Es pašlaik neesmu vakcinējies

182 atbildes [Pēdējā ziņa]
zaksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2011
Ziņas: 5607
Manīts: pirms 3 st

Foruma biedri, es pašlaik neesmu vakcinējies un gribētu zināt jūsu viedokli kas ir un kas nav bija par iemeslu kāpēc jūs to darījāt?

Pats vispār nekad neesmu ne pret ko bijis vakcinēts/potēts(varbūt bērnībā man pašam nezinot/neatceroties) un pašlaik cik nu varēšu atturēšos šo indi ''sevī ievadīt''. Esmu bijis vairākās valstīs kuras ir krustu šķērsu izbraukātas un neesmu nekad vakcinējies ne pret ko... Tā kā es vēl off. Varu pie radiem uz CA un ASV braukt arī pēc 10 gadiem vai arī vairs nekad Smile

Ps. Savu imunsistēmu es tuvākajos gados nebojāšu...

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 7062
Manīts: pirms 10 st

Man te saka, slimošana būšot vieglāka. Ja tikai apmeklēt teātra izrādi, galīgā pakaļā:( Es tā kā metos tirdzniecības centra apkampienos un dūrienos, bet vecā spītība neļāva iestāties pionieros tepat un tūlīt. Tā arī veģetēju. Braukt arī nekur negribās ar septiņsimt ausveisiem:) Jāpasēž nogaidošās pozīcijās.

Voobšem, man saka, ka esot samīzies un neaizbraucis uz poļu Tatriem kā agrāk. Oopītis!Smile Bļļļīin, Zaksi, netais sirdi plosošas tēmas:) A, to būs jāmauc uz Sicīliju pa zemi! Ar deportācijas iespējām.

 

 

Buicis
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 4972
Manīts: pirms 22 min
Kur: RIX.

Potēties vai nepotēties, tā ir katra cilvēka personīga izvēle. No malas to ir grūti ietekmēt.

Es personīgi sapotējos, un neredzu tur nekādu problēmu. Lai gan nesen izslimoju, un man vēl skaitās slimošanas sertifikāts derīgs. 

P.S. Šodien (nu jau vakar), kā reiz apmeklēju teātri. Smile  Sen nebija sanācis Smile

 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 7062
Manīts: pirms 10 st

Buici! Es bliežu vairāk par teātri! Ilgstoša sadarbība ar covid slimojušu meiteni un pat vakcinējušos. Kādam ir divas kreicenes?Smile Es vesels! Man te saka, ka ir bravūristi un mīzēji! Ei, nu tiec gudrs!

 

 

Buicis
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 4972
Manīts: pirms 22 min
Kur: RIX.

Man ir liela pārliecība, ka pote, ko Tev teorētiski iepotēs, saturēs mazāk sliktas vielas, ko Tu savas dzīves ceļojumu laikā esi iedzēris, ieēdis un ieošņājis dažādās valstīs, dāžadu neizskaidrojumu dzērienu, ēdienu un citu vielu veidā :) 

Tāpēc mans ieteikums. Aizej nopotējies, un ceļo brīvi un bez stresa Smile

 

P.S. mēs esam personīgi pazīstami Smile

propers
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/06/2014
Ziņas: 3617
Manīts: pirms 3 st

Ja es būtu ministrs, es iepirktu tagad labi daudz Jannsen vakcīnu. Tā ir vispiemērotākā bomžu vakcinēšanai. Ja vienreiz noķersi, tad nezini kad un kur atkal otru reizi dabūsi rokās. Un rīkotu reidus sabierdriskās vietās - nevari uzrādīt dokumentus, tad šprice. 

