palīdziet izlemt, man šodien jāizšķiras - jā vai nē - Peru Puerto Maldonado apkārtnes lietus mežu tūre 3-4 dienas bez malārijas ķimijprofilakses. Dzeltenā drudža vakcīna ir.
konsultējošais ārsts ātri paskatoties kartē, teica, ka pietiks ar moskītu tīkliem naktī un deet spreju.
jautājums - vai vispār vajag? ja kādam ir pesonīgā pieredze tieši par to apkārtni un piedāvātajām tūrēm - būsšu ļoti pateicīga ja ieteiksiet vai atrunāsiet
kāpēc šaubos -
1) tā būtu 2 diena pēc garā lidojuma, uzreiz jāielec pavisam citā klimata zonā un tikai uz dažām dienām. Baidos, ka nepaspēsim aklimatizēties, kad jau jādodas tālāk. Vai vērts.
2) Viens no ceļotājiem šoziem ilgstoši netika vaļā no elpošanas ceļu saaukstēšanās slimībām- vai būs gudri uzreiz uz mitrajiem tropiem, pēc tam uzreiz ielekšana (lidojums) uz augstkalnu zonu Cusco 3,400 m, kur atkal nepieciešama vismaz viena diena aklimatizācijai.
Atvaļinājumā gribas uzlabot veselību, nevis sabojāt
Nemāku teikt par visu pārējo, bet pašam malārijas sakarā ārsts ieteica iepirkt malarone, ko lietot avārijas režīmā pēc sakošanas (3 dienas pa 4 tabletēm uzreiz pēc ēšanas). Tā arī izdarīju, izvadāju līdzi un atvedu atpakaļ. Iznāk sava veida apdrošināšanas polise...
P.S. Ak, jā, tie odi saules gaismā neesot bīstami, baidīties vajagot tikai pēc saules rieta.
Tā ķīmija ir drausmīga lieta, man te daži cilvēki pēc tam gadiem mocijušies ar sekām un spļaudijušies ne pa jokam, bet nu jā, lietu meži - un pofig veselība. Ja, nu braukt tad tikai izmantojot Jurissa ieteikumu par Malarone, savādāk tas jau robežojas ar vājprātu.
nez kā var zināt, vai iekož malārijas ods vai parastais? man Indijā kaut kādi lidoņi pāris reizes iekoda- nez kurā brīdīt man būtu jāsāk lietot tabletes,ja man tās būtu līdzi?
mēs dikti domājām par malārijas pasākumiem braucot uz Indiju- beigās nolēmām neko nelietot. uz vietas apskatoties tos tūkstošus cilvēku, kas dzīvo uz ielām- viņi jau sen būtu izmiruši no malārijas, ja tā būtu tik izplatīta. vietējais taksists teica, ka nekāda lielā stresa nav- šim esot 3 reizes bijusi malārija, visas reizes izārstēta ar zālēm. un vēl šis teica, ka malārija neesot mežā, kur īsti neesot netīra stāvoša ūdens, bet gan tieši pilsētās.
Vieniigais ieteikums ko es varu pateikt shajaa sakaraa, tad nepeerciet eiropaa taas malarone tabletes, pats nesen atgriezos no Kenijas, odi it kaa vispaar nekoda, tachu dzeeru tabletes, kuras nopirku vieteejaa valstii, kas bija identiskas, tikai 3x leetaakas, respektiivi ja Latvijaa taas Malarone maksaa ap 36ls ja nemaldos par paku, tad Kenijaa bija 15 eiro, domaajams ka tas pats ir Peru vai veel kur....Bet tabletes dzert gan ieteiktu, vieteejiem jau imuunsisteema pavisam savaadaaka, taapeec vinjiem taa malaarija arii izpauzhaas kaa mums iesnas, bet baltajiem var buut daudz trakaak un nez vai ir veerts sabojaat atvalinaajumu pavadot vismaz paaris dienas drudzii utt...
nez kā var zināt, vai iekož malārijas ods vai parastais? man Indijā kaut kādi lidoņi pāris reizes iekoda- nez kurā brīdīt man būtu jāsāk lietot tabletes,ja man tās būtu līdzi?
Man ārsts izskaidroja, ka jādzer tikai tad, ja sākas drudzis (temperatūra virs 38, vai kā līdzīgi), bet iepriekš ir bijis kontakts ar insektiem.
Odi mani sakoda visās trijās valstīs, bet nekādu seku nebija, tāpēc tabletes atvedu mājās neattaisītas.
Vieniigais ieteikums ko es varu pateikt shajaa sakaraa, tad nepeerciet eiropaa taas malarone tabletes, pats nesen atgriezos no Kenijas, odi it kaa vispaar nekoda, tachu dzeeru tabletes, kuras nopirku vieteejaa valstii, kas bija identiskas, tikai 3x leetaakas, respektiivi ja Latvijaa taas Malarone maksaa ap 36ls ja nemaldos par paku, tad Kenijaa bija 15 eiro, domaajams ka tas pats ir Peru vai veel kur....
