Ieceļošanas nosacījumi Islandē

12 atbildes [Pēdējā ziņa]
evajulia
Nav tiešsaistē
Kopš: 28/01/2011
Ziņas: 1
Manīts: pirms 4 ned

Vai Latvijā taisīts PCR tests Islandē neder? Ielidojot tur atkal jātaisa?

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 7384
Manīts: pirms 1 d

Pēc šiem noteikumiem es saprotu, ka vismaz līdz 01.07.2021., ieceļojot Īslandē, atkal jātaisa jauns COVID-19 tests, jo "NOTE! All arriving passengers must undergo at least one COVID-19 screening, wherever they are coming from and at any age, including those with a vaccination certificate or a certificate of previous infection. – While awaiting screening results instructions for quarantine must be followed":

https://www.logreglan.is/english/regarding-travel-restrictions-to-icelan...

Bet vispār noteikumi ir tik murgaini uzrakstīti, ka varbūt labāk uzjautāt "ceļakājietim (-ei)" lundi, kurš (kura), cik saprotu, dzīvo Īslandē daudz maz regulāri braukā uz Latviju. Un pēc 01.07.2021. vakcinētajiem, arī ielidojot Īslandē, kaut kas varētu mainīties uz labo pusi, ja vien Īslande rīkosies kā pārējā Eiropa. Parasti aviokompānijas īsi pirms lidojuma (apmēram 3-4 dienas iepriekš) atsūta tās prasības, kuras izvirza ielidošanas valsts tai periodā, kad notiks plānotais lidojums.

Bzh
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/12/2012
Ziņas: 1604
Manīts: pirms 11 st

Šis gan ir dīvaini, jo man liekas, ka Islande ir pievienojusies digitālajam EU sertifikātam - resp., viņiem Latvijas tests būtu jāatzīst kā labs, kas ir šīt te digitālā sertifikāta vienīgā jēga.

Šis viedoklis ir mans un attiecas uz mani, pat, ja reizēm tas ir uzrakstīts vispārējā formā :)

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 6836
Manīts: pirms 22 min

Lundi! Fiksi! Tavs iznāciens. Kopā ar to Virsdakteri. Met aitu ganīšanu pie malas un pastāsti ļaudīm!Smile Un riktīgi taisnīgi, jo 10g.laikā vienai ziņai ir jābūt filigrānai atbildei! Mēs tik te trolloīdi.

 

 

reinis.berzins
Lietotāja reinis.berzins attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/07/2013
Ziņas: 178
Manīts: pirms 4 d

Viestursp1 rakstīja:

Pēc šiem noteikumiem es saprotu, ka vismaz līdz 01.07.2021., ieceļojot Īslandē, atkal jātaisa jauns COVID-19 tests, jo "NOTE! All arriving passengers must undergo at least one COVID-19 screening, wherever they are coming from and at any age, including those with a vaccination certificate or a certificate of previous infection. – While awaiting screening results instructions for quarantine must be followed"

Tāpat minēts arī citos avotos. Te arī apstiprināts, ka vakcinētajiem/pārslimojušajiem "border screening" beigsies 1.jūlijā: https://www.covid.is/announcements. Karantīna līdz testa rezultātam nozīmē, ka jāgaida īsziņa (tā atnāk nākamajā dienā), un tad gan esi brīvs. Karantīnas laikā drīkst pastaigāties vietās, kur ir maz cilvēku. Praksē diez vai policija Tevi mēģinās apciemot.

P.S. Es to spriežu no izlasītās informācijas un savas pieredzes 2020.g. decembrī.

Gunārs
Lietotāja Gunārs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/07/2009
Ziņas: 379
Manīts: pirms 57 min

Bzh rakstīja:

Šis gan ir dīvaini, jo man liekas, ka Islande ir pievienojusies digitālajam EU sertifikātam - resp., viņiem Latvijas tests būtu jāatzīst kā labs, kas ir šīt te digitālā sertifikāta vienīgā jēga.

https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans/eu-digital-covid-certificate_lv#k-sertifikts-darbosies

Sertifikāta vienīgā (automātiskā) jēga - ieviest standartizētu datu apmaiņu starp valstīm. Joprojām katra valsts pēc sava ieskata (nepieciešamības) var ieviest savus ierobežojumus.  

Papildinājums
https://www.saeima.lv/lv/aktualitates/saeimas-zinas/29838-eiropas-lietu-komisija-atbalsta-latvijas-poziciju-par-digitala-covid-sertifikata-ieviesanu-es-un-klimata-parmainu-jautajumiem

"Tāpat Latvijai ir svarīgi, ka dalībvalstīm būs iespēja noteikt individuālos ierobežojumus, ja tie būs būtiski sabiedrības veselības nodrošināšanai. Par individuālajiem ierobežojumiem būs nepieciešams informēt citas dalībvalstis un Eiropas Komisiju."

Gunārs

Dunduri
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/05/2010
Ziņas: 756
Manīts: pirms 1 d

Tikko bijām Islandē. Sertifikātu smuki nolasa, testu paņem lidostā (par brīvu). Līdz testa rezultātam oficiāli esi karantīnā.

Loģiskākais, kā šo laiku pavadīt - braukt uz savu hoteli, kurš gana tālu nobukots. Par hoteli - tas nedrīkst būt ar shared facilities, respektīvi, karantīnā nedrīkst ar citiem saskarties. Mūsu būdiņas saimniece mums zvanīja, kur esam aizbraukuši - auto vairs neredzot! Mums jābūt karantīnā. Pieļauju, ka citiem hostiem ir vairāk pofig attieksme.

kristoff
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/03/2011
Ziņas: 347
Manīts: pirms 5 ned

Arī tikko biju Islandē. Vēl interesanti, ka šobrīd, iebraucot Islandē, vakcinēts skaities jau nākamajā dienā pēc 2. vakcīnas saņemšanas. No 1. jūlija gan viņi skatīsies, vai ir pagājušas 14 dienas kopš 2. vakcīnas. 

Nevakcinētajiem 5 dienas karantīnā - man liekas uz to reti kurš tūrists ir gatavs, tikai viesstrādnieki.

Kopumā situācija aptuveni tāda, ka tur "covida vairs nav". Pilnīgs relax uz vietas covida ziņā. Pēc statistikas arī viņiem viss ļoti labi izskatās. 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 6836
Manīts: pirms 22 min

Naktī vilnas zeķes vajag? Šitas nopietni!

(jautājuma paskaidrojums! ja vajag vilnas zeķes, ieceļošanas papīrus nevajag! negribas braukt.)

 

 

artursp
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/11/2012
Ziņas: 375
Manīts: pirms 18 min
lundi
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/09/2010
Ziņas: 308
Manīts: pirms 2 d
Kur: Islande

Islandé kaut kas neiet labi. No 78 vakar diagnosticétiem covidiem 52 bijuši izvakcinētām personām. Jāmeklē, kur to kastīti ar maskām nobāzu jūnijā. Obersanitārs raksta jaunus memorandus

lundi

Rihards_007
Lietotāja Rihards_007 attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/04/2010
Ziņas: 3706
Manīts: pirms 9 st

Ko prese raksta: tie 52 vakcinētie tāpat gāja patestēties vai jutas apslimuši un bija simptomi?

lundi
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/09/2010
Ziņas: 308
Manīts: pirms 2 d
Kur: Islande

Gan tā, gan šitā. Vairāk gan kontaktpersonas. Jaunieši un skolnieku vecāki pēc masu izpriecām. 

lundi