Pa vasaru, kad būs siltāks laiks, ir doma uz dienām 5-7 aizbraukt lētajā variantā uz Sopotu/Gdiņu/Gdaņsku. Lētais variants – auto, līdzi telts/riteņi, dzīvošana kempingā teltī, ar mērķi palaiskoties pludmalē, pabraukāt ar riteņiem apkārt, iedzert poļu alu/šņabi.
Bišķiņ paguglēju, bet neko extra ievērojamu no apskates objektiem apkārtnē neatradu – viss standarta – šķība ēka, taisna ēka, mols, promenāde, akvārijs utt.
Tad nu jautājums – vai tuvākajā apkārtnē neesmu palaidis ko interesantu garām?, varbūt pa ceļam būtu vērts kur iebraukt/piestāt?
Cik saprotu pēc bildēm, tad uz zemes strēmelēm kas ieiet jūrā, īsti doties arī nav jēgas, jo no Kuršu kāpu skatiem tur nav ne smakas....pareizi?
Ir ļoti daudz tūrisma firmu piedāvājumu tam maršrutam- apskaties, ko šie piedāvā un saliec savas vēlmes.
Pa Maija brīvdienām 5 dienas ar auto izbraucām pa Mazūriju. No Tevis pieminētā gan bijām tikai Gdaņskā. Vecpilsēta ar holandisku pieskaņu (tas par mājām), krastmalas promenāde, ar pirātu kuģīti uz Westerplatti, tur liels parks un celiņi gar jūru. Vakarā uz šopingcentru paēst. Pirms Gdaņskas ir Frombork - var piestāt, lai apskatītu pili ar Fuko svārstu un katedrāli, kur apglabāts Koperniks.
Šņabi uz vietām nedzērām, bet alus garšoja un cenas ēstuvēs patīkami pārsteidza. Bilance - 1750 km + 75 EUR policijas sods...
Joziks,
kā braucāt? caur Augustow, vai jau Suwalkos griezāties nost? 75 eiriķi Lietuvā? Tagad kādu laiciņu nav braukts Polijā, bet vēl gadus 2-3 atpakaļ tur visi nesās uz nebēdu.
Sopotā, netālu no akvaparka ir sakarīgs kempings. Ar ričukiem var krietni pabraukāt! Speciāli iekārtots celiņš paralēli jūrai, ar iespēju noparkoties tieši cafe teritorijās un iedzert alu.
Vajag paskatīties, kas norisinās leģendārajā Opera Lesna Sopot. Agrāk padomju cilvis pazina tikai 2-us festus Sopota un Sanremo. Varbūt nospīd un varēsiet pavērot lokālo zvaigžņu uzstāšanos. Uz Helas ragu aizbraucām un nebij nemaz tik vārgulīgs pasākums.
Vēl palaimējās atrasties Gdaņskas katedrāles (?) tornī, kad zvanīja apaļu stundu. Vēl tagad ausīs zvana! Tur, cik atceros, kāju transports.
Kādu brīdi atvēliet Mikolajkiem un, atgriežoties, smuku kuģīšlīkumu Augustowo. Ar līmeņa maiņām slūžās.
Vēe ieteiktu ieskriet Hitlera bunkeros pa ceļam. Obligāti ņemiet gidu, nebija dārgi, toties ļoti svētīgi.
Tātad mūsu maršruts bija šāds - 1.diena Suwalki - Elk (smuka promenāde) - Mikolajki (nakts kempingā + Tropikana ūdens parks)
2.diena - Mikolajku pilsētiņa, tad Gierlož virzienā, kur Vilku midzenis (Hitlera bumkuri) - Ketrzyn - Swieta Lipka ciematiņš ar burvīgo katedrāli un ērģeļu koncertu ar kustīgām eņģeļu un svēto figūrām. Vēlu vakarā Olsztyn (pietrūka laiks). Nakts Malborkā.
3.diena - Malborkas pils. Internetā biju pasūtījusi biļetes kuģītim Biala Gora - Malborka (ar slūžām, 2.5 st.). Vakariņas restorānā uz kuģa pretī pilij. Nakts viesu mājā Gdaņskas virzienā.
4.diena Gdaņska + Westerplatte
5.diena - mājupceļš, apstājāmies Fromborkā.
Sods Polijā - brauc mums pa priekšu auto, vēl nospriežam - tādas dīvainas 2 antenas, velkas...velkas. Tad nu mans dēlis dod pa gāzi un šiem garām. Nepagāja i ne pārs minūtes, kad šamajie mums, spīdinot uguņus un signalizējot, nogrieza ceļu. Bija +30 km/h.
Būt Sopotā un nepalūrēt uz Meža operu = noziegums , tā kā tas obligāts pasākums. Ādolfa bunkuram arī jāuzmet acis. Visiem paldies par ieteikumiem - noderēs. Tagad tik gaidām siltāku laiku...
