Varbūt nedaudz formāli par šo tēmu, bet tomēr informācia no oficālā avota
Intervija: Baltijas Apdrošināšanas Nams skaidro EVAK un ceļojumu apdrošināšanas atšķirības
http://travelnews.lv/index.php?m_id=18271&i_id=5&pub_id=81125
Man būtu gribējies, lai tas avots min kāud gadījumu, kad izdevīgāk ir izmantot EVAK nekā ceļojuma apdrošināšanu... Jo mums tieši ar kolēģiem bija diskusija par EVAK, no kuras izrietēja, ka, ja kaut kas tiešām atgadās, nekādas reālas jēgas no viņas nav..
Ir, ir jēga no Evak, man studiju laikos izkrita plombe zobam (notika Austrijā). Visu salaboja ar Evak, neko maksāt nelika, un tā pat nebija neatliekama palīdzība - skats nebija estētisks, bet dzīvot varēja, nekas nesāpēja.
Noteikti, kādreiz ir jēga no EVAK, bet tas nodrošina pārsvarā tikai neatliekamo palīdzību un viss. Ārstēšanās process pēc tam var izrādīties ar vairākām nullēm reķinā. Nevaru tomēr saprast ceļotājus, kuri pažēlo pāris latus, lai paņemtu vismaz minimālo programmu no apdrošinātājiem.
EVAK nodrošina to, ka izmaksas pēkšņi saslimušajam ceļotājam būs tādas pašas kā neapdrošinātam vietējam iedzīvotājam. Atkarībā no atgadījuma un galamērķa, tas var nozīmēt 0,- (piemēram, daudzās Skandināvijas valstīs), vai arī, kā minēja Huks, ciparu ar daudz nullēm (piemēram, Šveicē).
Man ir gan EVAK, gan katru reizi pērku arī ceļojuma apdrošināšanu. Zinu, ka dažas apdrošināšanas kompānijas, gan tā īsti negrib segt tās izmaksas, ko segtu EVAks, tā uzreiz neatceros kuras, bet labāk jau to EVAK karti pasūtīt, turklāt tā ir par brīvu un derīga 3 gadus, pēc tam var atjaunot un arī būs par brīvu. Savu EVAKu esmu jau atjaunojis, bet pakaļ uz Cēsu ielu neesmu kartei aizgājis Manunuprāt, ārzemēs var pārbaudīt vai konkrētai peronai ir EVAKs vai nav.
Ps. Tā kā pašam ir bijuši apdrošināšanas gadījumi, mans ieteikums, labāk nepažēlot dažus latus/eiro un ceļojumu apdrošināšanu nopirkt, bet katrs to vajag vai nē, lai izlemj pats
Sīkāks info par EVAK http://www.vmnvd.gov.lv/lv/nvd-pakalpojumi/evak-izsniegsana
Es domāju, ka evaks derēs, ja kas atgadījies esot ķitē Parasti apdrošināšana, tad nesedz izmaksas. Man gan tā nav gadījies, tāpēc tas tāds pieņēmums.
Otrs gadījums, kas man nāk prātā, kad evaks noteikti derēs ir, ja ceļo grūtniece un kaut kas notiek ar grūtniecību. Proti, ja grūtniece salauzīs kāju, tad derēs apdrošināšana, bet, ja sāksies kaut kāda asiņošana un jāglābjs māte un bērns, tad noteikti jāizmanto evak, jo apdrošināšana nesegs izdevumus.
Principā jau, evak darbosies tajos gadījumos, kad apdrošināšana nedarbojas, tāpēc ir vērts uztaisīt.
Āreče, nu jau kas reals sak parādities, kad tas EVAKs varetu noderēt. paldies, blow -man tas nebūtu ienācis prātā!
Šķiet, ka apdrošināšanas kompānijām sanāk mazāki izdevumi, ja klients izmanto EVAK. Te ir citāts no vienas kompānijas noteikumiem:
"Ārstējoties Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas vai Šveices Konfederācijas valstu medicīnas iestādēs, uzrādīt EVAK karti. Gadījumā, ja apdrošinātajam nav EVAK kartes, Apdrošinātajam vai Apdrošinātā pilnvarotai personai pēc Apdrošinātāja norādījuma tā jāpieprasa Nacionālajam veselības dienestam vai savas mītnes zemes iestādei, kas izsniedz EVAK karti, un jāiesniedz attiecīgajai ārstniecības iestādei, kurā Apdrošinātajam tiek sniegta medicīniskā palīdzība."
Kuras apdrošinātāju lompānijas noteikumos tas rakstīts? Iznāk, ka man obligāti ir jāizņem tā EVAK karte. Tas jau ir diezgan sviestaini.
Parasti neviens apdrošinātājs no savas kabatas nesedz izdevumus, ko ir jāsedz kādam citam. Arī bez EVAKa ir iespēja saņemt atpakaļ starpību starp to, ko tu esi samaksājis, un to, cik tas izmaksātu vietējam (tikai process ir daudz sarežģītāks), tā kā domāju, ka neviens apdrošinātājs šos izdevumus reāli nemaksās (varbūt daži gan palīdzēs administrēt naudas atgūšanu?)
