Tik daudzi no mūsējiem pārcēlušies dzīvot uz ārzemēm... nekad nebiju saskārusies ar problēmu (iedziļinājusies), bet... gribu dažus gadus padzīvot ārzemēs skaistā, siltā vietiņā (noteikti ne ES)... noskatīju īrēt nelielu villu, viss čiki poki, bet!!! Max vīza 6mēn! Pagūglējos - visur 3-6mēn. Tas sanāk, ka man obligāti ik pa 3-6mēn jāmaina Valsts? (Strādāt nebija plānots). Īpašumu pirkt dārgi - tik daudz man arī nav. Kā citi ārzemēs mierīgi dzīvo gadiem???? Kādas vēl ir opcijas jeb kāda Valsts, kas baigi par šo neiespringst?
P.S. es skatos Āziju un Karību reģionu
P.S.1. Precēties ārzemēs arī nepiedāvāt - šī opcija nav man
Skaties konkrētas valstis. Šādai vēlmei eksistē opcijas, kas nav izliktas kaudzītes augšā. Der pasirot pa vietējiem expat`u forumiem iesākumā. Tai pašā Taizemē un Kambodžā eksistē vīzas pagarināšanas iespējas pie vietējā policista vai tml.
Ir valstis, kur vienā piegājienā var uzturēties no 180 dienām (Kolumbija, Panama) līdz pat 1 gadam (tikai Gruzija) bez vīzas, ieceļojot ar tūrisma mērķi:
Reizi pusgadā vai gadā var izbraukt uz kādu blakus valsti uz kādu nedēļu. Cik man stāstīja Gruzijā dzīvojoša latviete, tad Gruzija īpaši par to neiespringst, ja kāds pie viņiem nedaudz aizkavējies ilgāk par gadu. Mīnuss - Gruzijā ziemā pavēsi, arī pie Melnās jūras. Kolumbijā turklāt ir gan baltu smilšu pludmales, gan Amazone ar džungļiem un lietus mežiem, gan kalni, gan lauku tūrisms, gan zemas izmaksas viesnīcām Bogota. Uz Amazones reģionu gan zemās cenas mazāk attiecināmas. Kolumbijas mīnuss - tiklīdz iziesi no Bogota Eldorado lidostas, viss tālāk notiek tikai spāņu valodā. Kaut kādām spāņu valodas zināšanām jābūt jau ielidošanas brīdī, lai nepazustu...Par robežu šķērsošanu Dienvidamerikā - sauszemes robežas brīžiem ir vispār neesošas, pm., Amazonē uz Kolumbijas un Brazīlijas robežas. Vienīgi lidostās šur tur ārzemniekus sūta apštempelēt iekāpšanas kartes pat tad, ja lido ar vietējo avioreisu. Taizemē gan katru reizi redzu, ka eiropieši maksā par OVERSTAY. Ja grib gadu un vairāk pa lēto, tad Karību reģions varētu nebūt tā labākā izvēle, jo, piemēram, Dominikānas Punta Kanas kūrortu reģions nepatīkami pārsteidza ar savu ēstuvju dārdzību. Vietējiem paredzētu ēstuvju nebija.
Katrai valstij savi noteikumi. Izvēlies valstis, kuras interesē, un tad tik gūglē “long term stay visa valsts” un lasi. Te neliels kopsavilkums par DA Āzijas valstīm:
https://www.tripsavvy.com/forget-canada-move-to-southeast-asia-4111403
Karību salās dzīve var būt pārsteidzoši dārga, tā kā es ieteiktu rūpīgi visu noskaidrot pirms plānot tur dzīvot ilgstoši.
Lielākoties bezvīzu valstis ir vai nu līdz 90 dienām pusgadā, vai 180 dienām gadā. Pēdējais attiecas, piemēram, arī uz Kolumbiju. Tas nozīmē, ka vienkārši izbraukt pēc 179 dienām un pēc īsa brīža atgriezties, vismaz oficiāli nederēs.
