Ceļojums uz Kubu individuāli. Pieredze, ieteikumi…

11 atbildes [Pēdējā ziņa]
Niino
Nav tiešsaistē
Kopš: 14/01/2016
Ziņas: 2
Manīts: pirms 4 gadi

Sveika, tauta!

Esmu jauniņā šeit, bet līdz šim vācot info par ceļojumiem, šejienes forumā daudz ko noderīgu uzzināju, līdz ar to izlēmu piereģistrēties pati. Šobrīd plānā ir februāra vidū braukt uz Kubu, kamēr Fidels dzīvs, izbaudīt īsto Kubas atmosfēru. Doma ir braukt divatā, sākumā Varadero kādas dienas pavadīt, izgulēties atpūsties, un tad jau braukt un skatīt Kubu. Šinī sakarā ar jautājumi, doma ir pašiem, bet grupas braukt. Ir ieteikumi, kur palikt varadero? Tur gan gribās all inclusive Wink vai ir iespēja Kubā noīrēt auto? Un kā ar braukšanu? Un ko ir vērts apskatīt Kubā? Kā plānot ceļojumu? Doma ir braukt uz 10-14 dienām. Vai uz visām dienām ir jāņem viesnīca vienā vietā, vai arī ir iespēja palikt kaut kur valstī? Saprotu, ka daļai jautājumi šķiet muļķīgi, bet tik tālā ceļojumā dodamies pirmo reizi paši.

Kā saprotu navigācija tur ir aizliegta? un kā ar internetu? Un kādas naudiņas tur pieņem? 

Jau iepriekš milzīgs paldies par atbildēm un ieteikumiem!

zmejs
Lietotāja zmejs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 08/01/2014
Ziņas: 1146
Manīts: pirms 7 st

Ja gribi redzet Kubu, Vardero iesaku izlaist - tur viss izskatas identiski ka jebkadas turcijas, egiptes vai jebkuras citas valsts megahotelu apmetne. Parvietoties pa Kubu var ar Viazul http://www.viazul.com/   busiem - staiga gana regulari par letam cenam (prieks eiropiesa) un pa visu Kubu. Masinas ire ir diskutejams jautajums, jo celi ir diezgan bediga stavokli un jebkadas celazimes/norades (tipa "Riga 133") nav ka suga, tatad jaorientejas pec kartes vai telefona navigacijas, kura ari kartes nebus tas precizakas. Mes iztikam ar busiem un taksiem, kurus var nokaulet par normalim cipariem. Mums brauciens ar taksi par pus Kubai (Camaguey-Havana) izmaksaja letak neka cetras autobusa biletes.

Dzivot iesaku casaa particulara - majas pie vietejiem. Iebraucot jebkura pilseta ir bariem dazadu piedavataju kas skande sos vardus un tapat pastaigajot pa ielam var redzet sadus uzrakstus uz katras otras majas. Var drosi iet ieksa un prasit cik maksa. Mums videju iznaca 10-20 eur par nakti divata.

Valutu ir CUC - peso cubano convertible. Lidzi iesaku nemt cash EUR un uz vietas mainit. USD vini piemero 10% komisiju, laikam del savas nemilestibas ASV. Un jebkuras darbibas ar kartem izveic USD, piemerojot so pasu 10% charge.

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 19999
Manīts: pirms 2 st
Kur: RIX

Dažas esošas tēmas par Kubu, ja nu noder:

http://www.celakaja.lv/forumi/kuba (Dunduru ceļojuma apraksts)
http://www.celakaja.lv/forumi/mango-sezona-kuba (Lincas ceļojuma apraksts)
http://www.celakaja.lv/forumi/kubas-viesnicas-un-viza

Niino
Nav tiešsaistē
Kopš: 14/01/2016
Ziņas: 2
Manīts: pirms 4 gadi

Paldies! Vīza uz Kubu jākārto? ir kādi ierobežojumi?

Bzh
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/12/2012
Ziņas: 1589
Manīts: pirms 1 d

Niino rakstīja:

Paldies! Vīza uz Kubu jākārto? ir kādi ierobežojumi?

Es kārtoju Jēkaba aģentūrā - 45eur, 15min un lapiņa ar zīmogu. Kubā to akceptēja Smile Par ierobežojumiem neatceros. Bet gan jau bija Smile

Šis viedoklis ir mans un attiecas uz mani, pat, ja reizēm tas ir uzrakstīts vispārējā formā :)

Rena
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/02/2012
Ziņas: 131
Manīts: pirms 2 gadi

Nu nez - cik daudz cilvēku, tik viedokļu.

