Sveiki!
Plānoju Novembra pirmajās dienās doties eiropas ceļojumā.
Vēlos apceļot Francijas dienvidus St. tropezu, Nicu, Monako utt.
Lūdzu padalieties ar iespaidiem ko vērts apskatīt, un ieteikumiem ar ko man būtu jārēķinās.
Kads laiks varētu būt Francijas dienvidos novembra sākuma?
ko pats esi apskatījis internetā par šiem jautājumiem?
Man paredzēts līdzīgs ceļojums septembra sākumā. Pirmās 4as dienas norezervēju viesnīcu, bet pēc tam plāns skatīties uz vietas, kur nu tai brīdī būsim. Kāds ap to laiku tur ir bijis - tā ir prātīga doma, vai tomēr viss pa lielam aizņemts un nav ko cerēt, ka varēs ko jēzīgu atrast? Kā vispār ar WiFi, piemēram, kafejnīcās? Un vēl - auto stāvvietas - tādas pilsētas kā Kannas un Monako labāk ar sabiedrisko izbraukāt vai var arī kādu autostāvvietu atrast? Nevaru izšķirties, uz cik ilgu laiku ņemt mašīnu. No autoeurope visizdevīgākais piedāvājums ir ar Trifty. Kādam ir nācies no viņiem ņemt Francijā? Atsauksmes nav pārāk labas citās valstīs, bet tieši Francijā neko neatrodu.
Plānojam braukt ar kemperi, tāpēc par naktmītnēm sevišķi neuztraucos.
Vairāk mani tā daba saista, paskatīties piekrastes un kādā kalnā uzkāpt.
Par laikapstākļiem cik apskatijos, tad novembrī vidēji kkur 16 C°. Vai tā ir reāli arī - nezinu.
Ja daba saista, tad Nica un Monako ir īstās vietas
P.S. Nesaprotu, kamdēļ mūžīgi jāprasa par tiem laikapstākļiem? Paskaties internetā pēdējo ~20 gadu vēsturi un būs skaidrs!
No St.Tropezas vidienē ir Verdonas aiza - iesaku izmest loku uz turieni. Pa ceļam ir vairākas vīna darītavas un nebeidzamie lavandas lauki - tā gan droši vien būs novembrī noziedējusi.
Manuprāt, starp Cassis un Marseļu bija daudz smuku līču, kur vislabāk ar kājām pa taciņām aizstaigāt līdz piekrastes klintīm.
biju Francijas dienvidus sogad vasara (Nica, Monako, Eze, Kannas, St.Tropez, Vence, Gourdon, Sain Paul du Vence, Gattieres, u.c., ari Verdonas aiza). Ar parkingu nekur problemu nebija, kaut ari tas bija julijs, kas skaitas turisma sezona. Vairakas vietas, ipasi ciematos, mierigi vareja atrast bezmaksas stavvietas. Citur gan likam maksas stavvietas. Auto izirejam truchelocation.com, kas atrodas Nica, nekadu problemu nebija, tacu jabrauc uzmanigi, jo sanemot masinu, protokola bija atzimeta katra vissikaka skrambina. Un to visu parbaudija ari atdodot masinu. par laimi, mums viss bija ok. Ja brauc uz Verdonas aizu, tad vislabak braukt pa Napoleona kaujas celu, tas ir iespaidigs un interesants.
Loģiski ir tikai 2 varianti. Pirmais, ņemam vietu uz kurieni gribam braukt un tad konstatējam šai vietai labāko laiku un braucam, otrs variants - mums ir konkrēts laiks, piemēram novembra sākums, tad stādam sarakstu ar vietām uz kurieni šajā laikā vislabāk braukt. Vai nu viens vai nu otrs, bet parasti tomēr cilvēki tā nedara, jo ir -es gribu uz turieni.
Francijas Vidusjūras daļai labākais laiks ir maijs un tad septembris,oktobris. Vasarā tur ir tāds masoviks, ka labāk nevajag, pat paši francūži vasarā uz turieni gandrīz nebrauc. Novembris - pārejas mēnesis, viss atkarīgs no tā kāds gads, jeb kā paveicas, var būt silti un labi, un var otrādi. Provansa ir fantastiska, tā kā tur ir kur izvērsties.
Arī šovasar apbraukājām Vidusjūras piekrasti no Mentonas līdz Marseļai, tad uz Aviņjonu, no kurienes caur Apt un lavandas laukiem uz Verdonas aizu un tad atpakaļ uz Nicu. Novembrī ar parkingu nevajadzētu būt problēmām, kā jau raksta Ani, arī jūlijā tās var atrast.
