Varbūt kāds ir "izbaudījis" šo procedūru ) Kas un kā jādara, un cik ātri vīzu var iegūt?
Irānas vīzu Stoholmā dabūt pašam,ja nav radi uz vietas ir grūti,jo process velkas lēni un ir jāiet katru dienu prasīt kad būs, uz telefonu neatbild.dokumentu pārbaude iet ilgi,vieglāk esot dabūt no otra gala.Lai redzētu Irānu beigās izmantoju tūrisma operatoru.Irāna ir ļoto jauka zeme,bet iekšā tikt pašam prasa lielu laiku un pacietību.
Izrādās nav gan tik traki.
Salikām pieteikumus vīzai un pases aploksnē, aizsūtījām uz Stokholmu ar pastu parasto )). Pagāja nedēļa - vīzas rokā. Izmaksas uz cilvēku (ieskaitot vīzas izmaksas, pastu, apdrošināšanu un atpakaļceļu) 22.5ls uz cilvēku. Tūrisma kompāniju kantorīši par šo preiku prasa - až 70ls. Ietaupījums pieklājīgs )))
Lai veicas Irānā-tik jauki ,sirsnīgi un atvērti cilvēki nav nekur kur izdevies pabūt,mošejas ļoti skaistas,katrs paņem savā mājā kā ciemiņu un vēl uzcienā,ļoti iesaku nopirkt pqar piemiņu kaut vai mazu tepikīti,tie ir ļoti skaisti.Man nebija daudz naudas lielam tepiķim un tad jauns puisis iesmērēja tādu maziņi nomadu tepiķīti,par ko esām tagad priecīgi
Man ir jautājums par Iranas vīzas apmaksu caur internetbanku.Gan DNB,gan Swedbank tiek piedāvāts izvēlēties dalīto komisijas maksu par pārskaitijumu Iranas vēstniecībai Stokholmā. DNB tā ir Ls 5, Swedbank - Ls 8.Opcija, ka maksājums sedz visu komosijas maksu par par pārskaitijumu netiek akceptēta.
Vai tādā gadijumā,ja tiek izvelēta dalīta komisijas maksa par pārskaitijumu,Iranas vestnieciba saņems pilnu maksu - 510 SEK par vīzu,vai arī no saņemtajām 510 SEk tiks arī atvilkta komisijas maksa? Tādā gadijumā būšu samaksājis nevis paredzēto 510 SEk nodevu, bet gan mazāku summu.Vai arī man nebūtu jāuztraucas par to,kādu summu vēstniecība saņems,galvenais,ka varēšu apliecināt,ka esmu pārskaitijis vizas nodevu-510SEK?
Zvanot uz DNB saņēmu atbildi, ka ĒZ esošajās valstīs saņēmējam - Irānas vēstniecībai Stoklholmā nebūtu jāmaksā komisijas maksa un būtu jāsaņem pilna summa - 510SEk. Bet pārliecīnāta par to informāciju sniedzošā meitene neizklausijās.
Citadelē gan var veikt tādu maksājumu, ka maksātājs sedz pilnu komisijas maksu un tas maksā 24 EUR.
Ir starpība vai maksāt Ls 5 DNB bankā vai 24 EUR Citadelē.
Varbūt kāds(a) var padalīties pieredzē vai zināšanās par vīzas nodevas apmaksas veikšanu?
Swedbankai internetbankā starptautiskiem pārskaitījumiem taču var izvēlēties opciju, ka visu sedz maksātājs
Zināšanas ir tādas, ka ar ES regulu 924/2009 noteikts — maksai par pārskaitījuma nosūtīšanu un saņemšanu starp ES valstīm (precīzāk — SEPA, un ja lieto IBAN konta numurus) jābūt tādai pašai, ka iekšzemē (šī iemesla dēļ, kad pāriesim uz eirām, beidzot būs lēti pārskaitījumi uz citām ES valstīm, jo nevarēs nodalīt lētos latu pārskaitījumus un dārgos eiru). Līdz ar to, ja sūtīsi SEK pārskaitījumu, vēstniecībai tas izmaksās tikpat, cik saņemot iekšzemes pārskaitījumu, visticamāk tas būs 0 SEK.
SEPA pārskaitījumi, cik saprotu, SEK valūtā nevar būt, tā kā uz tiem regula laikam neattiecās. Bet es domāju, ka ir ļoti liela varbūtība, ka saņēmēja galā nekāda komisija par naudas saņemšanu no citas ES valsts tik un tā netiek iekasēta. Kādreiz maksāju viņiem, un man šķiet, ka biju izvēlējies to lētāko opciju, un vīzas viņi izsniedza.
Regula attiecās uz visām valūtām.
