Sveiki, ceļotāji.
Vai kādam ir pieredze, ar ko padalīties, par vienas dienas (varbūt pat divu) ceļojumu no San Diego uz Tihuanu. Maijā dodamies uz ASV rietumkrastu. Ir vēlme nedaudz "pagaršot" arī Meksiku. Nomas auto atstāsim San Diego. Līdz ar to uz Meksiku būsim kājinieki.
Mēģināju internetā atrast kādus padomus un kartē saprast, kur tad būtu jādodas un kurš Tihuana rajons būtu tas, kas jāapskata. Bet nekas skaidrs īsti nekļuva. Varbūt ir kādi ieteikumi, padomi no pieredzes?
Paldies jau iepriekš.
Tepat forumā bija viens nesens apraksts par ceļojumu uz ASV Rietumkrastu, kur tieši bija visai kolorīti aprakstīts minētais vienas dienas brauciens uz Meksiku no San Diego.
Kaut kādu redzēju. Vai domājāt šo?
https://www.celakaja.lv/forumi/pirmais-celojums-uz-asv-rietumkrasts
Tur gan īsti nav nekas par to, kā tikt no robežas kaut kur uz Tihuanu. Kurš ir tas rajons, vietas, uz kurām jādodas? Vēl kaut kas, kas būtu svarīgi zināt.
Ja lasi krievu valodā, te it glīts apraksts kā no SanDiego nonākt Tihuana. Un ko darīt. Izskatās viegli.
Super! Paldies! Noteikti izlasīšu.
Super! Paldies! Noteikti izlasīšu.
Krievu saitēs ir daudz aprakstu par tevi interesējošo jautājumu (šis nav vienīgais). Atliek vien uzrunāt krievu valodā gūgles tanti.
Gan jau ka ir vēl vairāk aprakstu angliski tiem no mums kuri šo valodu prot labāk nekā krievu. Jāzin tik kā sameklēt...
Kas attiecas uz Google krieviski tad tā ir ķēpa bez krievu kalviatūras.
Tas čalis vēl nav mūri? Uz robežas? Vajadzētu būt tādam feinam kriminālam rajoniņam.
Tirgus ir apmeklēšanas vērts. Ļoti krāsains visādā ziņā.
Kas attiecas uz Google krieviski tad tā ir ķēpa bez krievu kalviatūras.
Offtopic, bet var uzinstalēt fonētisko (phonetic) krievu klaviatūru. Latviešiem un citiem latīņu alfabēta lietotājiem daudz ērtāka, nekā oriģinālā krievu klaviatūra. Eksistē vairākas versijas, jāskatās, kura pašam ērtāka lietošanā, jo atšķiras speciālo simbolu izkārtojums.
Kas attiecas uz Google krieviski tad tā ir ķēpa bez krievu kalviatūras.
Oftopiks, bet es tādām vajadzībām lietoju translit.net
Pirms gadiem četriem, ceļojot pa ASV Rietumkrastu, ieskrējām uz dienu arī Tihuānā. Patiesībā pat 2x - pirmo reizi iebraucām ar mašīnu, jo uz robežas iekļuvām plūsmā, no kurienes jau bija par vēlu griezties nost, robežkontrolē izskaidrojām savu kļūdu un uzvaicājām, kā tikt atpakaļ. Meksikas robežsargi mūs ar konvoju pavadīja pa šortkatu līdz blakus robežpunktam pretējā virzienā. ASV pusē, auto atstājām stāvvietā un otro reizi pārgājām pāri robežai jau kājām. Plāna īsti nebija - vienkārši klīdām apkārt, kur acis rāda. It kā gribējām nokļūt uz tūristu ielas - Avenida Revolution, taču pati interesantākā daļa bija pats ceļš uz to. Ielas bija samērā tukšas, iespējams tādēļ, ka bija svētdiena, taču veikali, restorāni un bodes bija vaļā. Tā pa ceļam atradām lielisku tako ēstuvīti, kur atgriezāmies vēlreiz atpakaļceļā (nosaukumu un vietu, protams, nepiefiksēju). Kādā mazā bodē, kur iegājām nopirkt ūdeni, pārdevējs mums laipni sarīkoja tekilas degustāciju un ievadstundu tekilas pasaulē, it nemaz nešķita sabēdājies, kad tekilu nenopirkām, jo negribējās stiept. Ieklīdām arī tirgū (Merkado Hidalgo), kur biju sajūsmā par augļiem, saldumiem un pinjatām. Tur pat netālu ir arī mākslas muzejs - El Cubo, interesanta ēka, pašu gan izstādi neatceros, kaut kas par zirgu tēmu. Acīmredzot vīkendos arī Tihuanā tiek rīkoti "Kalnciema tirdziņi", kur vietējie jaunie dizaineri tirgo savus darinājumus, cenas ļoti iepriecinošas. Finālā aizgājām līdz jau minētajai Avenida Revolution, kur pilns ar bāriem un suvenīru bodēm. Lieki piebilst, ka šeit par suvenīriem no tevis plēš stipri par daudz un cilvēki vairs