Ja lido, neaizmirsti uzlādēt telefonu/datoru/fotoaparātu, citādāk var sanākt čakars. Īpaši no UK, kur vispār neļaus nekur tālāk lidot. http://www.dailymail.co.uk/news/article-2683951/Now-BA-bans-passengers-U...
vienmēr jau var atstāt telefonu mājās
vienmēr jau var atstāt telefonu mājās
Un štatos nopirkt jaunu. Labāku. Smukāku. Iphone
jāņem vērā noteikumi lidojot uz ne-Šengenas valstīm, lai gan (piemēram) pajautāt uzrādīt kredītkarti ar kuru pirktas biļetes var arī ES ekšējos reisos (ja cilvēkam ir viena karte tad labi, bet ja vairākas un biļetes pirktas 6-9mēn iepriekš?), tāpat musulmaņu zemēs (atsevišķās) ir savi likumi (alkohols, kristīgā simbolika utt.), kur var būt nepatikšanas. Ja lidojumiem uz ASV ir šādi noteikumi, tad tie jāievēro (ja grib lidot uz doto valsti), pamatojums jau nav nemaz tik neloģisks (par spridzekli, planšetē, telefonā utt.), tāpat nevajag "muti palaist" (domāts neveiksmīgi pajokot vai izteikties tā, ka "lielais brālis" var pārprast) facebook, twitter utt. Man noteikti negribētos lai kāds ienestu spridzekli, kas nomaskēts planšetē un līdz ar to apdraudētu cilvēku dzīvības (saprotu, ka stulbi ir palikt bez sava iphona, ipada ja vienkārši ir aizmirsts uzlādēt un pie drošības kontroles šamais ir nedarbināms (cik atceros no noteikumiem tad aparāts tiek aizturēts un to atgriežoties ir iespējams saņemt atpakaļ).
(cik atceros no noteikumiem tad aparāts tiek aizturēts un to atgriežoties ir iespējams saņemt atpakaļ).
Kāda atgriešanās? Jaunie noteikumi nozīmē, ka nekur neaizlidosi, un vēl "melnajā sarakstā" nokļūsi par mēģinājumu kaut ko aizdomīgu ienest lidmašīnā: "A spokesman from British Airways confirmed its new policy, telling the Daily Mail: ‘If [customers] are unable to power up their electronic device they will not be allowed to fly."
Nav jau runa par nepakļaušanos prasībām, tikai cerams, ka nevienam nesanāks negaidītas nepatikšanas neinformētības dēļ.
Diemžēl, ņemot vērā smartfonu baterijas īso darbības laiku un ne visu cilvēku informētību par visiem jautājumiem, ir paredzams ka kādiem pasažieriem tomēr sanāks negaidītas nepatikšanas...
Pieņemu, ka būs diezgan daudz tādu, kam saprotamu iemeslu dēļ būs izlādējies gadžets. Domāju, ka pie drošības kontroles tiks nodrošināta iespēja to pieslēgt pie strāvas. Vismaz nu populārākajiem modeļiem noteikti (Iphone štekeri, miniUSB utt)
nu bet kā ar nupat nopirktu, neattaisītu gadžeta iepakojumu?
sērga izplatās, nu jau arī visi lidojumi uk:
nu bet kā ar nupat nopirktu, neattaisītu gadžeta iepakojumu?
tas nekad nav bijis šķērslis, man, šķiet, jau 2008. g. berlīnē lika visus iepakojumus saplēst un tad bāza ķīmisko reaģentu papīrīšus (chemical swap)...
Aizrāvušies...
Manam laptopam ar kuru ceļoju vispār nav akumulatora un darbojas viņš tikai pieslēgts pie 220 V
Neiesaku lidot ar nupat nopirktu, neattaisītu iepakojumu. Daudzu valstu muitinieki to uzskatīs par preču importu, un aprēķinās attiecīgos nodokļus. Protams, varbūtība uzrauties uz pilnīgu muitas pārbaudi, ja tas gadžets somā ir tikai viens, ir stipri minimāla, bet imho izmest iepakojumu ir daudz vienkāršāk nekā pakļaut sevi tādam riskam.
Piekrītu shustrik, visiem paziņām, kam esmu vedusi mantas, teicu, ka iepakojumi nebūs, visas birkas būs noplēstas - pilnīgi visam - pulksteņiem, laptopiem, fotoaparātiem, drēbēm. Savām mantām arī vienmēr pilnīgi visas birkas noplēšu, arī jaunas drēbes sabāžu maisos tāpat kā netīrās, samudžinātas.
Būs daudz problēmu lidostās. Vienkārši nezināšanas un/vai aizmāršības dēļ...
Bija gadījums, kad Ryanair atcēla reisus, draudzene iesprūda uz 24 h Liverpūlē. Tā kā tā bija tikai pārsēšanās lidosta, strāvas adaptera nebija līdzi. Telefonam baterija nosēdās, un nevienā kafejnīcā, ne veikalā nebija iespēja uzlādēt par jaunu.
Diez vai tā būtu traģēdija, ja viņa izleitotu kādus 5 paundus adaptera pirkumam lidostas veikalā. Tas pašā trakākajā un maz ticamajā gadījumā, kad visā lidostā neatrodas neviens cilvēks, kurš varētu izlīdzēt ar savu lādējamo.
Anglijas rozetēs taču var iespraust mūsējās dakšiņas, vajag tikai vidējā caurumā piespiest mēlīti ar spicu priekšmetu, piemēram, pildspalvu. Adapters lidostas veikalā, visticamāk jau maksās kādas 15 mārciņas, to var arī būt žēl.
Manuprāt šie jaunie noteikumi ir pilnīgs vājprāts un neloģiskums. Reāli tieši ar uzlādētu laptopa bateriju (vēl labāk ar divām trim) un nelielu paķimerēšanos varētu uztaisīt pieklājīga izmēra sprādzienu, nevag nekādas sprāgstvielas.
Pārliecināties, ka dators ir īsts, nevis tikai apvalks spridzeklim, var rentgena aparātā, kur tāpat laiž cauri visu bagāžu. Ja uztraucas, ka spridzeklis tikai baterijas nodalījumā, nekas netraucē atstāt vienu baterijas moduli, lai datoru var ieslēgt un padarbināt 10 min, un parējo aizpildīt ar sprāgstvielu.
Vārdu sakot šie noteikumi ir elementāri apejami tam, kurš patiesi grib uzrīkot sprādzienu. Dzīvē tie vienkārši radīs papildus rindas, neērtības un nepatikšanas parastiem ceļotājiem, ne par matu nepaaugstinot drošības līmeni.
datoru baterijas pie tam ir ļoti viegli uzliesmojošas, galvenais dabūtu pušu
Nebūs pietiekoši stiprs sprādziens lai sabojātu lidmašīnu. Tur tomēr vajadzēs riktīgas sprāgstvielas.
Vēlies saderēt? No Tevis lidmašīna, no manis baterijas.
Vēlies saderēt? No Tevis lidmašīna, no manis baterijas.
Tev veicās ka man nepieder lidmašīna. Esmu kādreiz drusku spridzinājis, gan ne ļaunprātīgos nolūkos
Vēl tāds fakts, ka kārtīgs ugunsgrēks lidmašīnā arī ir diezgan traka lieta.
Vienvārdsakot visi šie noteikumi man atgādina metāla detektorus Krievijas dzelzceļa stacijās. Var iet uz peronu caur staciju, tad sienas klāt pie katra pīkstošā metāla gabala. Var iet uz peronu pa tiešo, apākātt stacijas ēkai, tad neviens nepiesienas…