Plānoju doties pirmajā salīdzinoši garākā ceļojumā - uz aptuveni četrām nedēļām. Septembris-oktobris. Zinu, ka tas ir jau salīdzinoši drīz - bet nu kā ir, ar to jādzīvo
No vienas puses šķiet, ka visa pasaule vaļā un varētu doties jebkur - bet no otras puses gribas tomēr racionāli izvērtēt.
Noteikti nevēlos Eiropu - tā lielās līnijās ir jau izbraukāta, un turp vienmēr var doties īsajos ceļojumos. Uz mēnesi gribas kaut kur nedaudz tālāk, visdrīzāk - aptvert vairākas valstis, jo vienā vietā ilgi nosēdēt nevaru. Neinteresē īsti gulēšana pludmalē. Interesē vēsture, arhitektūra un pastaigu takas kalnos u.tml. Un plānots arī doties vienai, līdz ar to - šķiet, ka daudzi galamērķi tā dēļ jau arī atkrīt - esmu pietiekami droša (ir jau ceļots vienatnē), bet izaicināt likteni īsti nekārojas.
Ak un jā - budžets - pārāk ierobežots nav, bet gribētos tomēr kaut ko no ekonomiskās puses. Tādēļ pirmām kārtam skatījos uz Diendvidāzijas pusi (dārgāk aizlidot, bet lēti dzīvot) un gandrīz jau esmu atmetusi Dienvidameriku dārdzības dēļ. Arī tāpēc, ka tam jau laikam nedaudz par vēlu paspēt saplānot - galvenokārt Maču Pikču u.t.t.
Varbūt šeit ir kādas foršas idejas, ieteikumi padomi, kur lai dodas Latvijas agrā rudens laikā apskatīt pasauli?
Izbraukt ar autobusiem cauri USA, pa 4 nedēļām galopā knapi paspēsi. Izņemot naktsmājas lielo pilsētu centrālajās daļās var sakombinēt relatīvi ekonomiski.
Teksts par DA dārdzību apvienojumā budžets nav pārāk ierobežots gan izskatās padīvaini.
Es arī balsoju par ASV, ehh, ja man būtu mēnesis, ko tam tagad veltīt!!
Dienvidaustrumāzijai septembris vairumā gadījumu nav pārāk labs mēnesis, jo daudzos reģionos vēl ir musonu lieti. Daudzu blakus valstu skatīšanu sadārdzina vīzas. Bezvīzu režīms ir tikai ar Taizemi, Malaiziju, Indonēziju, Dienvidkoreju, Hongkongu, Taivānu, Filipīnām, Japānu, Makao, Maldīvām un Sinagapūru. Dienvidamerikas ceļojumā par vīzām pamatā var aizmirst, dārgi ir galvenokārt starpvalstu pārlidojumi. Septembris - oktobris daudzu Dienvidamerikas valstu skatīšanai ir labs mēnesis. Mazs mīnuss - lidojumi no Eiropas uz Dienvidameriku pārsvarā maksā dārgāk nekā uz Dienvidaustrumāziju. Situācija cerīgāka, ja vajadzīgajā virzienā paralēli lido arī kāds LOW COST-eris, piemēram, Norwegian vai LEVEL.
1) Nemeklē konkrēti, bet regulāri ielūkojies Ceļakājā pie lētajiem lidojumiem! Ja apmierina cena un galamērķis, pērc nost!
2) Rekomendēju Centrālāzijas valstis - Kazahstānu, Kirgizstānu, Uzbekistānu. Ar ukraiņiem saprātīgi izcenots reiss uz Almati, KAZ/KYR - kalnu takas, UZB - arhitektūra. Cenas labas, bezvīzu režīmi, malārijas risku nav, drošība ok. Saplānot paspēsi vēsā mierā.
Mēnesis būs tieši laikā, lai lēnā garā izbraukātu visu Vjetnamu. Lēti.
ASV dzīvošana būs padārga, bet, ja laicīgi pērk biļetes, ar https://us.megabus.com izbraukāt piemēram austrumu krastu būs superlēti. Triju nedēļu brauciens pa dienvidu štatiem man megabus biļetēs izmaksāja 55 dolārus.
Vēl var Gruziju pa 4 nedēļām izbraukāt un vēl Armēniju apskatīt . Man Gruzijai ar desmit dienām bija pa maz. Šogad septembrī lidosim atkal...Gruzija un gruzīni ir kautkas neaizmirstams..
Piekrītu. Plus arī Azerbaidžānu, ja gribas. No ne-dārgās ne-Eiropas vēl varu ieteikt Jordāniju un Maroku.
