Sveiciens pēdējā gada darba dienā!
Aprīļa mēnesī plānoju braucienu uz Melnkalni draugu lokā. Esmu izpētījis un plānojam apmeklēt šīs vietas:
Kotor, Budva, Podgorica, Herceg Novi, Ulcinj, Perast, Tivat, Cetinje, Njeguši, ja ielaidīs , tad Sveti Stefan.
Vēl dosimies uz Biogradska un Durmitor nacionālo parku, Mount Lovcen, Ostrog klosteri, Skadar upi un tas, ko varēsim atrast pašās pilsētās.
Ņemot vērā, ka īrēsim mašīnu un izbraukāsim visas iespējamās pilsētas 1.5 nedēļas laikā, gribam arī izkustināt dibenus. Interesē vai ir kādas konkrētas aktivitātes, kuras būtu nepieciešams izmēģināt/piedzīvot Melnkalnē. Zinu, ka plostošana ir "must have". Vai ir kas vēl?
Neesmu vēl bijusi Melnkalnē, bet plānoju ceļojumu tieši ap to pašu laiku uz turieni. No aktivitātēm plānoju Tara raftingu un kanjoningu pa Nevidio
Redrockzipline.com
Pati gan neizmēģināju (neesmu asu izjūtu cienītāja), bet no malas izskatījās labi!
Aprīlī un maijā vajadzētu būt tieši laikā, ne?
Galvenās vietas jau uzskaitītas. Vispār jau Melnkalne ir dabas ainavu mīļotāju zeme - kalni, ezeri, jūra... + viduslaiku apbūve.
Par Skadar upi gan neko nezinu, bet Skadaras ezers, no kā daļa pieder Melnkalnei, bet daļa - Albānijai, ir viens no lielākajiem Dienvideiropā. Ja tas interesē, tad var doties uz Virpazar ciematiņu. No turienes var sarunāt laivu braucienu pa ezeru vai vienkārši pasēdēt ezera krastā kafejnīcā un nobaudīt no ezera zivīm tapušu zupu.
Lovčena kalnā esošais valdnieka Ņegoša mauzolejs tiek uzskatīts par pasaulē augstāko. Interesants, taču vēl jaukāks no turienes ir skats uz apkārtni.
Noteikti vērts aizbraukt līdz Taras upes kanjona iespaidīgākajām vietām. Paši melnkalnieši saka, ka tas esot otrs dziļākais pasaulē (ja pareizi atceros - dziļākajā vietā bija 1300 vai 1400 m). Skaists skats ir no UNESCO sarakstā iekļautā tilta pāri Taras upei (pāri par 170 m augsts). Tagad tilta tuvumā piedāvājot doties arī raftingā un citas aktivitātes, kā vēl nebija, kad biju tur pirms daudziem gadiem.
Obligāti jāapskata gan Kotoras līcis, gan Kotoras pilsētiņa. Pilsētiņā var uzkāpt līdz viduslaiku mūra sienām, kas jau pa gabalu redzamas virs pilsētas un stiepjas kalnos vairāku km garumā. Abas reizes, kad biju Kotorā, līdz pašai mūra augšai nesanāca laika uzkāpt, bet skats uz vecpilsētu un līci ir jauks arī nedzaudz pakāpjoties gar mūra sienām. Tāpat ir vērts izbraukt ar kuģīti Kotoras līcī, izkāpt uz mākslīgi veidotās saliņas ar baznīcu (turpat līdzās ir dabiska sala ar klosteri, bet neesmu redzējusi, ka kuģīši piestātu arī tur).
Man patika arī Burvas vecpilsēta. Izstaigāt šaurās ieliņas, pastaigāties pa mūri, sameklēt piekrastē dejojošās meitenes skulptūru, kas redzama daudzās skatu kartiņās. Pēdējos gados Budva gan kļuvusi izteikti krieviska.
