Silti iesaku kartēm, kas sazīmējušās interneta pirkumos un rezervācijās, uzlikt dienas limitu. Tas pats attiecas uz kartēm, kas izmantotas pirkumiem un bankomātos ārzemēs. Es nesen, pats par to nenojaušot, noziedoju dolāru ASV sarkanajam krustam, un pēc tam uzreiz notriecu visu naudu Maltas totalizātorā
Šodien kārtējais kiberuzbrukums mūsu banku kartēm.
Kādā bankā Tev kartes?
Man iztīrīja Swedbank, bet tas nav rādītājs.
Chargeback. Teorētiski jāatgriež.
Kijevas lidostā bankomātā zogot datus. Visi to zinot, bet korumpanti piesedzot.
Jau atgrieza, jo tas bija pirms kāda laiciņa. Sākumā teica, ka jāgaida 2 mēneši, izmeklēšana... bet, kad uzmetu lūpu, uzreiz visu ieskaitīja.
Sievas SEB kartē pirms pāris gadiem līdzīgi - vispirms sīks pirkums Panamā, un tad neveiksmīgs pirkums par pāris tūkstošiem nopirkt aviobiļeti pie Ethiad. Pietrūka naudas, un bankas drošības sistēma nostrādāja, nobloķēja karti. Swedbank arī nobloķēja, bet man līdzekļu pietika. Nauda vēl pāris dienas stāvēja kā rezervēta. Domāju, ka atskaitīs atpakaļ. Bet nekā - viņi tā nevarot.
Šodien kārtējais kiberuzbrukums mūsu banku kartēm.
RX, kaut kā bišķi nesaprotami un haotiski Tev sanāk ziņot.
'Kiberuzbrukums' liek domāt par plaša mēroga ofensīvu ar mērķi uzlauzt vai iegūt datus. Banku kartēm tas nav iespējams, tās nav pievienotas internetam. Var būt uzbrukums bankām, citām iestādēm, bet ne jau kartēm.
Tā bilde ir no Kijevas? Tā ir fiziska kartes datu zagšana. Kad nozog, tad drīz arī izmanto pirkumiem (diemžēl to daudzi arī veicina, pērkot no rokas kreisās aviobiļetes).
Kas Tev liek domāt, ka šodien tas notiek vairāk? Kādā internetveikalā vai tiešsaistes aģentam nozagta klientu/karšu datubāze? Tad varētu būt pieaugums krāpnieciskos darījumos.
Atvaino, ja pārpratu Tevis rakstīto.
Ar manu karti vienreiz baigi labi kāds baigi labi patusēja, pirkumi Gucci veikalā, Regal Hotel - Honkongā. Kartes limits tad vēl bija ap 2500 ls dienā. Bieži braucu uz to reģionu un banka ilgi marinēja manu lietu.
Tā bilde klīst pa internetu jau vairāk kā 5 gadus, nezinu pat vai īsta, varbūt stock image. Bet no skimeriem vienmēr uzmanos. Ja vien iespējams, tad naudu parasti izņemu bankomātā, kas atrodas bankas iekštelpās. To, ka lidostā bankomāts "aprīkots" ar skimeri tiešām negaidītu.
Juris - varbūt nepareizi izmantoju vārdu kiberuzbrukums, bet uzbrukums tieši šodien bija. Bankām nopietni mīnusi. Man tuvs cilvēks strādā bankā, un ķersta šos zagļus. No turienes arī ziņas par Kijevu.
Bilde no Facebook man pārsūtītā posta.
Es vienalga vārdu 'uzbrukums' saprotu kā centienus kaut ko sagraut / uzlauzt / iekarot. Kāds ir ielauzies bankas sistēmā un nokopējis karšu numurus? Tad tas ir nopietni…
Jeb vienkārši paaugstināts krāpniecisku darījumu skaits? Vai tam zināms iemesls?
Labi organizētās karderu grupas bieži vien cenšās kartes "krāt" un naudu no tām izņemt ļoti īsā laika brīdī:
http://money.cnn.com/2013/05/09/technology/security/cyber-bank-heist/
Pieļauju, ka RX runā par līdzīgu "uzbrukumu", jeb masveida naudas noņemšanu no ilgākā laika posmā sazagtajām kartēm.
Labi organizētās karderu grupas bieži vien cenšās kartes "krāt" un naudu no tām izņemt ļoti īsā laika brīdī:
http://money.cnn.com/2013/05/09/technology/security/cyber-bank-heist/
Pieļauju, ka RX runā par līdzīgu "uzbrukumu", jeb masveida naudas noņemšanu no ilgākā laika posmā sazagtajām kartēm.
Tieši tā. Naudu noņemot ar precīzu laika intervālu, tātad visticamāk tas pat nenotiek manuāli. Roboti uzbrūk
Nu tad pamazām kļūst skaidrāks. Atvaino, ka es tāds piekasīgs šodien un man tas nesaistās ar 'uzbrukumu'.
Interesanti, ka mūsdienās 'manuāli' nozīmē nedaudz ilgāk paklikšķināt datorā, 'automatizēti' nozīmē izdarīt visu ar mazāk taustiņu pieskārieniem…