Mēs te šobrīd plānojam nelielu ceļojumu oktobra pēdējā nedēļā. Viens no "finālistiem" ir Jordānija, 9 dienas neskaitot iebraukšanu un izbraukšanu. Kādam no jums varbūt ir pieredze ar līdzīgu braucienu.
Kā ir ar laika apstākļiem - nebūs jau drusku par vēsu? Plāns būtu Nāves jūra, Petra (2 dienas) un Wadi Rum tuksnesis (2 dienas?). Izņemot pa tuksnesi domājam pārvietoties ar īrētu auto. Ir vēl kādi super objekti kur ir vērts iebraukt? Ja paliks pāri laiks tad dienu jeb divas varam veltīt pludmalei Aqba apkārtnē.
Ir labs domas un ir sliktas domas.
Ja zem +40C ir par vēsu, tad brauciena laiks izvēlēts neveiksmīgi, man personiski būtu vēl drusku par agru.
Pa Wadi Rum saprātīgi ir ar gidu un viņa džipu, pašiem uz savu roku pārāk daudz risku - iestigt smiltīs (mazākā bēda), iebraukt Sauda Arābijā (var beigties ļoti ļauni), jo robeža dabā nav marķēta, bet ir turpat, aiz nākošā pakalna.
Petrai 2 dienas no rīta līdz vakaram manā izpratnē ir minimums šīs vietas apskatei bez skriešanas.
Tuksnesī visur iesaka nakšņošanu zem zvaigznēm (pēdējoreiz īsti zvaigžņotas debesis redzēju tepat laukos 90-o pašā sākumā, kad visur bija likvidēts ielu apgaismojums). Atbraukt agri no rīta, pa dienu tūre, nakts un no rīta var posties prom. Bet var palikt vairākas dienas.
Pa Wadi Rum noteikti ne ar savu auto, nav mums tādas prasmes. Man šķiet jau pieminēju
Jordānijā bez visām jūrām un ar savu transportu ir skatīt ko vairāk par nedēļu. Ja ar sabiedrisko (ne taxi), tad laika vajag (stipri) vairāk.
Ieskatoties kartē, viņiem liela daļa valsts teritorijas ir neapdzīvota. Smiltis vien. Ja jūlijā nepārkarsīsim, tad kaut ko varēsim pastāstīt.
Par Jordāniju šeit vēl ir tēmas.
Nepatīk autoīres cenas. Mēģināsim Ammānā uz ielas. Izskatās, ka sekos Sausais Likums, jo fantastiskas cenas.
Jāsarēķina, kas izdevīgāk, vīza vai Jordan Pass. Must see vietas ne sevišķi patīk, jo tādās var uzrasties cilvēki, kuriem aizkritis širmis. Daudz vairāk nekā dažiem labiem! Varbūt tās tik tādas aizdomas...
Mums noteikti Jordan Pass. Autoīres cenas vēl neesam pētījuši. Tas arī skaidrs ka būtu ko redzēt arī ilgāk ceļojot, bet nu pāri palikušais atvaļinājums ir 7 darba dienas.
labs vakars, nu pat no Jordànijas. Jordanpass ir laba izvēle, jo daudzi apskates objekti (pieminētie Petra un WadiRum) ir tad iekļauti cenā. Mums patika Ma'in Hot Spa (karstais ūdenskritums), tur bija jāmaksā 12 JD no personas. Ja patīk asākas izjūtas noteikti iesaku Wadi Mujib ap 20 JD. Petru no 6:00 rītā līdz 13:00-14:00 būsiet jau atpakaļ. Biju Aqabā publiskajā peldvietā kur nav dušu, WC, pārģērbšanās kabīnes+ jārēķinās ka eiropiešu sievietēm būs vērotāju bariņš vietējo vīriešu.
