4 dienas Sicīlijā - ko redzēt?

18 atbildes [Pēdējā ziņa]
Debesmanna
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/12/2009
Ziņas: 376
Manīts: pirms 6 ned

Novembra vidū plānojas 4 dienu brauciens 2atā ar īrētu a/m pa Sicīliju. Esam dabas cienītāji. Ļoti nepatīk kūrortu vide, vēlme apbraukt apkārt salai, bet negribas tērēt laiku pilsētām, kurās nav vēstures elpas (salīdzinājumam - Spānijas dienvidu Costa del Sol piekraste nepatika, jo lai arī neesmu bijusi Turcijā, sajutos kā tur). Tāpēc gribētu ieteikumus kuras mazās pilsētas labāk apmeklēt un kuri būtu tie skaistākie ceļi (pa kalniem, vēlams). Pie reizes varbūt kādi ieteikumi naktsmītņu sakarā. 

Bils
Nav tiešsaistē
Kopš: 17/09/2012
Ziņas: 18
Manīts: pirms 8 gadi

Iesaku uzbraukt augšā Etnas vulkānā. Tā kā biju tur ieradies uz vienu dienu no Maltas ar ātrgaitas kuteri un braucām tālāk ar autobusu, vairāk neko īpaši neieteikšu.

Šogad MSC kruīza ietvaros, sanāca dienu pastaigāt pa ostas pilsētu Messinu, nav maza pilsētiņa, bet nav arī milzīga. Skaista katedrāle un kalna galā cietoksnis, daudz ar kājām pa ~4-5h jau neizdevās izstaigāt Wink

Lai izdodas. Smile

Zaziii
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/08/2012
Ziņas: 11
Manīts: pirms 4 gadi

septembrī izbraukāju šo brīnišķīgo salu, tāpēc varu ieteikt tādas vietas kā Agrigento (iespaidīgi grieķu tempļi), Enna (jauka pilsēta Sicīlijas vidienē, augstākā provinces galvaspilsēta Itālijā, atrodas kalnā un no tās paveras burvīgi skati), Sirakuzas (skaista vecpilsēta, kas atrodas uz salas),  protams Etnas vulkāns, Taormina (skaista pilsētiņa kalnā, jaukas pludmales, grieķu amfiteātris).

Vispār Sicīlijā ir ļoti daudz ko redzēt un darīt, mums ar nedēļu īsti nepietika, jo palika sajūta, ka redzēt vēl ir tik daudz ko.

Daina
Nav tiešsaistē
Kopš: 22/07/2009
Ziņas: 142
Manīts: pirms 13 st

Bijām oktobrī pirms gada ar īrētu auto (iesaku ņemt pilno apdrošināšanu). Noteikti iesaku uzbraukt Erice;

Taormina, lai gan ļoti tūristiska tomēr skaista pilsētiņa un pasakainie skati, kas paveras no antīkā teātra noteikti ir tā vērti. Viesnīca 15 km no Taorminas mazā ciematiņā http://www.booking.com/hotel/it/hoteldorangedalcantarafrancavilladisicil... -jauka  viensīca un bija laba atlaide, samaksājām 30EUR par DBL ar brokastīm.

Etnā netikām- bija ļoti mākoņains.

Scala dei turchi  pie Realmonte, palikām šeit: http://www.booking.com/hotel/it/capo-rossello.lv.html?aid=331511;label=b... Uz 4* nevelk noteikti, bet dzīvot var, cipars attiecīgi arī nav augsts.

Pie Cefalu palikām šeit:  http://www.casedicalzata.com/2010/casetteEng.htm , tajā apkaimē lētākais, ko izdevās atrast, un tajā laikā visā teritorijā bijam vienīgie iemītnieki.

Pa ceļam iebraucām mazā ciematiņā Caccamo ar vecu normāņu cietoksni kalna galā un skaistu ezeriņu pakājē.

Visumā burvīga sala (īpaši ziemeļdaļa), redzēt ir daudz ko, garlaicigi noteikti nebūs.

