Atkal atbildot uz privātu jautājumu:)
Varu pateikt par izmaksām Torres del Paine. Mēs turp dosimies, lai noietu W trail, ko arī vairums dara. Taka pati par sevi prasa ap 4-5 dienām. Nakšņosim savā teltī. Uz takas ir 2 bezmaksas vietas un pārējās maksas (ap 10$ par vietu). Var palikt mājiņās - aptuveni 100$ no pāra par divām gultasvietām koju tipa istabā. Novembrī varbūt vēl var iztikt bez rezervēšanas. Sezonā gan jārezervē.
Ieeja parkā 18000 CLP no cilvēka (vietējiem 5000 CLP).
Var īrēt mašīnu, bet likās nelietderīgi un dārgi, ja 4 dienas pavada stāvot, kamēr mēs uz takas.
Tūres ārprātā dārgi, to pašu var dabūt pašam rezervējot busus un mājiņas lētāk.
Mēs braucam ar busiem, jo tā vislētāk.
No PUQ lidostas var pa tiešo braukt uz Puerto Natales (3h). Cena ap 6000 CLP vienam. Bet nav garantijas, ka busā būs vieta. Ja pēdējais buss (ap 19:00, 20:00) es neriskētu. No pilsētas tā pati cena, bet līdz pilsētai (Puenta Arenas) transfer door to door maksā 3000 CLP no personas, taxi ap 8000 CLP.
No Puerto Natales buss uz Torres del Paine turp atpakaļ vienam 15000 CLP.
Ja no Pudeto uz takas sākumu (beigām) brauc ar katamarānu nevis iet ar kājām no administrācijas ēkas (5h gājiens), tad tas vēl 18000 no cilvēka.
Tās galvenās izmaksas, ar ko jārēķinās. Sālīts pasākums tā Patagonija.
Puerto Montt īrējām auto. Prāmis uz Chiloe salu 10600 CLP vienā virzienā. Otreiz laikam būtu braukuši ar busu, jo galvenās vietas tomēr ap Ancud un Castro pilsētām.
(Iznesu no šīs tēmas — Juris)
Neliels update:
- katamarāns maksāja 15000 no cilvēka (varbūt tāpēc, ka vēl nav high season)
- maksas kempingos tā cena ap 8-10 USD ir par cilvēku nevis teltsvietu
infests - kā Tev izskatās, vai viesnīcas ir jārezervē laicīgi? (sorre par offtopic, bet Čīles sakarā pieņemu, ka ir aktuāli vēl vairākiem). Pagaidām sabukoju tikai tos, kur ielidojam vēlu vai izlidojam no konkrētās vietas agri.. reizēm uz vietas var dabūt labākas naktsmītnes par labākiem cipariem. Reizēm gluži otrādi.
Man personīgi nepatīk klīst apkārt un meklēt viesnīcas uz vietas. Gribas nelielu drošības sajūtu un palasīt atsauksmes pirms palieku viesnīcā. Šobrīd vēl nav pati sezona, tāpēc viesnīcas izskatās pustukšas un ir pa kādam brīvam numuriņam un teorētiski varētu meklēt arī uz vietas.
Čīlē nerezidentiem, kas ieceļo īslaicīgi, uzrādot imigrācijas kartiņu, nav jāmaksā PVN par viesnīcām (ja maksā ASV dolāros). Tie ir 19%. Tomēr apvaicājoties uz vietas viesnīcā, kāda summa būtu jāmaksā CLP un USD, beigās bieži vien sanāk, ka cena CLP ar visu PVN tāpat ir zemāka nekā tad, ja maksātu USD.
Viesnīcas pārsvarā (īpaši dienvidu daļai) rezervēju booking.com, jo tur bija vislielākais piedāvājums, kamēr citās lapās vispār gandrīz tukšs.