aizmirsu piebilst, ka Ammanas lidostā ir kādi 3 lodziņi ar car rent + nevienam nav automašīnas uz vietas, tā pat tevi sagaida (ar A4 lapu uz kuras tavs vārds) un ved uz offisu netālu no lidostas, kur formē dokumentus. Mana izvēle krita uz lētāko OMAISH rent a car, samaksāju par 4 dienām + krutāko apdrošināšanu, bez pašriska 110JD, vālēju pa nopietno un īpaši neuztraucos par automašīnu. Iesaku nofotografēt mašīnu, kad saņem atslēgas, mēģināja piesieties,vilku ārā telefonu un rādīju tās pašas buktes bildē, saprata, ka ar mani nebūs aršana. (Joprojām mani nepameta sajūta, ka vajadzēja vēl nokaulēt to apdrošināšanu, bija sajūta, ka to viņi izdomā pēc klienta acu krāsas).
Es arī jūlijā uz Jordāniju uz 4 dienām, arī nepatīk autonomas cenas
Tie kas bijuši, varbūt var pakomentēt par pieredzi un ieteikt kur palikt pa nakti Wadi Rum? Daudz to nometņu, bet kad sāc runāt ar tiem turētājiem, baigā nenoteiktība, grūti dabūt lai konkrēti uz vienkāršiem jautājumiem atbild. Bookingā ir cenas bez transfēra.+ nedarbojas, ja neņem viņu organizētu tūri. Lielākā daļa slikto atsauksmju par to.
No n-tajiem aprakstiem man izveidojies viedoklis, ka pamatā 2 varianti - ierodies (ar taxi vai īrētu auto) tuksneša "reception" un visus jautājums kārto uz vietas. Otrs variants - zvani kādam vietējam puisim (numurs no draugu/paziņu/interneta atsauksmēm) un centies sarunāt jau iepriekš. Tie ir austrumi un ierastā Eiropas kārtība tur maz strādā. Nesteigties, attiecīgi ieplānot vairāk laika, kā pirms tam esi sadomājies.
Es arī jūlijā uz Jordāniju uz 4 dienām, arī nepatīk autonomas cenas
Tie kas bijuši, varbūt var pakomentēt par pieredzi un ieteikt kur palikt pa nakti Wadi Rum? Daudz to nometņu, bet kad sāc runāt ar tiem turētājiem, baigā nenoteiktība, grūti dabūt lai konkrēti uz vienkāršiem jautājumiem atbild. Bookingā ir cenas bez transfēra.+ nedarbojas, ja neņem viņu organizētu tūri. Lielākā daļa slikto atsauksmju par to.
50 JOD par cilvēku.
iekļauta 3 reizēja ēdināšana un ūdens bez ierobežojuma
4-5h jeep safari
+nakšņošana tentā (grezna telts).
No n-tajiem aprakstiem man izveidojies viedoklis, ka pamatā 2 varianti - ierodies (ar taxi vai īrētu auto) tuksneša "reception" un visus jautājums kārto uz vietas. Otrs variants - zvani kādam vietējam puisim (numurs no draugu/paziņu/interneta atsauksmēm) un centies sarunāt jau iepriekš. Tie ir austrumi un ierastā Eiropas kārtība tur maz strādā. Nesteigties, attiecīgi ieplānot vairāk laika, kā pirms tam esi sadomājies.
es izvēlētos sarunāt iepriekš!
tas tuksneša "reception" ir diezgan liels caurums (lasi vieta kur tiek pievesti un atvesti tūristi) ir pāris piparbodītes (nopirkt ūdeni, augļus, maizi).
es tur pavadīju nepilnas 2h, jo nevarēju sazvanīt savu nometni.
WADI RUM paliku 2 naktis!
Patika, ļoti!
Ieteiktu jeepa šoferim, lai uzreizbrauc prom no pūļiem.
Nekad nebiju domājis, ka tuksnesis var būt tik dažāds!
Es braucu ar šito. Pilna diena un nakšņošana viņu nometnē. iekļautas pusdienās uzkodas, labas vakariņas un brokastis nometnē. Mūs, trīs pieaugušos un bērnu, paskaitīja kā ģimeni un maksājām 165 par visiem.
