Ir plānots doties uz Taizemi, Malaiziju, Singapūru, Indonēziju, Filipīnam, Honkongu, Makao. Neplānojam iegādāties brendu drēbes. Visparastākās tur tirgos atrodamās. Kur būtu to darīt vislabāk.
Nuuuu, aizbraucu uz Indonēziju tukšu koferi cerēdama tur visu nepieciešamo nopirkt. Tāāāāā nožēloju.
Apavi sievietēm lielākie ko atradu bija 39. Man ar 41 bija jāpērk vīriešu botas. Visi krekliņi un bikses tikai uz viņu augumiem (vietējos veikalos). Viss pa īsu un mazu. Tūristu vietās, protams, varēja atrast sacenotas Rietumu izmēru lupatas, bet nu ne jau pa lēto, tāpat kā Eiropā sanāca.
Draudziņam gāja bik labāk, derēja biežāk (varbūt dēļ tā, ka viņš skala pakaļa)
Bet nu jā, tas par Indonēziju.
Bankokā neko diži lētu neredzēju. Bija maiciņas pa 5,00 Eur , bet Rīgas tuneļos arī noteitki tādas kavalitātes maikas var atrast par tādu pašu cenu.Veikalos cenas kā pie mums, citviet pat nedaudz dārgāk.Drēbes es šeit neizvēlētos pirkt.
Un laiakm jau jāpērk pirmajā valstī kur būsiet, neba ceļosiet pa pliko līdz ieplānotajai "drēbju pirkšanas valstij"
Es Bangkokā baigi labas zeķes nopirku LV tik lēti tādas nevar nopirkt... tas gan ārpus centra. Thai ganjau būs labākā vieta šopingam... tūristu vietās var būt dārgi!
Es arī Āziju neizvēlētos kā apģērbu pirkšanas vietu. Vīrs Malaizijā ar 47. izmēra kurpēm palika "garu degunu". Izmēri beidzās, ja nemaldos, pie 44. Bērniem var šo to nopirkt, bet cenas un kvalitātes attiecība nebūs labāka par Eiropas vietējiem tirdziņiem.
Varbūt kāds var pakomentēt, kāda ir aktuālā situācija ar uzvalku un kreklu šūšanu pie Tailoriem Āzijā. Nu jau diezgan daudz gadus atpakaļ esmu šuvis Bangkokā un Deli un tad bija laba cenas-kvalitātes attiecība. Kā ir tagad, ir vēl vērts ko tādu plānot, nav viss palicis ļoti dārgi? Ja vēl viss notiek, kurās valstīs / pilsētās to tagad vēl ir vērts plānot?
Nu nezinu, Šrilankā neieraudzīju nevienu cienīgu lupatu! Vien puisis uzšuva 15 minūšu laikā tā saucamās Aladina bikses. Vairāk pilnīgi nekā, bet ne jau par Šrilanku stāsts....Ko redzēju veikalā, viss bija baiss- ar bļostkiem, utt. Mana "acss" paģība momentā! Nepaļautos uz iepirkšanos (nekādu). Iespējams, ka alojos!
Kuala Lumpurā - pāris labas drēbes iepirkās, bet kā jau te minēja, ja neesi super īss un tievs, diezgan problemātiski. Bet tur mēs arī 2 dienas veltījām shopingam.
Vīrs šuva uzvalkus Vjetnamā Hoi An pie ķīniešiem, toreiz laikam vadījāmies pēc tripadvisor atsauksmēm. Bija ok, cenas neatceros vairs, bet bija salīdzinoši lēti. Man par 20 dolāriem uzšuva perfekti kleitu, bet es ļoti konkrēti zināju ko gribu, un pat vēl pēc 2 gadiem ideāla, materiāls arī labs.
Manilā spiedām uz pērlēm, suvenīriem un es feikās somiņas sapirkos, somiņām labāka kvalitāte kā Vjetnamas vai Malaizijas tirdziņos. Manilā drēbes neskatījos. Garām ejot atceros, ka vīriešu krekli, piemēram, bija padārgi.
Par Indonēziju un Taizemi nezinu.
Bet kopējais iespaids, tomēr šopings vislabākais ir ASV
Ir plānots doties uz Taizemi, Malaiziju, Singapūru, Indonēziju, Filipīnam, Honkongu, Makao. Neplānojam iegādāties brendu drēbes. Visparastākās tur tirgos atrodamās. Kur būtu to darīt vislabāk.
Izmēru problēma, ja subjekts pēc ārējiem parametriem nelīdzinās dzeltenās rases pārstāvjiem garantēta būtībā visās minētajās vietās. Pēc mana viedokļa Kuala Lumpura laikam varētu būt pati labākā vieta, īpaši indiešu rajona ielas tirgus, jo šamējie tomēr ir lielāki par dzeltenajiem, kas paplašināja arī izmēru piedāvājumu. Tomēr kopumā - pirkt tās herņas un vest pāri puspasaulei man nešķiet īpaši racionāli. Labāk nodrāzt kādu labu veco T kreklu vai arī pameklēt brendu, īpaši amīšu un ķengurnieku brendu, panckiņas visādos vietējos akciju piedāvājumos, gadās ar kas ļoti labs, bet tas prasīs laiku.
