Madride-Toledo-Salamanka

3 atbildes [Pēdējā ziņa]
Erkils
Lietotāja Erkils attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/07/2009
Ziņas: 578
Manīts: pirms 6 ned
Kur: LV

Jāņos paskatījāmies uz Madridi.Tā kā 2 cilvēki nevaram vairāk izbraukt no mājas kā tikai valsts svētkos,jo mums ir liela saimniecība,tad rudenī,kad atklāja Madrides tiešo reisu,nopirkām lētākas biļetes,jo mēs nevaram tērēt laiku pārsēžoties.Līgo vakarā bijām Madridē.Tiešām līdz centram var ļoti ērti nokļūt ar metro,Madrides metro bītība ir tāda,ka vienmēr jāskatās pēc gala stacijas.Metro ir plašs.ērts un tīrs.Cik redzējām Spānija tiešām ir tīra.Pirmajā vakarā izstaigājām vecpilsētu-karaļa pili,dārzu,tirgu,Donkihota un Sanšo Pansas pieminekli,tas viss ir centrā.Otrā dienā devāmies uz Toledo.Sadraudzējāmies ar metro stacijas biļešu pārdevāju un viņš mums iedeva 1 dienas tūristu pass par 10 eur katram-kas ir brauciens uz Toledo apm.46 km no Madrides un visu dienu sab.transports-biļete uz Toledo atsev. 1 cilv. maksā 8 eur vienā virzienā.Autobusu stacijas Madridē ir daudzās vietās un pazemē,lai netraucē satiksmi-parasti pieiet metro.Toledo ir ļoti skaista pilsētiņa kalnā ar ļoti vecu arhitektūru-ir ko redzēt.Tur noteikti jānopērk šķeres vai naži.Tā kā lauku cilvēks grib ēst un ēst ir dārgi,iegājām Toledo univeresitātes ēdnīcā,kur paēdām uz pusi lētāk-2 cilv. pa 10 eur. kats 3 ēdienus,pie viena apskatījām kā var atjaunot ļoti vecu ēku mūsdienīgi,saglabājot veco stilu.

Tā kā mājās palicējiem vajadzēja dāvanas,jo bija siena laiks,Aizbraucām uz lielu veikalu Madrides nomalē,kur nekādu krīzi nemana,jo bija rebajas-izpārdošana un veikals mudžēja.Cenas ļoti patīkamas.Mājās palicēji bija priecīgi.Ar metro nokļuvām līdz buļū cīnas arēnai.Tā gan bija slēgta,jo cīnās notiek tikai svētdienās plkst 19:00 un Real Madrid stadieonā.Tur ir muzejs un sporta cienītājiem neatkārtojamas izjūtas.Tā kā gāja pasaules čemp.tad visi tur pulcējas un jūt līdzi-metro-Bernabeu stadions-ieejas maksa 8 eur.

Nākošajā dienā devāmies uz Salamanku.Mūsu draugs ieteica busu,tas gan bija dārgs 50 eur 2 ,bet bija tovērts ,jo tur ir Eiropā vecākā universitāte un skaista grezna katedrāle,vispāsr vecpilsēta skaista.Pa ceļam apskatījām lauksaimniecību,kas nemaz nav tik spīdoša.

Vēl bijām botāniskajā dārzā-man liekas''ļoti blāvs-cena 5 eur.

Svētdien mājās.Air Baltic protams kavēja.

ARD
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2010
Ziņas: 1154
Manīts: pirms 6 st

Oho, buļļu cīņas Real Madrid stadionā???!!! Tas tik būtu skats! Laugh

Erkils
Lietotāja Erkils attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/07/2009
Ziņas: 578
Manīts: pirms 6 ned
Kur: LV

Buļļu cīņas notiek atsevišķā laukumā,Madrid Real satdions ir atsevišķi-laikam esmu neskaidri uzrakstījis

Tuta2
Nav tiešsaistē
Kopš: 10/04/2013
Ziņas: 71
Manīts: pirms 1 gads

Šogad esot Madridē maija brīvdienās aizskrējām gan uz Toledo (vecpilsēta, taka gar upi), gan Segoviju (viadukts, katedrāle, vecpilsēta), pie Segovijas La Granja stikla rūpnīcas ražotne - muzejs, karaļa pils, gan iespējām redzēt un apbrīnot Avilu iekš tās mūriem un senceltnēm. Pārvietojāmies ar sabiedrisko transportu, starp pilsētām pārsvarā ar busiem. Protams tika apstaigāta arī Madrīde ar vecpilsētu, apbrīnotas Burbonu dinastijas celtnes, dārzi un parki, Botaniskais dārzs, Retiro parks un apjūsmots Pradas muzejs. Iesaku šo virzienu. Madridē nevar būt garlaicīgi. Lidojums tiešais VNO-MAD.

Smaidi un pasaule plašāka vērsies:)

kas bijis, tas bijis skaisti