1-1.5h brauciena no Gdanskas ir Slowinski national park ar skaistam lielam kapam un ljoti piemerots atputai gan ar ritenjiem, gan ar kajam. Skaista pludmale , un ari ezers blakam. Noteikti var atrast labu vietu kempingam!
es ari noteikti ieteiktu Malborkas pili, bet ieejas biletes bija diezgan dargas un vasara var gadities, ka ljoti garas rindas.
Malborkas pilī kasēs bijām agri no rīta, rinda nebija. Vēlāk gan bija lielas ļaužu masas. Audio gids iekļauts cenā.
Mēs bijām pirms pāris gadiem.
Pirmais apskatāmais objekts ( ja neskaita Polijas, Krievijas, Lietuvas robežstabu) divi dzelzceļa tilti pie Stańczyki miesta. Tilti ļoti iespaidīgi pār dziļu gravu. Celti 1914. un 1926.gados. Viens tilts tiek atjaunots, bet par otru var pastaigāt. Tas ir Latvijai tuvākais no ievērojamiem Polijas tūrisma objektiem.
Tad caurbraucot un nedaudz apskatot Gyžicko pilsētiņu devāmies uz tuvējo Kętrzyn pilsētiņas pusi, kur netālu atrodas bijušie Hitlera bunkuri "Vilku midzenis" .
Otrā dienā: Ketrzyn, Święta Lipka (klosteris ar burvīgām ērģelēm), kas atrodas netālu no Reszeł un Kętrzyn pilsētām. Tad uz Lidzbark Warmiński pusi, kur kvadrātveidīga viduslaiku pilij. Šajā pilī, līdzīgi kā vairākās citās šajā apgabalā, ir savulaik dzīvojis Koperniks. Aizbraucām līdz Fromborkai, kur zem katedrāles atrodas Kopernika atdusas vieta. Blakus tornī atrodas Kopernika muzejs un Fuko svārsts. tad uz Malborkas pusi , kur ir Elblaga ar slaveno kanālu (mēs gan nebraucām, bet devāmies uz Malborkas pusi)
Nākamā dienā ekskursija Malborkā. Bijām tur pirmdienā un tā ir diena, kad visa pils nav pilnībā vaļā, bet mums pietika arī tām telpām, kuras bija pieejamas. Ar ieejas biļetēm paņēmām arī audiogidu un atceros, ka sanāca diezgan lēts tas pasākums. Vēl nobrīnījos, ka tik lēti. Rinda arī neteikšu, ka bija liela. Tālāk devāmies uz Gdaņsku. Tur arī nakšņojām. Gdaņska Otrā pasaules kara laikā bija pilnībā izpostīta. Vēsturiski Gdaņskā ir Zelta vārti un Zelta namiņš, kā arī Zaļie vārti un Zaļais tilts. Iesaku uzkāpt baznīcas tornī. (parasti mēs kāpjam visos torņos vai skatu laikumos, kur var uzkāpt Gdiņu mēs tā neskatījāmies, bet Sopotu izstaigājām. Tur tas garākais koka mols atrodas.
Tālāk devāmies uz Szymbark Kartuzu apriņķis, Kašubu ciemā. Tur atrodas viena no apgāztajām māja (šķiet, ka vēl kaut kur ir tāda līdzīga). Bija interesanti izstaigāt, bet ieeja tajā kompleksā nebija lēta.
Tālāk uz Hell strēli. Tur ar riteņiem ir ko izbraukāt, tikt mums nebija līdzi.
Tā īsumā pagaidām
Vēl ir Augustovas kanāli un Vigru klosteris netālu no Suvalkiem.
Par tiltiem, ja ir interese. Man ir detalizēta braukšanas instrukcija No Lietuvas/Polijas robežpunkta (Kalvarija/Budzisko) sākumā brauc pa 8.šoseju. Pēc kādiem 7 km pirmajā miestā Szypliszki griežam pa labi uz 651.ceļu. Pēc 11 km būs krustojums ar 655.ceļu. Turpinām braukt taisni pa 651.ceļu. Vēl pēc 9 km būs lielāks miests Wižajny. Pēc aptuveni 5 km ir Polijas/Lietuvas/Kaļiņingradas robežu krustpunkts. Uz ceļa ir norādes, kādi 100 m jānoiet gar miežu-auzu lauku. Pats par sevi objekts pēc izskata nav nekāds sevišķais.
Vēl pēc 6 km ir miests Žytkiejmy. No šī miesta (joprojām braucam pa 651.ceļu) pēc aptuveni 8 km ir norāde, ka pa kreisi ir Stańczyki miests (kādi 1 vai 2 km). Šķiet, ka bija arī tūristu norāde. Tūlīt pēc nogriešanās no lielceļa jau pa gabalu tos tiltus var redzēt.