Iepriekšējās tēmas par Melnkalni, iespējams tur arī ko vērtīgu var izlasīt:
http://celakaja.lv/forumi/ko-apskatit-melnkalne
http://celakaja.lv/forumi/melnkalne-ieteikumi-ko-apskatit
http://celakaja.lv/forumi/dzivosanas-meklesana-melnkalne
Ceļojuma apraksts: http://celakaja.lv/forumi/balkani-rudeni
2014. gadā mēs no Dubrovņikiem aizbraucām līdz Kotoras līcim, uzrāpāmies augšā uz Kotoras cietoksni un tajā pašā dienā atpakaļ atgriezāmies Horvātjā. Vienas dienas līkums pa Melnkalni mūsu filmiņā:
Arī šogad jūnijā Melnkalne varētu būt iekļauta maršrutā. Paldies KarstaisCeļotājs par Melnkalnes apskates objektu sarakstu - papētīšu.
Neaizmirstiet runāt vietējā valodā! Smuki skan! Īpaši sporta žanrs.
Volejbols-odbojka, basketbols-košarka, futbols-nogomet, rokasbumba-rokomet, par ātrslidošanu pat kaut kā neērti izteikties... bet viņi dēvē par hitrostno drsanje.
Melnkalne palikusi atmiņā visai neordināri. Šeit jau reiz minēju. Svety Stefana pārejā (jūras viaduktā) cēli defilēja divas krāšņas būtnes no mūsu lielās kaimiņzemes. Apģērbs daudz nebija. Peldkostīmi un "špiļkas". Ja man kāds saka Melnkalne, es redzu šādu ģerboni!
Pat vietējie puiki bij satraukti. Teica: rajske!
Paturpinot Lei Fengs iesākto par vietējo valodu, varu teikt, ka ne tikai sporta termini skan īpatnēji tiem, kas zina krievu valodu.
Man ļoti patika vārdi, kas saistīti ar teātri. Tā, piem., viņiem nacionālais teātris ir "narodno pozorište", bet aktieri - "glumci" (vienskaitlī - "glumec")
Savulaik arī nevarēju saprast, kāpēc balkānu tautu mūzikā tik daudz viņi dzied par saviem vēderiem, līdz atradu vārdam "život" tulkojumu - dzīve.
Paturpinot Lei Fengs iesākto par vietējo valodu, varu teikt, ka ne tikai sporta termini skan īpatnēji tiem, kas zina krievu valodu.
Man ļoti patika vārdi, kas saistīti ar teātri. Tā, piem., viņiem nacionālais teātris ir "narodno pozorište", bet aktieri - "glumci" (vienskaitlī - "glumec")
Savulaik arī nevarēju saprast, kāpēc balkānu tautu mūzikā tik daudz viņi dzied par saviem vēderiem, līdz atradu vārdam "život" tulkojumu - dzīve.
Kā reiz sen, sen atpakaļ....
1.5 gadu nodzīvoju blakus "narodno pozorište" Belgardā.
Vēl jau ir :
"Kuča"-māja
"Maijka"-māte
"paradaiz"-tomāts
Visiem liels paldies par ieteikumiem. Jautājums tiem, kas ir mēģinājuši kanoingu - vai ir vajadzīgas kādas prasmes (neesam ne reizi to darījuši, taču gribām), lai uzsāktu un kādi ir ūdeņi parkos un piekrastēs (mierīgi, viļņaini vai cunami tipa )?
Ja jautājums ir par canyoning , tad pēc maniem novērojumiem prasmes nevajag (jo visu izstāsīs instruktori), bet nebaidīties no augstuma=ļoti vēlams Neesmu lekusi 10 m kā sola Nevidio, bet kādus 5-6m ir nācies lekt -priekš manis adrenalīna noteikti pietika. Nu un protams peldētprasme, ja tas slapjais kanjons- tajā pašā Melnkalnē ir arī sausie kanjoni, kur peldēšanās netiek paredzēta.
Ņemot vērā, ka īrēsim mašīnu un izbraukāsim visas iespējamās pilsētas 1.5 nedēļas laikā, gribam arī izkustināt dibenus. Interesē vai ir kādas konkrētas aktivitātes, kuras būtu nepieciešams izmēģināt/piedzīvot Melnkalnē.