No piejūras pilsētām patīkams pārsteigums bija Mentona (piekrastes pilsēta starp Monaco un Itālijas robežu), kas slavena ar citroniem, Le Lavandou un Sanary-sur-Mer, kas atrodas netālu no Tulonas.
Ja gribas kalnus, jādodas no Nicas uz augšu, kur ir gan vienkārši skaisti dabasskati, kā arī dažādas lielākas un mazākas kalnu pilsētiņas (Peille, Peilon, Entrevaux u.c.), bet jārēķinās, ka ceļš uz daļu no tām ir tāds, kuru ar kemperi veikt nebūs pārāk ērti vai arī vispār nebūs iespējams, jo arī divas vieglās mašīnas nevar uz ceļa samainīties. Skaists ir ceļš no Valberg uz Entrevaux ar interesantām klintīm.
Ja maršruts atļauj, noteikti var doties uz Verdonas aizu/kanjonu. Internetā pirms tam lasīju dažas atsauksmes, ka neesot nekas īpašs, bet to noteikti ir vērts apmeklēt, pavadot arī kādu nakti pie ezera Lac de Sainte-Croix (tur manīju arī daudz kemperu apmetnes).
Mēs šovasar izbraucām šādu maršrutu - Bergamo - Mazā Sanbernāra pāreja (fantastiski kalni) - Avinjona, mazie miesti Provansā, Verdona, Marseļa, Bergamo.
Jāsaka, ka pēc Sanbernāru pārejas Verdonas aiza nemaz nelikās iespaidīga. Varbūt neieraudzijām interesantākās vietas. Provansa ir fantastiska!
Marseļā ar kuģīti aizbraucām līdz Ifas cietoksnim, interesanti paskatīties, kur tad tas Grāfs Monte Kristo cietumā sēdēja
Pēc personiskās pieredezes varu teikt, ka laiks novembrī Francijas dienvidos būs draņķīgs! Ne nu gluži tik draņķīgs, kā Latvijā, bet tomēr. Lietus gandrīz katru dienu, arī migla un vējš. Viss jau protams, kā paveicas konkrētajā laikā, bet varbūtība iegrābties visai liela. Peldēties varēs tikai paši aukstumizturīgākie.
Par šo tēmu bija diskusija pavasarī. Tur bija daži interesanti apskates objekti aprakstīti. Iesaku paskatīt.
P.S. Nesaprotu, kamdēļ mūžīgi jāprasa par tiem laikapstākļiem? Paskaties internetā pēdējo ~20 gadu vēsturi un būs skaidrs!
Nu ne gluži pa tēmu, bet vai ir kāda vieta internetā kur var noskaidrot kāds bija laiks teiksim Rīgā pagājušā gada 10. oktobrī? Visādus globālus vidējos un rekordus var atrast, bet tiešām konkrētus datus par konkrētām dienām man nav izdevies atrast.
Laika apstākļi ir reāla problēma. Tā reiz lasiju aprakstus par Brazīliju, no 10 draugos atrodamajiem, tikai divos bija minēts konkrēts ierašānās mēnesis, pārējie bija pēc varianta - un tā mēs nokļuvām saulainajā Brazīlijā, un varēja tikai minēt, kad īsti šī ierašanās ir bijusi. Nemaz nerunājot par to, kas tad katram īsti ir karsts, silts vai aukstsn Raskost laiku nemaz nav tik elementāri, jo arī meteo dati ir virspusēji, max un min temperatūra, kas vispārēju bildi tā arī nerada. Dažreiz veicu monitoringu - katru dienu Earthā skatoties temperatūras lai saprastu kas tur īsti notiek, jo ļoti bieži visādi kalni un citi apstākļi, rezultātā - lietainākas un saulainākas teritorijas ļoti mazā amplitūdā.
Piemēram: http://www.wunderground.com/history/airport/EVRA/2012/10/10/DailyHistory...
Nu ne gluži pa tēmu, bet vai ir kāda vieta internetā kur var noskaidrot kāds bija laiks teiksim Rīgā pagājušā gada 10. oktobrī? Visādus globālus vidējos un rekordus var atrast, bet tiešām konkrētus datus par konkrētām dienām man nav izdevies atrast.
Cikos? Protams, ka var. Pa minūtēm!
