Kā jau esmu minējusi, šis ir mans pirmais ārpuseiropas ceļojumus, tad nu jautājums arī par vakcināciju. Oficiālajos ieteikumos redzu, ka iesaka vakcinēties pret AB hepatītu un vēdertīfu, bet cik esmu apjautājusi cilvēkus, kas ir braukuši uz Taizemi ne reizi vien, neviens neko nepotē. Kas attiecas uz ēdienu baudīšanu - gluži apšaubāmās vietās neēdīsim, bet drošivien arī ne glaunos restorānos, iespējams ēdīsim arī no kādā no ceļmalas ēstuvītēm...
P.S. un kā Taizemē ir ar "ledus"dzērieniem - arī jāizvairās, vai tur var tos lietot ?
Mēs nepotējāmies, bijām Taizemē 2 nedēļu ceļojumā, mainījām lokācijas. Bija gan labi nokomplektēta aptieciņa visādiem gadījumiem, nācas 1x izmantot Smectu, bet tā arī nesaprotu no kā, jo tas bija kādā 7. ceļojuma dienā, kad organisms pie visa itkā jau pieradis.
Ēdām visur kur - viesnīcā, kafejnīcās, arī nakts tirgos - viss kārtībā, dzīvi esam!
Par dzērieniem ar ledu - sākumā izvairījāmies, pēc tam sanāca arī tādus dzert, jo piemirsās, arī viss kārtībā!
Negribu Tevi biedēt, bet esmu izbaudījis hepatītu. Tepat Latvijā. Iegūts ar ūdeni. Sen. Sekas neizjūtu. Tas bija "labais". Ne mūžīgais. Par asinsdonoru vairs nedrīkstu.
Negribu Tevi biedēt, bet esmu izbaudījis hepatītu. Tepat Latvijā. Iegūts ar ūdeni. Sen. Sekas neizjūtu. Tas bija "labais". Ne mūžīgais. Par asinsdonoru vairs nedrīkstu.
Tu esi interesējies, ka nedrīksti būt par asinsdonoru? Jau sen noņemts aizliegums, ka nedrīkst būt par donoru tie, kas izslimojuši A hepatītu (iegūts ar ēdienu).
Negribu Tevi biedēt, bet esmu izbaudījis hepatītu. Tepat Latvijā. Iegūts ar ūdeni. Sen. Sekas neizjūtu. Tas bija "labais". Ne mūžīgais. Par asinsdonoru vairs nedrīkstu.
Kaut ko noklusē. Vai muldi. "Ar ūdeni" var iegūt tikai A hepatītu. Pārslimots A hepatīts nav iemesls, lai nevarētu būt asins donors.
Agrāk neļāva. Nemeloju. Neesmu dakteris, bet attīstības fāze bij ar augstu temperatūru un diezgan nepatīkama. Tas arī sīkums, bet tad, kad es apslimis notinos no kopmītnēm, tur ieradās dezinfekcijas brigāde pilnā sastāvā!
Man ir apliecinošs dokuments, ja nu galīgi nav ticība! Nelepojos, bet ir
Dienā nevarēju pievienot! Tagad viss Ok! https://www.youtube.com/watch?v=JbMqIOoVndY
Baravika - lielākā daļa cilvēku šajos jautājumos mūsdienās orientējas pēc tumsonības principiem nevis uz pētījumiem pamatotas medicīnas, un rezultātu antivakcīnu propogandai mēs jau redzam tagad visā pasaulē, kur pat ASV iepriekš izskaustas slimības atgriežas ar uzviju... CDC vairumam iesaka gan A hep poti, gan tīfa poti: https://wwwnc.cdc.gov/travel/destinations/traveler/none/thailand
A/B hepatīta pote ir derīga vismaz 15 gadus mūsdienās (konkrēti antivielas sāk parasti pārbaudīt pēc 10 gadiem - man personīgi jau 15 gadi riņķī no A hep potes un antivielas ir aizvien, ja sāk būt par maz - uztaisa tā saucamo booster shot), par skādi tev viņa nenāks arī Latvijā (kur, starp citu, AB hep pote arī ir starp ieteicamajām ceļotājiem UZ Latviju). Tīfa pote ir derīga 3 gadus. Tāpēc mans ieteikums, kā cilvēkam, as ar medicīnu ir tuvāk kā uz "Jūs" ir NOTEIKTI potēties, tas tā, ja noteikti gribas foruma aka "viena tante teica" viedokli, nevis ārsta (kas šādos jautājumos būtu pareizāk).
