Ceļojumu stāstu konkurss - laimē braucienu uz Šrilanku, Abū Dabī vai Taizemi

2 atbildes [Pēdējā ziņa]
andra
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/09/2017
Ziņas: 3
Manīts: pirms 2 gadi

Sveiki!

Atsūti savu ceļojuma stāstu līdz 15. oktobrim un varbūt tieši tu saņemsi stāstu konkursa balvu – apmaksātu ceļojumu divām personām uz Abū Dabī, Taizemi vai Šrilanku no tūrisma aģentūras "Kolumbs"!

Ceļošana rada patīkamu atkarību - vēlmi turpināt ceļot. Tāpēc konkursa noteikumi ir vienkārši – uzraksti stāstu par savu ceļojumu, pievieno vismaz desmit fotogrāfijas un atsūti mums. Maksimālais fotogrāfiju skaits ir 50. Stāsts nedrīkst būt jau publicēts iepriekš portālā TūrismaGids.lv vai kādā citā Interneta vietnē.

Tas var būt apraksts par laivu braucienu Latgalē, nakšņošanu Karpatu kalnos vai brīvprātīgo darbu Bolīvijā.

Stāstus publicēsim "Tūrisma Gids" portālā, lai arī citi var iedvesmoties, bet viens no dalībniekiem saņems tūrisma aģentūras "Kolumbs" sarūpēto balvu – ceļojumu uz eksotisku galamērķi, atliks vien to izvēlēties – astoņas dienas Taizemē, Šrilankā vai Abū Dabī.

Noteikumi, stāsta iesūtīšanas anketa un informācija par balvu atrodama lapā Ceļo, stāsti, atkal ceļo.

k
Nav tiešsaistē
Kopš: 30/10/2008
Ziņas: 1906
Manīts: pirms 4 st
Kur: Rīga

Balvas vērtība norādīta 7500 Eur, jeb 3750 Eur katram braucējam. IIN no šādas balvas sanāk 862 Eur katram vai 1725 Eur par abiem. Konkursa nolikumā nav norādīts, kurš maksā šo nodokli. Ja tas jāmaksā balvas saņēmējam, tad, iespējams, lētāk ir nepiedalīties konkursā, bet par šo naudu pašam aizbraukt uz kādu no minētajiem galamērķiem. Varbūt pat iznāk ietaupīt. Grin

Citāts no VID komentāra:

Saskaņā ar likuma Par iedzīvotāju ienākuma nodokli 9.panta 1.daļas 10.punktu ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) netiek apliktas konkursos saņemtās mantiskās un naudas balvas (prēmijas), kuru kopējā vērtība taksācijas gadā nepārsniedz 100 latu (no 2014.gada – EUR 143) vai 1000 latu, ja balvas iegūtas starptautiskos publiskos konkursos.

Pienākums maksāt IIN par balvām, kuru kopējā vērtība gadā pārsniedz neapliekamo summu, ir balvas saņēmējam (konkursa uzvarētājam). Saņemto balvu atspoguļošana gada ienākumu deklarācijas D1 pielikumā ir paskaidrota MK noteikumu Nr.568 Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarācijām un to aizpildīšanas kārtību 12. un 15.punktā.

Tomēr praksē, lai balvas saņēmējs papildus balvai netiktu apbalvots arī ar pienākumu pašam veikt IIN maksājumu, nodokli nereti ietur un budžetā iemaksā ienākuma izmaksātājs. Parasti šo jautājumu atrunā konkursa nolikumā.

Par fiziskai personai konkursā piešķirto balvu ienākuma izmaksātājs iesniedz MK noteikumos Nr.677 Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa paziņojumiem noteikto paziņojumu ar ienākumu kodu 4025.

RX
Lietotāja RX attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/07/2009
Ziņas: 3142
Manīts: pirms 15 st
Kur:

Ja balva tiešām ir 7500 EUR vērta, tad tie ir ienākumi, un IIN būtu jāietur, ja balvas devējs nav parūpējies par to, lai balvas saņēmējam šī problēma atkristu. stulbi manuprāt ir ieturēt IIN no ziedojumiem.