nav tik sirsnīgi. Dienai tuvojoties noslēgumam, sākām virzīties atpakaļ uz robežpunktu, taču tur ierodoties, mūs pārsteidza ļoti gara cilvēku un rinda, es laikam nekad nebiju redzējusi tik garu rindu. Skaidrs, ka tur būs jāpavada vairākas stundas gaidot, lai tiktu cauri robežkontrolei. Kamēr mēs tur stāvējām, garām skrēja čaļi, kas piedāvāja par 10 dolāriem no cilvēka, aizvest ar busu līdz robežkontrolei, tas esot krietni ātrāk, šķiet, viens no viņiem pat minēja 30 min. Sākotnēji bijām skeptiski, jo negribējās kļūt par orgānu donoriem, taču novērtējot publiku, kas devās busa virzienā, tiem pievienoties nolēmām arī mēs. Īsumā - busā pavadījām vismaz pusotru stundu, taču vismaz nebija jāstāv kājās un busā bija jautra kompānija. Šķiet, ka šāds "transfērs" izmanto operatīvā transporta joslu, kas ir tukšāka par pārējām, tādēļ arī nedaudz ātrāka, taču tur ir arī daudz citu gudrinieku. Mūs izlaida rindas sākumā, taču arī tur vēl bija jānostāv savas minūtes 30 līdz tikām robežkontroles telpās. Līdz mašīnai tikām jau pa tumsiņu, tādēļ atlika vien meklēt naktsvietu, kur uzsliet telti. Te jāsaka, ka ideja jau sākotnēji bija pilnīgs fiasko, pēc telts uzsliešanas (tumšs, īsti nav skaidrs, kur esam), sastapāmies ar laipnajiem amerikāņu robežssargiem, bet tas jau cits stāsts.
Zinu, ka amerikāņi par Tihuanu neizsakās diez ko glaimojoši (dzirdēju, ka Tihuanā nolaupīja kaut kādu lektoru, kurš lasīja lekciju par cilvēku nolaupīšanām), taču mūsu viena diena Tihuanā bija iespaidiem pilna - sirsnīgi cilvēki, garšīgs ēdiens un samērā lētas cenas. Protams, ar vienu dienu ir par maz un noteikti sava deva piesardzības ir vajadzīga, taču es teiktu, ka ja ir laiks un gribas mazdrusciņ eksotikas, tad noteikti ir vērts uz turieni aizbraukt/aiziet.
lapsa
Liels paldies par aprakstu. Ļoti noderīgi gan ielas nosaukumi, gan pilsētas rajons, uz kuru būtu jādodas.
Zona Centro tad ir tas rajons, uz kuru būtu jādodas.
Zona Centro tad ir tas rajons, uz kuru būtu jādodas.
Tā sanāk, protams, gan jau arī ārpus šī rajona ir daudz kas interesants. Taču 1 diena nav daudz un pilsēta liela. Gribējām līdz okeānam aizbraukt, taču, protams, neuzspējām. Lai foršs un izdevies ceļojums!
Zona Centro tad ir tas rajons, uz kuru būtu jādodas.
Tā sanāk, protams, gan jau arī ārpus šī rajona ir daudz kas interesants. Taču 1 diena nav daudz un pilsēta liela. Gribējām līdz okeānam aizbraukt, taču, protams, neuzspējām. Lai foršs un izdevies ceļojums!
Jā, mums arī bija doma līdz okeānam. Tāpēc arī apsveram iespēju, varbūt uz 2 dienām.. Biku jau biedē fakts, ka tur būtu jāpaliek pa nakti, bet tie jau tādi stereotipi. Ja būtu no kāda ieteikums, ka kas tāds ir darīts, tad sadūšotos.
Paldies vēlreiz!
Es domāju, ka nav ko baidīties, tur noteikti ir pieklājīgas viesnīcas un hosteļi, palasi atsauksmes bookingā. Vienīgais ieteikums, ko saņēmām - lieki nestaigāt apkārt pa nakti, bet viss pārejais, čill.
Pats būtiskākais nav pieminēts - kādās naudiņās tur norēķinājāties?
Laikam jau tie paši USD dolāri tiek pieņemti. Vismaz tā ir lasīts pie atsevišķiem ceļojumu aprakstiem.
Kas attiecas uz Google krieviski tad tā ir ķēpa bez krievu kalviatūras.
Ja atmiņa mani neviļ, tad norēķinājāmies ASV dolāros, pretī saņēmām vietējās naudiņas. Kur bija iespējams norēķināties ar karti (bāri un restorāni tūristiskajā daļā), maksājām ar karti.
(Pārlieku šajā tēmā — Juris)
Ir vēlme uz pāris stundām apciemot Meksiku pārejot ar kajām robežu no San Diego puses. Vai kāds ir to darījis? Visvairāk uztraukumu rada tikšana atpakaļ ASV un tieši garās rindas. Kurā rindā man kā LV pilsonim būs jāstāv? Vai kopā ar visiem meksikāņiem, vai kādā ātrākā rindā? Un ar kādu laiku rēķināties pirmdienā?