Sākumā bija Sirēna un naktī pirktas biļetes par 145€/gab. Paldies Ceļakājai!
Sanāca tas pats kas ar Indijas braucienu, biju gatavojies šādām tādām neērtībām, bet realitāte patīkami pārsteidza. Saprotams un ērts transports, nedārgas preces veikalos, lēts un garšīgs ēdiens un protama lieta - vietas kur acis pamielot. Vienīgais Emirātu mīnuss, stipri maz dzīvnieciņu
Adžmana
sagaidīja ar nepludmales laiku..
Dubaija.
Dubai Frame. Metro stacija Jafiliya, tālāk gabaliņš kājām vai taksis. 52,5AED biļete, no 60 gadiem par brīvu. Blakus parks Zabeel.
Bura un sarkankarogota pludmale
Palma un Atlantis. Ar monorailu RT biļete 30AED.
Dubaijas Brīnumdārzs. No Emirates lielveikala ar busu Nr.105. Ieeja 50AED
Tur pat blakus tauriņu dārzs. Ieeja 55AED. Paknapi, kaut gan vienā telpā bija stipri daudz lidoņu
Viena nakts Ramada Dovntown par Wyndham punktiem. Tornis un strūklakas ar roku aizsniedzamas
Viena no labākajām vietām, no kurienes skatīt šovu, pirmie 50 pat apsēsties dabūs
Nākošajā rītā septiņos uzbraucām tornī, biļete 141AED, ar brokastīm. Rindu nav, arī ārpusē klusums
Abudabi
Corniche promenāde, un pludmale
Balkonmāja
Mošeja
Nu tā, pa "lielam" viss.
Lietojām Halifat un NOL, ceļu rādīja google maps un http://wojhati.rta.ae. Ar metro izbraukājām visu sarkano līniju, pamēģinājām tramvaju un monorailu uz Palmu, plus vidēji dienā nokājotais attālums virs 9km. Autobusi labi lielajos attālumos, pa pilsētu lēni. Takšiem minimālā cena 12AED.
Busu priekšējā daļa līdz otrajām durvīm paredzēta sievietēm, metro pēdējie divi vagoni sievietēm, vīrieši tur nedrīkst uzturēties.
Neiztērēto NOL naudiņu var izņemt metro staciju ticket ofisos, uz kartes atstāj 5AED
Emirates Mall apakšējā stāvā liels Carefour veikals, liela arī nedārgu apģērbu izvēle. Pat Dubai Mall, piem.LC Waikiki, apģērbi lētāki kā Rīgas TC.
Tā kā mums patīk Āzijas virtuve, ar sakarīgu ēstuvju atrašanu poblēmu nebija, gandrīz jebkurā šķērsielā daudz ''restorānu''. Rēķins diviem no 12 līdz 32AED.
Indiešiem garšīgs čajs un anīsa sēkliņas var iegrauzt promejot.
Tur pat arī veikali vietējiem. Dažādas noderīgas lietas var atrast. Tā kā mums bija tikai rokas bagāža, atvedām maz ko..
Var būt tāpēc arī visiem garšoja, ka maz
Ir doma atgriezties
Cik jauki! Paldies par bildēm un komentāriem. Sasmaidījos. Vēl pašai pavisam svaigas atmiņas par AAE, bijām pirms 2 nedēļām. Arī plānojam atgriezties. Klimats ideāls, viss kārtīgs, tīrs un saprotams, daudz maciņa taupīšanas opciju, lai arī skaitās viens no dārgākajiem galamērķiem, un daudz kas palika nepabaudīts/neapskatīts laika trūkuma dēļ. Tikai jāsagaida, kad atkal kāda aviokompānija piedāvās zem 200eur RT aizlidināt un atlidināt atpakaļ.
Bildes iespaidīgas!
Bet man ir jautājums - sieva tik tiešām sēdēja viena metro pēdējos divos vagonos,kamēr Jūs citā vagonā? Un tad pieturās abi izbāž galvas no vagona un saskatās,ka viss o.k.?
llbb
Piekrītu
Snorke
Tur jau tā lieta, ka sēdēja, bet es stāvēju Nav jau tik traki, starp vagoniem durvju nav.