SEPA ir tikai EIRO maksājumi. Un nekādi citi maksājumi (LVL, SEK, XDR u.c) tur nav paredzēti.. Tiem ir cita formāta (parasti MT103, sevišķi, ja ir SWIFT banka) protokoli, kur komisijas maksas iespējamas kā nu kurai bankai gribās..
Pie kam, man liekas, ka Latvijā ne visas bankas izmanto SEPA protokolu EUR maksājumu pārskaitīšanai.
.. tā tiek nomainīta uz dalīto komisijas maksu pēc tam, kad aizpilda visus datus.
Es atkārtošu vēlreiz — regula attiecas uz maksājumiem visās valūtās, ne tikai eiro. Starpvalstu maksājumiem katrā valūtā jāmaksā tikpat, cik iekšzemes. Kādu protokolu kāda banka izmanto, to tiešām nezinu un rezultātu tas neietekmē.
Ja kļūdos, lūdzu avotus.
Paldies par iedziļināšanos jautājumā!
Nu tie sūtīšanas formāti kā MT103 utt gan neietekmē komisijas maksas.
Tomēr daudzām zviedru bankām ir arī tāda lieta kā komisija par naudas ieskaitīšanu saņēmēja kontā un šādā gadījumā dalītais komisijas maksājums (SHA) var ietekmēt gala summu, jo saņēmēja banka šo komisiju noņems no maksājuma summas. Attiecīgi saņēmējs saņems mazāku summu kontā. Šāda pati opcija atsevišķos gadījumos tiek piemērota arī Igaunijas Swedbank (no personiskās pieredzes). Tāpēc, lai būtu pārliecināts, ka saņēmējs saņems vajadzīgo summu pie komisijas SHA, būtu labi paskatīties viņu cenrādi, cik saņēmēja banka noplēš no klienta par ieskaitīšanu kontā un par šo ciparu palielināt maksājuma summu. Protams, var būt, ka maksātājs var arī uz tām dažām kronām neiespring, bet ar vēstniecībām nav garantijas.
PS: šādas saņēmēja komisjas LV nav novērotas, izņemtot dažas mazas bankas par "īpašiem" pakalpojumiem. Bet citās valstīs tas var būt, īpaši "attīstītajās" vecajās Eiropas valstīs ...
Es atkārtošu vēlreiz — regula attiecas uz maksājumiem visās valūtās, ne tikai eiro. Starpvalstu maksājumiem katrā valūtā jāmaksā tikpat, cik iekšzemes. Kādu protokolu kāda banka izmanto, to tiešām nezinu un rezultātu tas neietekmē.
Ja kļūdos, lūdzu avotus.
kur nu vēl oficiālāku avotu - ec mājas lapa:
http://ec.europa.eu/internal_market/payments/crossborder/
Regulation (EC) No 924/2009 on cross-border payments in the Community eliminates the differences in charges for cross-border and national payments in euro. It applies to payments in euro in all EU Member States. The basic principle is that the charges for payment transactions offered by a payment service provider (e.g. your bank) have to be the same, for the payment of the same value, whether the payment is national or cross-border.
The Regulation applies to all electronically processed payments, including credit transfers, direct debits, cash withdrawals at cash dispensers (ATMs), payments by means of debit and credit cards, and money remittance. Some conditions may apply depending on the type of a payment transaction. For example, for credit transfers and direct debits, the use of IBAN and BIC when ordering the payment, is obligatory. More information is available in the FAQ section below.
All non-euro area Member States have the possibility to extend the application of this Regulation and to apply the same charges for payments in euro as for payments in their national currency.
Regula attiecas uz visām Eiropas Ekonomikas Zonas valstīm gan uz maksājumiem EUR, gan uz maksājumiem šo valstu nacionālajās valūtās. Tomēr tā nereglamentē konkrētus piemērojamos tarifus. Ja šīs valsts iekšzemē par ieskaitīšanu kontā ņem komisiju (kas būtiski SHA gadījumā), tad šāda komisja tiek ņemta arī par pārrobežu eiro maksājumiem. Ja ne, tad netiek ņemta. Regula nosaka, ka jāpiemēro vienoti principi, nevis dažādi. Tur ir tā būtība (neiedziļinoties pārējos jautājumos, kas dotajā gadījumā nav būtiski).
Ja kļūdos, lūdzu avotus.
un arī konkrēti punkti no direktīvas:
(18) Extending the application of this Regulation to currencies
other than the euro would have clear benefits, especially
in terms of the number of payments covered. In order to
allow Member States which do not have the euro as their
currency to extend the application of this Regulation to
cross-border payments denominated in their national
currency, a notification procedure should therefore be
established. It should, however, be ensured that
Member States that have already complied with that
notification procedure do not have to submit a new
notification.
