Nezinu, vai kāds jau nav par šo rakstījis, bet ir labs rīks ātrai 2 pilsētu salīdzināšanai. Varbūt kādam palīdz, ja gadījumā nevar izšķirties par gala/starpmērķi ceļojumam.
Pagaidām tikai lielās pilsētas, toties var pat salīdzināt pilsētu bike sharing system.
Par datu un salīdzināšanas patiesumu neatbildu.
Izskatās, ka tas rīks muld un diezgan smagi. Joka pēc salīdzināju Tallinu un Rīgu. Kā faktori par labu vienai vai otrai pilsētai tika norādīti daudzi rādītāji, gar kuriem faktiski ierindas tūristam nav galīgi nekādas daļas (PVN likme, sieviešu un vīriešu procentuālā attiecība u.tml.) Par daudziem cipariem arī ir nopietnas šaubas. Nu, un vēl sev par brīnumu uzzināju, ka bonus Tallinas apmeklējumam ir legālas azartspēles (kuras Rīgā, pēc šī saita veidotāju domām esot nelegālas)!
Tu apdali divas lielas tūristu kopas:
PVN likme - tie kas brauc iepirkties;
Sieviešu/vīriešu attiecība – tie, kas bieži brauc uz Rīgu meklēt izpriecas.
Par azartspēlēm gan nošāvuši greizi, bet priekš informācijas viena klikšķa attālumā nav slikti – due diligence jau nebūs.
PVN likme jau nekādi nenorāda vispārējo cenu līmeni valstī, it īpaši, ja tā atšķiras tikai par 1%. Gluži tāpat sieviešu un vīriešu proporcija nekādi pati par sevi nevar atspoguļot sieviešu pieejamību. Drīzāk jāsaka, ka šajā materiālā saskatāmas seksima pazīmes, nosakot, ka lielāks sieviešu īpatsvars pilsētu padara pievilcīgāku tūristu acīs (tātad automātiski tiek uzskatīts, ka liela daļa tūristu ir sekstūristi un, turklāt, vīrieši).
Bija dīvaini uzzināt, ka BigMaks Tallinā maksā vairāk kā 2x dārgāk nekā Rīgā - ja vien atkal nav kaut ko saputrojuši. Vēl ļoti dīvaini dati par etniskajām grupām - Tallinā esot 11 (kas, viņu skatījumā, ir pozitīvi), bet Rīgā tikai piecas. Man gan sanāk krietni vairāk.
laikam kārtējā haltūrlapa - ātri, lēti, cilvēkiem atrakcija...
Tev laikam nebūs derīgs šis rīks!
Es gan, ja 2 pilsētas ir salīdzinoši netālu vai 2 dažādos štatos, paskatos, kur ir mazāks sales tax vai VAT.
Jā, Big Mac index arī nav pareizs. Varbūt tikai vidēji labs rīks...
Tā jau sākumā liekas, ka derīgs rīks, bet, kad paskatās divas zināmas pilsētas tad aina mainās! Orsons21 labi parādīja.
nu tad jau šo arī var izmantot http://www.numbeo.com/cost-of-living/
Jā, ideja laba, bet pagaidām izskatās, ka izpildījums klibo un daudz caurumu...
Neņemt šo tēmu vērā!
Ja to lapu taisījuši amerikāņi, tad, iespējams, viņa var itin labi noderēt, lai salīdzinātu ASV un Kanādas pilsētas. Rietumeiropai gan jau ka arī būs +/- normā. Bet Austrumeiropai, pie kurienes mūs joprojām turpina pieskaitīt, jaunattīstības valstīm un citām amerikāņa apziņai grūti aptveramām vietām dati diez vai būs īpaši precīzi. Šis efekts jau gadiem ilgi ir novērojams dažādās jomās.
Starp citu, šajā lapā var arī, piemēram, salīdzināt Rīgu ar Sanyo 50" Plasma televizoru .
Ja to lapu taisījuši amerikāņi, tad, iespējams, viņa var itin labi noderēt, lai salīdzinātu ASV un Kanādas pilsētas. Rietumeiropai gan jau ka arī būs +/- normā. Bet Austrumeiropai, pie kurienes mūs joprojām turpina pieskaitīt, jaunattīstības valstīm un citām amerikāņa apziņai grūti aptveramām vietām dati diez vai būs īpaši precīzi. Šis efekts jau gadiem ilgi ir novērojams dažādās jomās.
nav, nav arī rietumeiropai nekādas normas. vīnē nav ne miņas no 10% bezdarba.
Paldies, par info caurumu tiešām ir daudz, es arī labāk pašlaik izmantoju numbeo.com.
Vai ir vēl kāda līdzīga lapa numbeo.com ?
Ja salīdzina Rīgu ar Lasvegasu, tad uzzinām, ka Rīgā ir ''Substantially higher average salary'' (695$ vs. 36$). Kā arī Lasvegasā, atšķirībā no Rīgas, pēdējos 100 gados nav bijušas lielas dabas katastrofas (zemestrīces, plūdi, tornado). Vēl Rīgā ir veseli divi publiskie Wi-Fi piekļuves punkti (pret Lasvegasas 80). Tā kā ar algu mēs tos amerikāņus beidzot esam pamatīgi apsteiguši, tikai ar internetu mums ir galīgi švaki, un dabas katastrofas arī briesmīgi apdraud
Izskatās, ka nav tik šķībi. Bezdarbs Vīnē 2012.gadā - 8%. Varbūt tagad jau augstāks?
http://www.oecd.org/governance/regional-policy/Country-statistics-profil...
Beidzot algas līmenī...