Es darīju (un iesaku darīt) tā - rezervēju atceļamas viesnīcas un, ja uz vietas, kur paliku, viesnīca iepatikās un bija pēc tam plānots palikt tajā pat pilsētā vēl, bet citā viesnīcā, tad nākamajām naktīm atcēlu un sarunāju pa tiešo viesnīcā. Piemēram, pirms pārgājiena paliku vienā viesnīcā Punta Arenas un vienā Puerto Natales. Abas likās baigi labas un tās ko biju rezervējis pēc pārgājiena atcēlu un sarunāju pa tiešo viesnīcā. Tādā veidā arī sanāca nedaudz ietaupīt, bet ne pārāk. Piemēram, Puerto Natales, caur booking rezervēju pa aptuveni 29222 CLP par nakti, bet pa tiešo pēc tam sarunāju to pašu pa 25000 CLP par nakti (maksājot skaidrā naudā). Punta Arenas caur booking.com rezervēju pa 36000 CLP par nakti, bet pa tiešo sarunāju pa 33000 CLP (maksāt varēju arī ar kredītkarti). Tā kā nedaudz ietaupīt var, bet ne pārāk.
sk. ļoti bieži ja viesnīca ir booking.com, tad pa tiešo sarunāt ir dārgāk (padomājot sapratu, ka man tā bijis vienmēr. Rumānijā pat vnk viesnīcas zālē caur booking un bija lētāk nekā turpat recepcijā). staigāt ir stulbi, ja ir daudz jāstaigā, piekrītu bet reizēm, kā Marokā, caur booking ņemtā bija 3x dārgāka un vismaz 5x štruntīgāka kā standartā uz ielas atrodamās (kuru bija pa pilno). Tamdēļ jautāju kāda tur situācija. Par to PVN lasīju un arī nevar saprast - kā jau Tu saki, varbūt Čīles peso ar visu PVN brīnumainā kārtā ir lētāk kā USD.
Kas tā par imigrācijas kartīti? Dod ielidojot?
Starp citu- nobukojām 3 lidojumus Santiago-Puerto Montt, tad no Temuco-Copiapo, La Serena-Santiago bija 145'000 clp/personai. Mainot vietas izskatījās, ka jo vairāk lido, jo lētāk. Vēl lētāk, ja būtu vienādas izlidošana/ielidošanas pilsētas.
Imigrācijas kartīte ir kopija no lapiņas, kas jāaizpilda ielidojot. Tā jāsaglabā un jāuzrāda/jānodod pametot valsti. Viesnīcām tā lapiņa un pase jānokopē, lai uztaisītu "externo" rēķinu ASV dolāros bez PVN. Pieļauju, ka ne visur, bet vietām cena CLP patiešām bija lētāka, ja pārrēķina uz USD.
CLP skaidrā naudā iesaku vienmēr turēt pa rokai, jo, piemēram, Punta Arena lidostā, kur nav sabiedriskā uz centru, bet tikai taxi/transfer, un kur es nevarēju izņemt pesos no bankomāta, nācās maksāt dolāros. Viens no šoferiem teica, ka nav problēmu, bet cenu dolāros nosauca precīzi divreiz lielāku nekā, ja maksātu pesos. Es, protams, nepiekritu un kad jau devos prom, tad viens cits šoferis teica, ka viņš mūs aizvedīšot pa 10$ abus, kas ir precīzi pēc pareizā kursa.
Viesnīcu domāju, ka būtu daudz grūtāk dabūt kā Marokā, īpaši mazāk tūristiskās vietās, tāpēc laikam ieteiktu rezervēt uz vietas. Tajā, kur šobrīd, piemēram, palieku, vispār ir fiksētas cenas (nav atkarīgas no gada laika, pieprasījuma, nekā). Fiksēti 60$ vai 33000 CLP par dubulto numuriņu gan ejot pa tiešo, gan rezervējot booking.com. Prakse, ka booking.com liktu daudz dārgāk neesmu manījis, tas virens gadījums Puerto Natales bija drīzāk tāpēc, ka maksāju skaidrā naudā un viesnīca bija pustukša.
Tad jāieraksta šis arī te:
Neliels update:
- katamarāns maksāja 15000 no cilvēka (varbūt tāpēc, ka vēl nav high season)
- maksas kempingos tā cena ap 8-10 USD ir par cilvēku nevis teltsvietu
Vēl neliels papildinājums:
Vēlāk varbūt uzrakstīšu un nopublicēšu detalizētu ceļojuma aprakstu, bet pagaidām, ja nu kāds steidzami dodas/plāno, šis tīri no praktiskās puses varētu būt vairāk noderīgs.
