Parasti aprakstos vairāk iznāk rakstīt par ceļojuma iespaidiem – dabu, cilvēkiem, kultūru, taču, pieļauju, ka ceļakājā daudziem vairāk interesē lietišķā daļa, tāpēc mēģināju šoreiz koncentrēties uz to.
Būtiskākās izmaksas
Iepriekš nopirktais (vienai personai):
Aviobiļete Rīga-Maskava-Havanna (RT) - 550 eiro (Aeroflot);
Vīza – 35 eiro;
Apdrošināšana – 37 eiro (If)
Viazul autobusu biļetes (Havanna – Vinales - Pinar del Rio – Cienfuegos – Trinidad - Santa Clara - Havana), kopā 6 gab. - 75 eiro
Atsevišķas izmaksas uz vietas (1 CUC = 0,90 EUR - tā rupji rēķinot, es gan galvā rēķināju 1:1):
Casa Particulare – cenas istabai no 25 līdz 50 CUC par nakti.
Ēšana (casa vai privātajā restorānā, nav īpašas atšķirības) – 5-7 CUC (brokastis) 10-15 CUC (vakariņas) personai.
Taksis no/uz lidostu – 20 CUC (prasa 30, bet viegli nokaulēt)
Taksis no Havannas centra uz Viazul autoostu– 6-7 CUC (prasa 10, mazliet jāpakaulējas)
Taksis Cienfuegos - El Nicho ūdenskritumi - Cienfuegos - 50 CUC (gan jau var vēl kaulēties, bet nemēģināju, jo biju lasījis par dārgāku maksu un šī šķita izdevīga)
"Plezīra" brauciens pa Havannu kabrioletā – 30 CUC (prasa 50, jākaulējas)
Rums Havana Club 1 L – no 6 līdz 9 CUC (atkarībā no veida/krāsas, visos veikalos vienāda cena, tā pati arī lidostā)
Alus (Cristal, Presidente) skārdenē – 1 CUC (restorānos, casa ledusskapjos – 2 CUC)
Refresco cola (un citi gāzētie) – 0.50-0.60 CUC (restorānos, casā – 1 CUC)
Kabarē "Parisien" Nacional viesnīcā – 31 eur (ja rezervē www.booktocuba.com, uz vietas – 40 CUC)
Velo noma Trinidadā – 6 CUC par dienu
Revolūcijas muzejs – 8 CUC (reāli "slauc" tūristus! Vietējiem jāmaksā kaut kādas kapeikas)
Priekšdarbi
Ceļojums uz Kubu bija šā gada janvāra beigas-februāra sākumā, kopā 12 dienas. Tas ir "high season" laiks, tāpēc tūristu diezgan daudz un arī labākās naktsmītnes (casas ar labākajiem vērtējumiem Trip Advisor) diezgan aizņemtas, bet tāpat piedāvājums pārsniedz pieprasījumu, jo visi grib nopelnīt. Tā kā negribēju uz vietas lieki tērēt laiku un bojāt nervus, izvairoties no visādiem starpniekiem (jiniteros), mēģināju rezervēt visu ko iespējams jau internetā. Tas nebija vienkārši, tomēr beigas izdevās atrast tādu lapu: www.bbinnvinales.com. Atšķirībā no daudzām citām, te starpniekam neko nevajadzēja piemaksāt, iespējams, ka viņi kaut ko ir iekasējuši no tiem casu īpašniekiem, kas iekļauti sarakstā, bet katalogs ir diezgan plašs un ar bildēm. Problēma tā, ka automatizēti viss notiek tikai pirmajā posmā, bet tālāk "manuāli". Tas notiek tā – darbinieks Hosē saņem ziņu no manis, ka vēlos rezervēt casa "X" noteiktajā datumā, zvana saimniekam un prasa, vai brīvs. Saimnieks saka: "Nē, diemžēl aizņemts." Hosē raksta man: "Šī casa nav pieejama, izvēlieties kādu citu no saraksta." Sarakstījos ar darbinieku Hosē kādas 30 reizes, tomēr beigās viss bija rezervēts un neviena vieta nelika vilties. Hosē atsūtīja bbvinales sertifikātu (tas jāuzrāda casa), karti un instrukciju, kur parasti bija arī pamācība kā uzmanīties no jiniteros, kuri varētu pat dežūrēt pie mājas, izliekoties par īpašniekiem un stāstot blēņu stāstus, ka diemžēl vieta tomēr esot aizņemta un viņi aizvedīs uz citu. (Par visām šīm shēmām ir te jau vairākkārt pieminētajā grāmatā "Cuba Conga" (paldies Renai par pdf versiju.)) Vēl, ierodoties kādā casa, bija jāpalūdz, lai kāds piezvana uz nākamo naktsmītni un apstiprina, ka mēs tiešām braucām. It kā nedaudz piņķerīga shēma kopumā, bet viss darbojās kā pēc pulksteņa visās piecās naktsmītnēs.