Daina

ivva
Nav tiešsaistē
Kopš: 06/07/2010
Ziņas: 12
Manīts: pirms 11 gadi

Man vislabāk patīk austrumpuse - Sirakūzas un ap 100-130km no tām - Notto,  Modica, Ragusa - nelielas sicīliešu baroka pilsētiņas. Sicīlijas burvība ir mazās saliņas tās tuvumā, bet novembrī noteikti nav īstais laiks.

rolexx1986
Nav tiešsaistē
Kopš: 27/04/2010
Ziņas: 78
Manīts: pirms 2 gadi

4 dienas ir par maz, lai pienācīgi apbrauktu apkārt visai salai. tie ir bik virs 1000 km pa kalnainiem ceļiem, tajā skaitā, kur ātrums daudz mazāks un bānis iet tikai gar salas ziemeļiem un austrumiem. Skaistākās vietas manā izpratnē, ja brauc sākot no Trapani - Erice, Scopello di Tonnara, Palermo, Cefalu, Taormina, Marzamemi, Ragusa, Modica, Agrigento.

Etnā es neiesaku kāpt - tur nekā tāda wooow nav - pastaiga pa izdedžiem vairāku stundu garumā - viņu tāpat lieliski var redzēt braucot garām, kalnaini skati ir arī citur. Turklāt - tam nepieciešamas daudzas stundas un ja tikai 4 dienas ir - veselu dienu veltīt šim pasākumam nav vērts. Ja interesē - man ir draugos detalizēts ceļojuma apraksts ar foto - brauciens apkārt Sicīlijai - http://dra.lv/bDD6s

Debesmanna
Nav tiešsaistē
Kopš: 25/12/2009
Ziņas: 376
Manīts: pirms 6 ned

Paldies visiem par ietiekumiem, tagad tikai jācer, ka Ryanair neveiks izmaiņas lidojumu laikos!

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10860
Manīts: pirms 3 st

Korespondents neko vairs negrib domāt un secināt. No Marsalas (Trapani-Birgi lidosta), ko var saveidot kādās dienās? Auto visticamāk netiks īrēts. Baigais karsonis visapkārt. Saule noklusīs, jāiet pameklēt dz.c.stac. Vedot gar jūru. Trapani, Erice ar funikulieri jāpaskatās un Favignana ar kuģīti. Kā viņi te dzīvo? Lab, ka veicītis tuvu un cenas tīkamas.Smile Tagad Palermo nelido. Viens šoferis bija LAT. Smuki stāstīja visas nianses.

Sirakūzās un Katānijā kaut kad Ziemīšos bijām. Cenas veicītī dikti labas! Uztraucos!

Kādi forši saldumi. Nu, kūkveidīgie?

 

 

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 33 ned
Kur: RIX

No saldumiem slavenākie ir dažādi cannoli — trubiņas ar pildījumiem. Un cassata kūkas, piesūcinātas ar stipru dzērienu. Smile No tādiem, ko var atvest mājās, ir Modica šokolāde. Pati pilsēta Modica gan ir otrā salas galā, bet gan jau šokolādi atradīsi arī Trapani. 

Ja pietiek laiks, vari tomēr aizbraukt arī līdz Palermo, tur iespaidīgas katakombas ar balzamētiem līķiem, daži ir meistardarbi, kā dzīvi. Smile

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10860
Manīts: pirms 3 st

Paldies! Par trubiņām pajautāšu. Vakarpusē aiznesos pēc picas. Branga apalīte bij pa pieci ar cieto kartonu. Somu pirts vakarā. A, skuķēni tādos Rovaniemi zābaciņos pārvietojas. Daži. Pa tetovējumiem paklusēšu!Smile Man patīk! Ja tik deguns nav izraibināts. 

Īsļaudis nēsājas ne pa jokam. Apbrīnojami, ko viņi sadarīja kovidlaikā? Enerģija/kcal ir, bet viss ciet. Njā... Būs jābrauc paskatīties kā te to sāli savāc un vīnu darina. 