Kalnos kāpšana/trekings, protams. Tā kā būsiet Durmitora nacionālajā parkā - tur ir nereāli skaisti, bet pilnībā to var izbaudīt tikai, kāpjot kaut kur augšā. Piemēram, Medjeda kalnā pie "dubultā ezera". Pats klasiskākais (un skaistākais) maršruts - Bobotov Kuk, Durmitora augstākā virsotne.
Vēl bildīšu, ka bez Taras kanjona Melnkalne piedāvā arī citus. Piemēram, Pivas kanjons (uz Bosnijas robežas pusi turpat netālu no Durmitora). Tur arī ir ļoti skaisti, par kanjoningiem un citām aktīvām "plostošanām" gan neko nezinu (šaubos, vai tas tur iespējams, jo ar HES-iem šo kanjonu ir paspējuši papostīt).
Kāds zina vai maija sākumā virsotnes Bobotov Kuk un Prokletije ir 100% sniegā? Izmeklēju internetu, bet tur, kur atradu atbildes ir dažādas. Varbūt kāds kurš bijis ap so laiku var padalīties kā ir?
Esmu tajā pusē bijis ap Jāņiem un jāsaka, ka vēl tālu no Bobotov Kuk sākas jau sniegs, tā kā domāju, ka 100% sniegam jābūt. Pašiem mērķis bija ledus alas, bet tā paša sniega un draņķīgā laika dēļ padevāmies.
Sveiki!
Nupat iegādāts ceļojums uz Melnkalni,grupas brauciens ar autobusu.Dzīvošana Budvā,5 dienas.Ir doma neņemt firmas piedāvātās ekskursijas,bet pašiem pabraukāt.Esam vairāk dabas mīļotāji,bet gribētos arī uz must see vietām-Kotoru,Cetinje,Ostrogas klosteri .Cik reāli to ir paveikt,izmantojot sabiedrisko transportu,varbūt kādam ir pieredze?
Esot iespējams. Mēs ņemsim mašīnu uz īri, taču pirms tam pētīju sabiedrisko transportu. Uz visām tavām minētajām vietām iet sabiedriskais transports. Sarakstu vari apskatīt šeit https://waytomonte.com/en/-bus-schedule ņemot vērā, ka Melnkalne nav liela, tad ar autobusu diezgan āri var tikt no punkta A līdz B.
No must see vietām, noteikti iekļauj Lovcen mauzoleju, kas atrodas kalna galā. Izbaudīsi neaprakstāmu skatu uz valsti. Visvieglāk tur nokļūt no Cetinje.
Paldies!Vai jūs īrēsiet mašinu uz vietas,vai jau iepriekš rezervēsiet?
Ja būsiet Podgorica, tad var izmest līkumu Podgorica-Shköder-Ulcinj vai arī otrādi. Ar noteikumu, ka ar īrētu mašīnu var braukt uz Albāniju. Maršruts 100km, interesanti skati uz dotiem\dzotiem, kas palikuši no soc. laikiem, tirgus un vietējo dzīves apstākļi. Gadus 8-ņus atpakaļ 6-ās-7-ās stundās iekļāvāmies. Vīzu nevajag.
Augustā būsim Melnkalnē 8 dienas (ielidosim Tivatā). Gribam apskatīt kalnus (kādas 3 dienas) un pārējo laiku varētu piekrastē tusēt. Nevaru saprast, kā būtu ērtāk nobāzēties. Paņemt kādu viesnīcu piekrastē uz 2 naktīm un tad 2 naktis kalnos un atpakaļ uz piekrasti? Saprotu, ka augusts ir tūristu mēnesis, bet vai viesnīcu un auto jārezervē jau tagad, vai lētāki piedāvājumi būs īsu brīdi pirms ierašanās? Pateicos jau iepriekš! Ja ir kādi ieteikumi auto īrei, laipni aicināti PM.