Viestursp1
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/02/2013
Ziņas: 7512
Manīts: pirms 8 st

Piekrītu Buicis. Ieteiktu padomāt par to, ka ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs, nevakcinētie un tie kuri nevar uzrādīt COVID-19 sertifikātu, šobrīd daudz kur netiek laisti iekštelpās (ēstuves, bāri, restorāni, sporta zāles, tālsatiksmes vilcieni, pm., Francijā, u c.), turklāt Malta šobrīd jau ņem pretīm tikai vakcinētos, līdzīgu domu izska arī Grieķija, gan jau vēl kāda valsts izdomās ko līdzīgu kā Malta. Vakcinētajiem turklāt, vismaz ceļojot pa Eiropu, ietaupās testēšanās izdevumi, jo nevakcinētajiem tagad gandrīz visur prasa testus. Man personīgi stipri apgrūtinoša ir arī pašizolācija, kura vakcinētajiem, atgriežoties LV, tagad gandrīz ne no vienas valsts vairs nav jāievēro un līdz ar to mums atkrīt stresošana un Perevozčikova tabuliņas pētīšana ceļojuma pēdējā piektdienā. Sliktā ziņa ir tā, ka jaunais Indijas variants ir krietni lipīgāks un šur tur (piemēram, Nīderlandē) nu jau masveidā slimo arī gados jaunie. Paziņa - Nīderlandes viesstrādnieks (ap 35 gadi), kurš izlēma nevakcinēties, kaut uzaicinājumu jau saņēma, "norāva" riktīgu smago COVID-19 un, rādās, ka vēl kādu mēnesi ārstēsies un Latvijas apmeklējums būs šogad jāatliek. Un visbeidzot, alkohols, nikotīns arī ir indes, bet no tām mēs nez kāpēc baidāmies mazāk nekā no vakcīnām. Manī ir gandrīz visas rekomendējamās vakcīnas, bet es kaut kā nevaru sūdzēties par to, ka mani masveidā mocītu saslimšanas, kuras kaut kādā veidā saistītas ar vāju imunitāti. Taizemē nesen gūtā velotrauma nekādā veidā nav sliktas imunitātes rezultāts. Tas par to imūnās sistēmas bojāšanu - tās ir mūsu iedomas. Un nu jau var teikt, ka pie mums pieejamās COVID-19 vakcīnas ir gana izpētītas un aprobētas praksē. Baidīties var būt, ka vēl ir vērts tiem, kuri plāno bērnus, jo pirmie pēcvakcinācijas COVID-19 bērni dzims tikai augustā. Ņemot vērā to, ka nu jau vairumam ir skaidrs, ka COVID-19, ticamāk, nebeigsies tuvākajā desmitgadē, es tomēr ieteiktu iespēju apsvērt iespēju vakcinēties, ja vēl ir vēlme ceļot ārpus LV brīvāk un bez mokošiem ierobežojumiem un vairākkārtējas testēšanās ceļojuma laikā.

zdeneks
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/04/2018
Ziņas: 273
Manīts: pirms 1 st

Nu jau nevakcinēšanās sāk izskatīties pēc spītības-neatkāpšos no saviem pirmajiem uzskatiem,kurus guvu feisbuka iespaidā...

zaksis
Nav tiešsaistē
Kopš: 09/02/2011
Ziņas: 5607
Manīts: pirms 3 st

Protams piekrītu visam augstāk minētajam, bet uij kā gribas uz ASV un CAN Smile

Ps. Teātrus, kino un koncertus varu pašlaik izlaizt, bet gan jau ka kaut kad gribēsies Smile

propers
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/06/2014
Ziņas: 3617
Manīts: pirms 3 st

Viduslaikos arī bija laba imūnsistēmu nostiprinoša metode. Cilvēki mazgājās labi ja reizi mēnesī. Bieži mazgāties esot kaitīgi.

orsons21
Tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 11569
Manīts: pirms 2 min
Kur:

Šobrīd ir diezgan skaidrs, ka pandēmija nebeigsies nekad, ja ļaudis nevakcinēsies. Tāpēc nav runa par personiskām tiesībām un brīvībām, bet par sabiedrības tiesībām un brīvībām kaut kad atgriezties puslīdz normālā dzīvē.

Sliktā ziņa ir tā, ka viņa nebeigsies arī tad, ja ļaudis vakcinēsies. Pārāk neiepriecinoši dati pienāk no Lielbritānijas un Nīderlandes. Tomēr ar vakcinēšanos ir cerība covid pārvērst par kaut ko līdzīgu parastai gripai, proti, ja cilvēki slimos vieglāk un nepārslogos medicīnas sistēmu, tad valdības pamazām atslābs un varbūt arī pārstās ik dienas skaitīt inficētos.

