Vien dažas valstis Eiropā apskatāmas. Kosova? Dīvains putns? Gribētos apskatīt, jo mani orgāni diez vai noderēs. Šo iepostēju tāpēc, ka klasisks priekšstats par valsti ir tāds, par kuru pārliecina sabiedrība.
Velomen! Tu beidz tik aktīvi krāt valstis! Man baiļu sindroms, ka apdzīsi!
Par Kosovu man ir tikai viens viedoklis. Kamēr mēs tur pildījām visādus Māstrihtas kritērijus, ieviesa eiro vienkārši tāpat, neko neizpildot.
procesora k-gs ir stabils apskatnieks, jo ne velna nezināju, ka šajā apendiksā ir EUR-o! Tu vari droši apliecināt fin.portfeli? Viņējo!
Tvaju.... (piedod!) Izskatās, ka šie stabili čubina platos 500-simtniekus, johaidī!
Kosova un arī Melnkalne ir vienpusēji ieviesušas eiro un tās nav noslēgušas oficiālu vienošanos ar ES.
Interesanti, kā tas izpaužas? Viņiem ir eiro, bet ECB viņus negana - resp., Kosovas vai Melnkalnes centrālā banka par kaut kādiem (kādiem??) līdzekļiem iepērk apgrozījuma eiro, kurus pēc tam izdala bankām?
Bet prinicpā pareizi izdarīja. Visi zina, ka piedošanu dabūt ir vieglāk kā atļauju
Domāju, ka vienkārši iedzīvotāji ir iepirkuši eiro, un CB šajās valstīs neveido monetāro politiku, un likumdošana ļauj izmantot eiro apritē.
Nekas oriģināls jau tas nav. Ir virkne valstu Latīņamerikā un Karībās, kas de facto izmanto ASV dolāru, nekādu atļauju par to neprasot. Piemēram, Panama. De jure viņiem gan skaitās balboa, bet faktiski tas pats dolārs vien ir. Vēl šur tur ir līdzīgi.
Eiro lietot kā oficiālo valūtu nav aizliegts. Kad 2013.gadā biju Horvātijā, paralēli savai nacionālajai valūtai varēja norēķināties arī eiro, legāli.
Ja Grieķiju būtu izmetuši no eirozonas, kā tika spriests kādu brīdi atpakaļ, tad būtībā jau nekas nemainītos - tāpat turpinātu tos eiro lietot neoficiāli, tikai paši drukāt vairs nevarētu.
Cik atceros, Melnkalnei vēl pirms € bija DM kā nacionālā valūta.
Taisnākais ceļš no Horvātijas uz Grieķiju ir tieši caur Kosovu. Caur Albāniju sanāk sarežģītāka loģistika.
Savā laikā arī LV bija eiro ar ko nosegt visu skaidro latu daudzumu un teorētiski varēja ieviest eiro bez saskaņošanas ar ECB, bet tas nebija nepieciešams (reāli ieviešot visi lati tika konvertēti eiro un valūtas rezerves pārgāja ECB)
Vien dažas valstis Eiropā apskatāmas. Kosova? Dīvains putns? Gribētos apskatīt, jo mani orgāni diez vai noderēs. Šo iepostēju tāpēc, ka klasisks priekšstats par valsti ir tāds, par kuru pārliecina sabiedrība.
Velomen! Tu beidz tik aktīvi krāt valstis! Man baiļu sindroms, ka apdzīsi!
Gadu starpība ir, tādēļ neuztraucies, ka apdzīšu
Kosovā esmu bijis 2 reizes. Pārsteidza ar lētumu un to, ka lielākā daļa ļoti labi runā eng.
Atradu kolēgas! Šie ar vācās uz nelielu parunāšanos: https://tripsecrets.ru/fest/#.V2sRUvl96Uk
Man vislabāk patika: Miņisterstvo durackih poezdok! Un vēl smuki par pašaizsardzību. Kas tu neesi, ja kaut kāds hunveibins izlien no vārtrūmes un saka meitenei: atdod maciņu, a viņa tūlīt iepriekš feini uztrenētu paņēmienu un potenciālais miljonārs kapitāli zaudējis: waza ari, yuko vai ippon!
Iepostēju šeit, jo neērti likt pie vasaras burziņa.
Par orgāniem - cerams, joko
Mani iespaidi - ļoti draudzīga valsts - tiesa, biju pirms 5-6 gadiem. Nebiju gan toreizējā konfliktu pilsētā Kosovski Mitrovicē - gan jau tur savādāk justos. Bet drusku sagrāva manu priekšstatu par šausmīgi naidīgajām (daļēji gan tas atbilst patiesībai) albāņu un serbu attiecībām daži fakti:
1) vairākas reizes albāņi, redzot, ka esam ārzemnieki un nesaprotam viņu sacīto, mēģināja runāt ar mums serbiski,
2) nesenajā etnisko grautiņu pilsētā Prizreņā ēstuvē pie blakus galdiņa apmeklētāji atklāti un skaļi sarunājās serbiski - nezinu, varbūt tie biji Kosovas bosņaki (musulmaņi) pret kuriem albāņiem aizspriedumu nav,
3) pie Kosovo Polje pieminekļa draudzīgi kopā strādāja divi Kosovas policisti - viens albānis, otra serbiete. Albānis stāstīja, ka tādi šai vietai esot noteikumi vai likumi.
Noteikti iesaku apmeklēt arī kādas serbu teritorijas (anklāvus) - bija interesanti.