Sveiki!
Sakiet, vai var rasties problēmas, skanējot Boarding pass ne-Latvijas lidostā, ja esmu savadījusi pases datus, bet norādījusi, ka tas ir ID?
Tobiš - kā tā sistēma strādā - kaut kā savienojas ar Lv datu bāzi un pārbauda, ka nav tādas ID kartes vai nē? Ir man par šo jāiesprings un jākontaktējas ar ryanair (tak noplēsīs lielu naudu par pārtaisīšanu) vai nav. Principā citas aviokompānijas (piem. Air baltic) tak vispār nekādus datus neprasa.
Esmu par 99% pārliecināts ka nekas ne ar ko nesavienojas un neviens neko nepārbauda.
Ja lidojums ir ES vai Šengenas zonas ietvaros (t.sk. Lielbritānija un Norvēģija un Balkānu valstis) - nevajadzētu būt problēmām. Īsti neesmu pārliecināts, vai kaut ko nepārbauda, teiksim, lidojumiem uz Maroku. ES iekšējos lidojumos neviens neko citu, izņemot atvērtu pasi vai ID nepārbauda.
Ryanair mājaslapā ir burvīgs pakalpojums - Live chat, kur drošības pēc nojautāt par šo kļūmi bez naudas noplēšanas.
Cik reizes esmu savadījis ID datus, bet izmantojis pasi vai otrādi... nevienam nekādi jautājumi nav radušies.
Es pēdējo reizi gribēju paskatīties, kas ryanairam notiek ar sēdvietām un ievadīju pilnīgi izdomātu burtu-ciparu kombināciju, bet mobilā aplikācija mani ņēma un piereģistrēja. Izlidoju vispār bez problēmām. Uz biļetes jau nerādās Tavi pases dati.
Jaunākajā iekāpšanas kartes versijā ir neuzkrītoša rindiņa ar norādi, vai pasažieris ievadījis Id vai pases datus un daži cipari no dokumenta numura. Vecajā kartes variantā tādu datu nav.
Manuprāt, iekšālaidējiem nav sava saraksta ar pasažieru datiem un nav arī laika tik precīzi pārbaudīt.
imho vienīgais mērķis pases datu ievadīšanai ir lai gadījumos kad Tavs vārds/uzvārds sakrīt ar kādu nevēlamu personu, varētu Tevi no tās atšķirt. Ņemot vērā, ka latviešu vārdi/uzvārdi ir pietiekami atšķirīgi no pārējās pasaules tautām, un ka visticamāk latvieši ļoti reti iekļūst tādos sarakstos, tad tur ievadītā informācija gandrīz nekad nebūs būtiska.
Problēmas rodas tajās lidostās, kur biļetes netiek skanētas, bet pasžierus pārbauda pēc saraksta. Biju kļūdījusies ievadot māsas pases datus un viņu nelaida lidmašīnā. Robežsardze veica papildus pārbaudi, kas prasīja kādas 20 minūtes, un tikai pēdējā brīdī atļāva iekāpt lidmašīnā. Stress bija pamatīgs, jo māsa reti ceļo un vāji runā angliski, bet man neļāva piedalīties viņas sarunā ar robežsardzi.
Tas bija šogad maijā Kosā.