Ņemot vērā interesi, apraksts daudziem būtu noderīgs!
Vai kāds bez mums ir izvēlējies lidot uz Calama, lai apskatītu tuksnesi? Interesētu padalīties ar pieredzi par tūroperatoriem tajā galā.
infests, kā iet pa Čīli?
starp citu, kā labāk šķita mainīt naudu? sabiedēji ar bankomātiem, tad laikam prātīgāk arī uzreiz pietiekami paņemt skaidro naudu. ir ieteikumi kādi par naudas maiņas vietām?
un vai tiešām naktīs kempingos un viesnīcās ir tik auksts, ka vajag termoveļu?
vīna tūres ap Santiago neesi izmēģinājis?
Patiesībā nu jau dodos atpakaļ. Tagad sēžu JFK lounge un baudu nu jau par tradīciju kļuvušo Brooklyn Lager aliņu:
Žēl tikai, ka nav vēl ceļakājas bagāžas karšu uz rokas
Kā jau minēju, tad es vienmēr un visur ņemu no bankomāta, tā man visizdevīgāk. Tajā vienā pilsētā bija problēmas, citur nē. Ieteiktu izplānot, cik naudas vajadzēs un izņemt maksimāli daudz. Jāņem tikai vērā, ka bankomātiem ir ierobežojums, ka vienai kartei dienā dod maksimums 200000.
Es arī salasījos, ka visur ir auksts un biju par to satraucies, bet ņēmu tikai viesnīcas ar labām atsauksmēm, pirms tam palasot komentārus, un visās bija kārtīgi radiatori un sildītāji, nekur nenosalām, brīžiem pat karsti bija un bija jāver logs vaļā. Nākammēnes varētu būt siltāks, bet varbūt ar "vasaras iestāšanos" viņi vairs tos radiatorus neslēdz iekšā (jo vietām bija elektriskie, bet vietām parastie ūdens radiatori, kurus ieslēgt nevar).
Kempingos gulējām savā teltī ar personīgajiem dūnu guļļammaisiem un thermorest matračiem, tā kā tur bija silti.
Domājām par vīna tūrēm, bet šoreiz izlaidām, jo ap Santjago pavadījām tikai 2 dienas (vienu Santjago, vienu Valparaiso), galveno uzsvaru likām uz dienvidiem, kur pagrūta nokļūšana. Izdomājām, ka kādreiz varētu gribēt apskatīt arī ziemeļus, tuksnešus un tad tāpat caur Santjago nāktos lidot, tad arī paņemtu kādas vīna tūres.
Updeits no Chiiles... patiikams paarsteigums bija garajaa lidojumaa, ka vareeja cervezas un Balentains dzert liidz uukai, varbuut mums taadi labi stjuarti traapijaas, bet nu 14 stundu ilgais lidojums vairs nelikaas tik druums... Veel info par naudas mainju- lidostaa kurss ir 571 pret 1usd, pilseeta 597, respektiivi uz stuku tu zaudee aptuveni 45 usd... Var pieveerst uzmaniibu restoraanos uz reekjinu, pieraxta klaat 10% taxes, kas iisteniibaa ir dzeramnauda, jo viesniicaa pajautaajaam un dzeks teica, ka nekas taads nava, respektiivi, dazreiz kad atstaajaam veel 10% klaat dzeramnaudai tas nebija vajadziigs.... Nu un ja kaadu interesee, tad kokas lapu izstraadaajums te maksaa aptuveni 20 usd...))
Vai kāds, kas jau atgriezies, negrib padalīties ar ceļvedi?
Vai kāds var pateikt,lūdzu,kā ir ar sakariem,vai jāpērk karte uz vietas un ar internetu?