2. This Regulation shall apply to cross-border payments, in
accordance with the provisions of Directive 2007/64/EC, which
are denominated in euro or in the national currencies of the
Member States which have notified their decision to extend the
application of this Regulation to their national currency, in
accordance with Article 14.
Article 14
Application to currencies other than the euro
1. A Member State that does not have the euro as its
currency and that decides to extend the application of this
Regulation, with the exception of Articles 6, 7 and 8, to its
national currency shall notify the Commission accordingly. That
notification shall be published in the Official Journal of the
European Union. The extended application of this Regulation
shall take effect 14 days after such publication.
2. A Member State that does not have the euro as its
currency and that decides to extend the application of
Article 6, 7 or 8, or any combination thereof, to its national
currency shall notify the Commission accordingly. That notification
shall be published in the Official Journal of the European
Union. The extended application of Article 6, 7 or 8 shall take
effect 14 days after such publication.
3. Member States which, on 29 October 2009, have already
complied with the notification procedure pursuant to Article 9
of Regulation (EC) No 2560/2001, shall not be required to
submit a notification as referred to in paragraph 1 of this
Article.
pašlaik šajā pašā ec mājas lapā pieminētas tikai divas valūtas (bez eur), uz kurām direktīva ir attiecināma - zviedru krona un romāņu leja.
Regula attiecas uz visām Eiropas Ekonomikas Zonas valstīm gan uz maksājumiem EUR, gan uz maksājumiem šo valstu nacionālajās valūtās.
neattiecas gan, kas konkrēti nopamatots iepriekš...
Palasīju pašu regulu sīkāk un jā, kļūdījos. Tā neattiecas uz visām valūtā. Tikai uz eirām + to valstu valūtām, kas izrādījušas iniciatīvu regulu attiecināt uz savām nacionālajām valūtām.
«2. This Regulation shall apply to cross-border payments, in accordance with the provisions of Directive 2007/64/EC, which are denominated in euro or in the national currencies of the Member States which have notified their decision to extend the application of this Regulation to their national currency, in accordance with Article 14.»
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2009:266:0011...
Uz kronām attiecas: «On 28 June 2002 the Commission received notification that the Swedish authorities had decided to extend the Regulation's application to the Swedish krona.»
šī iemesla dēļ, kad pāriesim uz eirām, beidzot būs lēti pārskaitījumi uz citām ES valstīm, jo nevarēs nodalīt lētos latu pārskaitījumus un dārgos eiru
ja ar lēti pārskaitījumi tu domāji, ka pastāvīgi saglabāsies iepriekšējā 20+ santīmu cena, tad visdrīzāk ne. domāju, ka ar laiku izveidosies tas pats centrāleiropas modelis: izpildot konkrētus nosacījumus, dažādi pakalpojumi ir "par velti", citādi - standarta cena, kas austrijā, piemēram, svārstās starp vienu un pieciem eur.
Jā, es ceru, ka saglabāsies pašreizējie 0-20 santīmi -> 0-28 centi.
Pati regula attiecas VISĀM EEZ valstīm. Un uz eiro maksājumiem šajās EEZ valstīs, un prasība par eiro maksājumu pielīdzināšanu vietējiem maksājumiem darbojas visās valstīs. Notification procedūra bija tikai sākumā prasīta. Tagad ir arī regula 260/2012, kura daudz ko mainīja šajā 924/2009. Pie tam Latvija jau kādu laiku atpakaļ pievienojās un ieviesa šīs visas prasības, lai gan nekāda notification nebija. Vienkārši ieviesa!
Bet nu jautājumam par regulu nav nekāda sakara ar to, kādu komisiju piemēro zviedru bankas. Ja viņiem ir komisija par ieskaitīšanu, tad tā ir gan eiro, gan kronās. Un ja ir, tad pastāv iespēja, ka saņēmējs faktiski saņem mazāku summu, nekā tika pārskaitīts. Risinājums: vai nu skaitīt cik vajag un cerēt, ka nenoņems, bet ja noņems tad piemaksāt, vai otrs: izlasīt saņēmēja bankas cenrādi un mēģināt saprast kas tiek piemērots naudas ieskaitīšanai kontā. No LV summa aizies normāli, bet kā būs Zviedrijā, tasa atkarīgs no konkrētās bankas.
ja kas - par ieviešanu LV. Prasības ieviesa formāli un nodeklarējās ES, ka ieviesa. Lai gan maksa faktiski ir dažāda! Ar eiro ieviešanu gan tam vajadzētu faktiski izlīdzināties un būt līdzīgi kā citur eirozonā. Cerams!