Vēl pirms brauciena nopirku Viazul autobusa biļetes www.viazul.com , bet arī te varēja just, ka pieprasījums ir liels, jo dažos maršrutos interneta tirgošanā izliktās biļetes ātri izpirka, un nācās nedaudz pārstrādāt plānu. Protams, var mēģināt pirkt arī uz vietas Viazul kasēs (bonuss - rinda un komunikācija spāniski) vai, ja arī kasē viss izpirkts, sarunāt taxi colectivo par līdzīgu cenu. Autoostā ar izdruku bija jāiet pie cilvēka, kurš pārbaudīja to sarakstā un izdrukāja citu biļeti, ar kuru jau varēja iet uz autobusu. Arī šajā "shēmā" nekādas problēmas nekur neradās, visi autobusi izbrauca un iebrauca laicīgi.
Cik pamanīju naudas darījumi notiek caur Spānijas bankām, piemēram Viazul maksājumi gāja uz Madridi.
Havanna
Kopā galvaspilsētā pavadījām četras dienas – ceļojuma sākums un beigas. Pirmajā dienā – vecpilsēta un Malekons. Laiks bija diezgan vējains un mazliet arī lija (par laimi vienīgo dienu ceļojuma laikā, pārējās bija tāds laiks, kādu arī biju gaidījis – silts un saulains), taču bija iespēja paskatīties iespaidīgos viļņus Malekonā, kas brīžiem strauji uzbango un kāds garāmgājējs var tikt pie negaidītas "dušas".
Havannā palikām Casa Mire, kas atrodas daudzstāvu mājā tieši blakus Revolūcijas muzejam, tāpēc no rīta varēja dzert kafiju uz balkona ar iespaidīgu skatu. Otrajā dienā aizgājām arī uz pašu muzeju. Man likās interesanti, bet vēlāk runāju ar vienu amerikāni, kurš gan izskatījās ne pārāk apmierināts par šo ekskursiju. Laikam tā ir viena no retajām vietām, kur Kubā vēl var just antiamerikāniskas noskaņas, citādi viņi šobrīd tur ir laipni lūgti (tas gan bija vēl pirms Trampa uzbraucieniem, tā kā varbūt kaut kas ir mainījies).
Vēl šajā dienā – Kapitolija apkārtne, Revolūcijas laukums ar lielajiem Če Gavaras un Kamillo Sienfuegosa attēliem, nedaudz pablandījos pa Havannas netūristisko daļu un vēstniecību rajonu un vakarā ar kuģīti pāri līcim uz Fortaleza de San Carlos de la Cabana cietoksni, pa ceļam apskatot arī Kristus statuju (nav, protams, tik grandioza kā Rio). Cietoksnī katru vakaru 21:00 notiek lielgabalu ceremonija (ļoti tūristisks pasākums, bet tā tas arī domāts). Atpakaļceļā piedzīvoju vienīgo reizi, kad tiešām tiku apkrāpts. Droši vien nogurums arī bija pie vainas. Melnīgsnējam "Žīgulīša" vadītājs pie maksāšanas paziņoja, ka esmu viņam iedevis vietējo naudas zīmi CUP, nevis CUC. Automātiski nolēmu, ka kāds man pa dienu ir "iesmērējis", tikai vēlāk sapratu, ka pats taksists to ir ātri samainījis. Nu neko, bija mācība turpmākajam, bet CUP vēlāk lietderīgi izmantoju, pērkot vietējo superlēto saldējumu Coppelia.