Nesen atgriezos no Čīles. Sākumpunkts bija Santjago, bet tā īpaši neuzrunāja. Ir vērts uzbraukt augšā uz lielo kalnu ar Funikulieri un apskatīt pilsētu ar kalnu kontūrām fonā no augšas, tur arī skaists piemineklis, zoo un jauka vieta pastaigām. Tālāk lidoju uz Calam, lai no turienes brauktu ar auto uz San Pedro. San Pedro, protams, viss ap un par Atakamas tuksnesi. Var noīrēt velo un pats izbraukāt, ja ir laika. Man laika nebija- ņēmu tūres busu un vismaz apskatīju minimumu: Valley de la Luna, las Muertes, Tres Marias utt. Laika bija maz, jo upurēju Bolīvijas braucienam. Tas prasīja 4 dienas kopā ar došanas turp uz Uyuni un atpakaļ uz San Pedro, jo tālāk lidojums atkal no Calamas. Tad lidoju caur Santjago uz Buenosairesu, kur pavadīju pāris dienas. Var paņemt prāmi un uztaisīt tur vēl dienas tūri uz Montevideo vai Colon Urugvajā, bet lēti tas nebija un arī konkrētajā brīdī vietu vairs nebija, tā ka var palikt un izbaudīt Argentīnas viesmīlību. Tālāk jau atgriešanās Santjago, kur pēdējo dienu izmantoju divu stundu busa braucienam uz Valparaiso un nenožēloju. Varbūt iznāca visur īsi un ātri, bet man bija tikai 13 dienas, tā ka gribējās dabūt maksimālu ieskatu arī kaimiņvalstīs un to arī izdarīju.
Kāda sanāca kopēja coļojuma summa uz cilvēku?
Kā ar kominukāciju Čīlē - jābūt kaut nelielām spāņu valodas iemaņām vai var tikt cauri ar angļu valodu?
Pamatbiļetes no Diseldorfas uz Santjago bija tas "trakais ķēriens" par 260€! Promceļam klāt ryanair no RIX uz Ķelni par 35€, vilciens Ķelne- Diseldorfa ap 20€, atpakaļceļam Diseldorfa-Dortmunde vilciens 13€ un wizzair DTM uz RIX 30€. Bija divi vietējie pārlidojumi.Santjago-Calam iznāca lēti (laikam tāpēc, ka pirku kā rezidents), dārgāk bija Santjago-Buenos Aires. Uz vietas lielākais izdevums bija Bolīvijas tūre 4 dienām (ap 140$). Vīzas nekur nevajag. Pārējais jau pēc paša "manevrētspējas" un iegribām:)
Ar angļu valodu vien ir tiešām pagrūti...Pašam ir spāņu pamatzināšanas, tad ar tām arī ir ok, jo vietējie bieži vien pat skaitļus angliski nezin utml. Protams, ja ir attīstītas izcilas spējas uz mēmo šovu, tad iespējams nav tik traki, bet agrāk vai vēlāk nākas uzdurties uz ko ļoti fundamentālu, ko īsti nevar ar smaidu un pirkstiem izgrozīt:) Man problēmas radās tad, ka Buenosairesā sadraudzējos ar meiteni suvenīrveikalā. Trīs dienas gāju ciemos un tad, kad saruna attīstījās, tad tās pamatzināšanas vairs īsti negāja cauri un sākās pamatīgas grūtības...No situācijas izgāju, pirms promlidošanas apciemojot un uzdāvinot ziedus...)) Lai runā tie!!!
ja summa noslēpums, tad lai paliek, bet šeit gan nav tā īsti pieņemts...
Man kopējā ceļojuma summa par visiem pārlidojumiem (ieskaitot iekšējos) iznāca 693€. Uz vietas visa veida tēriņiem (ēšana, pārvietošanās, suvenīri, hoteļi, tūres, divi vakara šovi) samainīju 900$.
Par sakariem-ari bija doma pirkt karti te uz vietas, jo sarunas ar LV dargas-3eur zvanit pasam, 1 eur iienakosie. Tomer izskatas, ka nekada plapasana nav, var drizak skype izmantot, jo viesnicas ir visur wifi, turklat normals. Noceko frekvences, lai telefoni savietojami (varbut tas ir passaprotami, bet man ir tads arhaisks modelis, ka tikai viens laikam dereja).
