Nolūkā nākamgad uztaisīt selfiju ar polārlāci Svalbardā, esmu pasūtījis subj. un nepacietīgi gaidot piegādi, studēju forumus un likumus. Izskatās, ka haosu un visatļautību šajā jomā sāk nomainīt diezgan stingrs regulējums. Piemēram, zemāk uzrakstīšu, ko nejauši sameklēju par Spāniju. Jautājums, vai ceļakājā vēl ir cilvēki, kam šis jautājums interesē? Kuri vēlas ceļojuma ainas iemūžināt no gaisa? Ja ir, varētu izveidot kādu pastāvīgu tēmu, kurā piefiksēt atrastos normatīvos aktus. Varbūt ar sakārtotu rediģētu 1 ierakstu, kā tas ir, piemēram, noderīgajām saitēm?
Piemērs Spānijai:
18 mēnešos, kopš ieviesti noteikumi, 24 gadījumos sodos kopā iekasēti 185 000 Eur, no 300 līdz 21 000 vienā piegājienā.
Pašvaldības var ieviest savus noteikumus. Piemēram, aizliegts lidot Teides nacionālajā parkā. Sods: 6000 Eur
Tēma noteikti interesē, jo arī gaidu savu atnākam.
Cik papētīju par Latviju, tad arīdzan ir stājušies spēkā līdzigi noteikumi - 120m ierobežojums, nedrīkst lidlauku tuvumā, jābūt redzamam gan dronam, gan pilotam. Būtu ļoti interesanti uzzināt par precedentiem - cik ļoti strikti šie noteikumi tiek ievēroti utt.
Jauna ēra ceļojumu iemūžināšanā? Ironiski, bet šodien pārkāpu noteikumus par maksimālo attālumu, un aizlaidu vienu lētu dronu kaut kur mežā. Tagad var pirk dārgāku, apzinoties pārgalvības sekas.
Mani arī šī tēma interesē. Man dronu sola pēc nedēļas. Būtu labi, ja šos uzzinātos noteikumus mēs varētu kaut kā sistematizēti sakārtot atsevišķi pa valstīm - , iespējams, norādot likuma pantus, informācijas avotu, savu pieredzi, u.t.t. Jauki būtu, ja līdzīgā veidā varētu sakrāt, sasistematizēt pa valstīm arī dažādus citus ceļotājiem svarīgus noteikumus (kas nav šī dronu tēma), piemēram, videoreģistrātoru noteikumi dažādās valstīs, sodi par ātruma pārkāpumiem dažādās valstīs, u.t.t.
(ceru, ka drons drīkstēs lidot aiz motorollera Krētas salā, vai aiz motorlaivas Norvēģijā)
(ceru, ka drons drīkstēs lidot aiz motorollera Krētas salā, vai aiz motorlaivas Norvēģijā)
Zviedrijā, izrādās, lidot drīkst, bet filmēt un fotografēt nedrīkst. Augstākā tiesa nospriedusi, ka uz dronu kamerām attiecas tie paši noteikumi, kas uz novērošanas kamerām - t.i. obligāti reģistrējamas un pieļaujamas tikai noziegumu novēršanas un izmeklēšanas nolūkos. Ja šo uzzinās mūsu Datu valsts inspekcija, tad varam arī LV gaidīt kārtējo reģistru ar gada maksu.
Paldies par info! Mēģināju tulkot pieminēto rakstu ar google tulkotāju. Tāds iespaids, ka zviedri paši putrojās: iesūdz, pārsūdz, ..... cītīgi ņemās ap saviem likuma pantiem. Kaut kur tekstā pavīdēja: - drona augstums ne vairāk par 120m, attālums no operātora ne vairāk par 150m, no citiem cilvēkiem ne tuvāk par 50m. Vai varētu būt, ka kāds no viņiem cenšas runāt par pieļaujamajiem kritērijiem?
Bet kā ir ar parastajiem automašīnu videoreģistrātoriem Zviedrijā? Katru gadu man ir nācies braukt pa Zviedriju, bet atšķirībā no Austrijas, nekad to neesmu ņēmis nost un nekad vēl neesmu piedzīvojis neko sliktu.
Tur spriedumā tas izskatās atrunāts - drīkst lietot kameru, ko ieslēdz, pats ar savu roku aizsniedzot, un kurai esi klāt. Tātad, gan auto reģistrators, gan uz velo stūres vai ķiveres nostiprinātais ir ok. Bet, ja ar tālvadību, kā dronam, tad tā skaitās reģistrējama novērošanas kamera. Par lidošanu šoreiz nav runa, tikai foto/video aspekts.
Labi padomi par fotografēšanai piemērotākā laika un vietas plānošanu. Noderēs arī fotogrāfam uz zemes:
Taizemē visi droni, kam ir kameras, ir jāreģistrē iepriekš internetā aizpildot pieteikumu. Lasīju, ka tas aizņem pat līdz 3 mēnešiem. Sods par lidināšanos bez atļaujas ir pat līdz 5 gadiem cietumā
Bijām Ko Lipe salā un speciāli gāju uz vietējo policijas iecirkni lūgt atļauju palidot, taču tā kā vairākas reizes nevienu tur nesastapu, tad veicām tikai dažus mazus lidojumus.