Vinales
Vinales pavadījām trīs naktis Casa Los Canelos – ļoti laipna saimniece, vislielākās ēdiena porcijas no visām casām, kurās pabiju. Istaba atsevišķā ēkā, kas labi tad, ja ir vēlme pēc lielāka privātuma. Vienu dienu nolēmu veltīt garākai pastaigai un dabas baudīšanai, taču negribējās izmantot vietējo gidu pakalpojumus. Visur uzsvērts, ka bez pavadoņiem te staigāt nevar, bet nekāda policija vai cita to neregulē, tikai viņi paši šķībi var paskatīties, ja satiek tevi klejojam. No tiem gidiem lielas jēgas nav, jo viņi tāpat nerunā angliski, tik vien, ka iet blakus. Internetā atradu pamācību kā to izdarīt pašam http://diytravelhq.com/parque-nacional-vinales-free-diy-hiking/
Pie šiem ieteikumiem arī diezgan centīgi pieturējos, lai gan vietām kaut kas nedaudz bija mainījies, bet drīzāk palicis vieglāk, nekā sarežģītāk. Kad tikām līdz tabakas laukiem, satiku kādu vīriņu, kurš piedāvāja apskatīties cigāru darbnīcu. Tur mums parādīja kā žāvējas tabakas, uztina cigāru, nedaudz paķēmojāmies ar mēģinājumu ievilkt dūmus, vispār interesants "šovs" un galvenais, ka individuāli, nevis ekskursijas grupā. Maksu neprasīja, atstāju nelielu ziedojumu, apmēram 1 CUC, izskatījās apmierināti.
Tālāk ceļš līdz Mural de la Prehistoria – krāsainajam zīmējumam uz klintīm, kur jau galā bija atvesti vairāki autobusi ar tūristiem.
Nākamo dienu paņēmu no Vinales tūri uz Caya Leviso salu – jābrauc stundu ar autobusu un vēl pusstundu ar kuģīti. Faktiski tāds rezervāts, kur vietējie ir tikai apkalpojošais personāls, pārējie ārzemnieki. Lai gan internetā rakstīts, ka varot snorkelēt, uz vietas tādu iespēju nemanīju, vienkārši smilšaina pludmale, bet nu pēc iepriekšējās dienas pārgājiena arī daudz staigāt negribējās.
Nākamajā dienā rīta pusē vēl nedaudz pastaigājām un papriecājāmies par Vinales ieleju – labi skati ir no skatu laukuma pie viesnīcas Los Jasmines.
Pēcpusdienā aizbraucām uz Pinar del Rio, kur iepriekš nebiju domājis braukt, bet iznāca tā, ka nākamajā rīta autobusa biļetes no Vinales uz Cienfuegos bija izpirktas, bet tam pašam autobusam no Pinar del Rio bija. Lai gan par pilsētu ir diezgan sliktas atsauksmes un tā pat dēvēta par "jiniteros galvaspilsētu", neviens apkrāpt necentās. Šķita pat tīri interesanti, jo te vairāk varēja sajusties kā vietējais. Vakarā aizgājām uz kaut kādu vietējo pašdarbnieku koncertu, kur nemaz CUC neņēma pretī, un biļetes maksāja grašus. Kasiere paņēma 1 CUC un samainīja pēc oficiālā kursa uz CUP, izdeva atlikumu, tā tiku pie kaudzītes CUP, kuru tāpat vēlāk noēdu Copelia saldējumos – šķiet tas ir labākais, kur tērēt vietējo naudu, galvenais saprast "shēmu", jo pasākums ir vietējiem – ar rindām kopīgiem galdiņiem utt., ar ārzemniekiem tur neviens īpaši neauklējas, bet prom arī nedzen. Pinar del Rio palikām Casa La Guayabita. Saimnieks ir diezgan ilgi dzīvojis Spānijā, un tāpēc cenšas pieturēties pie Eiropas standartiem. Arī diezgan labi runā angliski, lieto internetu, ātri atrada mobilā telefona kartē Latviju.