Par valodam varu piekrist-ja vel Santiago vai kadas lielakas pilsetas, restoranos, viesnicas var tikt cauri, ja vien samierinies ar to, ka var dabut ne to ko iedomajies. Bet vispar nezin ipashi te anglju, pirms braukshanas 3 meneshus macijos spanu val., lai vismaz minimali varetu sazinaties. Ja vel grib pashi ar busiem pa apkarti braukst, tas noder.
kopejas izmaksas man bus velak, bet cerejam/ceram divata ieklauties 4 tukst.eiro, tas ir 3 nedelas pa Cili, 3 ieksejie parlidojumi, viesnicas nemam leto galu, bet tuvu nepieciesamajam aktivitatem. Vietejie busi nestaiga velu, pedejie ir ap 6 vakara. Tagad vel nav daudz turistu un ir ok, bet viena bridi no Puerto Varas visas biletes uz Pucon bija izpirktas-ta ka labak laicigi cekot variantus. Pagaidam budzeta ieklaujamies, bet nemsim turi no Copiapo uz tres luces un lagunam, tas gan ir dargas, bet, ja neire pats masinu, citadi neredzet. Turklat nez vai driz brauksim uz sho galu, tad ir jaizmanto iespeja.
restoranos edam katru dienu. Gan juras veltes, gan jaizmanto ari tas, ka te tuvu ir Argentina-labi steiki dabujami.
traki lēti..tas ar viesnīcām un ēdināšanu?
andrian - cik sapratu, tad tūres Bolīvijai iedalās 2 daļās:
1) lētās grupām, kur ir diezgan liels kolhozs, pasažierus mētā no viena transporta otrā, un 4. diena tiek parasti veltīta, lai atgrieztos Čīlē. Ēdina ciešami, bet dzīvošana "basic" apstākļos, kas pie komforta pieradušos pat nobaida.
2) 2-3 reizes dārgākas individuālās tūres, kur ~4 cilvēku grupu ved individuālā tūrē, nekur nekas nav jāgaida, kad apnīk, brauc tālāk. Dzīvošana salt hotel, un to pašu redz 3 dienās.
Varbūt no Tripadvisor u.c. atsauksmēm arī esmu kaut ko pārpratis, bet Marions palabos.
Marions - mēs dodamies uz Calama nākošnedēļ. Kā tur ar trasnportu uz/no San Pedro? Netieku gudrs, vai paļauties uz taksi pēc ielidošanas 21:30, vai tomēr nolīgt par servisu ar kādu tūroperatoru vai viesnīcu par palielu summu laicīgi. Vai lidmašīnas izlidoja laicīgi (mums Santiago starp reiziem 3h)? Varbūt tiki Calama laundžā (vai labs)?
Nu dārgi nelikās tie 100 000 Boliviāņu (apm 147$) par 4 dienu tūri. Viena diena praktiski paiet ceļā uz Uyuni un tad no turienes arī nākamā rītā sāk to "3-diennieku". Jā, un es runāju par grupas ("kolhozveidīgo") braucienu, kur guļvietas tiešām basic, ēšana likās tīri ok. Braucu viens. Tūres ietvaros vienu nakti gulēju single room hostelī Uyuni, vienu nakti kopā ar angli no citas grupas tajā sāls viesnīcā, pēdējo nakti gulējām visa grupa no džipa (7cilvēki) vienā istabā. Vēl jāpiemin, ka lika iemainīt apmēram 200 Boliviānus (apm.:42$) papildus, jo bija jāmaksà par ieeju Isla Pescada un Nacionālajā parkā iebraucot. Individuālās tūres arī bija, bet, protams, stipri dārgāk.
andrian - cik sapratu, tad tūres Bolīvijai iedalās 2 daļās:
1) lētās grupām, kur ir diezgan liels kolhozs, pasažierus mētā no viena transporta otrā, un 4. diena tiek parasti veltīta, lai atgrieztos Čīlē. Ēdina ciešami, bet dzīvošana "basic" apstākļos, kas pie komforta pieradušos pat nobaida.
2) 2-3 reizes dārgākas individuālās tūres, kur ~4 cilvēku grupu ved individuālā tūrē, nekur nekas nav jāgaida, kad apnīk, brauc tālāk. Dzīvošana salt hotel, un to pašu redz 3 dienās.
Varbūt no Tripadvisor u.c. atsauksmēm arī esmu kaut ko pārpratis, bet Marions palabos.
