismu un spriest par to, cik tas ir ērti parastam cilvēkam dodoties kaut kur tālāk, kad tas viss jāstaipa uz muguras pašam.

"Normālam cilvēkam". Nē, es saprotu, zemessardze ir vājprāta indikators - bet tur dienošie 28/30 dienām mēnesī ir parasti ļaudis, nevis terminatori.

Par svariem un tilpumiem: skaidri un gaiši rakstīts, ka Alise ir pasmags bet lēts un adekvāts variants lielajai somai. Jeb tas par patruļsomu? Ap 1kg svars par 40L somu, un soma neizšķīst.

"cik tas ir ērti parastam cilvēkam dodoties kaut kur tālāk, kad tas viss jāstaipa uz muguras pašam."

Varbūt tas izbrīnīs, bet ieroču nesējs kā štata vieta vairs nepastāv. Nu, faktiski jau no Trīsdesmit gadu kara toč ne. Tā kā karavīrs stiepj visu līdzi uz muguras pats. Gluži kā tūrists.

Tikai karavīrs vēl stiepj munīciju, ieroci, ķiveri un bruņuvesti. Ja īpaši paveicas, stiepj arī prettanku ieroci (AT4 vai CG M2). Bet es saprotu.

Smaga dzīve tūristam. Neder tās armijas somas.

Juris rakstīja:

Ūdens filtri vai dezinfekcijas tabletes militāristiem ir lietošanā?

Filtri nav manīti. Faktiski jau ūdens patēriņš pie slodzes pat vada sastāvā ir tik liels, ka nekādi filtri īsti nespēs nodrošināt. Attīrīšanas tabletes ar beigušos termiņu ir redzētas, ar norādi "dieva dēļ neiedomājieties izmēģināt".

vkwic rakstīja:

eBay plaukts piedava šadu 30L variantu – US $14.89 kopa ar piegade LV – 4 krasas

Principā ar neapbruņotu aci redzams - vīles nošūtas knapi, reiferi nekam neder un MOLLE ķipa ir un ķipa nav. 14.89 labāk ieteiktu nodzert.

andris1 rakstīja:

 Ja dienētu armijā, tad jau arī izmantotu haļavsko inventāru un nepirktu speciāli.

Dienas beigās tas ir jautājums par to, cik ļoti tu nemīli savu muguru un vai tevi apmierina ka īsti netiec ne pie kā klāt atvēlētajā laikā, jo viss ir vienā lielajā kabatā (ārkabatu zviedru mugursomai nav). Pamatā tie, kas lieto izsniegtās mugurenes, tās lieto aiz sīva principa - nevis jo tās būtu jēdzīgas.

zmejs rakstīja:

Labi jau būtu ja LV ZS dalītu somas, bet nedala. Vecās zviedru brīnumsomas beigušās, jaunu nav...

Savukārt pikseļoto LatPat vai MultiLatPat somu, ja palaimējas pie tādas tikt, civiliem mērķiem lietot nav ieteicams...

ZS vēl aizvien izsniedz zviedru mugursomas. Nekas nav izbeidzies, nevajag izplatīt dezinformāciju. Cita lieta ka zviedru somas ir diezgan šausmīgas.

Pikseļsomas, savukārt, ZS vienkārši neizsniedz. Nav nekāds "palaimējies tikt" elements - ja kādam ir, tad mantojumā no PD. Tāpat kā LATPAT uzkabes.

Bzh
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/12/2012
Ziņas: 1736
Manīts: pirms 13 st

Vakar es palasīju dažus k iemestos linkus par salīdzināšanu un tur 90% gadījumu bija - samainīju smago armijas mugursomu pret kaut ko vieglāku (šobrīd es runāju tikai par mugursomām) Smile Un var jau saprast. Normālam tūristam nevajag superizturīgo mugursomu. Pa krūmiem un purviem viņiem pārsvarā nevajag bradāt un priekš autobusa vai lidmašīnas arī parastās tūristu mugursomas arī ir gana izturīgas. Jā, iespējams, ka armijai ir labāk organizētas mugursomas ar kabatām un kabatiņām, taču pieļauju, ka tie trūkstošie 1,5kg ir daudz būtiskāki par iespēju ātri tikt pie tīrām apakšbiksēm Smile

Šis viedoklis ir mans un attiecas uz mani, pat, ja reizēm tas ir uzrakstīts vispārējā formā :)

vkwic
Lietotāja vkwic attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/10/2008
Ziņas: 2776
Manīts: pirms 5 gadi
Kur: Carved From Tides – Ceؤ¼akؤپja