Gribēju pa taisno nomeistarot, bet 2x ierāmētu Dievmāti ieraudzīju. Sapratu, ka dzīvē kaut kas jāmaina. Varbūt notetovēties pa riktīgo? 

Pa taisno gribēju iziet no picu cepinātavas uz māju. Neizdevās. Tad arī Dievmāte 2x parādījās ar 10-15min.intervālu. Apmaldījos.

 

 

Juris
Nav tiešsaistē
Kopš: 29/10/2008
Ziņas: 20445
Manīts: pirms 33 ned
Kur: RIX

Apkārt var arī ar busiem pabraukāt http://www.aziendasicilianatrasporti.it

Paskaties, vai mājas apkārtnē nav kāda vineria, mums Sirakūzās netālu gadījās ļoti jauka vieta, kur mūžveca tante no apskretušām mucām par dažiem eiro pildīja gardu vīnu samīcītās minerālūdens pudelēs. Smile

orsons21
Nav tiešsaistē
Kopš: 04/01/2009
Ziņas: 14915
Manīts: pirms 7 st
Kur:

Oi, šito gan nevajadzēja teikt, Tu jau arī pēdējā laikā neesi visai čakls uz delīrija seku satīrīšanu Smile!

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10860
Manīts: pirms 3 st

Orsons pa daudz rakājas privātā sektorā. Dosim viņam izzinošu ZPD. Kur Trapani/Marsalas apkārtnē var sastapt kādu kaķi? Negribētos domāt pašu negantāko. 

A, tās trubiņas, kanòlo, riktīgi labas! Rīt iesim pie foršās bodnieces uz arančīnī!

Kāda ir Jūsu takse par full day mokošu atrašanos pludmales cepinātavā. Rīt gribu prasīt 300E? Nav pa maz?

Un bezjoku. Viens mazs meituks ģimenes lokā sēdēja pludmales segtā āra kafe. Redzēju, ka skatiens tāds patukšs tālumā. Mazais meituks sabruka pie galdiņa. Atslēdzās. Uzslava vietējiem čaļiem. Ļoti ātra un profesionāla palīdzība. No pludmales staffa īpaši. Perfekti nostrādāts. Ar pareizu apguldīšanu, sarunāšanos, mērījumiem. Šito mums katram vajag mācēt. Noderēs.

 

 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10860
Manīts: pirms 3 st

Šodien sapratu, kāpēc jābrauc uz Sicīliju!Smile Aizstemperēju uz biļļetēriju pēc tiketiem uz Favignanu, tad (alora!) devos uz autonomu. Tādā Bolderājas ielā dzirdu, kāds aizmugurē baigos fa-fa-fa taisa! Ak, tu dritīt-mitīt! Tā pati foršā dāma, kura mūs, nomaldījušās avis, uz spjadždžu laipni nogādāja, pati uzrunājot nekurienē. Es ar uzreiz baigais vecis, sak, pabrauc maliņā (bij kabata, entry), ko ta mēs te 1st lainu aizņemsim! Drusku esperanto valodā uzsitām klaču un viņa, dzirdot, ka dodos nomāt autiņu, bīdīja savu somiņu nost no passengera beņķa. Pateicu, ka baigi mini distance un tā arī šķīrāmies ar Bolderājas ceļa pieregulēšanu (izbraucot no kabatas) un pieciem ariverderčijiem. Jūū! Sicīlija ir komunikāciju sala! Dienvidniecisko komunikāciju!

 

 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10860
Manīts: pirms 3 st

Tai Favignanā pusplikas velosipēdistes braukā un atzīstamu tunci var dabūt visādos veidos. Iekšējais tūrisms izskatījās ap 98% no kopējā apjoma.

Tur kaķi ir! Drusku augstāku tiltu, kā Ēģiptē, izkaltuši gan!