Marions - mēs dodamies uz Calama nākošnedēļ. Kā tur ar trasnportu uz/no San Pedro? Netieku gudrs, vai paļauties uz taksi pēc ielidošanas 21:30, vai tomēr nolīgt par servisu ar kādu tūroperatoru vai viesnīcu par palielu summu laicīgi. Vai lidmašīnas izlidoja laicīgi (mums Santiago starp reiziem 3h)? Varbūt tiki Calama laundžā (vai labs)?
Ar transportu ir tā. Dabūsi bagāžu Calamas lidostā, nāc ārā un arrival hall būs galds, kur viena dāma (manā gadījumā) piedāvā transportu uz un no San Pedro. Ja vajag tikai vienu virzienu, tad 12000 CLP samaksaasi, ja lidosi arī atpakaļ no Calamas, tad vari ņemt Return ticket, tad 20.000CLP. Veda mūs feins busiņš, kurā bez manis vēl 6 citi bija. Labi bija tas, ka aizvedīs uz konkrēto hoteli, ja būs jau rezervācija un arī savāks turpat. Domāju, ka derēs arī šis variants ap 22iem vakarā. Taksis būs droši vien stipri dārgāk, jo brauciens bija diezgan garš (1h30 vai vairāk). Reisi man nekur nekavējās- viss pēc plāna. Laundžā nebiju. Calamā tā lidosta maza maziņa.
Marions - liels paldies!
Tāpēc, kad ieraudzīju Loungeclub sarakstā Calama, nobrīnījos, kāds tur vispār var būt laundžs.
Šo man piedāvā tūroperators: "The transport from Calama airport to San Pedro the Atacama for 4 people is USD 180.-". Ja tas ir abos virzienos, tad vienalga dārgāk par taviem 20 000 CLP, kas ir aptuveni 33,40 USD x 4 = 133,60 USD. Bet tas laikam pēdējais reiss, tāpēc varbūt noziedot sirdsmieram to cenas starpību?
Kāda cita tūroperatora lapā atradu 24 USD/pers laikam vienā virzienā.
Vēl, kas pabijuši Čīlē, kāds ir bijis labākais atrastais maiņas kurss USD?
Vismaz manos datumos (5.-6.novembrī) Santjago Čīles peso kurss izskatījās šādi: lidostā ielidojot AFEX kantorī 1$ mainīja pret 571CLP (+1.50$ komisija), bet pilsētas centrā kakta kantorī saņēmu 588CLP par vienu US$. Manīju, ka kurss dienas laikā pamainījās mazliet tai pašā kantorī. Laika bija maz, tāpēc nemeklēju labākus variantus.
Paņēmām dārgāko tūri mums četriem 360 USD/pers ar nakšņošanu šajā viesnīcā: Luna Salada: http://www.booking.com/hotel/bo/de-sal-luna-salada.html
Marions - vai biji šāda tipa salt hotel? Un kā ir ar to kaktusu salu. Skatos, ka Isla del Pescado ir lielāka kā tā Incahuasi Island, kuru viņi uzdod par "fish island". Kurā biji?
Mūsu grafiks
04/12/14: San Pedro de Atacama (08:00 hrs.), Migration and Entrance to National Reservation, and transfer to Colchani night in salt hotel Luna Salada (2 twin room with private bathroom) .
05/12/14: Visit to Uyuni Dry Salt Lake (departure from Uyuni town at 11:00): Colchani, Salt Hotel, Incahuasi Island, Chuvica and night in hostal.
06/12/14: Visit to small towns and altiplanic lagoons (Cañapa, Hedionda & Ramaditas), Stone Tree, Red lagoon, Geysers "Sol de Mañana", Hot springs “Damas de Piedra”, Green and White lagoon and transfer to San Pedro de Atacama (arriving at about 18:00 hrs.).
INCLUDES: Tourist transport, meals and accommodation.
DOESN´T INCLUDES: Drinks, entrance fees: Incahuasi Island Bs. 30 each, National Reservation Bs. 150 each, Bolivian immigration office Bs. 21.
RX-mums labakais bija 600 par 1 dolaru. Tagad Temuco 595.
Par skidrumiem Grietai taisniba-tiko ienesam udeni un alu bez problemam. Tik no priekiem nepamanijam, ka nazis ar korku vilki palicis soma, no ta nacas skirties.