Padalieties ar ieteikumiem, padomiem, norādēm, pieredzi, nakšņošanas, ēšanas iespējām, labākajiem apskates objektiem utt. attiecībā uz ceļošanu pa Kubu TIKAI AR MUGURSOMU! Paldies!
Drīkst jautāt, ar ko būtisku, izņemot bagāžas formātu, ceļošana "pa Kubu Tikai Ar Mugursomu" atšķiras no ceļošanas "pa Kubu Tikai Ar Čemodānu"?
Pieņemu ka "mugursomnieki" izskata kā pārvietošanās variantu arī kādu posmu veikšanu kājām, kas ar čumudānu nav pārāk ērti...
Ņemot vērā augstās temperatūras dienas laikā, nedomāju, ka Kuba ir piemērota pastaigām ar kājām. Stopēšanu apgrūtina fakts, ka Kubā ir maz automašīnu un paši kubieši stāv garās rindās, lai dabūtu garāmbraucošu transportu. Bet jā, prasās papildu informāciju par ieceri.
Jabrauc ar riteni
Paldies par komentāriem! Kā jau pareizi minēja, "mugursomnieki" ir mobilāki un atvērtāki īstās Kubas apskatei (daba, kultūra utt.) bez standarta gulēšanas pie viesnicas baseina ar kokčiku.
Pagaidām konkrētas vīzijas nav, tadēļ mēģinām ievākt pēciespējas noderīgāku info!
Ja ir doma nakšņot teltī, tad jārēķinās, ka telts vietu būs ļoti grūti atrast. Ceļa malā, pāri grāvim, parasti uzreiz sākas dzelkšņu krūmi, kuros pat 10 m ieiet ir pamatīgs izaicinājums. Ja dzelkšņu nav, tad tas ir apstrādāts lauks, kur jūs no rīta modinās vai nu traktors, vai bullītis (tas visdrīzāk arī naktī atnāks paskatīties, kas jauns tur uzradies).
Vietējie stopošanu izmanto diezgan nadzīgi, bet pārsvarā stopo ar naudas zīmi rokās (cik lielu, nepateikšu, jo ne reizes naudu nepaņēmu).
Ārpus pilsētām rēķinieties, ka angļu valodu neviens nesaprot, nemaz, galīgi nemaz.
Apbraucot visai Kubai apkārt, daudzos reģionos uz ceļiem redzējās tikai traktori, smagie auto un pajūgi. Neviena pasažieru auto visas dienas garumā.
Biju Kubā pirms 5 gadiem ar mugursomu (kā jau visos savos ceļojumos), bet nedomāju, ka īpaši liela atšķirība būtu, ja brauktu ar koferi. Vadījos pēc Lonely Planet + internetā esošajām atsauksmēm. Stopēt gan nestopējām, lai gan bija doma vienreiz intereses pēc (lai tuvāk sajustu kubiešu dzīvi) izmantot Punto Amarillo. Tie ir (varbūt jau pagātne?) tādi punkti ārpus pilsētas, kur rindā gaida kubieši, lai viņiem oficiāla amatpersona nostopē valsts automāšinas (bieži vien smagās kravas mašīnas) un šoferim uzliek par pienākumu aizvest tevi līdz vajadzīgajai pilsētai, ja viņam tas ir pa ceļam. Nebija gan pārliecība, ka ārzemniekiem ļautu gaidīt tajā rindā, bet dažos ceļojumu aprakstos bija minēts šis piedzīvojums ar pozitīvu iznākumu. Beigās tomēr visur pārvietojāmies art Viazul busu + vienu dienu nolīgām taxi ar šoferi. Kā jau laikam visur Latīņamerikā ļoti derīgi ir šo to iemācīties spāniski pirms ceļojuma.
Ja ar Viazuliem tur tīri labi var pārvietoties gan ar čumudānu gan mugursomu, vienīgais mīnuss ka katrs šoferis, kā jau visur siltajās zemēs, uzskata ka kondicionierim jādarbojas tā, lai salonā temperatūra tuvotos absolūtajai nullei. Tāpat mēdzām īrēt taksometrus, arī starppilsētu braucieniem, un neiznāca diži dārgāk kā ar autobusu. Vēl vienmēr opcija ir "privātie", kas arī labprāt vadā tūristus par līgumcenām, bet tur gan var gadīties visādi tehnikas brīnumi ar 60+ gadu stāžu. Bija gadījumi kad straujākās virāžās vērās vaļā durvis vai bagāžnieks uz kādas dziļākas bedres Bet nu tas jau pieder pie vietējās eksotikas.
pofigs karstums. Biju šogad jūnijā ar mugursomu un tīri labi izbraukāju, kur nu izdevās izbraukāt.. Atkarībā no tā, vai vairāk patērējat ūdeni vai rumu, abi vienlīdz labi palīdz pret karstumu.
Viazul un Astra, protams, ir jau ērts/komfortabls variants. Var arī vietējos busos pa pāris centiem. Ar visām spāņu valodas zināšanām vietējie ar vieglo (par transportu) tālākos attālumos bija diezgan padārgi, tomēr reizēm vienīgais variants (braucot uz/no konkrētām vietām).
Nakšņošanu iepriekš rezervēt, manuprāt, nav nepieciešama praktiski nekur, izmaksas 5-25 cuc=eur (noapaļojot, par nakti/par personu).
Apskates objekti - ir kāds plāns vismaz? uz cik ilgu laiku? cik cilvēku?
Par ēšanu problēmas nesaskatu nekādas - ja ir ēstuve, ej iekšā. Ja nav - prasi jebkurā vietā un pagatavos vai ieteiks kaimiņu.
2 nedēļas, 2 cilvēki bez spāņu valodas zināšanām. Vairāk interesē daba nekā muzeji utt.