Jā, piekrītu par Hoi An Vjetnamā, ļoti labi un lēti šuj, kurpes arī viņi tur ļoti labas taisa. Sieviešu sandeļu piedāvājums vispār ir tāds, ka gribās pilnu somu piekraut Vienīgais, ka tas viss prasa laiku - drēbes vajag kādas pāris reizes pielaikot, kamēr sanāk tieši tā kā grib, bet labi, ka par pāršūšanu nekas nav papildus jāmaksā. Ir labi, ja tam var kādas četras piecas dienas veltīt. Hojana pati ļoti smuka un apkārtnē ir daudz jauku vietu, ko tikmēr apskatīt, Centrālvjetnamas ēdiens ir izcili labs!
Pēc manas pieredzes tad āzijā iepirkites var vislētāk taizemē bankokā. (salīdzinot ar cenām kualalamupur (dārgāk) un singapuru (vieni zīmoli)). Bet tad jaiet uz viņu tirgu kas atrodas pie MBK un SIAM center (riktīgs tirgus ... drausmīgi).. Ja pa ameriku. Tad NYC grūti bij ko atrast lēti (telefonu nopirku bet saplīsa lativjā pirmajā diena. Garantija nav.....) bet apģērbus gan varētu meklēt ārpus lielpilsētām (Macy centra nekam neder). Nopirku Miami kautkādā gadusnikā botas (23 dolari) un turās divus gadus un nekas neplīst kaut iets pa offrodu ucc...
Paldies par viedokli. Sev jau kurpes tad laikam atrastu ja vajadzes man ir 37-38 tik vai viniem tas izmers ari der uz musu 37-38. Somiņu droši vien tad nebūs grūti atrast. Draugs man tāds palielāks vairāk arī priekš viņa doma bija pirkt.
Bet kā ir ar apaksvelu. 321 cik tad tās zeķes lētas bija ja pie mums ja lētas zeķes. Man jau lieka gan domāt ka ātri varētu saplīst tādas zeķes, bet tā mums ceļa laikā droši vien buūs vislielākā nepieciešamība. Tad ir jautājums kā tad ir ar iepirkšānos Austrālijā un Jaunzeilandē un Kanādā pretstatā pret Ameriku. Kāda pieredze ar to, jo dosimies arī tur.
Austrālijā un Jaunzēlandē iepirkšanās dārga, par Kanādu nemācēšu teikt. Tīri apģērbu un elektroniku tik tiešām vislabāk pirkt kapitālisma un patēriņa lielvalstī ASV.
Bangkoka papilnam ir fake Calvin Klein apakšveļa.... zeķes es pirku jo man vajadzēja tur sporta zeķes (tās ir tādas kuras beidzās pie potītes), viņas bija biezākas kā pie mums un pa lēto nevaru atrast. Rakstu ar ironiju bet taisnību..
Kualalumpurā veiksmīgi sapirku vietējā lielveikalā kaudzi t-kreklu, šortus, apakšveļu par 2-3 EUR, un ne tos pašus ģenēriskākos. Neesmu īpaši šaurs, bet piemeklēt izmērus nebija problēmu. Tas bija garākā ceļojumā sasmērēto drēbju vietā.
Patika tas, ka nav tirgus, kur ilgi jākaulējas, un varēja lieki netērējot laiku piemest pilnu somu, samaksāt ar karti un doties tālāk.
99% panākumu protams atkarīgi no veiksmīgi atrasta veikala, KL nav problēmu iepirkties arī par tūkstošiem vissmalkākajos lielveikalos pilsētas centrā.
Atceros, ka Taizemes iekšienē, ne lielpilsētās skatījos apakšveļu. Jēziņ, tikai omīšu modeļi!!
un no Taizemes tirgiem arī tādas atmiņas, ka nekas, nu pilnīgi nekas neaizķer aci - vieni bļostki un kkāds sviests. Dienvidos, Puketā - tur, protams, jau tūristu gaumei pieskaņots, tur noteikti var atrast, ko pirkt, ja ir garīgais spēks cenu nokaulēt par 90% un paciest pārdevēju uzmācīgo bļaušanu.
