Lēnām top plāns apmeklēt Islandi un cenšos saprast, ar kādu budžetu jārēķinās.
Cilvēku skaits: 2 pieaugušie, ilgums: 6-8 dienas
Tēriņi neatkarīgi no scenārija: lidmašīnas biļetes, degviela, pārtika no veikala, maksa par apskates objektiem
+ 1. gadījumā: kempera īre, palikšana kempinga vietās
+ 2. gadījumā: airbnb, mašīnas īre
Pagaidām sliecos par labu pirmajam variantam, bet vispirms gribētos palasīt un salīdzināt pieredzes stāstus un viedokļus no citiem. Galvenie jautājumi:
Interesē jebkādi pieredzes stāsti par Islandi.
Paldies jau iepriekš!
Tie ir ļoti interesanti izklāsti, kas pamatā koncentrējas uz konkrētām apskates vietām. Pirms plānot konkrētu maršrutu, vēlējos saprast ar kādām izmaksām kopumā jārēķinās, un vai mans mazliet "no gaisa" paķertais budžets ir reāls Un varbūt arī uzklausīt citus tajā, kuru scenāriju viņi labāk izvēlētos (un kāpēc).
Izmaksas sarēķināt, kā reizi, ir viegli. Avio biļetes (uzreiz redzi) + auto īre (uzreiz redzi)+ degviela (var sarēķināt ar google maps palīdzību saskaitot kilometrus un "uzmetot" ar rezervi patēriņu) + nakstmājas (uzreiz redzi). Un katrai dienai atstāt 40-50 EUR katram ēšanai, izklaidei. Es rēķinu VISAS dienas, arī tās, kas jāpavada lidmašīnā un nereti nav pilnas dienas (tas paliek rezervei). Un tad uz šo summu vēl "uzmetu"100 EUR uz katru personu. Tas arī ir gala cipars.
Es gan parasti dzīvoju viesnīcās (ciest nevaru kempingus, hosteļus, mājiņas, teltis....) ar brokastīm. Brokastis, lai arī tulītējs izdevums, ļoti ekonomē dienas izdevumus ēšanai un samazina dienas izmaksas. Pārbaudīts. Īpaši ja braucu ar bērniem.
Man liekas, ka vispirms ir jāsaprot, ko Tu no Islandes gribi redzēt... Lai arī Islande no malas (zelta aplis, ceļš apkārt Islandei) ir iespaidīgs (personīgā pieredze ), es zinu, ka ļoti gribu nokļūt arī Islandes iekšpusē (slapjie sapņi), bet... tur ir iespēja nokļūt tikai vasarā. Un kempingi/tūrisma mājas tur strādā tikai kaut kādu konkrētu brīdi (pārsvarā no maija līdz augustam, bet ir arī tādi, kas strādā jūnijs-jūlijs ). Par cenām nezinu - vienkārši tas arī ir tas, ar ko Islandē būtu jārēķinās, ja mēģina ceļot "nesezonā"
Braucām septembra pēdējā nedēļā, bijām 7 dienas, ja pareizi atceros.
Apskatot naktsmāju izmaksas un pusdienu piedāvājumus jau iepriekš internetā (un pēc tam pārliecinājāmies arī klātienē), sapratām, ka tas ir traki neadekvāti par dārgu. Ņēmām kemperi (t.s. bulku vāģi), kuri tur apkārt visai salai brauc un ir visnotaļ populāri. Tajā arī gatavojām ēst (par šo gan divreiz ir vērts padomāt, jo lielajā vējā brīžiem gatavošana bija pamatīgs izaicinājums + diezgan lēns un pacietību prasošs process. Bet lēti, protams) un gulējām. Nakšņošana visnotaļ ērta, silta un komfortabla, par to absolūti nav sūdzību. Izņemot naktis, kurās bija pavisam traks vējš un brīžiem likās, ka kemperi pa gaisu aiznesīs. Vienīgais, ja gadās pa dienu izmirkt, tad ar apģērba žāvēšanu ir kā ir.. Nakšņojām tikai oficiālajos kempingos, par simbolisku samaksu dabū dušu, virtuvi, atpūtas telpu un kompāniju, ja ir aktuāli.