Ja ar kalniem domāts Žabljak reģions, tad noteikti vajag bāzēties tur uz tām 3 dienām.
Jūlijā mums ieplānots ceļojums uz Melnkalni, 7 naktis. 1 nakts Kotor > 3 naktis Zabljak rajonā > 3 naktis Budva. Vissmaz uz papīra apskatāmo vietu dēļ šis likās saprātīgākais/otrs saprātīgākais variants (bija ideja 2+3+2, bet 22.datumā mums ir jābūt civilizācijā, dēļ svētkiem). Kas no tā sanāks, tad jau redzēs.
Esmu sarunājis auto īri - Terraecar viņiem bija labākais piedāvajums mašīnai kura man interesēja. Ātri atbildēja uz epastiem un pie mašīnas tiksim Kotor un atdosim Budva. Nekādas priekšapmaksas, 200 eur būs jāatstāj kā depozīts, tas arī viss. Protams, ja viss notiks kā plānots.
http://www.mtlrentacar.com/en Es izmantoju šo kantori. Viss bija ok.
Labdien visiem!
Nupat atgriezāmies no nedēļas atpūtas Melnkalnē. No plašas atskaites atturēšos, tikai daži praktiski padomi ceļotgribētājiem uz Melnkalni, ja nu kādam noderēs:
1. Aizmirstiet agrāko mītu par Melnkalni kā ļoti lētu zemi - jāmaksā par visu un pie tam cenas ir ļoti "eiropeiskas"
2. Ja izmantosiet sabiedrisko transportu (autobusu) vajag ņemt vērā, ka biļetes pārdod pieturās (katrā!) speciāli šim nolūkam tur esošs cilvēks!
3. Ar organizētajām ekskursijām esiet uzmanīgi - bieži vien samaksa nav adekvāta sniegtajam pakalpojumam
4. Ja ir vēlme tusēt pludmalēs jārēķinās ar maksu 8.00-120.00 Eur par komforta komplektu - 2 guļvietas+saulessargs. Var nemaksāt, bet tad būs jāsēž uz akmeņiem
5. Šopingu atstājiet citai valstij
6. Esiet ļoti uzmanīgi ar apartamentu izvēli, ievāciet maksimāli daudz informācijas pirms izdariet izvēļi.
7. Ja īrējiet auto, rēķinieties ar vietējo šoferu diezgan atraktīvo braukšanas stilu
8. Būs jāmācās un jārēķinās ar ĻOTI lielo austrumkaimiņzemes pārstāvju skaļo un diezgan nospiedošo klātbūtni
9. Lēta un kvalitatīva uzkoda - 1/6 pica+coca cola = 2.00-2.50Eur.
10. Ja esat Budvā - iesaku kafeinīcu/bāru BRIDGE uz mainski put ielas - ļoti draudzīgas cenas, laipns personāls un garšīgs ēdiens
11. Apmeklējot kafeinīcas, bārus, restorānus - nekad neejiet pie bāra kaut ko pasūtīt - par jums nelabi padomās. Melnkalnē ir pieņemts, ka visu dara oficiants!
12. Un neaizmirstiet - tur nekaulējas un neņem dzeramnaudu. Es gan šad tad iedevu Un vēl. nebrīnietis ka reizē ar pasūtījumu oficiants atnesīs arī rēķinu - tā ir pieņemts
Lai visiem jauka atpūta Melnkalnē!
Bet vai leta? Pienjemot ka NYC @ 99C Pizza var apest 2/6 pizza un bundza limonades par 2.50 eur
Pizza gan ir pat bez darzanjiem bet ir 5 karbas ar topingu (virsu uzberamu garnejumu, piemeram sinepju pulveris/oregano/melnie pipari)
Bilde pieradijumam
Vai nav tā, ka dārdzība saistās pārsvarā ar piekrastes vietām, bet dziļāk valstī ir ok?