Ja turpinat militaro gadžetu tematu, sava laika bija paturets rokas/piemerots uz kermeni Rīgas brasas sektora specrajona veksimigo latvijas uzņemuma izstradajumu http://www.suitedsystems.com/ , nezinu vai ir pardošana te uz vietas, kadas modes bodites Smile, un kadie cenu griesti, jo prece domata militartuvustrukturam.
Var tikai teikt, ka ta drebe erti sež kermeņi, aprikota ar visadam musdienas izvadošanas un parejam sistemam.
Bija sapņis izmantot softshell tipa kostimu ziemas priekiem, bet beigas bija paņemts rietumu zimolis, domats parastiem cilvekiem.

BigBigT
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/10/2015
Ziņas: 441
Manīts: pirms 3 d

Jezups rakstīja:

BigBigT rakstīja:

ja ja ja, military normālam cilvēkam.. būsim konsekventi, minēsim visām šīm jaukajām, lētajām lietām klāt svarus un tilpumus.. Un tad sāksim salīdzināt ar tūrismu un spriest par to, cik tas ir ērti parastam cilvēkam dodoties kaut kur tālāk, kad tas viss jāstaipa uz muguras pašam.

"Normālam cilvēkam". Nē, es saprotu, zemessardze ir vājprāta indikators - bet tur dienošie 28/30 dienām mēnesī ir parasti ļaudis, nevis terminatori.

Par svariem un tilpumiem: skaidri un gaiši rakstīts, ka Alise ir pasmags bet lēts un adekvāts variants lielajai somai. Jeb tas par patruļsomu? Ap 1kg svars par 40L somu, un soma neizšķīst.

"cik tas ir ērti parastam cilvēkam dodoties kaut kur tālāk, kad tas viss jāstaipa uz muguras pašam."

Varbūt tas izbrīnīs, bet ieroču nesējs kā štata vieta vairs nepastāv. Nu, faktiski jau no Trīsdesmit gadu kara toč ne. Tā kā karavīrs stiepj visu līdzi uz muguras pats. Gluži kā tūrists.

mēs runājam par tūrismu un ceļošanu, kur tiek ieteikts hvz kas... Es gan teiktu, ka ja neskaita cenu, tad tūrisma somas ir ērtākas arī militārām vajadzībām. Vienīgais zaudējums varētu būt max pielādēšanas svarā (kaut gan domāju, ka lielākā daļa būs beigta uz muguras līdzi nesot tos pašus klasiskos 15kg, kur nu vēl vairāk) un kilometru skaitā, ko iztur velkot piesietu aiz traktora. Visādi citādi šitas paramilitārais širpotrebs ir cilvēku stulbums un indivīda mazohisms.
Tas, ka zemīšiem iepērk lētus mēslus un to ar jums dod, ir jūsu sistēmas problēma

Ieteikt cilvēkiem 30 litrīgu somu, kas sver 1,6kg.... vai 80 litrīgas, kas sver 2,5-3kg? saulē pārkarsuši vai stenderē visi dienu skrējuši. Nu, lietojiet tādas...
Vēl iesakiet cilvēkiem, ka 3vietīga 4kg teltis ir pilnīgi ok un samērā baudāms svars līdzi nēsāšanai

 

Jezups vispār izskatās pēc mazās bodītes ownerīša, kas googles analītikā pamanījis 5x apmeklējuma kāpumu un piereģistrējies nest gaismu. Bet nu es palikšu pie sava - vienīgais labums tai militārajai drazai ir tas, ka kaut kādas lietas ir lētas. Kaut gan - sūdains tūrisma ekipējums arī ir lēts. Bet nu toties smukāks. Labs militārais pārspēs cenas ziņā labu tūrismu. Labs militārais ceļotājam/tūristam nafig nav nepieciešams un nekādu benefitu nebūs

Buicis
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 5320
Manīts: pirms 3 st
Kur: SEA.

Es neesmu nekāds spečuks, tāpēc gribēju jautāt speciālistu viedokli par šādu somu.

http://www.ebay.de/itm/MAGNUM-Hi-TEC-FOX-25L-Trekking-Army-Sport-Freizeit-Schule-Outdoor-Rucksack-Bag-/131693362658

Tīri profesionāla interse.

