Vai kāds ir bijis Norvēģijā makšķerēt? Interesē cope fjordos, jūrā. Kur meklēt dzīvošanu+laivas nomu? Līdz šim esmu tikai caur booking viesnīcas rezervējusi. Interesē viss, no A līdz Z!
Esmu bijis. 2 sezonas ar savu burulaivu. Un 1 reizi uz vietas nomājot jahtu (Svolvær - Tromsø). Makšķerēšana gan bija sekundāra izklaide un bezmaksas pārtikas ieguves veids. Mencas ķeras tā, ka ātri kļūst garlaicīgi. Āti (halibut, палтус) noķert jau ir daudz grūtāk. Vietējie makšķerēšanas piedāvājumi, ko vēroju klātienē, vājprātā dārgi. Piemēram: torsvag.no, www.nordicsafari.no. Internetā pilns ar piedāvājumiem, iespējams, lētākiem, spēj tik pētīt un izvēlēties.
iA, šīs vasaras beigās mana laiva būs Lofotu salās, ja interesē, varam personīgi aprunāt (konkrētāk zināšu ap maija sākumu).
Pāris reizes esam bijuši šajā: http://www.ersfjordbotn.no/ ļoti atsaucīgs saimnieks, viņam ir viss - labas laivas, laba māja, saldētava, zivju tītītava, plašas copes iespējas. Lēti nav, bet ir to vērts. Ceļš patāls. Parasti braucām jūnija beigās. Tad vismaz ir +10...+15 grādi un polārā diena.
Tur tiešām ir simtiem izvēļņu.
To piedāvājumu tiešām ir ļoti daudz. Par latviešu bāzēm neesmu dzirdējis, bet lietuvieši jau pasen: http://www.nordfish.lt/ru/o-nas
Viena no populārākajām lapām ir www.dintour.no bet lēti tur nebūs.
Svarīgi izdomāt, cik tālu gribās braukt. Zivju lomi būs daudz lielāki ziemeļos, Lofotu salās un citās salās. Bet brauciens garš un grūts. Parasti caur Somiju. Daudzi arī nakšo pa ceļam. Arī laikapstākļi tur bargāki un neprognozējami.
Tuvāk ir, piemēram, Hitras sala. Uz turieni jābrauc no Stokholmas.
Ja pietiek līdzekļu, var lidot ar lidmašīnu un īrēt visu aprīkojumu un kombinezonus uz vietas. To piedāvā praktiski visās bāzēs.
Ar savu transportu ar visām parpalām. Rix-Tallina-Helsinki (uz prāmja paliek pa nakti Helsinkos) - tad pa sauszemi. Nakšņošana turpceļā parasti Kilpsijarvi (stipri lētāk, kā NOR), lai ierastos galā pirms pusdienlaika. Atpakaļ gan vienā stiepienā līdz Helsinkiem. Laikapstākļi, kā jau visur, Ziemeļu copē - ir loterija. Vasaras vidū gan parasti izdodās trāpīt uz OK. Martā/aprīlī, kad īstais mencu žors, gan gadās visādi
Iesaku apsvērt iespēju uzlikt auto uz vilciena un vismaz normāli izgulēties, neriskējot notiekt kādu ziemeļbriedi.
kilka
Paldies! Izskatās jauki! Jūs ar savu mašīnu un prāmi, vai lidojiet? Un vai tur ir iespējams arī no krasta makšķerēt, neizmantojot laivu?
Kaut ko no krasta noķert var praktiski visur, kādas nelielas menciņas, saidas, pollakus. Parasti no laivu un kuģīšu piestātnēm. Bet tās būs maziņas un tā dēļ gan nav jēga triekties tādu gabalu.
Ja cope ir tikai kā papildus izklaide ceļojumā, tad gan.
Kaut ko no krasta noķert var praktiski visur, kādas nelielas menciņas, sīgas, pollakus. Parasti no laivu un kuģīšu piestātnēm. Bet tās būs maziņas un tā dēļ gan nav jēga triekties tādu gabalu.
Ja cope ir tikai kā papildus izklaide ceļojumā, tad gan.
Exactly!
Iesaku apsvērt iespēju uzlikt auto uz vilciena un vismaz normāli izgulēties, neriskējot notiekt kādu ziemeļbriedi.
Kur tiek negulēts? No Helsimkiem izbrauc no rīta, guļ Kilpsi. Un tikai tāpēc, ka nav vērts iebraukt bāzē vakarā un samaksāt dārgāk par pārgulētu nakti. Savukārt no Tromso tiek izbraukts no paša rīta, un prāmis no HEL uz Tallinn ir ap 19 vai 20 vakarā.
No ziemeļbriežiem gan jauzmanās, arī pilsētiņu centros
No Helsimkiem izbrauc no rīta, guļ Kilpsi.
No Helsinkiem līdz Kilpsijarvi plānots nobraukt vienā dienā? Apņēmība, protams, ir laba lieta, bet pat google maps saka, ka tas brauciens ir ap 14h un google maps uz tik gariem braucieniem parasti ir pārāk optimistisks.
infests
Tas ceļš turpu šurpu ir jau braukts vairākas reizes vairākus gadus. Nav problēmu.
Pirms vairākiem gadiem esmu bijis pie šī saimnieka. Ir viņš atrodams arī dintur, bookingā un facebookā. Es kontaktējos ar viņu pa tiešo un viņš sava tūrisma biznesa sākumā bija dikti sajūsmināts par manu attapību atrast interneta plašumos viņa kontaktus un nedaudz nomest cenu. Toreiz braucot četratā viss pasākums kopā (ieskaitot ar 60% atlaidēm pirktu prāmi un degvielu) izmaksāja ~250 latu uz cilvēka. Tagad gan cenas ir manāmi cēlušās cik noprotu.