Cienfuegos
Autoostas rajons Cienfuegos nerada labāko iespaidu, toties noteikti ir vērts apmesties La Punta rajonā. Tur apkārt jūra, promenādes dažāda līmeņa izklaides vietas, stilīga koloniālā arhitektūra. Nu, protams, jāredz arī centrs – Hose Marti laukums un apkārtne. Vēl no Cienfuegos sarunājām mašīnu uz El Nicho ūdenskritumiem. Iepriekš lasīju, ka jābrauc agri no rīta, kad maz apmeklētāju, un tā ir taisnība. Šķiet, bijām paši pirmie parkā,, biļešu pārdevējs gan kaut ko nomurmināja, ka jāgaida pavadonis, bet tā kā te visur bija norādes devāmies uzreiz tālāk. Pats labākais ir peldes kalnu baseinos, un ir fantastiski, ja to vari darīt viens pats. Pēc divām stundām tur jau bija pilns cilvēku, un tad varēja novērtēt, ko nozīmē ierasties ātrāk.
Trinidad
Trinidada kā jau ir pilsēta-muzejs, arī pilda šīs funkcijas, cilvēku tur ļoti daudz. Jāredz ir, taču neteiktu, ka biju stāvā sajūsmā. Patika tas, ka visur skan mūzika, ir iespēja izvēlēties starp dažādiem stiliem. Protams, ir arī ielu muzikanti.
Apmetāmies Hostal El Destino – lai gan cena virs vidējā, arī komforta līmenis atbilst tam. Nākamo dienu paņēmām nomā no kādas casas blakus ielā velosipēdus un braucām uz jūru. Netālu no La Boca ciema atradām snorkelēšanas vietu un tur arī "iestrēgām", ko āda vakarā negribēja piedot. Aizbraucām arī līdz Playa Acon – normāla pludmale, ja Trinidadā ir vairākas dienas plānots, bet negribas visu laiku mūros pavadīt.
Santa Clara
Atceļā uz Havannu nolēmu doties caur Santa Klaru. Tur, protams, jāredz Če Gavaras memoriāls, kas noder arī kā vieta, kur atstāt bagāžu, ja esi atbraucis ar sabiedrisko. Vēl aizstaigājām līdz pilsētas centram, un Park Parque del Tren Blindado, kas attēlo nozīmīgu epizodi revolūcijas vēsturē, kad Če Gavaras dumpinieki ar buldozeru izjauca sliedes un pret viņiem sūtītais valdības karaspēka vilciens nogāja no sliedēm. Turpat netālu ir arī piemineklis Če Gavara ar bērnu. Tas laikam arī viss ko šajā pilsētā redzēt.
Pēdējās dienas vēl pavadījām Havannā, kur bija pietaupīti daži "plezīra" pasākumi kā brauciens ar kabrioletu, dažu krogu un kabarē apmeklējums.
Super, paldies, par praktisko aprakstu, noderēs! Man plānojas brauciens uz Kubu februārī.
Labi uzrakstīts.
Arī biju janvārī-februāri. Nakšņoju sešās vietās un visas rezervēju caur airbnb. Apzinājos, ka airbnb piedāvājums ir mazliet šaurāks (bet nenozīmīgi), tomēr vēlējos izvairīties no sarežģītas shēmas ar vietējiem starpniekiem. Un bez problēmām. Pat iepriekš nebrīdināju par ierašanās laikiem. Radās iespaids, ka saimnieki sēž mājās visu dienu, vai atstāj kādu, kas tevi sagaidīs. Jo viņiem šis hostings ir galvenais bizness-iztika-dzīvesveids.