Zemas vakcinācijas aptveres nepatīkams blakusefekts būs arī tas, ka visu citu slimību slimniekiem atkal būs ierobežotas iespējas saņemt palīdzību.

Un, jā, es arī domāju, ka savā dzīvē ik dienas vidusmēra cilvēks ar nekvalitatīvu pārtiku (bez iedziļināšanās uz etiķetes rakstītajā), alkoholu, tabaku un arī zālēm pret citām kaitēm uzņem daudz vairāk kaitīgu vielu, nekā tas jebkad būtu iespējams ar divām vakcīnas devām.

andis
Lietotāja andis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 12/08/2011
Ziņas: 580
Manīts: pirms 4 st

orsons21, uzslavas tev. Man šķiet, labākais un jēdzīgākais, ko pēdējo divu gadu laikā esi šeit uzrakstījis Smile

Snorke
Nav tiešsaistē
Kopš: 23/05/2013
Ziņas: 416
Manīts: pirms 8 st

Nē,orson21,nevar salīdzināt pīpēšanu vai nekvalitatīvu pārtiku  ar šīm vakcīnām! To kaitīgo bulciņu ar transtaukskābēm apēst un uzdzert pa virsu Apinīti es izvēlos pati,bet savakcinēties pret Covidu man liek valdība! Pie tam ir ļoti aizdomīgi,ka visas pasaules valdības pēkšņi ir ieciklējušas tikai uz vienu slimību! Un pieprasa,lai mēs visi vakcinētos ar līdz galam neizpētītām vakcinām! Piem . paņemsim Comirnaty zāļu aprakstu 20. lpp. : lai apliecinātu Comirnaty   efektivitāti un drošumu ,reģistrācijas apliecības īpašniekam ir jāiesniedz klīniskā pētījuma galīgais ziņojums par randomizēto,placebo kontrolētu,novērotājam maskēto pētījum C4591001. Izpildes termiņš : 2023. gada decembris. Tas nozīmē,ka mēs,sapotētie,bez maksas piedalamies experimentā!

Tajā pašā laikā jau vairākus mēnešus LOCā nevaru pierakstīt mammu uz USG par kvotām! Un atbilde ir ,ka nav zināms,kad atvērs pierakstu!

Bet,jā, arī es esmu vakcinējusies,jo gribu brīvi ceļot! Man gan ir aizdomas,ka kamēr es izkasīšos uz lidošanu,tikmēr rudenī daudzām valstīm cipari atkal būs augšā un mēs savu QR kodu varēsim ierāmēt un piekārt pie sienas,jo atkal vajadzēs taisīt testus visiem  un varbūt pat sēdēt pašizolācijā Frown(( un līdz ar to neviens nekur negribēs braukt ...

propers
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/06/2014
Ziņas: 3617
Manīts: pirms 3 st

Snorke rakstīja:

 savakcinēties pret Covidu man liek valdība!

Interesanti kurš maksā par dīkstāvēm kad liela daļa tautas neiet uz darbu, bet naudu saņem. Vai piesakies maksāt valdības vietā?

Snorke
Nav tiešsaistē
Kopš: 23/05/2013
Ziņas: 416
Manīts: pirms 8 st

par dīkstāvēm esmu tikai redzējusi TV,man tā ir sveša lieta! Nosaukšu Jums profesijas,kas ir manā ģimenē un mūsu mazā darba darba kolektīva ģimenēs - farmaceits,tālbraucējs šoferis, grāmatvedis,laborants,galdnieks,skolotāja,zemnieks,zinātnieks,daiļdārznieks.Neviens nav saņēmis dīkstāves pabalstu. Strādājām kā parasti vai attālināti un no ieņēmumiem maksājām nodokļus,lai valsts varētu izmaksāt tiem,kam bija tā piespiedu dīkstāve! 

menson
Nav tiešsaistē
Kopš: 10/09/2012
Ziņas: 112
Manīts: pirms 1 st

propers rakstīja:

Snorke rakstīja:

 savakcinēties pret Covidu man liek valdība!