Toreiz startējām no Stokholmas rītā, vēlu vakarā uz swe/nor robežas nakšņojām mazā maksķernieku kempingā. Kaut kādos 10 vai vēl agrāk vajadzēja laikam paspēt uz mazo prāmi maršrutā Norvēģijā, kurš īpaši bieži nekursēja.
Ķērām visādas mencveidīgās, pieķerās arī vismaz viens zemūdens milzis, kurš gan bija stiprāks par aprīkojumu.
Māja bija ļoti plaša un lieliski aprīkota. Laiva (toreiz tikai viena) liela un ar labu motoru, kādas divas saldētavas. Sadeva mums gan navigācijas, gan kartes. Tuvākais veikals un apdzīvotā vieta bija kādu 10 km attālumā. Saimnieks dzīvoja kaut kur pāri fjordam un varējām baudīt īsti ziemeļniecisku vientulību. Joprojām izjūtu ziņā viens no mana mūža izcilākajiem ceļojuma piedzīvojumiem.
Bez makšķerēšanas papildus intreses objekts bija otrs lielākais Norvēģijas ledājs Svartisen, kurš bija dažu laivošanas km attālumā.
Viss, skatoties cik ir braukt gribētāju un šoferu. Mes kādus gadus atpakaļ bijām Torswag-tas ir tālu ziemeļos. braucām ar busu 8 gabali - 3 šoferi nonstopā un pēc 18 stundām bijām galā.
Ja cope ir blakus opcija, tad tā teikt braukšanai ir pavisam cits "rasklads".
Ja ir interese, reku lapa www.torsvag.no.
Mēs šovasar atkal brauksim ķert zivis Norvēģijas ziemeļos tajā pašā vietā, kur pagājušajā gadā. Tikai šoreiz norezervējām nevis divas, bet četras naktis (mājiņu un motorlaivu). Protams, rēķins par to būs divas reizes lielāks, bet šis patīkamais piedzīvojums ir to vērts. Centīšos nepieļaut pagājušā gada kļūdu un āķus un visādus makšķerēšanas "pričendāļus" ņemšu līdzi ar rezervi. Neesmu makšķerēšanas speciālists, bet esmu novērojis šādu īpatnību - Rīgā dažādu makšķerēšanas pederumu veikalu ir diezgan daudz, bet tās lietas, kas ir vajadzīgas tieši Norvēģijai, esmu atradis tikai vienā vietā, sīkā veikaliņā uz Tērbatas ielas pie Matīsa tirgus. Lielas spoles, resnas auklas, makšķeres, kuras paredzētas smagākam lomam, u.t.t. Pagājušajā gadā mums bija viena ļoti neērta spole, jo nebija metru skaitītāja. Eholotā dziļums līdz dibenam redzams, kādā dziļumā zivis - arī bija redzams, bet ar to makšķeri nebija saprotams, cik dziļi laist
Vai zivis ķer tikai pašos ziemeļos? Tuvāk nē? Baigais gabals! Īpaši, ja brauc kopā ar bērniem, no kuriem vienam nav vēl pat 2 gadi!
Norvēģijā ir labi attīstīta vietējā aviosatiksme
Norvēģijā zivis ķerās visur Arī "lejā" - Oslo, Stavangera, Bergena. "Augšā" lielāka iespēja tikt pie "trofejām" - lielām halibutēm, vilkiem, mencām, saidām, jūras velniem.
2 mazas zivis = 1 liela zivs
It kā filejas norvēģi atļauj izvest uz vienu cilvēku ne vairāk par 15 kg + drīkst būt vēl viena "trofejas zivs", kas šajos 15 kg neietilpst Vai kāds ir uzrāvies uz šo kontroli? Es zinu tikai vienu gadījumu
15 kg limits nav tieši uz filejām, bet izvedamo zivju masu kopumā. Protams, ja gribas aizvest mājās pēc iespējas vairāk ēdamā, tad ved tīru fileju.
Papildus var būt viena trofejas zivs, kurai jābūt veselai, nefilētai un jāpārsniedz 15 kg. Netiek skaitītas saldūdens zivis, kā arī tās, par kurām var dokumentāli pierādīt, ka tās nopirktas Norvēģijā, maksājot PVN vai saņemtas no licenzēta profesionāla zvejnieka.
Sodi nevāji. Piemēram:
"Customs officers at the Bjørnefjell border crossing point into Sweden on Tuesday stopped two cars belonging to Estonians that contained fish exceeding the 15 kilo limit, Harstad Tidende report.
Two Estonians admitted to carrying 97 and 115 kilos over the limit, and was fined NOK 11000 or about € 1400."
Jāņem vērā arī minimālā izmēra ierobežojums.
Vai vai kāds var palīdzēt ar padomu? Plānoju ceļojuma maršrutu braucienam ar kemperi Eiropas ziemeļu virzienā. Noteiktā dienā ir jābūt pašos Norvēģijas ziemeļos uz iepriekš ieplānoto zivju ķeršanu, bet pirms tam ir 5 dienas, kurās nezinu ko darīt. Nordkapā, Lofotu salās, Rovaniemos, Tankavārā, Altā, Bodo esam jau bijuši. Kur vēl varētu būt kaut kas smuks pa ceļam uz Tromso (Trumse), ko varētu apskatīt?