2023: RIX, VIE, VCE, FRA, AMS, DUB, SEA.
http://my.flightmemory.com/buicis

Žirafe
Nav tiešsaistē
Kopš: 05/12/2014
Ziņas: 69
Manīts: pirms 3 gadi

Kaut kā te daži vīrieši baigi uzvilkās par tēmu. No kurienes tik agresīva nepatika pret militāro inventāru? Varētu padomāt, ka ikdienā nākas visu laiku atkauties no aicinājumiem iet Zemessardzē, un tad nu naids tiek izgāzts uz militāro ekipējumu Smile

Buicis, es teiktu, ka Magnum nebūs tā labākā izvēle. Principā, vairāk velk uz apsargu inventāru. Zābaki mēdz šķīst pie lielākas slodzes, somas arī mēdz noplīst visnotaļ ātri. Vispār diezgan daudz zīmoli (gan civilie, gan militārie) izskatās labi, ir diezgan viegli, bet pie lielākām slodzēm sāk plīst rāvējslēdzēji, sastiprinājumi, vīles un dienas beigās - pati soma. Jābūt pietiekoši labam nošuvumam un normāliem stiprinājumiem, lai soma ilgi kalpotu. 

 

Vispār man šķiet, ka ir svarīgi piebilst - gan militārās, gan tūrisma somas mēdz ļooti atšķirties. Ja ir gadījusies viena neraža ar viena veida somu, nevajag uzreiz norakstīt visas kategorijas somas. Jāpameklē kvalitatīvie ražotāji. Ar to, ka soma ir zaļa/kamuflāžas nepietiek lai to sauktu par labu militāro somu. Zaļi krāsots Golfs automātiski nekļūst par tanku. 

 

vkwic - diezgan sliktas vīles šim variantam, lielās slodzes neturēs. Rāvējslēdzēji ir plānie - arī būs problēmas. Atkal atkarīgs no pielietojuma - ja vajag lētu variantu, ko lietot īsos pārgājienos - derēs! 

Bzh
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/12/2012
Ziņas: 1736
Manīts: pirms 13 st

Žirafe,

Kā ir ar militāro apģērbu salīdzinot to ar tūristiem domāto (cenas, izturība, vieglums utmldz)? Smile Pieļauju, ka, piemēram, zeķes vai apakšveļa militāristiem varētu būt daudz labākas nekā tā, kura ir domāta tūrismam - galu galā tie 40-50km pārgājieni pa "džungļiem" ir gana smagi, lai uzražotu kaut ko lielisku Smile. Par apaviem gan grūti spriest, jo smagie, taču izturīgie zābaki varētu tādam tūristam - soļotājam būt par smagu Smile
Vai, piemēram, krekli un bikses, kas apstrādāti ar pretodu līdzekli. Galu galā odi pie mums ir gana liela problēma Smile

Šis viedoklis ir mans un attiecas uz mani, pat, ja reizēm tas ir uzrakstīts vispārējā formā :)

vkwic
Lietotāja vkwic attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/10/2008
Ziņas: 2776
Manīts: pirms 5 gadi
Kur: Carved From Tides – Ceؤ¼akؤپja

Var pa US $3.02-3.39 (pilna cena kopa ar piegade LV) papildinat militaro ekipejumu kolekciju ar tiem cepurem

suta no Ķinas tautas republikas

http://www.ebay.com/itm/131541292193?rmvSB=true&rmvSB=true

Atis
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/04/2012
Ziņas: 511
Manīts: pirms 3 ned

Paldies par rakstu! Un diskusijām. Pēdējā laikā esmu ar sievu (viņa ir ZS) pārgājienos ejot, pavadījis daudz laika auglīgās diskusijās par to, kas labāks - militārais vai tūrisma aprīkojums. Smile Kopumā uzskatu, ka tas vairāk ir gaumes jautājums.

Kādēļ, piemēram, nepieciešamas lenšu sistēmas, kas svaru izdala uz gurniem, ja man soma ir tik viegla, ka arī pleci to var nest? Zinu, ka ZS jānes līdzi ieroči, nemaz nerunājot par lietām, ko liek nest vienkārši principa pēc - nu tā, lai apmācībās grūtāk. Man tūrismā to visu nevajag, līdz ar to nevajag somu, kurā teorētiski var 40kg ielikt vai vilkt virvē aiz automašīnas. Esmu minimālisma piekritējs un arī daudzdienu pārgājienos nesu ne vairāk par dažiem kg + ūdens. Tas ir pilnībā iespējams arī ar ne pārāk dārgu inventāru. Somu pats šuvu (http://www.rayjardine.com, kad pirku viss maksāja 32 USD, tagad jau 82 USD), tā sver 200g un sekmīgi kalpo jau 10+ gadus. Krūmus un akmeņus daudz redzējusi un nav neviena plīsuma.