Par Maroku un sieviešu solo ceļojumiem gan domas dalās - pietiekami daudzas pieredzējušas ceļotājas, kuras pazīstu, šobrīd saka, ka vienatnē uz turieni nebrauktu.
Nu, tur dažām ik pa laikam nogriež galvas, bet principā jau pašas līda meklēt piedzīvojumus. Atkarīgs, kāda veida atpūta un ceļošana paredzēta - priekš kūrorta romāniem varētu nebūt tā drošākā valsts (es par Maroku).
Vēl derēs Ķīna, arī ar 4 nedēļām būs tik daudz par īsu, ka labāk uzreiz izvēlēties apceļošanas reģionu. Biļetes tepat figurē ne pārāk dārgas, uz vietas var tērēties un var netērēties.
Es ieteiktu Jaunzēlandi, jo tā ir lieliska vieta, līdz kurai ļoti tālu jālido, tāpēc 4 nedēļu ceļojumam tas būtu labs kandidāts. Bet tas īsti neiet kopā ar vēlmi paņemt kaut ko no lētā gala.
No Dienvidamerikas valstīm Peru vai Argrentīna varētu būt labs kandidāts mazākam budžetam.
Ja par kūrorta romāniem runa, tad iesaku Turciju. Tur pat resanas nevienam nevajadzīgas iezemietes no Krievijas vidienes atgriežās stāvoklī. Manas darba kolēģes arī bija sajūsmā par vīriešu uzlidojumiem.
Es ieteiktu Jaunzēlandi, jo tā ir lieliska vieta, līdz kurai ļoti tālu jālido, tāpēc 4 nedēļu ceļojumam tas būtu labs kandidāts. Bet tas īsti neiet kopā ar vēlmi paņemt kaut ko no lētā gala.
Dārgs lidojums, bet, dzīvojot pa hosteļiem un dabas takām, pati uzturēšanās var sanākt ekonomiska.
Tur pat resanas nevienam nevajadzīgas iezemietes no Krievijas vidienes atgriežās stāvoklī. Manas darba kolēģes arī bija sajūsmā par vīriešu uzlidojumiem.
LOL: mēneša posts!
Pa Indiju var izceļoties. Aizlidot nav pārāk dārgi.
Nu bet tur arī var palikt bez galvas, diemžēl.
Indija laikam būtu pēdējā vieta, ko rekomendēt iesācējai sievietei (vai sievietēm). Ja vien nav īpašas vēlmes pēc ''garīguma''.
Jā, sievietēm vienām pašām laikam labāk tomēr ne... Citādā kompānijā Indijai nav ne vainas. Mēs nākamnedēļ dodamies uz Himalajiem.
Paldies par info. Jā - DA-Āzija likās labāks variants tieši salīdzinoši lēto lidojumu dēļ, bet taisnība - vīzas varbūt to visu nosedz.
Skatījos Laosa+Kambodža virzienā, jo gribas mazāk lielpilsētas un debesskrāpjus, vairāk kalnus un dabu.. Bet varbūt kļūdos, pagaidām esmu ļoti virspusēji ieskatījusies visā.
Pačekošu Norwegian un LEVEL, paldies!
Iesācēja neesmu, bet sieviete gan. Marokā ir būts jau uz divām nedēļām, vienatnē tur negribētos atgriezties laikam, tāpat arī Indiju šī paša iemesla dēļ neapsveru.
Jaunzēlandi pačekošu. Izskatās, ka šeit vairākums balso par ASV - interesanti, to biju uzreiz atmetusi kā dārgu (dzīvošanas ziņā), bet laikam jādod otra iespēja un jāiedziļinās.
Peru ļoti gribētu, bet kā jau minēju, šķiet, ka Maču Pikču esmu nedaudz nokavējusi + gribētos iet Ink trail, bet šobrīd fiziskā forma laikam nav gana laba priekš tā - labāk uztrenēšos un braukšu pēc gada ) Doties uz Peru un neskatīt Maču Pikču gan nešķiet pareizi
Paldies visiem. Ja ir vēl kādas domas, viedokļi - priecāšos dzirdēt.
Par ASV - ja netaisies uz lielpilsētām, tad jau caurmērā dzīvošana būs lētāka par Eiropu, Jaunzēlandi, Peru vai Argentīnu. Bet protams, DA Āzija būs lētākā.
DA Āzijas vīzām gan nevajadzētu atturēt nevienu no ceļošanas - Indonēzijā, Malaizijā, Taizemē, Brunejā, Singapūrā tās nemaz nevajag, bet Kambodžā, Vjetnamā un Laosā vīzu saņem on arrival (vai arī ir jāaizpilda online forma pirms tam) un tās maksā 30-40$ katra.