Vai ir iespēja Kubā noīrēt auto? Un kā ar braukšanu? Jā - tik jāievēro piesardzība, jo ir populāri it sevišķi uz Vinales ceļa pārdurt riepas. Pietam, ja gribēsiet uz vietas, visticamāk būs bēdīgi. Kad atdevām auto, bija tāda rinda, ka garāk vairs nevar būt, līdz ar to ieteiktu rezervēt no Latvijas un pie saņemšanas cītīgi pārbaudīt un safočēt pašu auto. (Grāmata - Cuba Konga varētu palīdzēt ar lieliskiem padomiem)

Un ko ir vērts apskatīt Kubā? Kā plānot ceļojumu? Doma ir braukt uz 10-14 dienām. Vai uz visām dienām ir jāņem viesnīca vienā vietā, vai arī ir iespēja palikt kaut kur valstī? Linki iemesti jau augstāk. Vinales, Trinidada, Cienfuegos, Cayo Coco... virkne atkarībā, ko vēlaties. Es gan nepiekristu citiem par to, ka all inclusvie vispar nevajag - lai  gan tā galīgi nav Kuba, tomēr iespēja nedarīt neko ar pilnu servisu kādu 1-2 dienas nav slikti. Mēs bijām cayo coco Melia - ļoti dārgi, bet pārsvarā tikai kanādieši un vācieši. tiesa gan ballites tur nebus. Ja varadero bus daudz krievvalodigo un tur tiesham sajuta vairak kaa Turcijā Smile pat pamanās krieviski parunāties...

Kā saprotu navigācija tur ir aizliegta? un kā ar internetu?  Ielādējiet navigāciju Latvijā - karte nebūs preciza, bet aptuveni zināsiet kur esat. Interneta tur var teikt, ka nav un to iesaku arī izbaudīt Smile tas pat all inclusive ir maksas un publiskās kafejnīcās lēnāks kā pirmo dienu ieviešot Latvijā.

Un kādas naudiņas tur pieņem? EUR. Dolāriem 10% uzcenojums. Uz vietas samaina uz CUC (tūristu naudinju) un bik uz CUP (vietējo naudu), lai nopirktu visādas picas un saldējumus.

p.s. apceļot var, bet ļoti rekomendējas spāņu valoda - jo tu tur būsi naudas koks, kurš jāpakrata cītigi Smile

Bzh
Nav tiešsaistē
Kopš: 03/12/2012
Ziņas: 1589
Manīts: pirms 1 d

Internets ir. Havannā grūtāk atrast (jāmeklē pie lielajām viesnīcām), mazajās pilsētās vieglāk - pilsētu parkos. Maksā 2eur stundā, nopērkot interneta karti (ir izpalīdzīgi ļautiņi, kas to karti par 3eur pienes klāt, jo veikali, kur to karti nopirkt, ir pāris kvartālu attālumā no vietas, kur internets ir Grin). Internets, izņemot Havnannu, pat diezgan labs - protams, ne tik ātrs kā Latvijā, bet watsapp-ā bildītes gana ātri sūtījās (iespējams, tāpēc, ka samazinātas, bet vismaz mājās radi un kolēģi bija priecīgi, ka vismaz kāda ziņa). Ļoti dārgi mobilie pakalpojumi - sms sūtīšana bija 1.08, zvans - 4.30eur vai kaut kā tā Smile

Noteikti jāņem līdzi skaidra nauda pietiekamā daudzumā - vislabāk EUR. Bankomāti ir, bet man nav ne jausmas, vai tie dod naudu. Katrā ziņā uz MasterCard tie uzšķaudīja, bet VISA karte, ko bankomāts it kā atpazina - bija uzlīme uz bankomāta - man nebija Grin
Es naudu no kartes dabūju bankā. Gan ne kurā katrā bankā, jo lietus laikā ar internetu tur ir kā ir.. Grin Var nākties apbraukāt vairākas bankas, kamēr atrast kādu, kurā internets strādā. Smile

Vienu brīdi es arī izskatīju iespēju pabūt CocoCayo, bet tā kā braucu apkārt ar tūristu autobusiem/takšiem, tad izmaksu dēļ šo atcēlu - nokļūšana uz to stūri bija pārāk dārga. Tūristu autobusa cenas/laikus/rezervēšanas var apskatīties www.viazul.com . Nav lēti, bet ja ceļo vienatnē, ir lētāk kā meklēt mašīnu. Kubieši par nelielu papildus naudiņu (3-4eur vairāk) piedāvā aizvest ar mašīnu - šo pakalpojumu gan neizmantoju Smile
Ļoti, ļoti patika Trinidada un Viniales. Biju arī Cienfuegos - nekas sevišķš. Un Santa Ana, kur nebija vispār nekā. Ja Santa Anā pusdienas/vakariņas nebūtu lētāk kā kokteilis vienīgajā tūristu bārā, par to pat īsti atmiņu nebūtu Smile Tos bārus, kur izklaidējas vietējie, neatradu. Ja godīgi, ar azartu arī nemeklēju (tipa, uzskriešu, būs ok, neuzskriešu, nekāda traģēdija jau nav notikusi) Smile

P.S. Es nezināju (un joprojām nezinu) spāņu valodu. Tāpēc maksāju dārgāk.. Smile Spāņu valoda ļauj diezgan ievērojami ietaupīt Smile

Šis viedoklis ir mans un attiecas uz mani, pat, ja reizēm tas ir uzrakstīts vispārējā formā :)

Linca
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/10/2009
Ziņas: 3017
Manīts: pirms 2 st

Cik atceros, Varadero bankomātos nauda ir un var arī izņemt, es ar Mastero ņēmu.

aldis1011
Nav tiešsaistē
Kopš: 11/05/2018
Ziņas: 1
Manīts: pirms 2 gadi

Sveicināti! Dodoties ceļojumā uz Kubu es nekur tā īsti neatradu vairāk vai mazāk pilnīgu informāciju, tādēļ ja nu kādam vismaz kaut kas manis rakstītais sniegs kādu skaidrību, tad būs jauki.