Kopā izmaksas par visu, vienai personai (braucām divatā, bet lielākā skaitā standarta mazajā kemperī arī neielīstu) bija aptuveni 700 eur. Lidojums no šī cipara bija ļoti niecīgs, aptuveni 50 eur, ja nemaldos.
Atkarībā no vēlmēm un iespējām, ieteiktu apdomāt 4x4 īri. Tad iespējas nav tik ļoti ierobežotas un var tikt vidienē, kas ir daudz mazāk tūristīga. Mūsu gadījumā tas būtu palīdzējis īstenot plānoto maršrutu, jo trāpījām uz pamatīgu lietusgāzi salas dienvidaustrumdaļā, kas aizskaloja vienīgo, ar parasto kemperi izbraucamo ceļu. Diennakti pačillojām tuvējā ciematā, bet tad sapratām, ka ceļu tik drīz nesalabos un nācās griezties atpakaļ un doties pilnīgi citā virzienā.
Velkomin til īslands!
Lai Islandes celojums sagādātu baudu, jums vajadzētu pusgadu pa visiem blogiem, vlogiem un forumiem izpētīt, kur kas atrodas un pamegināt vismaz dazus nosaukumus atcerēties. Atsijāt tūristslazdus. Savilkt navigācijas un aktuālās travelinfo appus. Samierināties, ka visu neizdosies apskatīt. Apzināt un savākt nepieciesamās mantas un gadgetus sazinai un orientācijai. Un striki ar knagiem, kur izkārt slapjās parpalas.
Nekādā gadījumā neizvēlēties virzienu un marsrutu ātrāk kā priekspēdējā dienā. Rezervēt bulku vāgi ar kempinglietām, noteikti ar pagarinātāju, lai kempingā var iestepselēties. Nestiept produktus no Latvijas, jo putras un nudeles ari te nav dārgas. Kempingi vairojas ar katru gadu un strādā ilgāk.
Pa 6-8 dienām var cienīgi izpētīt vienu no 4 Islandes stūriem. To, kurā tajā brīdī ir vislabākais laiks. Uz vidieni, ja dikti gribas, var iebraukt viendienas ekskursijā ar nikno autobusu vai jeep tour. Dārgi, bet iespaidīgi un droši. Reikjaviku var izlaist, viena vienīga būvbedre tur tagad pa visu centru.
Sezonālas cenu svārstības te nav izteiktas. Meteo maija beigās/jūnija sākumā parasti ir patīkamāks nekā septembrī, turklāt dienas garākas un zeme tīrāka. No oktobra līdz pusmaijam braukt nav vērts, seviski, ja pirmā reize.
Sarakstīju, kas ātrumā iebira prātā. Sogad te ir skaistākā vasara ilgdzīvotāju atminā. Pērn bija pelēka, auksta un slapja.
Biju Islandē šogad uz Lieldienām (aprīļa beigas).
Patika tik ļoti, ka noteikti gribu vēl uz šo zemi. Izbaudījām gan pārgājienus, gan peldi karstajos avotos.
Pasākuma budžets cilvēkam uz 4 dienām (pie nosacījuma, ka mašīnā ir 4 cilvēki):
Kopā: 345 EUR.
Nav ierēķināts ēdiens, ko paņēmu līdzi no Rīgas (Wizzair priority rokas bagāžas somā). Vakaros gatavojām viesu māju virtuvēs, pa dienu iztikām ar ātrās pagatavošanas variantu (karstais ūdens no termosiem un termokrūzes ar sildīšanas funkciju no 12V). Vairāk kā uz 4 dienām, gan, būtu pagrūti līdzi paņemt ēdienu.
Bija lieliski!