Nedomāju, ka iespējams salīdzināt, jo nesakrīt lietu funkcijas. Stājoties ZS, sieva vairs nevarēja izmantot daudz ļoti kvalitatīva tūrisma inventāra, jo nepareizas krāsas vai neatbilst inventāra saraksta kaut kādiem parametriem. Esmu redzējis un uzlicis mugurā slaveno zviedru mugursomu. Neviens laikam pat nemēģina apgalvot, ka šī soma nav izdevusies, tai pat laikā ZS ar tādām iet, jo apmācību laikā tas ir principa jautājums.

vkwic
Lietotāja vkwic attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/10/2008
Ziņas: 2776
Manīts: pirms 5 gadi
Kur: Carved From Tides – Ceؤ¼akؤپja

Dziva veida #11 numurs jau testejas LV apstakļos,
patikamais atklajums – aizpildita veida izmers 45x30x23cm kas ta ka atbilde W6 bezmaksas kabines bagaža izmeriem, karkasa nav – pašsvars nekads, bet slepju zabaki izskatas ka nevar iepakot, jo kopuma mugursoma diezgan stipri sadalita
Sakuma no pasta iepakojuma bija neliela smaka kada raksturo "isto kiņešu" produkciju Smile . Izstradajums pilnigi neBrendots – nekadas birkas vai logo.

 

pašlaik cenu limenis tam maisam krit

US $11.85 (viena militara krasa izpildijuma), citas mazliet dargak

US $11.68 (četras krasas), bet  no apraksta suta no tuvakiem teritorijam tikai uz Ukrainu un Poliju

 

zmejs
Lietotāja zmejs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2014
Ziņas: 1165
Manīts: pirms 9 st

Ja var ticet sim kungam, tad sis letas somas ir pilnigs su..

https://www.youtube.com/watch?v=hE58r8YBOwU

epolitic
Lietotāja epolitic attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 14/03/2013
Ziņas: 80
Manīts: pirms 26 ned

#11

Es šādu somu nopirku pirms mēneša ceļojumam uz Norvēģiju. Diezgan ok variants, jo ūdeni cauri nelaida. Izmērs tomēŗ par mazu kārtīgam, vairāk par 4 dienu ceļojumam. Somas lences arī ir jāpiešuj savām vajadzībām jo mēdz attaisīties vaļā. Daudz ērtas kabatas. Vērtējums 8/10 ņemot vērā ka cena ir 15$

Ja negribat sūtīt no Ķīnas, Gearbest.com sūta no Nīderlandes un atnāk 10-14 dienu laikā. 

vkwic
Lietotāja vkwic attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/10/2008
Ziņas: 2776
Manīts: pirms 5 gadi
Kur: Carved From Tides – Ceؤ¼akؤپja

Labs preview video (bez apakšjokiem, plds. zmejs) – uzreizi piemers ka evolucione cenu limenis precem $80 ($30 ar atlaide Smile ) līdz plauktam 1 diena express shipping attaluma no majas (US),

ja atļauts budžets ir $30-80 nevis $11-15, izvele daudz plašaka un var atļaut specializeto  izstradajumu.

 

Bet pa tematu, noskatijos video uzreizi pirma doma bija par šujmašinu lai nobloket tas siksnas kustibas.

Blakus stav jau gatavs transportešanai  ar 10 kg svaru ekzemplars

 

Meginaju atkartot to raviena fokusu divana apstakļos (video 7:06 min)

nesanak,
pec tam ar neamortizeto – trubiņu divriteņi, mugursomu aiz plecem brauciena arī nesanak.

 

talak var redzet ka insruktors neslepjas sakarto to siksnu (7:20)

 

cita skola maca ka jabut kau ka ta

 

 

 

 

vkwic
Lietotāja vkwic attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/10/2008
Ziņas: 2776
Manīts: pirms 5 gadi
Kur: Carved From Tides – Ceؤ¼akؤپja

Pareiza taktiska mugursoma pie tam ar skatu uz NYC laikam izskatas ta:

bilde nav maneja,
bet no pag. ned. fotoreportaža no USS Bataan universalkuģa

patikams apraksts zem Nr. 95 bildes, tadaj jabut demokratijai,
tos cilvekos ar lieliem maisiem aizpilditiem ar pudelem var novertet arī NYC metro, kaut kur lidz 8:00 – parasti guļ paša vagona gala iekša savos maisos, bet divaini nekada specifiska smaka nav tur blakus