8. Būs jāmācās un jārēķinās ar ĻOTI lielo austrumkaimiņzemes pārstāvju skaļo un diezgan nospiedošo klātbūtni
Kāds tad ir kopsavilkums par Melnkalni - bija forši, vai tomēr ne tik ļoti kā gaidīts?
Es jau biju sapriecājusies, ka tik lēti čarteri, jau biju gatava lekt, bet totss posts mani atvēsināja
Ir ok. ja prasības nav kosmiskas. Vislielākais ieguvums-fantastiskā daba. Pārējo jāprovē laist gar ausīm. vai brauktu otrreiz? nezinu. parasti es to nedaru, ja nu vienīgi uz Itāliju un jāņem vērā ka Melnkalne ir mazliet lielāka par Latgali, vismaz tās vietas, kur ir iespējams nokļut.
Kā teica mūsu gide uz Skadaras ezeru, ja nav primāri dirnēt pludmalē, labākais laiks kad braukt uz Melnkalni ir septembris-oktobris-tūristu pūļi ir mitējušies un jūra vēl ir pietiekami silta
Noteikti vajag lekt!
8. Būs jāmācās un jārēķinās ar ĻOTI lielo austrumkaimiņzemes pārstāvju skaļo un diezgan nospiedošo klātbūtni
Kāds tad ir kopsavilkums par Melnkalni - bija forši, vai tomēr ne tik ļoti kā gaidīts?
Es jau biju sapriecājusies, ka tik lēti čarteri, jau biju gatava lekt, bet totss posts mani atvēsināja
Jūlijā mums ieplānots ceļojums uz Melnkalni, 7 naktis. 1 nakts Kotor > 3 naktis Zabljak rajonā > 3 naktis Budva. Vissmaz uz papīra apskatāmo vietu dēļ šis likās saprātīgākais/otrs saprātīgākais variants (bija ideja 2+3+2, bet 22.datumā mums ir jābūt civilizācijā, dēļ svētkiem). Kas no tā sanāks, tad jau redzēs.
Esmu sarunājis auto īri - Terraecar viņiem bija labākais piedāvajums mašīnai kura man interesēja. Ātri atbildēja uz epastiem un pie mašīnas tiksim Kotor un atdosim Budva. Nekādas priekšapmaksas, 200 eur būs jāatstāj kā depozīts, tas arī viss. Protams, ja viss notiks kā plānots.
Ieteiktu pēc iespējas izvairīties no Budvas. Vecpilsēta (Starij Grad) apskatāma stundas laikā un nav tik atraktīva kā Dubrovnikos vai Splitā. Publiskās pludmales - ar sīkiem,asiem oļiem un pirms-Jāņu nedēļā bija "pārblīvētas" ar vidēji turīgiem krieviski runājošiem tūristiem. Salīdzinot ar Turciju - samērā netīras. Arī apartamentu un viesnīcu cenas Budvā man likās nesamērīgi augstas, ap 62 EUR/par nakti iekš TWIN/DOUBLE+ ļoti vājas CONTINENTAL brokastis. Kotora man likās atraktīvāka. Maz mīnuss - pludmales strēle pilsētas centra daļā - ļoti šaura, bet tomēr sakoptāka nekā Budvā. Organizētās ekskursijas no Budvas - tikai krieviski. Igauņu jauniešiem, kuri nezina RU, nācās samierināties, jo gide deklarēja, ka neesot laika runāt angliski. Kā nekā - vairums tūristu ekskursiju nopirkuši krievu valodā. Vienīgais pluss -Budvas lielveikalos ir gatavi siltie ēdieni līdz ņemšanai un tad viena porcija sanāk lētāk nekā mūsu RIMI. Rezumējot - cenas nedraudzīgākas nekā blakus esošajā Bosnijā un Hercegovinā, kur pat Mostaras centra restorānos varēja paēst nedaudz lētāk nekā Rīgā. Piekrastes busi posmā Budva-Kotora-Dubrovniki - ar nedraudzīgām cenā. Piemēram, Budva - Kotora = 30 min.brauciens un maksā 3,50-4 EUR (ap 22 km).