FFP2 katamarānā obligatory! Liberty Lines kexi rūpīgi sekoja lietošanai. Satiksmes autobusos pavirši, veikalos 0.00 lietošana.

 

 

iraimonds
Nav tiešsaistē
Kopš: 18/08/2015
Ziņas: 31
Manīts: pirms 1 gads

Atkarīgs, no kurienes braucat. Piekrītu, ka ar 4 dienām ir par maz, lai brauktu apkārt visai salai, labāk koncentrēties uz šaurāku apgabalu. No savas puses varu komentēt tikai par austrumgalu.

ivva rakstīja:

Man vislabāk patīk austrumpuse - Sirakūzas un ap 100-130km no tām - Notto,  Modica, Ragusa - nelielas sicīliešu baroka pilsētiņas.

This. Šī trijotne - Noto, Modika, Raguza - ir topā, vēstures elpa tur garantēta, arhitektūra un atmosfēra fantastiska. Taormina - pati tūristiskākā pilsēta Sicīlijā, bet novembrī varētu būt OK. Nez kāpēc neviens nepiemin Piazza Armerina villu (Villa Romana del Casale) ar unikāli saglabātām romiešu mozaīkām. Sirakūzas - simpātiska vietiņa, tūristu daudz, bet atkal - novembrī varbūt ir OK.

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10860
Manīts: pirms 3 st

Pielikšu klāt pētošo žurnālistiku, kamēr vino Siciliano tukšojas. Sadzīves atkritumi. Paņemšu 4 šajā vasarā redzētās vietas. Somija, Kosova, Liepāja, Sicīlijas daļa. Liepājā perfekti apjumti un privāti lietojami šķirojamie konteineri. Ar privātu atslēgu! Kaijām vakars pie Liepājas ezera!Smile Somija kā Somija, tur viss skaidrs. Tik vienā vietā pie ejošas trases atpūtas un ēdināšanas punkta redzējām ne to, ko vajadzētu redzēt kapitālistiskā valstī. Kosova. Smirdīgi konteineri pilsētu centros. Vienalga ko un vienalga kur. Pie kājas šķirošana u.c. Tiesa, regulāri izved. Sicīlijas flangs. Kad nomaldījāmies, tik piecūkotas ceļmalas sen neesmu redzējis. Uļjanovkungs te trimdā nav bijis un aprīļa tēzes te ir svešas. Pilsētā ir nelieli konteineri, kur jāšķiro. Daudzi izliek uz ielas maisos, maisiņos, palaiž striķī no otrā, trešā stāva. Gan jau zin grafiku. Suņi piedirsuši visu un visur. Nācās netīšām iekāpt. Perfekti no augšas un pilnā apjomā. Nopirku SuperEnalotto  Domāju, ka jābūt!Smile

 

 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10860
Manīts: pirms 3 st

Raimi! Ivvas mazbērni jau vīlē pa Sirakūzām!)

 

 

Lei Fengs
Lietotāja Lei Fengs attēls
Nav tiešsaistē
Kopš: 26/07/2013
Ziņas: 10860
Manīts: pirms 3 st

Šeit neviens normāls nedzīvo! Visi nenormāli! Naktī 27C!) Ir bišķiņ plāni šodien. Agri jāceļas. Nezinu vai izdosies, bet jācenšas! Pareiz, es labs korespondents? A visi tik pa Zanzibārām un nulle info! Varbūt kaut kādos privātos NASA failos!)

Lab, vēlreiz uz pirmā stāva ledusskapi un pie miera. Ja esiet noīrējuši 2 feinus guļamos un lielo saulsargu pludmalē, tas nenozīmē, ka esiet caurbiruši indiāņu filmu iestājeksāmenos-konkursā. Nezinu, kur tā sole atlec, atspīd, caurspīd, bet bērnus sasmīdināt ar savu sarkanguļu es spētu! Bez sauļošanās, ar maksimālu slēpšanos. Izslēdziet Lielo Laternu! Lūdzu!)