+962 7 7967 5853 (Wadi Rum Bedouin Tour with a Camp) sazinās car watsapp. rezervēju bookingā, par 3 pers, samaksāju uz vietas 110JD, pieļauju, ka var vēl nokaulēt ( transfērs uz / no apmetni, nakšņošana teltī, brokastis, vakariņas, jeep tur 2h)
watsappā uzraksta kur sagaidīs, cikos ..
man radās iespaids, ka tas viņiem ir baigais bizness, pieprasījums ir liels, īpaši neauklējas, bet tā kopumā bija labi
Es rezervēju šeit +962778285243, bookingā saucas Rum Advisor Camp, bet par visu WhatsAppā vienojos. Izmksāja 100jod 3 personām - 2 stundu ekskursija ar džipu, 3-vietīga telts, vakariņas, brokastis, nogādāšana atpakaļ uz ciematu.
Sazinājos ar vairākiem, šo izvēlējos galvenokārt dēļ attieksmes un cenas - bija iespējams kaut cik konkrēti par visu vienoties. No citiem bija grūti izspiest konkrētas atbildes par to kas un par kādu cenu tiks saorganizēts. Cik sapratu, vairāki brāļi šo apkalpo, galvenais (Salamh) strādā ciematā kaut kādā drošības formējumā
Patika nometnes atrašanās vieta - dizgan tālu prom no ciemata un uz kāpas blakus nelielai klintij, kur varēja uzkāpt skatīt saulrietu. Dažas nometnes, ko redzēju pa ceļam nelikās tik foršā vietā. Tuvākas nometnes bija tālumā saskatāmas, bet ne tādā attālumā lai varētu mierīgi kājām aiziet
Koplietošanas dušās un tualetes pat ļoti OK priekš šādiem apstākļiem (ūdens gan regulējas tikai on/off režīmā ), elektrība un WiFi visu laiku pieejami nomentnē un teltī.
Vakariņas un brokastis diezgan vienkāršas, bet pilnīgi pietiekamas. Tēja ļoooti garšīga! Pieejami atspirdzinoši dzērieni no ledusskapja par papildus samaksu.
2 stundu džipa brauciens tāds standarta piedāvājums un laikam gandrīz visiem vienāds - 4 apskates/fotografēšanas vietas - Lorensa avots, liela smilšu kāpa pie klints, šaurs kanjons klintī ar sienu zīmējumiem, klints ar caurumu. Tik daudz laika īsti nav vajadzīgs, jo šīs vietas samērā tuvu viena no otras. Ja zin ko tieši grib apskatīt, tad var mēģināt sarunāt arī citu maršrutu. Ar džipu veda cits brālis (Salem), tam gan ar angļu valodu negāja baigi gludi un neko īpaši pastāstīt nevarēja.
Labs vakars! Plānojam Jordānijā (Akaba) ierasties no Eilatas un pavadīt kādas 4-5 dienas, ar mērķi apskatīt Petru, Wadi Rum un iespējams pieķert klāt arī Nāves jūru. Kā transporta risinājumu apsveram auto nomu. Jautājums kā labāk pēc pieredzes - pierezervet auto jau iepriekš vai arī ierodoties Akabā skatīties kādu no vietējiem kantoriem un vienoties uz vietas?
Varbūt kāds dalīsies konkrētākā pieredzē, bet ļoti, ļoti reti uz vietas ir lētāk kā rezervējot iepriekš. Varbūt izņemt, kā jau saki, kādus vietējos kantorus, kas vispār internetā neparādās. Cik skatos, ap 30 EUR par dienu no lielajām īres firmām. Vidēja cena, nav pārāk lēti, nav ļoti dārgi.
Rezervēju iepriekš, bija kādi 35 eur par dienu.
Jautājums par Vīzu.
Ja Jordānijā iebrauc caur Eilatas-Aqabas robežpunktu (bezmaksas vīza), vai pastāv kādi ierobežojumi (maksa) izbraucot no Jordānijas caur citu robežposteni (Ammanas lidosta)?
It kā tā pati standarta maksa atkarībā no Jordānijā pavadītajām naktīm un/vai Petras apmeklējuma.