Par Kanādu - nav slikti, bet nu tur jāskatās. Ir lielie tirdzniecības centri, kur kaut kādi "sales", tad var lētāk kaut ko atrast, savukārt outletu koncepts ir attīstītāks ASV, cenu un piedāvājuma ziņā. Tur katrā nelielā miestā ir lielākas iespējas kaut ko labu iepirkt. Katrā ziņā man radās iespaids, ka ASV ir lupatu paradīze
Bangkokā uzšuvu vairākus kreklus, kas beigās sanāca diezgan lēti un labā kvalitātē. Sieva nopirka vairākas "feikās" somiņas, bet arī labā kvalitātē un īstās ādas, tā kā no Bangkokas bija labas atmiņas iepirkšanās ziņā. Indonēzijā Bali, varēja sapirkt tikai tūristiem nepieciešamo, bet Javas salā Džodžakartā ar iepirkšanos bija liela vilšanās, ne izmēru, ne piedāvājuma
Pirms piecpadsmit gadiem Manilā par maz naudiņām pirktos T-kreklus diendienā valkāju vēl šodien. Ne krāsa izbalējusi, ne kāda vīle atirusi. Viegli, plāni, ļoti laba kvalitāte.
Āzijā pabūts Taizemē, Malaizijā, Singapūrā, Hongkongā un Filipīnās. NEEEEEKur nebija normālas drēbes par normālām naudām. Ja vēlies vienreiz uzvelkamu drēbi, tad droši to var tur iegādāties, bet nevajadzētu rēķināties ar ilgstošu valkāšanu (lasi : labu kvalitāti). Kvalitatīvas drēbes tur maksā dārgāk nekā mūsu stockmanā. Kvalitatīvas drēbes jāpērk Vācijā vai citās centrāleiropas valstīs.
Āzijā, manuprāt, var sapirkt drēbes ceļojumam, lai draņķus pirms mājās lidošanas izmestu miskastē, bet kaut ko "kas-sirdī-iekritis" var paņemt uz mājām..
Tikai mans viedoklis.
Man liekās Bangkokā viss bij ļoti ok... nevajag tikai botas pirkt tās noteikti fake. Un ziemas drēbes varētu nebūt
Skatos, ka viedokli ir dažādi. Kaut ko jau paskatīsimies, bet turkšām somām nebruksim gan...somiņu sev gan paskatīšos. Par apaksvelu gan nezinu, jo Calvin Klein ne visai materiāls. Man puisis tikai pērk smog, jo viņas no kaut kāda materiāl citāda tiek taisītas. Viņam kokvilnveidīgās nepatīk. Sev varbūt kadu krūšturi paskatīšos, ja izmēri derēs cerams ne omīšu. Bet pa lielam ka noprotu ir vērts iepirkties Azijā Bankokā un var būt vēl Kualalumpurā. Katrā gadījumā pirmā mūsu ceļā būs Taizeme tā kā Bankokā paskatīsimies kas labs. Pirms došanās mājās Amerikā iepirksim kaut ko no drēbēm un kurpēm mājās līdzņemšanai. Nu kurpes jau notikti nāksies nopirkt, jo līdz Amerikai nu vismaz draugam būs npieciešamība pēc jauna kurpju pāra. Zeķes būs gan tad Āzijā jāpaskatas, ja jau tīri labas ceļā tāpat ātri nolietojās
Āzijas galā tīri normālas vasaras drēbes (nedaudz citi brendi) varēja nopirkt Kualalumpūras lielajos tirdzniecības centros. Cenas gan aptuveni kā Rīgā. Taizemes lielveikalos pirktās drēbes pēc pirmās mazgāšanas zaudē savu paskatu un ātri plūk. Indijā esot savukārt ieteiktu nopirkt Hush Puppies apavus - ērti, izturīgi, ilgdzīvojoši un par saprātīgu cenu (nedaudz virs 2500 INR). RIX par līdzīgas kvalitātes apaviem prasa baigo piķi.
Kualalumpurā nejauši iegājām Cotton:on veikalā, sapirkāmies t-kreklus un apakšveļu, laba kvalitāte, cenas pieejamas, liela izvēle. Tas gan laikam kaut kāds austrāļu brends.
Sieviešu kurpēm parasti lielākais atrodamais izmērs tiešām ir 39, varbūt kaut kādos tūristu veikalos var atrast kaut ko lielāku. Viņu tirgum ražotās kurpes lielākoties ir mazas un šauras.
Sieva nopirka vairākas "feikās" somiņas, bet arī labā kvalitātē un īstās ādas
Par šitādām lietām RIX lidostā pie dziesmas neņem? Man vienreiz muita kratīja čemodānu, kad atlidoju no HKG, bet nu man nekādu feiku nebija. Es vnk te citā portālā lasīju, ka Ķīnas sūtījumus muitā pēdējā laikā uz šo baigi skatās.
Ja ielidotu iekš RIX kāds tiešais reiss no turienes, tad būtu reāli kādu kratīt.
Tas bija tad, kad vēl KLM lidoja. Lielākā daļa Rīgā caur Amsterdamu ieradās no ārpus Eiropas un diezgan daudzus pārbaudīja. Kalvīti, kas arī bija lidmašīnā, gan ne Bet nu man vienu reizi vien bijis tāds piedzīvojums un tieši Rīgā.