Es biju kaut kad oktobra beigās un pasen (2015, laikam), bet, ceļojot ar viazulu un izkāpjot no autobusa, bija ap 20 dažādu piedāvājumu. Cenas visiem vienādas, vai gandrīz vienādas no 15-20CUC par nakti. Mierīgi varēja arī kaulēties (vislabāk klātesot citiem tirgotājiem), ko es tik vienreiz darīju. Iepriekš sarunātās cenas (Tā gan Havanna, kur viss dārgāks) bija 30-40CUC
Vislabākā vieta, kur tērēt vietējos pesso, bija par vakariņām vietējo ēstuvēs. Vakariņas maksāja ap 40-50CUP (ap 2CUC) ar iekļautu alu , kas bija lētāk, nekā kokteilis ārzemnieku bārā. Tā es iemācījos pasūtīt ēdienu un pāris pieklājības frāzes spāniski
Bet tas ne 2017. gadā. Varbūt tagad viss mainījies
sakiet lūdzu vai visi pārvietojas ar šo viazul autobusu? ir vēl kādi veidi lai tiktu no punkta a uz punktu b? kas ir ieteicamākais veids?
sakiet lūdzu vai visi pārvietojas ar šo viazul autobusu? ir vēl kādi veidi lai tiktu no punkta a uz punktu b? kas ir ieteicamākais veids?
Vietējie daudz stopo. Bieži ar naudas zīmēm rokās. Es arī ņēmu stopotājus, ārzemniekus (ar mugursomām:)), lai palīdzētu virzīties uz priekšu, vietējos - lai papļāpātu.
Es biju kaut kad oktobra beigās un pasen (2015, laikam), bet, ceļojot ar viazulu un izkāpjot no autobusa, bija ap 20 dažādu piedāvājumu. Cenas visiem vienādas, vai gandrīz vienādas no 15-20CUC par nakti. Mierīgi varēja arī kaulēties (vislabāk klātesot citiem tirgotājiem), ko es tik vienreiz darīju. Iepriekš sarunātās cenas (Tā gan Havanna, kur viss dārgāks) bija 30-40CUC
Vislabākā vieta, kur tērēt vietējos pesso, bija par vakariņām vietējo ēstuvēs. Vakariņas maksāja ap 40-50CUP (ap 2CUC) ar iekļautu alu , kas bija lētāk, nekā kokteilis ārzemnieku bārā. Tā es iemācījos pasūtīt ēdienu un pāris pieklājības frāzes spāniski
Bet tas ne 2017. gadā. Varbūt tagad viss mainījies
Viss nav mainījies, bet cenas gan ir augušas. Arī ar "Lonely Planet" jaunāko izdevumu salīdzinot, un vēlāk daži paziņas, kas agrāk bijuši, arī tā secināja, kad stāstīju. Laikam amerikāņu ierašanās savu efektu uz cenu pieaugumu atstājusi.
Tie casu piedāvātāji pie autoostām bija, īpaši daudz Vinales un Trinidad. Bet man personiski tas variants ne pārāk, savulaik jau Ukrainā to izbaudīju pēc pilnas programmas Kijevā, Odesā, Krimā - tantiņu bars apkārt un rausta uz visām pusēm, beigās gandrīz savā starpā sāk kauties. Kubā vēl daži jiniteros pūlī noteikti būs, un tieši tie vislabāk angliski runā, bet viņus var atšifrēt. Kā paveicas, var arī kādus 5 CUC ietaupīt (varianti pa 20 CUC bbvinales lapā bija, pa 15 gan neatceros, man pieņemami bija sākot no 25 CUC) bet sezonā jau tie labākie varianti autoostā laikam nesēž. Attēlā - Trinidada.