Interesanti kurš maksā par dīkstāvēm kad liela daļa tautas neiet uz darbu, bet naudu saņem. Vai piesakies maksāt valdības vietā?

 

 

Valdība nevienam neko nemaksā, ne Kariņš, ne Pavļuts.

 

Par visām dīkstāvēm maksāju es un citi nodokļu maksātāji.

 

 

lundi
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/09/2010
Ziņas: 315
Manīts: pirms 2 d
Kur: Islande

Islandé šodien novérošaná ir 369 personas ar pozitīvu covidtestu. No tiem 358 nav nekādu simptomu. 3 personas slimnīcā ar pietiekoši nopietnu pneimoniju, no tiem 1 nevakcinēts. Visi jaunāki par 60 gadiem. 28 inficētie - bērni. Statistiskiem aprēķiniem materiāla par maz, bet smadzenes var iedarbināt. Atkal ierobežota pulcēšanās u.c. pasākumi. Tieši viens mēnesis kopš brīvlaišanas. 

lundi

Snorke
Nav tiešsaistē
Kopš: 23/05/2013
Ziņas: 416
Manīts: pirms 8 st

nu ,re,tieši tas, par ko es baidījos - Islande atjaunos ierobežojumus uz robežām,pieprasot negatīvu PCR testu,kas nav vecāks par 3 diennaktīm, arī no pilnīgi vakcinētiem ceļotājiem! avots : www.skaties.lv " Islande atjauno Covid-19 ierobežojumus"

Shefs
Nav tiešsaistē
Kopš: 31/10/2019
Ziņas: 343
Manīts: pirms 6 st
Kur:

Jūs tur biku vēl pagaidiet. Veselā saprāta sabiedrībā drīz beigsies tolerēšanas periods pret visiem idiņiem ar slimākajiem FB zinātnieku tipa argumentiem pret vakcinēšanos. Man jau ir beidzies.

propers
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/06/2014
Ziņas: 3617
Manīts: pirms 3 st

menson rakstīja:

propers rakstīja:

Interesanti kurš maksā par dīkstāvēm kad liela daļa tautas neiet uz darbu, bet naudu saņem. Vai piesakies maksāt valdības vietā?

Valdība nevienam neko nemaksā, ne Kariņš, ne Pavļuts.

Par visām dīkstāvēm maksāju es un citi nodokļu maksātāji.

Bet valdība pieņem lēmumus kā naudu tērēt. Ja nebūtu sabiedrībā tik daudz behemotu kuri baidās no potēm, tad varētu palielināt piemēram naudu ko vecāki saņem par otro un trešo bērnu.

Doroteja
Nav tiešsaistē
Kopš: 23/01/2013
Ziņas: 1053
Manīts: pirms 15 st

menson rakstīja:

 

 

Valdība nevienam neko nemaksā, ne Kariņš, ne Pavļuts.

 

Par visām dīkstāvēm maksāju es un citi nodokļu maksātāji.

 

 

Tieši tā. Mēs maksājam, jo nav tādas valdības naudas, ir tikai nodokļu maksātāju nauda. 

propers
Nav tiešsaistē
Kopš: 19/06/2014
Ziņas: 3617
Manīts: pirms 3 st

lundi rakstīja:

Islandé šodien novérošaná ir 369 personas ar pozitīvu covidtestu. No tiem 358 nav nekādu simptomu. 3 personas slimnīcā ar pietiekoši nopietnu pneimoniju, no tiem 1 nevakcinēts. Visi jaunāki par 60 gadiem. 28 inficētie - bērni. Statistiskiem aprēķiniem materiāla par maz, bet smadzenes var iedarbināt. Atkal ierobežota pulcēšanās u.c. pasākumi. Tieši viens mēnesis kopš brīvlaišanas. 

Ja 358 no 369 nav nekādu simptomu, vai tad nevar šo saslimšanu ignorēt? Es ceru ka tie 3 slimnieki nerada krīzi veselības aprūpes sistēmā?