Viena lieta, ka apdrošinātājs nemaksā par to, ko ir jau saņemta komepnsācija, taču pavisam cita situācija, ja apdrošinātājs praktiski spiež paņemt EVAK karti un maksimāli iegūt kompensāciju no tās.
Tiešām gribētu zināt, kuram apdrošinātājam ir tādi noteikumi.
Parasti jau tomēr, manuprāt ir tā, ka apdrošināšanas gadījumā ir jādodas uz tuvāko veselības aprūpes iestādi un nianses ir tikai par noteikumiem, kad ir jāzvana apdrošinātājam, kas sedz izmaksas uz vietas u.t.t.
Tiešām gribētu zināt, kuram apdrošinātājam ir tādi noteikumi.
man tāda google pieejama vispasaules tīmeklī - tā saka, ka tas ir Baltas noteikumos.
Es palasījos Seesam apdrošināšanas noteikumus (kur parasti apdrošinos) un tur arī kaut kā aizdomīgi ir pateikts par to EVAK karti:
1.12. Apdrošinātājs apmaksā izdevumus par pirmo, neatliekamo medicīnisko palīdzību, kas sniegta Apdrošinātajam ceļojuma laikā ārpus mītnes zemes, ja šie izdevumi konkrētajā valstī netiek apmaksāti Eiropas veselības apdrošināšanas kartes (EVAK) ietvaros vai ja Apdrošinātajam nav EVAK karte. (Skatīt: www.vnc.gov.lv/lat/es/LV_iedzivotajiem/EVAK/)
Paziņām tikko bija traumas gadījums Šveicē, EVAK karte viņiem nebija, bet griezās viņi vietējā valsts slimnīcā, kur izdevumus sedz arī EVAK. Atbraucot atpakaļ uz LV, iesniedza čekus un visus citus papīrus ERGO, kur viņiem bija spēkā esoša ceļojumu apdrošināšana, bet ERGO viņus mierīgi ''pasūtīja pāris mājas tālāk'', to pamatojot, ar šo - ''to ko atlīdzina EVAK's mums (ERGO) nav jāatlīdzina''.
Tā nu arī viņu ceļojumu noteikumos atradu šos punktu:
1. pants. Apdrošināšanas objekts.
Apdrošināšanas objekts ir materiālie zaudējumi, kas radušies
Apdrošinātajai personai ārzemēs saistībā ar akūtu saslimšanu
vai nelaimes gadījuma seku ārstēšanu. Apdrošinātājs atlīdzina
ārstēšanās izdevumus, ja to atlīdzināšanu neparedz Eiropas
Savienības direktīvu prasības (EVAK).
4. pants. Izņēmumi.
Papildus šo noteikumu I nodaļas 9. pantā noteiktajiem
izņēmumiem, Apdrošinātājs neatlīdzina Apdrošinātajai
personai vai Apdrošinājuma ņēmējam radušos zaudējumus:
4.19.
ja pēc Apdrošinātāja norādījuma apdrošinātā persona
neiesniedz ārstniecības iestādei EVAK karti.
Precizēju par citiem apdrošinātājiem (IF, SEESAM, SWEDBANKA, PZU) viņiem EVAK karte nav vajadzīga, bet viņi to ieteiktu ''izņemt''.
P.S. Tā kā ar ERGO ceļojumu apdrošināšanu, esam uzmanīgi
izdevumus var prasīt atgriezt arī bez EVAK:
- saglabājiet visus maksājumu apliecinošus dokumentus un pārliecinieties, ka uz tiem ir Jūsu vārds, uzvārds un personas kods;
- gada laikā kopš sniegta veselības aprūpe, sazinieties ar Nacionālo veselības dienestu, uzrakstiet iesniegumu un iesniedziet darījuma apliecinošus dokumentus, kas apstiprina ārstēšanās izdevumus, kā arī medicīniskos dokumentus, kurus saņēmāt no ārsta (piemēram, izziņa, slimības vēstures izraksts u.c.);
- Nacionālais veselības dienests pārbaudīs iesniegtos dokumentus un sazināsies ar attiecīgo valsti;
- gaidiet savu potenciālo izmaksu atlīdzināšanu.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka šis process var ieilgt, kamēr Nacionālais veselības dienests saņems informāciju no attiecīgās valsts, kurā Jūs saņēmāt veselības aprūpi. Turklāt izdevumu atmaksa būs tādā apmērā, kādu noteiks kā Jums atlīdzināmu valsts, kurā Jūs saņēmāt veselības aprūpi.