Par vietējām ēstuvēm - vienā tādā biju Santa Klarā. Ēst var. (Vai garšīgi? Nu par to var padiskutēt.) Beigās atnesa rēķinu CUP, to sapratu pēc lielā skaitļa. Tā kā tādas naudas pietiekamā daudzumā nebija, ātri pārrēķināju, ka būtu kādi 8 CUC par diviem, atstāju 10 CUC. Šī pattiešām bija vislētākā ēdienreize, bet es tomēr balsoju par saldējumu.
sakiet lūdzu vai visi pārvietojas ar šo viazul autobusu? ir vēl kādi veidi lai tiktu no punkta a uz punktu b? kas ir ieteicamākais veids?
Var ar privātu auto - taxi colectivo, tālu jāmeklē nebūs, viņi parasti dežūrē ap autoostu. Par cenu būs jārunā, bet vēlams, lai ir pilna mašīna. Par auto nomu "Cuba Conga" ir vesela nodaļa, kā tur cilvēkiem gājis. Interesanti palasīt, bet pārbaudīt negribējās.
Es nesapratu, biļetes bija iepriekš nopirktas, bet uz Cienfuegos netikāt ielaists autobusā, ka vajadzēja pa citu maršrutu braukt?
Pati braukšu februārī uz Kubu un meklēju labāko variantu Kubas apceļošanai. Lasot atsauksmes, mašīnu īre izskatās kā baigais čakars. Laikam arī būs jābrauc ar Viazul busiem. Bet biedē, ka lasu, ka ir gadījumi, ka ar visu iepriekš pirkto biļeti Tevi var atstāt aiz borta, jo pārdots par daudz biļešu.
Kad nopirkšu biļeti mājaslapā, tad, saprotu, atnāks apstiprinājums (uz e-pastu?), kas jāizprintē un jāsamaina pret biļeti speciālā kasē, ja?
Es nesapratu, biļetes bija iepriekš nopirktas, bet uz Cienfuegos netikāt ielaists autobusā, ka vajadzēja pa citu maršrutu braukt?
Pati braukšu februārī uz Kubu un meklēju labāko variantu Kubas apceļošanai. Lasot atsauksmes, mašīnu īre izskatās kā baigais čakars. Laikam arī būs jābrauc ar Viazul busiem. Bet biedē, ka lasu, ka ir gadījumi, ka ar visu iepriekš pirkto biļeti Tevi var atstāt aiz borta, jo pārdots par daudz biļešu.
Nē, ja biļete ir nopirkta, tad neviens no autobusa ārā nemet. Overbooking tur netiek piekopts. Problēma bija, ka internetā pārdošanā tiek izlikts limitēts biļešu skaits, un tad, ja vairs nav pieejams, jāmeklē alternatīva. Uz man interesējošo Vinales-Cienfuegos-Trinidad rīta autobusu visas biļetes internetā bija izpirktas, taču šim pašam autobusam ir pietura arī Pinar del Rio, tāpēc arī braucējiem no turienes ir rezervēts noteikts vietu skaits autobusā - šīs biļetes internetā vēl bija pieejamas. Pinar atrodas tikai ap 20 km no Vinales, tāpēc iepriekšējā dienā aizbraukt tur nebija problēmu, arī izdevība iepazīt vēl vienu vietu Kubā.
Kad nopirkšu biļeti mājaslapā, tad, saprotu, atnāks apstiprinājums (uz e-pastu?), kas jāizprintē un jāsamaina pret biļeti speciālā kasē, ja?
Ja, pareizi. Tā "speciālā kase" pēc idejas ir kaut kas līdzīgs reģistrācijai lidostā. Vienīgais starpgadījums bija Havannā - tur "uzkārās" dators, un darbiniece ilgi nevarēja atrast tās biļetes, kas pirktas internetā. Pārstartēja datoru, manējo uzreiz ātri atrada, bet grupiņa francūžu gan dabūja panervozēt, un tikai pašā pēdējā brīdī tika pie izdrukām. Citādi viss parasti bija mierīgi.
