Dubaja decembrī

1 atbilde [Pēdējā ziņa]
butcher99
Lietotāja butcher99 attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/07/2013
Ziņas: 53
Manīts: pirms 2 gadi
Kur: Rīga

Pēc ilgākiem laikiem neliels ceļojuma apraksts no manis - bērns izaudzis līdz daudz maz paceļamam vecumam un Covid-19 pīķu starplaikā paspējām (knapi gan) izceļot uz Dubaju. Kā vienmēr, šī ir kopija no raksta, ka ievietots personīgajā blogā.

 

Decembra otrajā pusē beidzot izrāvāmies no sava darbs-mājas-bērna slimošana trijstūra. Šoreiz izbēgām uz Dubaju, Apvienotajos Arābu Emirātos. Pēc ilgākiem laikiem izbēgām no Eiropas.

Teikšu godīgi, Dubaja nekad ne tuvu nav bijusi mans sapņu galamērķis. Pilsēta, kas izaugusi mazliet nekurienes vidū, tuksnešu ieskauta, mani neuzrunāja. Tajā pašā laikā, šoreiz izvēli noteica faktoru kombinācija - “logs” Covid ierobežojumos (knapi, knapi paspējām), nu jau gandrīz trīsgadnieces faktors un attiecīgi vēlme pēc ērta transporta, kā arī vēlme pēc silta klimata pēc n-to rudens vīrusu pārslimošanas. Šādām prasībām no Helsinkiem nemaz tik daudz opciju nav - Kanāriju salas/Malaga (bet laikapstākļi var būt visādi decembrī), Taizeme - bet patāls lidojums, ja ir tik nedēļa laika, tad īsti neatmaksājas), kā arī Dubaja. Izvēle krita par labu Dubajai, jo 6-7h tiešais lidojums ar Finnair, ap 25-28C gaisa temperatūra un ap 23-24C ūdens temperatūra.

 

Lidojām ar Finnair, par biļešu cenām nemācēšu teikt, iztērēju gadu gaitā iekrātos Finnair punktus. Zinu, ka arī AirBaltic sākuši tiešos reisus uz Dubaju. Palikām Delta Hotel by Marriot (mūsu laikos nedaudz simbolisks nosaukums).

Nerakstīšu garu day-by-day aprakstu, vien dažus apsvērumus ceļošanai ar (gandrīz) trīsgadnieci uz Dubaju.

  • Viesnīcu izvēle Dubajā ir milzīga. Tajā pašā laikā, jāņem vērā, ka šobrīd Dubajā notiek Expo 2020. + Jo tuvāk nāca Ziemassvētki, jo mazāka bija izvēle un augstākas cenas. Pirms ceļojuma bijām nobukojuši plānu B ar atcelšanu līdz ierašanās dienai, bet paralēli meklējām labākas opcijas atbilstoši mūsu kritērijiem (netālu no jūras, bet arī metro + pēc iespējas lielāku numuriņu, lai Līvai ir kur likt enerģiju). Plānu A nobukojām šķiet izlidošanas dienā - viesnīcu varu ieteikt - viss bija izcili. Iepriekš kaut kā savā dzīvē Marriott nebiju palicis, bet pēc šī apmeklējuma noteikti nākotnē prioritāšu listē man viņi būs augstāk. Gan iekārtojums kvalitatīvs, gan apkalpošana standarts ļoti augsts un patīkams - jauks balanss starp izpalīdzību, bet ne uzbāzību, kas ne vienmēr ir sastopams. Īpašs pluss viesnīcai, braucot prom, noorganizēja mums transfēru ar viesnīcas auto uz lidostu ar visu auto krēsliņu Līvai, ko nemaz tik viegli uzorganizēt dažreiz nevar. Lieliskas brokastis un labs baseins. Note: pirms rezervēt viesnīcu Dubajā - papētiet kartes mērogus un distances starp apskates objektiem. Dažreiz diezgan mānīgi, jo distances un laiki ir lieli, īpaši, ja plānoja pārvietoties ar sabiedrisko.