ņēmot vērā, ka arī 260/2012, cik es saprotu, nekādīgi nemaina regulas 924/2009 article 14, un tātad prasību par notifikāciju par attiecināšanu uz citām valūtām, tad šajā sakarā īsti nekas nav mainījies. Un cik es esmu saskāries ar Latvijas bankām, tad starpbanku maksājumi EUR valūtā tomēr no Latvijas uz visām ES valstīm iet pa vienu cenu, tā kā faktiski regulas prasības ir izpildītas
Nevar būt, ka šajā krastā un arī viņpus Baltijas jūras, bankās strādā absolūtie 0-es. Briseles gadagrāmatu pārcilāšana ir laba lieta, bet negarantē tūlītēju un taisnīgu iznākumu.
Kas ar to bija domāts?…
Bankā šeit/tur neapšaubāmi ir darbinieki, kas zin, cik jāpārskaita, lai tur nonāktu 510. Ja pirmais nezin, zvana Nr2, kamēr pārliecinoša atbilde. Pie reizes aizsūta e-pastu Zviedrijas pusei. Tā ir darīts. Atbilde pienāca ātri.
Pati regula attiecas VISĀM EEZ valstīm. Un uz eiro maksājumiem šajās EEZ valstīs, un prasība par eiro maksājumu pielīdzināšanu vietējiem maksājumiem darbojas visās valstīs. Notification procedūra bija tikai sākumā prasīta. Tagad ir arī regula 260/2012, kura daudz ko mainīja šajā 924/2009. Pie tam Latvija jau kādu laiku atpakaļ pievienojās un ieviesa šīs visas prasības, lai gan nekāda notification nebija. Vienkārši ieviesa!
kā jau shustriks norādīja, runa bija par to, vai regula attiecināma uz visām dalībvalstu (ne eez, starp citu) valūtām vai tikai uz eur. viņš arī pareizi norādīja, ka 260/2012 to nekādi nemaina.
regula, starp citu, skaidri un gaiši nosaka, ka eur starpvalstu maksājumam drīkst piemērot tādu komisiju kā eur iekšzemes maksājumam. un tikai tad, ja dalībvalsts notificē, tās nacionālā valūta tiek pielīdzināta eur. resp., tikai romānijā un zviedrijā iekšzemes/starpvalstu eur maksājumu komisijām jāatbilst leju un kronu maksājumu komisijām.
latvija notificējusi nav, attiecīgi šādas prasības arī nav. tieši tādēļ latu maksājumi maksā, cik maksā, bet eur maksā citādāk. tā ir atbilde uz Jura jautājumu/komentāru par latvijas komisijām.
tālāk par lejām un kronām:
nu labi.... doma jau tai regulai ir cita un juriss secinājums ir pavisam pretējs, nekā teikts regulā.... Nu ok, pieņemsim, ka te tiešām ir savākušies nacionālās maksājumu komitejas locekļi, kas zina šo jautājumu.
Lai gan, jautājums bija pavisam par ko citu: ko darīt, lai vēstniecība saņemtu tieši tik naudas, cik viņai ir paredzēts saņemt. Un šo jautājumu Latvijas notifikācijas vai ne-notifikācijas neregulē un nekādas Latvijas banku komisijas to arī neietekmē!
Vēstniecības konts ir Nordea. Nordea cenrādis maksājumiem no ārvalstīm: EU-betalning* 0 kr; Kontoinsättning 60 kr; Utbetalningskort 60 kr
kas nozīmē: komisija EU maksājums 0 SEK, savukārt pārvedums uz kontu (saņēmēja konta kredīts) ir 60 SEK. (EU maksājums ir EUR un GBP). Šī informācija ir pieejama Nordea Sweden mājas lapā.
Tā ka es maksātu nevis 510 SEK, bet 570 SEK, ja maksājumu komisijas nosacījumi ir "dalītais" - SHA. (un arī OUR komisijas gadījumā labāk pārskaitītu 570, nevis tieši noteikto summu)
Sazinājos vēlreiz ar DNB banku, nevajadzētu būt komisijas maksai par ienākošo maksājumu no ĒZ valsts,ja no ārpus ĒZ valsts ienāk maksājums, tad gan.
Sazinājos rakstiski ar Nordea banku Zviedrijā, no saņemtās atbildes izriet, ka ienākošajam maksājumam SEK vai EUR no Eiropas savienības valsts komisija ir 0. Ja pārskaitīšu naudu SEk, tad saņēmējs saņems tik cik būšu nosūtijis - 510 SEk.
Par to konto insättning 60 SEK gan konkrēti neatbildēja, tas varbūt, ja ienāk nauda no ārpus ĒZ esošajām valstīm.