Paldies!
Kur Jūs Kubas vīzu par 35 eiro dabūjāt nokārtot? Pašlaik esmu zvanījusi tikai Jēkaba aģentūrai, tur man piedāvā par 45 eiro.
Kur Jūs Kubas vīzu par 35 eiro dabūjāt nokārtot? Pašlaik esmu zvanījusi tikai Jēkaba aģentūrai, tur man piedāvā par 45 eiro.
Kur Jūs Kubas vīzu par 35 eiro dabūjāt nokārtot? Pašlaik esmu zvanījusi tikai Jēkaba aģentūrai, tur man piedāvā par 45 eiro.
Pasūtīju 2. janvārī - sanemu 09. janvārī.
Kad meklēju vīzu, izmantoju ceļakājā atrastu ieteikumu#52
Beigās gan izrādījās ļoti neformāli (faktiski nevis firma, bet privātpersona) un dārgāk (nevis 30, bet 35), tā kā var izmantot arī k ieteikto variantu.
Kur Jūs Kubas vīzu par 35 eiro dabūjāt nokārtot? Pašlaik esmu zvanījusi tikai Jēkaba aģentūrai, tur man piedāvā par 45 eiro.
Cik pats sev meklēju, tad šis man sanāca pats lētākais/izdevīgākais variants.
zaksis
Paldies! Cik ilgi Jums atnāca? Mums līdz ceļojuma sākumam 2,5 nedēļas. Laikam riskēšu .
zaksis
Paldies! Cik ilgi Jums atnāca? Mums līdz ceļojuma sākumam 2,5 nedēļas. Laikam riskēšu .
Droši vari riskēt, jo domāju ka paspēsi vīzu saņemt, ja nemaldos, tad man atnāca vai nu 7 vai 8 dienu laikā.
zaksis
Paldies! Cik ilgi Jums atnāca? Mums līdz ceļojuma sākumam 2,5 nedēļas. Laikam riskēšu .
Ja šodien čammāsies, vēl 3 dienas zaudēsi! Kantoris atsaucīgs, varbūt vari palūgt, lai šodien izsūta.
Serviss mega-ātrs. Neprasīju, lai sūta ātrāk, BET šodien vīzas jau pastkastītē! Piektdien pēcpusdienā pasūtīju, otrdien jau klāt! SUPER!
tikko no Kubas.
Vīzas pirkām Kolumbā.
pārvietojāmies ar taxi collectivo. jo brīžiem pat sanāk lētāk kā ar autobusu un krietni ātrāk. tik jāiet uz ielas un jāmeklē/jākaulējas. var sākt ar to ka casā kurā paliek uzjautā par transportu un tad vismaz ir sākuma cena, no kuras sākt uz ielas uz leju kaulēties.
Man ir jautājums - vai Kubā drīkst ievest pārtiku? T.i. Riekstus, rozīnes, šokolādi iepakojumos? Minerālūdens pudeli (kamēr atradīsim, kur to iegādāties)?
Dažos avotos lasu par izbraukšanas maksu, kas jāmaksā lidostā. Vai tāda vēl pastāv?
Izbraukšanas maksas nav.
Par pārtiku vari mēģināt iečekot Kubas muitas lapā http://www.aduana.co.cu/index.php/english
Havannas lidostā, publiski piejamajā daļā, var nopirkt gan ūdeni, gan rumu par valsts cenām, t.i. bez uzcenojuma.
Uzkodām iepakojumos visticamāk nepiegriezīs nekādu vērību.
Paldies!
1. Man jautājums par apdrošināšanu. Saprotu, ka Kubas lidostā var vaicāt uzrādīt apdrošināšanu. Vīram ir Nordea gold AIG ārzemju ceļojumu apdrošināšana, kas automātiski vienmēr ceļojumos arī apdrošina mani. Vai ar vīra uzrādītu vizītkartes lieluma AIG apdrošināšanas kartiņu uz mums abiem pietiks? Vai vajadzīgāka lielāka dokumentu kaudze (printēti noteikumi utt., ka tā attiecas arī uz mani)?
