Austrālija

6 atbildes [Pēdējā ziņa]
zhanetta
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/11/2011
Ziņas: 191
Manīts: pirms 6 st

Īsumā ceļojuma apraksts....

Maršruts pa dienām:
1.diena – Ielidojam 7:00 no rīta Sidnejā. Tā kā tur dzīvo draugi, tad apmetamies pie viņiem. Pirmo dienu veltam Sidnejas apskatei – Harbour bridge, Darling Harbour, The Rocks, Sydney Chinatown, Sydney Tower.
2.diena – braucam uz Kiama, pa ceļam iebraucam Wollongong un apskatam Nan Tien Temple. Braucam pa Grand Pacific Drive.
3.diena – Blue Mountains, Three sisters, Glenbrook National park.
4.diena – Bondi beach, Sidnejas akvārijs, Sidnejas Operas māja, Botāniskais dārzs.
5.diena – agri no rīta lidojam uz Brisbeni. Ielidojam 06:45, paņemam nomā mašīnu, pabraukājam pa Brisbenas centru, tad braucam uz Lone Pine Koala Sanctuary, kur apskatam koalas, ķengurus,... Pēc tam braucam uz Tamborine Mountain, kur plānots palikt 2 naktis.
6.diena –Tamborine mountain, pēcpusdienā braucam uz Surfers Paradise.
7.diena – Braucam uz Bundaberg (tur nakšņojam), pa ceļam apskatam Noosa National park. Šeit guvām mācību, kā pareizi „noparkot” mašīnu! Nepamanījām bultiņu (vai pareizāk sakot īsti nesapratām tās nozīmi), bet tā bultiņa norādīja, kādā virzienā mašīna jānoliek (braukšanas virzienā). Mums mašīna bija noparkota otrādāk, sods par to 75AUD! Turpmāk rūpīgi pētījām ceļazīmes, bij uz kurām norādīts, ka jāparko slīpi un ar aizmuguri pret ietvi, utml.
8.diena – Bundabergas apskate, tad braucam uz Yeppon. Rockhampton apskate, Yeppon pēdējā vieta, kur peldējāmies, jo tālāk uz ziemeļiem braucot bija brīdinājumi par medūzām un krokodīliem!
9.diena – Brauciens uz Mackay. Pa ceļam apskatam Capricorn Caves.
10.diena – Brauciens uz Townsville. Pa ceļam Eungella necionālais parks, tad Airlie Beach (ļoti skaista vieta).
11.diena – Braucam uz Cairns, kur jāpavada 2 naktis. Pa ceļam plānojam apskatīt Girringun National park, bet tas izrādījās pārāk „mežonīgs” un īsākā pastaigu taka bija 6km (4h), tādēļ braucam tālāk uz Atherton, kur dzīvo salīdzinoši daudz aborigēni. Vakarā ierodamies Cairs un dodamies uz Tjapukai Aboriginal Cultural park uz vakara šovprogrammu. Man patika, vīram ne visai.... Pēc tās aizbraucam uz Cairns nakts tirgu esplanādē.
12.diena – Braucam uz Hartley’s Crocodile farm, tad uz Port Douglas.
13.diena, 14.diena – atdodam nomā mašīnu un lidojam uz Uluru (Ayers Rock). +40C! Bezmaksas shuttle bus aizved uz viesnīcu. Diemžēl nomā brīvu mašīnu nebija, kad izgudrojām, ka velamies to nomāt, tādēļ nākas pārvietoties ar sabiedrisko transportu, kas ir ĻOTI dārgs! Brauciens turp/atpakaļ uz Uluru 50AUD/personai, uz Katja Tutu 90AUD/personai. Pie tam autobuss kursē noteiktos laikos. Ja vēlies vērot saulrietu pie Uluru, tad atpakaļceļa biļete maksā 60AUD! Tā ka rekomendēju Uluru viennozīmīgi ņemt nomā mašīnu, jo ar to tu neesi piesaistīts autobusu grafikam, kā arī ir iespēja pašam aizbraukt uz ciemu un paskatīties kā dzīvo vietējie. Bez mašīnas tas nav iespējams, jo autobusi tūristus uz ciemu neved, bet visas viesnīcas atrodas vienkopus kā mazs kūrorts, kur ir diezgan augstas cenas! Apskatam Uluru, nākamajā dienā apskatam Katja Tutu jeb Olgas kalnu.
Secinājums: Pietiek ar 1 nakti viesnīcā (viesnīcas 2x dārgākas kā citur Austrālijā) ar nosacījumu, ka ielido Uluru no rīta un ir nomas mašīna., un nākamajā dienā lidojums uz citu vietu ir pēcpusdienā! Tad var uzreiz apskatīt visu, kas tur ir pieejams!
15.diena – Lidojam uz Sidneju, pēdējais vakars pirms lidošanas mājup.
16.diena – rīta pastaiga pa Sidnejas priekšpilsētas rajonu, kur dzīvo draugi, tad dodamies uz lidostu, lai 15:45 lidotu mājup!