Gunārs
Lietotāja Gunārs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/07/2009
Ziņas: 429
Manīts: pirms 18 min

propers rakstīja:

lundi rakstīja:

Islandé šodien novérošaná ir 369 personas ar pozitīvu covidtestu. No tiem 358 nav nekādu simptomu. 3 personas slimnīcā ar pietiekoši nopietnu pneimoniju, no tiem 1 nevakcinēts. Visi jaunāki par 60 gadiem. 28 inficētie - bērni. Statistiskiem aprēķiniem materiāla par maz, bet smadzenes var iedarbināt. Atkal ierobežota pulcēšanās u.c. pasākumi. Tieši viens mēnesis kopš brīvlaišanas. 

Ja 358 no 369 nav nekādu simptomu, vai tad nevar šo saslimšanu ignorēt? Es ceru ka tie 3 slimnieki nerada krīzi veselības aprūpes sistēmā?


Proper!
Kometārs desmitniekā!
Simtprocentīgi pievienojos šiem izteikumiem 

Gunārs

orsons21
Tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 11569
Manīts: pirms 2 min
Kur:

Abet, kad slimnieku būs 3690, tad slimnīcās būs vismaz 30, kas varētu būt diezgan daudz priekš mazās Islandes.

Lielbritānija šobrīd mēģina ignorēt, redzēs, kas no tā sanāks. Šobrīd pacientu skaits slimnīcās aug, tiesa, ne tik strauji kā pirmajos viļņos.

Gunārs
Lietotāja Gunārs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/07/2009
Ziņas: 429
Manīts: pirms 18 min

orsons21 rakstīja:

Abet, kad slimnieku būs 3690, tad slimnīcās būs vismaz 30, kas varētu būt diezgan daudz priekš mazās Islandes.

Visticamāk, ka viņi tomēr tiks galā izmantojot savas vairāk kā 600 "hospital beds"  Wink

Gunārs

FXQuadro
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/02/2010
Ziņas: 2181
Manīts: pirms 42 min

zaksis rakstīja:

Foruma biedri, es pašlaik neesmu vakcinējies un gribētu zināt jūsu viedokli kas ir un kas nav bija par iemeslu kāpēc jūs to darījāt?

Pats vispār nekad neesmu ne pret ko bijis vakcinēts/potēts(varbūt bērnībā man pašam nezinot/neatceroties) un pašlaik cik nu varēšu atturēšos šo indi ''sevī ievadīt''. Esmu bijis vairākās valstīs kuras ir krustu šķērsu izbraukātas un neesmu nekad vakcinējies ne pret ko... Tā kā es vēl off. Varu pie radiem uz CA un ASV braukt arī pēc 10 gadiem vai arī vairs nekad Smile

Ps. Savu imunsistēmu es tuvākajos gados nebojāšu...

Neesmu potēts no covid 19 un nezinu kad izdarīšu poti. Bet neesmu pret potēšanas (pret citām slimībām). Ja iet runa par indi: esmu vakcinēts pret difteriju un ērču encefalītu, jo mans brālis slimoja ar ērču encefalītu bērnībā un faktiski cinījās par savu dzīvi. Dakteris teica, ja mēs atbrauktu no laukiem vēlāk (kādas +2 dienas), tad diezvai viņš tagad būtu dzīvs

Around the world
2020: RIX, BCN, SCL, PUQ, EZE, TXL, SXF, TLL, COVID-19
2021: RIX, PFO

Gunārs
Lietotāja Gunārs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/07/2009
Ziņas: 429
Manīts: pirms 18 min

Viestursp1 rakstīja:

Piekrītu Buicis. Ieteiktu padomāt par to, ka ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs, nevakcinētie un tie kuri nevar uzrādīt COVID-19 sertifikātu, šobrīd daudz kur netiek laisti iekštelpās (ēstuves, bāri, restorāni, sporta zāles, tālsatiksmes vilcieni, pm., Francijā, u c.), turklāt Malta šobrīd jau ņem pretīm tikai vakcinētos, ...

Daži cipari, grafiki par Maltu & Covid tēmu.