Baltas apdoršināšana arī nesedz izdevumus, ko sedz EVAK
Es par šo, ka apdrošinātājs neapmaksā to, ko teorētiski apmaksātu evak, painteresētos pie PTAC vai FKTK (īsti nezinu, kuram kantorim būtu šis jautājums piekritīgs). Man kaut kā šķiet, ka apdrošinātājs nevar iekļaut šādu normu līgumā. Līgums jau nepasaka, ka personai ir obligāti jāizņem evak karte, kaut kā nav smuki, manuprāt.
---------------
Manuprāt, visas apdrošināšanas taču balstās uz pamatprincipu, ka atmaksā tikai tādu naudu, ko klientam nav iespējams atdabūt citā ceļā (protams, tas viss ir atrunāts konkrētāk), tā ka neko briesmīgu neredzu. Turklāt, tās EVAK kartes taču ir bezmaksas, varētu padomāt, ka kādam rada baigās problēmas to aiziet un izņemt.
Ļoti daudzi nemaz nezin par tādām. Es, piemēram, pats arī pavisam nejauši no kolēģa dabūju zināt par EVAK iespēju, pirms tam pat nojausmas nebija, ka tāda ir.
Un ja tagad interneta laikmetā kaut kur jāiet un jāņem tas tomēr rada būtiskas neērtības. Es godīgi sakot pat nezinu, kur viņas var saņemt. Un ja nu vēl kā katrā kārtīgā kantorī jāiet 2x - vienreiz lai pieteiktos un otreiz lai saņemtu, brrrr ......
EVAK saņemšana Klātienē. Personīgi ierodoties kādā no Nacionālā veselības dienesta teritoriālajām nodaļām un uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Pieteikuma veidlapu var saņemt un aizpildīt klātienē vai ņemt līdzi jau aizpildītu. Pa pastu (nosūtot pieteikumu pa pastu). Ja vēlaties EVAK saņemt pa pastu, aizpildīts un parakstīts pieteikums, kura 7.punktā norādīta precīza Jūsu adrese, jānosūta aploksnē uz kādu no Nacionālā veselības dienesta teritoriālajām nodaļām. Pēc pieteikuma saņemšanas, EVAK tiek izsūtīta kā ierakstītā vēstule uz pasta nodaļu atbilstoši pieteikumā norādītajai adresei. Pa pastu (nosūtot pieteikumu elektroniski). Ja pieteikums ir parakstīts ar drošu elektronisko parakstu (e-paraksts), to var iesniegt elektroniski, sūtot uz e-pastu nvd [at] vmnvd [dot] gov [dot] lv. Pēc pieteikuma saņemšanas, EVAK tiek izsūtīta kā ierakstītā vēstule uz pasta nodaļu atbilstoši pieteikumā norādītajai adresei.
EVAK viedtālruņa aplikācija
Aplikācija ietver informāciju par EVAK un tās
saņemšanas iespējām, kā arī neatliekamās
medicīniskās palīdzības tālruņu numuriem citās
Eiropas valstīs. Tajā iekļauta arī informācija par
veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas
kārtību citās valstīs un informācija par kartes
atjaunošanu, ja EVAK ir nozaudēta.
Aplikācija pieejama 24 valodās un to iespējams
izmantot trīs platformu viedtālruņos: iOS, Android
un Windows 7 mobile.
Lejuplādēt aplikāciju „European Health Insurance
Card" (Eiropas veselības apdrošināšanas karte)
var šajā saitē: http://ec.europa.eu/social/
main.jsp?catId=559
Un ja nu vēl kā katrā kārtīgā kantorī jāiet 2x - vienreiz lai pieteiktos un otreiz lai saņemtu, brrrr ......
Nē, kā aizej, tā uzreiz viņu tev uzprintē. Pāris minūšu process, visu dokumentu aizpildīšanu ieskaitot. Zinu, jo nesen pats izņēmu.
Es aizsūtīju veidlapu elektroniski ar e-parakstu, saņēmu kartiņu pastā. Vienīgā neērtība - jāiet uz pastu pakaļ ierakstītai vēstulei.
Es aizsūtīju veidlapu elektroniski ar e-parakstu, saņēmu kartiņu pastā. Vienīgā neērtība - jāiet uz pastu pakaļ ierakstītai vēstulei.
tieši tāpat darīju. 1.5 gadīgajam bērnam arī atsūtīja bērnam adresētā ierakstītā vēstulē
Ļoti vienkārši. Savā Android Play veikalā atrodiet EHIC , ielādējiet un lietojiet.
Ļoti vienkārši. Savā Android Play veikalā atrodiet EHIC , ielādējiet un lietojiet.
aplikācija nekādā veidā nepiešķir karti, tikai uzglabā esošas kartes manuāli ievadītus datus.
Tieši tā - tas taču katram skaidrs, ka vajag saņemt pašu karti, ja ir vēlēšanās, protams, to lietot
Atveriet minēto aplikāciju un atradīsiet : "kas ir šī karte", "kā es varu saņemt karti", "kā tas darbojas", "lietas, kas Jums būtu jāzina" utt.
Ja nemaldos, šī pati aplikācija iOS.