normis
Lietotāja normis attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 21/03/2011
Ziņas: 287
Manīts: pirms 36 ned

 Neviena secinājuma vai ieteikuma? Es piemēram no austrālijas atgriezos ar secinājumu, ka tā ir stipri dārgāka valsts kā varēju iztēloties. 

zhanetta
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/11/2011
Ziņas: 191
Manīts: pirms 6 st

Salīdzinot ar Latviju, cenu līmenis priekš manis kā tūrista bija tāds pats, kā LV. Bija lietas, kas tur bija pat lētākas, piemēram degviela! Vienīgais, kas tur bija daudz dārgāks kā LV ir alkohols! Ja taisītos tur pastāvīgi dzīvot, tad jau varētu konkrētāk salīdzināt dārdzību, jo tur dārgi ir iegādāties nekustamo īpašumu, tādēļ daudzi dzīvo īrētās mājās, dzīvokļos. Izmaksas, kas saistītas ar privāto auto, ja visu saskaita kopā, ir tādas pašas kā mums!

Pati priekš sevis izdarīju daudzus secinājumus priekš nākamā Austrālijas ceļojuma, jo atgriezīšos tur viennozīmīgi....

 

andris1
Lietotāja andris1 attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/07/2009
Ziņas: 2714
Manīts: pirms 11 ned
Kur: RIX

zhanetta rakstīja:
Vienīgais, kas tur bija daudz dārgāks kā LV ir alkohols!

hmm... vai domāji stipros dzērienus? Man paziņas, kad atgriezās no Austrālījas (nu ir pagājuši kādi divi gadi gan) stāstīja, ka reizēm vīns (lielajos iepakojumos - 3l, 5l) ir maksājis lētāk par ūdeni...

zhanetta
Nav tiešsaistē
Kopš: 07/11/2011
Ziņas: 191
Manīts: pirms 6 st

40% dzērieni cena par 0.7l bija sākot no 50AUD, alus 0.33l vidēji 3.5AUD, vīns 0.7l pudele sākot no 9AUD. Tertapaku vīns 5l maksāja 20AUD, bet viņš attiecīgi tā arī garšoja...

ans
Nav tiešsaistē
Kopš: 22/02/2012
Ziņas: 103
Manīts: pirms 2 ned
Kur: NSW

es pielieku klāt savus 5 centus ....

zhanetta ielikusi daudz teksta bet maz iespaidu. Piemēram, Brisbena ir viena liela lauku pilsēta ...., Tamborīnas kalnā ir vairākas brīnšķīgas kafijas audzētavas un vietājās kafejnīcās to var nobaudīt un pačalot ar vietēji dzimušo meiteni, kura ir bijusi Parīzē bet Austrālijā nav bijusi tālāk par Sidneju..., apmeklēt kādu no daudzajām vīna audzētavām un secināt, ka iepriekšējā gada raža ir bijusi galīgi garām garšas ziņā salīdzinot ar gadu iepriekš..., Melburnā gaisa mitrums vasarā var būt kā saunā - tikai 8% un acis jāmirkšķina katras 10 sekundes...., lidostas stāvvietas bieži vien izmaksā vairāk kā pats lidojums uz citu vietējo pilsētu...., un, ka pirms 4-5 gadiem viss ir bijis lētāks - pat pats austrālijas $ reiz maksaja 28 santīmi....

nu kaut kā Smile

_* SYD,MEL

ferby
Nav tiešsaistē
Kopš: 12/03/2012
Ziņas: 15
Manīts: pirms 7 gadi
Kur: Perta

 labs isais marsruta konspekts, ja kads plano celojumu no brisbenas uz ziemelu pusi, un uluru komentari ari var noderet.

par cenam gan man nedaudz cits iespaids. kaut vai ta pati masinas uzturesana liekas dargak ka lv. mes tikko par tehnisko, apdrosinasanu un cela nodokli kkur pie 1300AUD par gadu samaksajam. bez nekadiem remontiem. lv ta summa bija vismaz uz pusi mazaka par aptuveni tadu pasu auto. darzeni un augli videji paris reizes dargak. nu, cik atceros, sakuma man kopuma viss likas daudz dargaks. turistam aktualas lietas - transports, viesnicas, auto ire, estuves - tomer ir krietni dargak ka eiropa kaut vai. par alko nemacesu teikt, bet ozisi pasi perk visu lielajos iepakojumos. tad vienas alus pudeles cena sanakot vismaz pusi letak neka perkot atseviski pa vienai.