Dažu dienu pārgājiens pa Šveices Alpiem

7 atbildes [Pēdējā ziņa]
tekla
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/01/2015
Ziņas: 48
Manīts: pirms 1 gads

Galvenais secinājums – Šveices Alpi ir skaistākie kalni Eiropā, kur ir būts, un, ja izvairās no kafejnīcām, Šveice nav pārāk dārga valsts.

Braucām 4 ļautiņi, kam ļoti patīk dažādas pastaigas, sabiedriskais transports, gulēšana teltīs un uz ugunskura/ prīmusa gatavoti virumi.

Lidojām jūlija vidū no Kauņas uz Malpensu.

Itālijā nolaižamies jau naktī, mēness aptumsuma apspīdēti pa meža taciņu ejam Gallarate virzienā, kaut kur ceļmalas pļaviņā (no rīta gan konstatējam, ka privātīpašumā) uzceļam teltis, kādas 5h paguļam un no rīta turpinām ceļu. Gallarate veikalā sapērkamies pārtiku turpmākajām dienām (lielāko daļu ēdamlietu gan bijām nopirkuši jau LV), Decathlonā nopērkam prīmusam gāzi (Itālijā skrūvējamos gāzes balonus gandrīz nekur citur nevar nopirkt). Ar vilcienu braucam uz Domodossolu ar pāris stundu pauzīti Stresā, kur nopeldamies Maggiore ezerā. No Domodossolas uz Interlaken Ost (Šveicē) jau iepriekš internetā nopirkām vilciena biļetes (ap 22CHF/pers.). Daudzos maršrutos Šveicē var nopirkt “supersaver” biļetes, kas ir ievērojami lētākas par parastajām (mums tās maksāja apm. 4 reizes lētāk kā pērkot stacijā bez atlaides). Tie parasti ir maršruti ar vairākām pārsēšanām un īsu pārsēšanās laiku, te links:

https://www.sbb.ch/en/travelcards-and-tickets/tickets-for-switzerland/supersaver-tickets.html

No Interlaken Ost nu jau ar 5.vilcienu šajā dienā braucam līdz Lauterbrunnen, kas ir viena no Šveices skaistākajām ielejām ar 72 ūdenskritumiem. Te apmetamies kempingā http://www.campingjungfrau.swiss (ap 19CHF/pers.). Turpat blakus ir vēl viens lētāks kempings - http://www.schutzenbach.ch/, bet tur mūs vecuma dēļ izbrāķē, ņem pretī tikai 18-35 gadīgos.

No rīta ar pacēlāju (9CHF) uzbraucam līdz Grütschalp un pa ļoti skaisto “Mountain view trail” apm. 2h aizejam līdz mazam ciematiņam Mürren.

Te uzpildām ūdeni un kāpjam Sefinenfurgge virzienā. Kā bijām noskaidrojuši, tad Šveicē teltis drīkst celt augstāk par koku līniju un vietās, kas nav aizsargājamās dabas teritorijas. Šajā kartē aizsargājamās teritorijas ir sarkanā un dzeltenā krāsā:

s.geo.admin.ch/824dc61 b8a. Ja ceļ telti neatļautā vietā, sods līdz 10 000EUR.

Pirms pārejas ar grūtībām atrodam kaut cik līdzenu vietu teltīm dažādu krāsu vizbuļu, pureņu uc. puķu pārpildītā pļaviņā. Skaista nakts un no rīta kāpiens uz pāreju.

Pārejas otrā pusē visā ielejā aizliegta telšu būvniecība. Ļoti nesteidzīgi ejam uz ieleju, sauļojamies, pusdienojam, ielejas otrā pusē redzam savas norezervētās naktsmājas - Bundalp kalnu māju (https://www.bundalp.ch/).

Kad beidzot esam norāpušies ielejā, izrādās, ka līdz mūsu namiņam vēl vairāku stundu stāvs kāpiens uz augšu pa ielejas otru nogāzi. To kaut kā paveicam un esam namiņā – mums “matratzenlager” 12-vietīga istabiņa – divos stāvos matraču rindas (36CHF/pers.). Labi, ka bez mums četriem tur ir vēl tikai viens francūzis – bezgaiss un karstums naktī nedraud. Interesants kalnu namiņš – saimniekiem pašiem te liela saimniecība – cūkas, truši, govju bari, siernīca, restorāns, izīrējamās istabas.

No rīta cenā iekļautās brokastis ar izcilu vietējo sieru, sapildām ūdens pudeles, jo šajā posmā neesot strautu ar dzeramo ūdeni, un kāpjam uz Hohtürli pāreju. Kāpiens ļoti stāvs, vēl pirms pāris nedēļām taka un trepes bijušas sniegā, bet nu viss attīrīts un nokusis. Uz pārejas fantastiski skati un kafejnīca (2840mvjl.) ar astronomiskām cenām (alus 0,5l 7,5CHF, ūdens 1,5l 11CHF).

Kāpjam lejā un meklējam telts vietu, bet to neiespējami atrast – vispār nav horizontālu virsmu.

Tā ejot un meklējot nonākam līdz vienam no Šveices skaistākajiem ezeriem – Oeschinensee – ar zilzaļu ūdeni pilnu ar forelēm un klinšainiem stāvkrastiem ar neskaitāmiem ūdenskritumiem.

Esam jau zem koku augšanas līnijas, teltsvietas nav atrastas, apsēžamies skatu laukumiņā , dzeram upeņu balzamu, vārām kārtējo virumu un jūsmojam par ainavu. Vienam ceļabiedram tomēr nemiers par naktsmājām, un viņš tās mums atrod – takas malā esošu aitu kūtiņu, ko aitas laikam izmanto tikai ziemas periodā. Uzcelta daļēji virs bezdibeņa, grīda klāta ar sienu un aitu spirām, bet beidzot ir horizontāla virsma, kur celt teltis, un vēl jumts virs galvas!Smile

Izguļamies kā susļiki un no rīta nokāpjam līdz ezeram.