Ir dažas valstis, kurām šāda piebilde nav, tostarp, Panamai. Kopējais atskaites periods nav norādīts arī Albānijai, Belizai, Bosnijai un Hercogovinai, Čīlei, Dienvidkorejai, Dominikānai, Ekvadorai, Gruzijai, Gvatemalai, Haiti, Hondurasai un vēl lērumam valstu (apnika skaitīt), bet vienīgi Gruzijai ir vesels gads un Panamai 180 dienas, visām citām 90 dienas vai mazāk. Teorētiski visos šajos gadījumos īss izbraukums uz kaimiņvalsti varētu derēt, lai drīkstētu no jauna iebraukt un uzturēties noteikto laiku.
Braukt uz Gruziju var droši ar savu auto, tur pat vietējiem tikai nesen ir saistoša TA. Ārzemju numurs tur ietaupīs virkni izdevumus šeit, jo nevienam neinteresē tavs gadiem nenomaksātais nodoklis, TA, OCTA. Nevajag tikai ar to auto atgriezties LV!
Var izskatit VISA RUN - izbrauc no valsts uz 1- dienu lai pagarinatu rezident valsts vizu, bet daudz kur shis jau ir aizliegts
Ilga laika vizu var taisit Kambodza - bet valsts joprojam ir nedaudz atpalikusi no Taizemes un Vietnamas, laba informacija - var izbraukt ekskursijas uz blakusvalstim
Vel ir verts saprast, vai nakotnes dzivesvieta tiesam patiks (man Turcija patika labak par Gruziju)
Braukt uz Gruziju var droši ar savu auto, tur pat vietējiem tikai nesen ir saistoša TA. Ārzemju numurs tur ietaupīs virkni izdevumus šeit, jo nevienam neinteresē tavs gadiem nenomaksātais nodoklis, TA, OCTA. Nevajag tikai ar to auto atgriezties LV!
Tikai nevajag aizmirst, ka, ja grib GRUZIJĀ nokļūt pa zemes ceļiem, tad taisnākais ceļš no LV būs caur KRIEVIJU, kuras tranzitēšanai būs nepieciešama vīza vai tranzītvīza. Ceļš caur Bulgāriju un Turciju ir garāks un neparocīgs.
Nūū, ar Mersi ierasties Gruzijā, tas jau ir dubults precību pieteikums. Augstāk norādīts, ka dzimtsarakstu nodaļas neinteresē!
Ja pēkšņi domas mainīsies, tad labāk pabraukt līdz Ašgabatas "Bagt Košgi". Tur būs svinīgāk
http://polimeks.com/en/buildingdetail/16/10/wedding-palace-bagt-kosgi
Atvainojos par jaukšanos privātajā dzīvē!
P.S. Ideja par nekā nedarīšanu ir apsveicama! Labāk neko nedarīt saulaini un lēti, nekā neko nedarīt lietaini un dārgi:)
Ha ha ) liels paldies ekspertiem! Gruzija man īstenībā nepatīk... nezinu pat kādēļ, bet nav mans. Lai gan papētīšu - ļoti jau nu Jūs labi atsaucāties. Biju tur 2x pagājušā gadā... Panama un Indonēzija patīk krietni labāk:)))))
Vismaz ir ievirze ar ko sākt, citādāk aizlidoju, sataisījos īrēt mazu villiņu uz gadu un momentā aplauzos (jā, daudzas Valstis nemaz neļauj tā iebraukt atpakaļ - ir kā teica 321).
Shustrik - iespējams Tev taisnība, neesmu tāds eksperts par Karībām! Man likās saprātīga tieši Hondurasa, Kolumbija (cenu ziņā), lai gan arī Panama nemaz nav īpaši dārga. Pieļauju, ka attīstītākas tūrisma vietas ir dārgākas. Ja īrē mājokli long term, pa +/- 500eur/mēn var atrast praktiski jebkur tais Valstīs diezgan sakarīgas opcijas ar baseiniņu