tas tā, ja noteikti gribas foruma aka "viena tante teica" viedokli, nevis ārsta (kas šādos jautājumos būtu pareizāk).
Par dzeramo udeni - tur gandriz visur ir udens filtrejamie aparati par mikroskopisku naudu - tas vairak attiecas uz udens nepirksanu veikalos (nepatereisies kaut vai plastmasas iepakojums, kaut gan ari to parstrada)
Vai konsultējies infektoloģijas centrā?
Marta beigās bijām Taizemē 2 nedēļas 4 cilvēki (Krabi, Phi Phi, Phuket, Khao Sok, Ko Samui). Pirms tam biju apskatījies CDC, bet potēties tā arī nesapotējāmies. Ēdām viesnīcās, restorānos, augļus pirkām uz ielas, pāris reizes streetfood paņēmām. Ūdeni dzērām tikai no pudelēm, pat viesnīcās, kur it kā bija dzeramais ūdens. Liekas, ka visiem viss ok.
tas tā, ja noteikti gribas foruma aka "viena tante teica" viedokli, nevis ārsta (kas šādos jautājumos būtu pareizāk).
Labākais tomēr ir paša(s) lēmums, balstīts oficiālajās ziņās par epidemioloģisko situāciju. Ideālā gadījumā + vismaz nelielā svaigāko publikāciju apskatā. Ar ārstiem nekad neko nevar zināt. Tai pašā infektoloģijas centrā ir gadījies sastapt "ceļojumu medicīnas konsultanti", kuras zināšanas ģeogrāfijā aprobežojās ar pāris kontinentu un Ēģiptes nosaukuma zināšanu, bet medicīniskie priekšstati, iespējams, smelti no Avicennas rakstiem. Principā, kundze, kurai ne tikai pēc gadiem laiks pensijā, nosēdināta parakstīt vakcīnu nozīmējumus, naivā cerībā, ka viņa tur nevarēs kaitēt pacientiem.
Par pārējo var strīdeties, bet nesapotēties pret A hepatītu (var komplektā ar B) man liekas muļķīgi — vienīgais zaudējums daždesmit eiro, bet nodrošinājums uz 10+ gadiem pret nopietnu slimību, ko var dabūt gandrīz visur pasaulē.
Tas, ka daži ir ceļojuši un nesaslimuši, protams jauki, bet reāli tas nozīmē vien to, ka nav 100% garantijas saslimt. Diez vai pēc tādas loģikas rīkojies citās dzīves jomās — 'braucot pār šo sapuvušo tiltu, ir tikai 50% iespēja ielūzt, tad droši dodamies!'
Latvija ir tādā pat riska grupā kā Taizeme. Ja uzskatat, ka Latvijā vajag poti pret hepatītiem, tad noteikti arī tur vajadzē.
https://wwwnc.cdc.gov/travel/destinations/traveler/none/latvia
https://wwwnc.cdc.gov/travel/destinations/traveler/none/thailand
Almost everyone recovers fully from hepatitis A with a lifelong immunity. Tie, kas vazājušies padlaikos pa Vidusāziju, gandrīz droši pieder grupai 'everyone', pat ja paši saslimšanu nav pamanījuši. Bet tiem, kas no dzimšanas neko piesārņotāku par pudeļūdeni nav dzēruši, doši vien vajag potēties.