Uz 23.jūl.  Maltai ir augstākie vakcinācijas rezultāti Eiropā - vismaz vienu vakcinācijas devu saņēmuši 88.5% iedzīvotāju (83% pilna vakcinācija). Saitē redzams grafiks TOP10 + Baltijas valstis

Ja paskatās inficēšanās rādītāju (Daily new confirmed COVID-19 cases per million people, Jul 23, 2021. Shown is the rolling 7-day average.) - nezinu kāpēc tai vietnē nav "klasiskais 14 dienu" bet ir 7-dienu vidējais, tad Malta ar 420 ir 5. vietā EU TOP10+Baltijas valstis

Reprodukcijas rādītājs Maltā (uz 21.jūl.) 1.59 (The reproduction rate represents the average number of new infections caused by a single infected individual.) Malta  pēc šī rādītāja 6. vietu Eiropā. Pirms 2 nedēļām 9.jūl. pēc šī rādītāja Malta bija pirmajā vietā EU ar 3.61. Tai brīdī (9.jūl.) vismaz vienu devu bija saņēmušu 83.7%, pilna vakcinācija - 79%. Paskatoties vēl 2 ned. atpakaļ 80.42% un  68.84%.  Saitē redzams grafiks TOP10 + Baltijas valstis

Pa ceļam gadījās arī Delfu re-checkeru raksts. Tajā nonāk pie secinājuma, ka visas problēmas sakne ir nevakcinētie un iebraucēji (tūrisms).

Marta sākumā (kad Maltā bija iepriekšējais inficēšanās pīķis) vismaz vienu dozu bija saņēmuši 12% (t.sk. pilna vakcinācija 6.6%).
Pie šādām ciparu proporcijām
        marta sākums - nevakcinētie 88%, 7-dienu rādītājs - ap 600
        jūlija vidus - nevakcinētie 11.5%, 7-dienu rādītājs - 420
tā kā nešķiet ticami, ka pie visa vainīgi tikai nevakcinētie + tūrisms, kuru tomēr kontrolēja.

Vēl viens faktors - Delta-versija. Tā Maltā 14.jūnijā vēl nebija, 12.jūlijā 100%.  UK, kur arī Delta ir 100%, tādas 7-dienu rādītāja svārstības nav.

Ja beigās atgriežamies pie Latvijas - 80% robeža vīd kaut kur "zilās tālēs" ...  Mums gan nav tādi tūrisma apjomi.

P.S. Pēc kāda brīža tūrisma iespaidu varēs pavērtēt Turcijas datos. Šobrīd 7-dienu cipars ir 102.69

Gunārs

andis
Lietotāja andis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 12/08/2011
Ziņas: 580
Manīts: pirms 4 st

menson]</p> <p>[quote=propers rakstīja:

Snorke rakstīja:

 savakcinēties pret Covidu man liek valdība!

Interesanti kurš maksā par dīkstāvēm kad liela daļa tautas neiet uz darbu, bet naudu saņem. Vai piesakies maksāt valdības vietā?

 

 

Valdība nevienam neko nemaksā, ne Kariņš, ne Pavļuts.

 

Par visām dīkstāvēm maksāju es un citi nodokļu maksātāji.

 

 

[/quote

Nu ļoti šaubos, vai tu esi uzņēmējs, no kura nodokļiem valsts kādam apmaksā dīkstāvi.

Haso
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/12/2013
Ziņas: 236
Manīts: pirms 3 st

menson rakstīja:
Par visām dīkstāvēm maksāju es un citi nodokļu maksātāji.
Un turpinās maksāt mūsu bērni un mazbērni!

Haso
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/12/2013
Ziņas: 236
Manīts: pirms 3 st

Gunārs rakstīja:
Visticamāk, ka viņi tomēr tiks galā izmantojot savas vairāk kā 600 "hospital beds"
Noteicošais cipars nav gultas bet elpināmo aparātu skaits!

jtt
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/11/2014
Ziņas: 3668
Manīts: pirms 5 st

Ja abstrahējas no notiekošā, interesanti vērot, ka vispasaules skorbuļhistērija ilgst nu jau tuvu pusotram gadam un beigas nav redzamas. Nu ja, vēsturē bijuši gan septiņgadu (1756. - 1763), gan simtgadu (1337. - 1453.) kari, cilvēku pacietība ir neizmērāma.