Ar šo ieteikumu arī vajadzētu uzmanīgi: ja tiešām ir pārliecība, ka konkrētais ģenēriķis (tilde tulko kā nepatentēts, generic) tiešām ir malarone ģenēriķis, iespējams, to var lietot tāpat - "avārijas režīmā" (es jebkurā gadījumā konsultētos ar ārstu), taču diez vai visiem ceļotājiem ir tādas farmaceitiskās zināšanas, lai patstāvīgi to izvērtētu.
Man tā malarone paciņa izmaksāja ~70 eur, ja nemaldos. Viennozīmīgi veselība (un arī sirdsmiers) ir dārgāka...
Laikam esmu pēc Darvina aizgājis pārāk tālu no sākuma punkta, bet visādi džungļi un lietus meži mani atstāj pilnīgi vienaldzīgu, un tā jau ar ir neliela pornogrāfija - gida pavadībā gringo ved mežā, dabu lūkoties. Labi, katram savas izklaides. Par lietu - vietējais puika baltajā halātā stabili daudz labāk zinās to kādas tabļetkas īsti rīt un kur viņas operatīvi nopirkt. Arī cenas būs labākas, es vairāk tomēr uzticētos vietējiem ārstiem.
Monsters: es nebutu tik loti ticigs vietejam tabletem. Diemzeel dazos rajonos biezi nakas saskarties ar viltotam zalem kur aktivais savienojums ir ieksa daudz mazak ka paredzets jeb vispar nee. Vainigi gan parasti nav arsti, bet vietejie banditi kas izplata viltotas tabletes laudim kuri istaas nevar atlauties...
Riskēt ar viltotām zālēm noteikti nevajadzētu. Bet pirkt Malarone Latvijā arī ir zināmu ļaužu reketa subsidēšana. Latvijā 12 tablešu paciņas vidējā cena ir 43,76 Ls - t.i. 3.58 Ls/tablete. Lielbritānijā aptiekā cena ir 2,23 GBP par tableti - t.i. divas reizes lētāk. Tiesa, jāpieskaita apmēram 10-15 GBP par ārsta konsultāciju, jo vajadzīga recepte. Tur varētu līdzēt jabkurš pietiekami pazīstams ārsts, jo tam noteikti ir labs kolēģis, kas strādā Anglijā. Ir arī interneta aptiekas ar on-line konsultāciju, piemēram: http://www.chemistdirect.co.uk/malaria-pill-service_td_45.html . Bet, manuprāt, lētākais veids, kā tikt pie šīm tabletēm, ir nopirkt internetā no cilvēkiem, kam tās bijušas līdzi ceļojumā un nav noderējušas. Risks diezgan minimāls, galvenokārt uz derīguma termiņu. Es pats nesen 5 iepakojumus atdevu, kam mēnesis līdz expirācijai bija palicis
Un ne vienmēr vajag dārgo maloronu. Doksaciklīns ir 10x lētāks un tas noderēs ne tikai malārijas gadījumā.
Visi saskatijusies vakardienas Nekaa Personiiga un tagad saak pieveerst uzmaniibu viltoto zaalju probleemaam.... Bet nu es uzskatu, ka ir jaaizveertee tomeer mazliet, pilniigi pielauju, ka shitaa te sabaidiit cilveekus par to, ka ja nepirksi zaales no muusu riikljuraaveejiem, gals buus klaat, kaadam ir izdeviigi... Protams, ja tu to Malanilu pasuutiisi no Tjumenjas apgabala koljas, pa 20 sanjiem par tableti, tad gan var sanaakt slikti, bet nu ja tu to peerc oficiaalaa aptiekaa, kaut vai arii kaadaa tresaas pasaules valstii, domaaju ka nekas slikts nenotiks, padaudz naudinjas shitaadaa veidaa ieekonomeets... Kas attiecas uz Doksicikliinu, tad noteikti neieteiktu lietot, jo taas ir ljoti stipras antibiotikas, kuras liek lietot lai aarsteetu dazaadas slimiibas, nejau malaarijas profilaksei, iespeejam, varbuut taapeeec arii vinjs ir 10x leetaaks...
AAA, un tas ko es lietoju, tas nebija nekaads gjenereetikjis, oficiaalaa razotaaja maajaslapaa bija rakstiits kur shie izplata taas zaales un preciizs nosaukums... man pacinja izmaksaaja 15 eiro... Ja brauc vairaaki cilveeki, ietaupijums uz divaam, trim nedeeljaam diezgan liels manupraat...