Kaut vai šeit
Ņjā, perfekti linki, bet tāpat pārāk vispārīgi un arī ne īpaši precīzi. Apskatijos pāris dienas, kuras ļoti labi atceros, ir būtiskas nesakritības un ne par pāris grādiem. Man ir pāris bildes pie temperatūras rādītājiem, loģiski varu nofiksēt precīzu laiku līdz minūtei - reāli bildē lielais elektroniskais uz ielas rāda 28 grādus, vēsturē rāda 17 grādus, pēc apģērba, pareizāk viņa trūkuma, var konstatēt, ka vēsturiskais stabili kļūdās. Tā kā man pašlaik tiem datiem ir paliela neuzticība!
Kurā dienā, cikos un kurā pilsētā Tev bildē rāda 28°C?
2011.02.22 - Las Palmas de Grand Canaria, pulksten 15.33. Vēsture rāda 21 grādu. Pirms tam ātrumā kļūdaini paskatijos AM nevis PM Man bildē ar elektronisko temperatūras rādītāju - 25 grādi, pēc atmiņas šķita, ka bija 28, tagad paskatijos pilnīgi precīzi - 25 grādi. Tāpat starpība sanāk 4 grādi, arī tas nav maz.
Manuprāt, tie ielas rādītāji citreiz ļoti uzkarst saulē un rāda vairāk nekā patiesībā ir. Par 4 grādiem domāju, ka mierīgi varētu atšķirties, 17 un 28 gan šķita par daudz.
Es arī vairāk ticētu meteoroloģisko mērījumu vēsturei, īpaši, ja raksta, ka vēsturiskais rekords šai dienai ir 22°C.
Vēl var būt kāda grāda atšķirība starp vietu, kur mēra, un kur biji Tu.
Man uz balkona termometrs bieži rāda virs 50C Es tomēr vairāk uzticētos meteo dienestu datiem.
Laikam taisnība teicienam ka vienmēr var ko jaunu iemācīties
Nu man mājas priekšā, saules apspīdētā ielokā, ja spīd saule ir par apm. 4-6grādi siltāks kā citur ap māju. Un tas nav ja saule pa tiešo karsē termometru. Vis ir loti subjektīvi.
Nē subjektīvi tas nav. Ap māju temperatūra par 6 grādiem noteikti nevar atšķirties. Vienkārši, parastie termometri rāda, cik ir uzkarsis pats termometrs, nevis gaiss. Tāpēc arī ir tā uzticība meteo dienestiem.
Man viekāršāk, termometra nav, tāpēc vados pēc kaķa - ja no rīta sēž uz palodzes sarāvies čokurā un baltu purnu, tad skaidrs, ka mētelis būs vajadzīgs
Nē subjektīvi tas nav. Ap māju temperatūra par 6 grādiem noteikti nevar atšķirties. Vienkārši, parastie termometri rāda, cik ir uzkarsis pats termometrs, nevis gaiss. Tāpēc arī ir tā uzticība meteo dienestiem.
Ļoti svarīgi kā ir uzkarsis zemes segums. Vakarā man uz terases ir krietni siltāks nekā 3 soļus tālāk pļavā. Arī nedaudz pēc saules rieta.
Brauc ciemos. Varēsim paexperimentēt.
Diez kā metereologi mēra to "vispareizāko" temperatūru?
Velns viņu zin! Un kā kosmosa kuģi tiek aizplivināti tik tālu..?
Man viekāršāk, termometra nav, tāpēc vados pēc kaķa - ja no rīta sēž uz palodzes sarāvies čokurā un baltu purnu, tad skaidrs, ka mētelis būs vajadzīgs
Un kā Tu zini, ka var doties ārā šortos un T-kreklā?
Nē subjektīvi tas nav. Ap māju temperatūra par 6 grādiem noteikti nevar atšķirties. Vienkārši, parastie termometri rāda, cik ir uzkarsis pats termometrs, nevis gaiss. Tāpēc arī ir tā uzticība meteo dienestiem.
Var, un atšķirās. Man mājai pagalms ir ziemeļu pusē, kur saule spīd tikai pusstundu no rīta un pusstundu vakarā, bet priekšā ir dienvidu puse, kur saule ir gandrīz visu dienu (ja ir). Rezultātā saulainā bezvējainā rudens dienā vienā pusē jāvelk jaka, un otrā pusē var mierīgi sauļoties tāpat kā vasarā.