2018. gada februāra beigās mēs četri vīri devāmies divu nedēļu ceļojumā uz Kubu. Biļetes pirkām laicīgi caur Kanādu, cena super 470 eur.(turp un atpakaļ). Šeit jāpaņem apdrošināšana un ceļojuma vīza uz Kubu (42 eur), jo apakaļceļā Kubā  lidostā aizpildītā veidā bija jāatdod. Tāpat arī intrnetā noformējām iebraukšanas atļauju Kanādā (5 eur.neviens gan nepaprasija,bet drošāk). Lai nebūtu lieki jātērē laiks lidmašīnā izsniegto deklarāciju aizpildijām, jo tā jāuzrāda izejot muitas kontroli Kubā. Naudu samainijām lidostā,kaut gan eleganti var izņemt bankomātos ko arī darijām. Mums bija caur paziņām pasūtīts mūsu aptuvenais ceļojuma plāns, auto (50gadu ševrolets) ar šoferi (130 cuc dienā - 1kuksCUC=1 eur) Vieni 33 CUC uz cilvēku, toties tevi ved un pašam, kā ar īrēto auto nav jāstūrē. (Īres auto dienā sākot no 70 cuc + apdrošināšana + degviela 1cuc litrā).

Arī dzīvošana bija pasūtīta (15-20CUC par nakti privātmājās vienai personai + 5CUC brokastis) Naktsmītņu komforts bija dažāds, tāpat kā to saimnieki. Rēķinājām ka 70-80CUC bija dienas izmaksas cilvēkam, jā nav lēta valsts neskatoties uz viņu nabadzību. Mēs tur esam naudas maciņi, no kura katrs ja ir iespēja cenšas kaut ko izņemt.

Nobraucām kādus 2000km. No Havannas lidz Sandejego de Cuba un atpakaļ. Turp no Havannas vairāk gar Karību jūru, ar fantastisku ūdeni, niršanu, sauļošanos un dažādu vietu apmeklējumu ko piedāvāja. Apakaļceļu nebijām izplānojuši un pasūtijuši, gribējām uz okeāna salām, bet šoferim bija atruna ka tas nav plānots un okeāna peldes dabūjām tikai netālu no Havannas (lielākā mūsu kļuda).

Atpūta jauka, bet ja brauktu otreiz, tad rūpīgāk izplānotu ko gribam un to būtu pasūtijuši. Angļu valodu kubieši zin ļoti vāji, krievu arī, toties mēs nemācējām spāņu,tas viss rada neērtības. Cilvēki atsaucīgi un laipni.

Šajā laikā vēl nebija nogatavojušies visi augļi, tādēļ dažādu sulu degustācijas izpalika. Virtuve pilnīgi pieņemama, arī krabi var nogaršot par 12-15 CUC, ja uzdzer rumu, tad no vēdergraizēm esi pasargāts.

Protams cilvēkam paliek atmiņā šī saule zenītā, zilās debesis un fantastiskā jūra, okeāns, privāta cigāru ražotne, krokodilu audzētava un viss pārējais.... Divi mūsu kolēģi bija arī uzkāpuši Sandejego de cuba tuvumā esošajā augstākajā kalnā (aptuveni 2000m), protams ar pavadoni un par naudiņu. Gūto izjūtu daudzums no ceļojuma ir atkarīgs tikai no Jums pašiem. Veiksmīgu ceļojumu!

Shura80
Lietotāja Shura80 attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 02/11/2009
Ziņas: 615
Manīts: pirms 2 d

vai izmaksas 70-80cuc/dienā ir ieskaitot auto un viesnīcu? 

Alejandra
Nav tiešsaistē
Kopš: 28/11/2018
Ziņas: 7
Manīts: pirms 46 ned

Labdien! Paslaik dzivoju Kuba, ja jums ir jautajumi vai vajadziga palidziba, drosi rakstiet man.

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 6741
Manīts: pirms 1 d

Finanšu guru var iekomentēt šīs dolāru pārvērtības Kubā no 21.jūn. Ko tas nozīmē? Par kreisajiem, pār žogu pārmestajiem cigāriem varēs norēķināties ar zaļajiem? Pedro pieņems?

https://finance.yahoo.com/news/cuba-suspending-cash-bank-deposits-013911502.html