Ūdens spirdzinošs, bet gaiss karsts, tā nu visu dienu vazājamies ap ezeru, peldamies, sauļojamies, pēcpusdienā ejam lejā uz Kandersteg pilsētu, kur apmetamies kempingā https://www.camping-kandersteg.ch/ (ap 16CHF/pers.). Ļoti skaista pilsētiņa. Nākošā rītā braucam uz Itāliju – caur Domodossola uz Baveno. Tur paliekam vienu dienu kempingā pie Maggiore ezera (13EUR/pers.). Tad vilciens uz Gallarate, no turienes ar taksi (35EUR) uz lidostu.

Kopumā brauciens katram izmaksāja ap 250EUR, kur:

lidmašīnas biļetes - 52EUR

transporti – 80EUR

naktsmājas – 80EUR

Pārējās izmaksas – degviela līdz Kauņai + stāvvieta + kaut kādi suvenīri. Pārtiku uz vietas pirkām ļoti maz, gandrīz viss bija paņemts no LV, te iepirkts “pa lēto”.

Katrā ziņā visi esam sajūsmā par Šveices Alpiem, rekomendējam!

sunfuns
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/06/2011
Ziņas: 1209
Manīts: pirms 8 ned

Jā nu ja praktiski neko nepērk un paliek teltīs tad Šveice nav dārga valsts. Pēc visiem citiem apsvērumiem būs gan tomēr dārga. Smile

Par Supersaver biļetēm - tās piedāvā ja pērk ilgāku laiku iepriekš ne tik populāros laikos. Nav tiesa ka speciāli sūta pa garāku maršrutu - ir tieši tas pats maršruts un ar tiem pašiem pārsēšanās laikiem kā par pilnu cenu. Pilnu cenu jau gan maksā zem 10% pasažieru. Īsus pārsēšanās laikus viņi var atļauties jo Šveices vilcieni ir visprecīzākie Eiropā.

2018: RIX, FRA, ZRH, BSL, VIE, MUC, SJJ, BKK, REP, PNH, BOM, CCU, DXB, IXB, HYD, VTZ
https://traveltip.org/visited.php?sunfuns

sunfuns
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/06/2011
Ziņas: 1209
Manīts: pirms 8 ned

Aizmirsu piebilst, ka piekrītu ka Šveices Alpi ir īpaši skaisti.

2018: RIX, FRA, ZRH, BSL, VIE, MUC, SJJ, BKK, REP, PNH, BOM, CCU, DXB, IXB, HYD, VTZ
https://traveltip.org/visited.php?sunfuns

Atis
Nav tiešsaistē
Kopš: 20/04/2012
Ziņas: 510
Manīts: pirms 23 ned

Jā, Šveicei nav ne vainas. Pirms dažiem gadiem tur gadu nodzīvoju un samērā daudz pa kalniem pastaigāju. Vairākas reizes satiktu cilvēkus, kuri gāja ar teltīm vai acīmredzami palika neatļautās vietās, vasarā agri no rīta ejot varēja redzēt arī bivaku maisos gulētājus. Es arī biju iebaidīts ar milzu sodiem, bet papļāpājot ar šiem cilvēkiem, parasti visi teica, ka neviens tāpat nepārbauda un ceļot teltis maz pārskatāmās vietās, aiz kokiem un  agri savācoties prom, nekādu problēmu nav.

Pavirsis
Lietotāja Pavirsis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 15/08/2011
Ziņas: 564
Manīts: pirms 3 st

Cepuri nost! Gribējās arī to kūtiņu redzēt.

tekla
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/01/2015
Ziņas: 48
Manīts: pirms 1 gads

sunfuns  Supersaver biļetes pirkām pāris dienas pirms brauciena, varbūt būtu vēl lētākas, ja laicīgāk pirktu. Un veikalos nevarētu teikt, ka viss nenormāli dārgs - šoklolādes un alus tādās pašās cenās, kā pie mums

Atis  Arī redzējām vairākas teltis neatļautā vietā pie ezera, acīmredzot tie bargie sodi tikai uz papīra

Pavirsis  Un te arī kūtiņa! Nevar labi redzēt, bet no gala ir ieeja apm.1,5*1,5m

tekla
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/01/2015
Ziņas: 48
Manīts: pirms 1 gads

Kūtiņa nez kāpēc nepielikās, te būs! Un, ja kādam vajag, varam iedot precīzas koordinātas, par īres maksu vienosimies!

sunfuns
Nav tiešsaistē
Kopš: 13/06/2011
Ziņas: 1209
Manīts: pirms 8 ned

tekla rakstīja:

sunfuns  Supersaver biļetes pirkām pāris dienas pirms brauciena, varbūt būtu vēl lētākas, ja laicīgāk pirktu. Un veikalos nevarētu teikt, ka viss nenormāli dārgs - šoklolādes un alus tādās pašās cenās, kā pie mums

Es dzīvoju Šveicē, diezgan labi varu ar Latviju salīdzināt. Tā apmēram 3-4x lielākas dzīves izmaksas nekā Rīgā. Ir gan tiešām dažas preces kuras nav dārgākas (šokolādes, elektronika). 

2018: RIX, FRA, ZRH, BSL, VIE, MUC, SJJ, BKK, REP, PNH, BOM, CCU, DXB, IXB, HYD, VTZ
https://traveltip.org/visited.php?sunfuns