Cik reāli būtu savākt īres auto Ammānas centrā un veiksmīgi nenošķiloties tikt no tās ārā? It kā ir plāns 1 dienu Ammānā un 1 dienu braucienam uz Džerašu iztikt ar sabiedrisko un / vai taksi, lai lieki nebūtu jābojā nervi Ammanā un 3. dienā savākt auto no lidostas un tad jau tālāk uz dienvidiem. Bet te atkal sāk izpausties skopuma gēns - brauciens ar taksi uz lidostu reāli izmaksā vairāk kā 1 dienas auto noma. Ir vērts mēģināt ņemt auto no centra jeb tomēr prātīgāk samaksāt vairāk un braukt no lidostas? Nav kaut kāda opcija savākt to auto kaut kur Amānas nomalē, bet ne lidostā?
Apdrošināšanu jau noteikti prātīgāk ņemt pilno (+10 eiro dienā nelikas nekas nepanesams sirdsmieram)? It kā ir kredītkarte, kas sedz arī autoīres zaudējumus neveiksmīga brauciena gadījumā, bet šī laikam nav tā valsts, kur gribētos riskēt ar depozīta zaudēšanu un papīru kārtošanu.
Ar auto ir braukts tikai Eiropā, arī haotiskākā satiksmē, bet ne arābu valstīs.
Ammānā satiksme man nelikās īpaši atšķirīga kā citās lielākās pilsētās, es teiktu, ka diezgan organizēta. Vairāk iespringt nācās dēļ vietējiem braucējiem mazajās pilsētiņās braucot pa Kings Highway, tie haosu māk uztaisīt uz līdzenas vietas parkojoties 3 rindās ielas malā un bāžoties krustojumos. Vēl viņiemem briesmīgi patīk guļošos policistus likt daudz un dažādās vietās, arī uz šosejām - nācās pāris vietās dzēsties ar kaucošām riepām. Nu un mazie kalnu ceļi tādi diezgan skarbi, var adrenalīnu saķert. Policisti uz šosejas 2x apturēja, bet tikai uzjautāja no kurienes atbraukuši un novēlēja laimīgu ceļu, pat dokumentus nekādus nepaprasīja. Nu un kā odziņa saistībā ar braukšanu pa Jordāniju bija bariņš ar vīriem, kuri kaut ko dīdījās un šaudījās pa vidu šosejai, tā, ka garām tikai pa ceļa nomali varēja tikt - kā izrādījās, dejoja un svinēja izlaidumu skolās.
Decembra sākumā lidojam uz Eilatu, domājam 5 dienas pavadīt Jordānijā. Kā ir ar Eilatas-Aqabas robežas šķērsošanu - ja mums nebūs JordanPass, vīza tāpat nebūs jāpērk? Būs tikai 100+5 NIS jāsamaksā iebraucot un 10 JOD izbraucot?
Decembra sākumā lidojam uz Eilatu, domājam 5 dienas pavadīt Jordānijā. Kā ir ar Eilatas-Aqabas robežas šķērsošanu - ja mums nebūs JordanPass, vīza tāpat nebūs jāpērk? Būs tikai 100+5 NIS jāsamaksā iebraucot un 10 JOD izbraucot?
Ja 5 dienas Jordānijā, tad nekas atpakaļ braucot nebūs jāmaksā, ja pa to pašu robežu.
3 naktis Jordānijā un izbraucot neko nevajag maksāt (neesmu gan pārliecināts, ka Petras apmeklējums nepieder pie obligātajiem noteikumiem bezmaksai).
3 naktis Jordānijā un izbraucot neko nevajag maksāt (neesmu gan pārliecināts, ka Petras apmeklējums nepieder pie obligātajiem noteikumiem bezmaksai).
Petrai jābūt pie 2 naktīm. Es šito esmu izstudējusi, jo mēs domājām palikt uz 2 vai 3 naktīm (Petrā jau esmu bijusi).
Tad bez JordanPass iebraucot jāsamaksā 100+5NIS un viss?
Tad bez JordanPass iebraucot jāsamaksā 100+5NIS un viss?
Jā, tieši tā.
Paldies!