2. Paziņa tikko ielidoja Kubā un ziņo, ka lidmašīnā ir tikusi nopūsta (visi pasažieri nopūsti) ar kaut kādu traku līdzekli, lai it kā neievestu Kubā 'slimības'. Krietnu laiku vēl sēdējusi un elpojusi šo 'pretslimību līdzekli' lidmašīnā, kamēr tikuši no tās laukā. Mans jautājums, lai zinu vai sagatavot respiratorus, vai tā ir vispārpieņemta prakse? Vai viņai tā 'noveicās', jo ielidoja Kubā no Meksikas? Es ielidošu no Kanādas.
3. Hmm, iespējams būšu pasteigusies ar Kubas iebraukšanas kartēm, jo pēc šīs https://www.tripadvisor.co.za/ShowTopic-g147270-i91-k8084437-o100-Air_Ca... diskusijas saprotu, ka Air Canada (it kā) tās kartes dala par brīvu reisa laikā. Nedēļas beigās lidošu, tad jau redzēs kā ir.
2. Paziņa tikko ielidoja Kubā un ziņo, ka lidmašīnā ir tikusi nopūsta (visi pasažieri nopūsti) ar kaut kādu traku līdzekli, lai it kā neievestu Kubā 'slimības'.
Ļoti daudzās valstīs tā notiek. Tā ir Vispasaules Veselības organizācijas rekomendācija, lai iznīcinātu slimības pārnēsājošos kukaiņus.
Izmantotais līdzeklis ir cilvēkiem nekaitīgs. Tas ir sastāvā arī aerosoliem, ar ko apstrādā drēbes moskītu atbaidīšanai
3. Hmm, iespējams būšu pasteigusies ar Kubas iebraukšanas kartēm, jo pēc šīs https://www.tripadvisor.co.za/ShowTopic-g147270-i91-k8084437-o100-Air_Ca... diskusijas saprotu, ka Air Canada (it kā) tās kartes dala par brīvu reisa laikā. Nedēļas beigās lidošu, tad jau redzēs kā ir.
Mums martā lidojums uz Kubu no MUC ar Air Canada. Palasījām forumus un Air Canada cenas struktūru, tad tā arī sanāk, ka viņiem biļetes cenā iekļauta Kubas tūristu karte.
Labi, ka nepasteidzāmies ar kartes pirkšanu, sanāks neliels ietaupījums.
Sveiki! Arī martā vidū ar Air Canada lidoju uz Kubu, vai kads ir informets par apdrošināšanu - vai tā ir obligāta prasība, vai iebraucot to prasa uzrādīt? Pasam ir kredītkarte ar apdrošināšanu tāpēc nav īsti papīra veidā ko uzradit, ja nu prasa.
Visādam gadījumam izdrukājām AmEx apdošināšanas līgumu. Bet nekur neprasīja.
Biju lasījusi, ka var prasīt visu ko. Katram gadījumam man bija līdzi, gan izdrukāta apsrošināšana, gan ziņojums no darba devēja.
Man šos papīrus neprasīja, tikai dīvainus jautajumus uzdeva. Laikam, kā kuro reizi, var arī prasīt uzrādīt dzādādas izziņas, ja izskaties aizdomīgs...
Grāmatās rakstīts, ka apdrošināšanu prasa uzrādīt. Realitātē, izņemot pasi un vīzu, neko neskatījās un neprasīja, robežkontrole ļoti ātra. Pie pašas izejas uz sagaidīšanas zonu vēl savāca lidmašīnā aizpildīto veidlapu, kur bija jautājumi par vīrusiem, ar kuriem pēdējā laikā slimots. Bet tā arī vairāk tāda formalitāte.