Pag, vai tad sievietēm obligāti jāsēž tieši pēdējos divos vagonos? (Nevis kā citās musulmaņu valstīs - sievietes var sēdēt, kur grib, bet vīrieši nedrīkst sēdēt sieviešu vagonos.)
Ir tā, kā Māris saka. Sieviete var atrasties jebkurā vagonā, arī vīriešu, bet vīrietis nedrīkst tajos, kas paredzēti tikai sievietēm un bērniem.
Nezinu - mēs visi sēdējām vienā vagonā, turpat blakus arī citas tūristes Nevienam nekādi jautājumi vai pretenzijas nebija.
Drīkst, protams, sievietes uzturēties "vīriešu" vagonā, bet apsēsties tur, vairumā braucienu, nebija kur.. metro populārs, vīriešu daudz. Mana Pusīte deva priekšroku mierīgi sēdēt pustukšajos "sieviešu" vagonos.
Starp citu, runājot par vīriešu vagonu un sēdēšanu, man abās reizēs, kad gadījās, ka nebija kur apsēsties, vīrieši piedāvāja apsēsties. Vietējie, ne tūristi. Pirmajā reizē es palaidu bērnu apsēsties, nevis pati apsēdos un joprojām atceros tā, kurš deva vietu, skatienu uz manu bērnu (zēns).. no sērijas, “wtf, kāds neaudzināts jaunais cilvēks” Bet nu viņš tajā brīdī bija daudz vairāk noguris nekā es, man tiešām tā nebija problēma, ka manā vietā apsēžas 10 gadīgs bērns. Nezinu tās kultūras nianses tik sīki, bet ceru, ka tā neskaitījās necieņas izrādīšana vai tml.
Man prieks, ka arvien vairāk cilvēkiem zūd aizspriedumi pret Emirātiem Par strūklaku šovu - no visām reizēm, ko esam skatījušies, arī secinājām, ka vislabākās vietas ir tur, kur autors bildē atzīmējis.
Mums gan pēc šīs reizes “neveiksmes” ar laikapstākļiem nezinu, vai vēl brauksim , ja vien atkal neuzradīsies biļetes par sviestmaizi.
Noteikti vēl braukšu, nodzīšu skopumu šim
Skaisti! Paldies! Man arī pavisam svaigas atmiņas, gan ne pa 140 eiro.
(Nevis kā citās musulmaņu valstīs - sievietes var sēdēt, kur grib, bet vīrieši nedrīkst sēdēt sieviešu vagonos.)
Irānā ir segregācija, vīrieši busos sēž priekšā, sievietes aizmugurē.
Juri! Runā normāli! Nelamājies! Ieskatamies realitātei tieši acīs! Nu, piem., ja Baltjivalstu Amorbultas savestu kopā mūsu platuma grādu jauniešus ar Šeihu atvasēm??? Kurš klātu, kurš dāvā karātus, kurš limuzīnus, furšetus??? Es, nez, vismaz 1/4 centrālā oilurbuma gribētu. Ar ilgstošu kontroli. Nevajag sevi noniecināt! Precedenti ir???
(Nevis kā citās musulmaņu valstīs - sievietes var sēdēt, kur grib, bet vīrieši nedrīkst sēdēt sieviešu vagonos.)
Irānā ir segregācija, vīrieši busos sēž priekšā, sievietes aizmugurē.
Nez vai, Juri. Irānā starppilsētu autobusos sēdējām aizmugurē. Turklāt ja mani atmiņa neviļ, tad mums turpat netālu sēdēja arī kāda dāma.
Edžus, es par pilsētas busiem, diezgan nesen lasīts. Acīmredzot starppilsētas ir savādāk.
Vismaz Teherānas "maršrutkās" bija (vai vismaz izskatījās, ka ir) vienalga, metro ir arī kopējie vagoni. Tā "segregācija", šķiet, vairāk domāta, lai sveši vīrieši un sievietes nesēdētu kopā.