 

Burj Khalifa naktī izskatījās iespaidīgāk nekā pa dienu
  • Ilgāku laiku nebiju bijis Āzijā. Ok, es zināju, ka Dubaja ir mazliet cits stāsts un nav klasiska Āzija, bet tomēr. Bija zināmas bažas par to, kā mums ies, piekopjot ierasto ceļošanas metodi, - paši braucam un dodamies, kur acis rāda, izmantojam sabiedrisko transportu un ejam, kur ir interesanti, kā arī to kā ies ar bērnu ratiem (esam Helsinkos šajā sakarā izlutināti). Varu teikt, ka viss bija ok. Interesanti šķita, ka Līvai tika pievērsta ļoti minimāla uzmanība salīdzinājumā ar mūsu Eiropas ceļojumiem. Redzēju, ka cilvēki (piemēram, metro) paslepus viņu vēro, bet nekādi smaidi vai interakcijas netika bieži novēroti).
  • Pirms ceļojuma man Dubaja asociējās ar betona džungļiem tuksnesī bez daudz zaļuma. Pēc ceļojuma, nevarētu teikt, ka man šī asociācija būtu būtiski mainījusies. Jā, nav tik traki tajā ziņā, ka debesskrāpji nav saspiesti viens pie otra un ir pieejama patīkama telpa starp tiem. Tajā pašā laikā, zaļuma tiešām nav daudz.
  • Sabiedriskais transports. Pirms ceļošanas mazliet papētīju par biļetēm, maršrutiem utt. Pilsētas mugurkauls ir divas metro līnijas, ko apkalpo neskaitāmi autobusu maršruti, tramvaja līnija, monorail (viensliedis? Grin), laivas utt. Ceļotājiem ar bērniem - ar ratiem ar problēmām nesaskārāmies absolūti nekur. Varbūt vienīgi uz abrām (laiviņām) būtu problēma, bet tās neiemēģinājām. Metro gana ērts, īpaši pirmais - “Zelta klases” vagons. Tiem, kas ceļo ar ratiem, ieteiktu piemaksāt (dubulta cena) un braukt “Zelta klasē” - tīri, lai ir vieta, kur nolikt ratus un nebūt iespiestam. Pīķa stundās metro mēdz būt gana piebāzts.
 
  • Mūsu ikdiena sastāvēja no gājiena uz jūru rīta cēlienā un obligāto peldi. Pēc Helsinku aukstuma un drēgnuma būtu grēks neiet uz pludmali. Līva pirmās pāris dienas bija tik pārsteigta par kraso pārmaiņu, ka ūdenī nemaz ar sajūsmu neskrēja. Tālāk protams nemaz nevarēja pierunāt nākt laukā. Dubajā ir virkne visādu pludmaļu dažādās lokācijās - privātās un publiskās. Mēs galvenokārt daļēji-atļauti apmeklējām Hilton pludmali. 6 dienas neviens nepiekasījās, bet septītajā (pēdējā) lūdza uzrādīt biļetes (bijām iegādājušies tās no mūsu viesnīcas recepcijas). Vienu dienu bijām aizbraukuši arī līdz ikoniskā skata pludmalei pie Burj Al Arab. Pludmale bija ok, tik jāņem vērā, ka ikonisko skatu aizēno pamatīga būvniecība, kas notiek rajonā. Arī pludmales smiltīs, ja ieskatās vērīgāk var redzēt būvniecības smilšu piejaukumu un no jūras izskalotie gliemežvāki nedaudz pārklāti ar sacietējuši pelēku cementa masu…
Skats uz Ain Dubai - pasaulē lielāko panorāmas ratu

 

Ekonomists pēc profesijas, ceļotājs pēc aicinājuma.
Par maniem ceļojumiem: http://www.miesnieks.com/p/celojumi_22.html

butcher99
Lietotāja butcher99 attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 01/07/2013
Ziņas: 53
Manīts: pirms 2 gadi
Kur: Rīga

Nesanāk pagaidām pilnu versiju ielikt - jēdzīgi izkopēt no blogger nesanāk. Pamēģināšu pa brīvdienām vēl. 

Ekonomists pēc profesijas, ceļotājs pēc aicinājuma.
Par maniem ceļojumiem: http://www.miesnieks.com/p/celojumi_22.html