Jā, vīzas cenu kā kavējošu faktoru es sāktu just tikai Indijai (80 dolāri). 20-30 dolāri citās valstīs neliekas reāls iemesls, lai nebrauktu.
Ja man būtu 4 nedēļas, es ar kemperi aizbrauktu uz Maroku. Vai, piemēram, caur Turciju uz Gruziju.
Diez vai ieteikums nopirkt kemperi uz 4 nedēļām un braukt tur, kur autore tieši negribēja, ir no reālākajiem.
Būtu interesanti dzirdēt, kura no DA Āzijas valstīm būtu piemērota solo-ceļotājai, man arī aktuāls jautājums. Man šāds iespaids palika jau par te pieminēto Vjetnamu, tur varētu atgriezties arī viena. Kambodžā gan ne visur.
Čau! Varbūt apskaties tuvos austrumus – Turcija, Ēģipte (triviāli, bet nu…), Libāna, Omāna. Kalni, haikings. Ieteiktu pameklēt varbūt caur kādu aģentūru, esmu manījusi Novatours garākus ceļojuma piedāvājumus uz 4, pat 6 nedēļām. Tā pati Bulgārija varbūt. Gan pludmales, gan kalni, maigs klimats. Atkarīgs, ko gribas no ceļojuma…
Libāna un Ēģipte manā sarakstā noteikti nebūtu uzskatāmas par drošām solo ceļojumiem sievietēm. Uz Ēģipti dodos pēc 2 ned darba braucienā un man tur dzīvojošie kolēģi teica, ka visur ies līdzi un es viena lai kategoriski nekur nevazājos. Epasts, kas man atnāca no korporatīvās sistēmas par šo komandējumu arī bija ar tādu risku aprakstu kādu sen nebiju redzējusi. Libāna arī turpat sarakstā bija...
Čau, Linca! Visādā ziņā piekrītu Taviem ieteikumiem, bet kāpēc Tu ceļojumu žanrā iepin kaut kādus korporatīvus, darbus? Tēmas autore jautāja par ceļojumiem. Ceru, ka neaizvainoju. Tu esi apsēsta ar perfekcionismu un valdnieciskumu, bet reizēm vajag atlaist un baudīt samērīgu un taupīgu pofigismu. Diplomātiskāk es nespēju izteikties.
Ja uzsāk 4ned. ekonomisko startu, tad vajag sākt no Vjetnamas. Tālāk, tad jau manīs! Vai blakus valstīm. Ievērojot minimālu piesardzību! Tādi mani uzskati!
Ar cieņu, Lei Fenga k-gs!
P.S. Čoms atveda kasti vīna 6x0.75l no FRA. Dionīsam (Dionysus) pavisam cita garša un kultūra iekšā!
Var pirkt turp kur ir laba lidojuma cena (ja $$$ ir nozime)
Lei Feng, cilvēki ceļo arī darba uzdevumos, kas Tev pret to, kāpēc par to šeit nevarētu runāt (turklāt tas garāmejot tika pieminēts kā informācijas avots)? Tā nav nekāda iepīšana. Es domāju, ka Tu pamatīgi šauj pār strīpu.
Brīdināšana par bīstamām valstīm ir noderīga informācija, 'atlaišana' un 'taupīgs pofigisms' nepasargā no iekļūšanas nepatikšanās (iespējams letālās), es pat teiktu, ka otrādi. Cik nav dzirdēts par aizkustinoši naiviem ceļotājiem, kuru pēdējais bloga ieraksts paliek "visi pasaules cilvēki ir labi, atkarīgs tikai ar kādu attieksmi pie viņiem ejam"…
Čau, Linca! Visādā ziņā piekrītu Taviem ieteikumiem, bet kāpēc Tu ceļojumu žanrā iepin kaut kādus korporatīvus, darbus? Tēmas autore jautāja par ceļojumiem. Ceru, ka neaizvainoju. Tu esi apsēsta ar perfekcionismu un valdnieciskumu, bet reizēm vajag atlaist un baudīt samērīgu un taupīgu pofigismu. Diplomātiskāk es nespēju izteikties.
Ja uzsāk 4ned. ekonomisko startu, tad vajag sākt no Vjetnamas. Tālāk, tad jau manīs! Vai blakus valstīm. Ievērojot minimālu piesardzību! Tādi mani uzskati!
Ar cieņu, Lei Fenga k-gs!
P.S. Čoms atveda kasti vīna 6x0.75l no FRA. Dionīsam (Dionysus) pavisam cita garša un kultūra iekšā!
Šo laikam droši var pārlikt uz 'Lei Fengs runā' tēmu (sorry, bet diplomātiskāk nevarēju )