1. Pēc Tavas loģijas sanāk, ka proguanils (Malarone) ir ļoti vājš un nav antibiotikas? Es teiktu, ka ir, tikai šaurāk specializētas.
2. Arviic neiesaka, bet vispasaules veselības organizācija iesaka. Katram pašam jāizlemj, kuram no abiem pamatotāki ieteikumi un lielāka autoritāte: http://www.who.int/ith/chapters/ith2012en_countrylist.pdf VVO gan parasti iesaka lētāko. Tā, piemēram, Malarona vietā Meflokīnu, kuram ir vairāk blakus efektu.
P.S. ģenēriskā Malarona nav un nevar būt. Tas joprojām ir (bet drīz nebūs) zem patenta aizsardzības. Tā ka jebkurš "genēriķis" būs viltojums, ja ne pēc sastāva, tad nosaukuma
Un, par sākotnējo jautājumu: beidzot izlasīju, ka tas adresēts man Neko negribu ieteikt, bet pats ķimijprofilaksi nelietotu, jo, kaut gan janvāris-maijs ir riskantākie mēneši, Puerto Maldonado apkaime un Peru vispār, parakņājoties epidemioloģiskos ziņojumos, izskatās mierīga. Piemēram, ASV gadā tikai 5 cilvēki ir saķēruši malāriju, apmeklējot Peru. Es iztiktu ar stipru pretodu līdzekli (vai diviem dažādiem) un apģērbu /sietiem.
Bet, manuprāt, lētākais veids, kā tikt pie šīm tabletēm, ir nopirkt internetā no cilvēkiem, kam tās bijušas līdzi ceļojumā un nav noderējušas. Risks diezgan minimāls, galvenokārt uz derīguma termiņu.
Man vēl pāris paciņām Malarone mājās jābūt. Atceros, ka derīguma termiņš bija 2015g. Atdošu ar 30% atlaidi no aptiekas cenas. Šķiet, ka arī čekus un iepakojumu biju saglabājis. Ja interesē, rakstiet PM.
Divi Latvijas iedzīvotāji ārzemēs saslimuši ar malāriju
http://www.delfi.lv/news/national/politics/divi-latvijas-iedzivotaji-arz...
Kārtējā žurnālistu haltūra - neviena konkrēta fakta, strebelējums. Nevar jau īsti saprast par ko viņi tur īsti raksta, bet nesen te bija ziņa, ka saslimis kaut kāds letiņš, kas kaut kādus 3 gadus strādājis Āfrikā, neatceros īsti kur. Varbūt tas pats. Šādus rakstus labāk vispār nelasīt, jēgas tāpat nekādas.
Monsters - man jau vajag radīt ažiotāžu, lai notirgotu zāles
Bet, ja nopietni, LIC man jau labu laiku ir otrās mājas, un zināma hepataloģe viennozīmīgi ieteica lietot šīs zāles, jo ir redzējusi malārijas inficētos. Šādas mocības nenovēlētu pat ienaidniekam.
Ja kādu interesē, ir 20 tabletes (viens iepakojums 12 tabletes + viens iesākts ar 8 tabletēm). Kopā par visu 50Ls, kas būs 30% lētāk, kā aptiekā.
Lieto pa tabletei dienā. Ja pēc instrukcijas sāk lietot 1-2 dienas pirms ceļojuma, un tad vēl 7 dienas pēc ceļojuma, sanāk vienam cilvēkam 11-12 dienu ceļojumam malārijas skartā reģionā. Derīgas līdz 2016.g aprīlim. Oriģinālā instrukcija līdzi.
redzējusi malārijas inficētos. Šādas mocības nenovēlētu pat ienaidniekam.
Es arī esmu redzējis. Un Maķedonijas Aleksandrs no šīs slimības pat nomira.
Bet šo komentāru rakstu, lai aizstāvētu viedokli, ka riski ir jāizvērtē, jāsalīdzina un jāpieņem saprātīgs lēmums. Ne vienmēr pareizāk būs rīt tabletes. Malorona blakus efektus neesmu redzējis, bet meflokīna un doksiciklīna gan. Arī nekā priecīga. Jebkurā gadījumā malārījas skarta reģiona apmeklējums ir riskants - ar zālēm vai bez. Katram jāizvēlas, kuram riskam un par kādu cenu viņš dod priekšroku un kurā gadījumā viņa personiskā riska summa ir mazākā. Padomus dot nav pateicīgs darbs, jo tad pie nelaimīgās lozes būs vainīgs vairs ne liktenis vai pats ceļotājs, bet padomdevējs.
Tik ļoti briesmīga tā malārija nemaz nav. Kādreiz ar to speciāli inficēja cilvēkus, lai ārstētu vēl nelabākas kaites - sifilisu, progresīvo paralīzi un šizofrēniju. 1927.g. Julius Wagner-Jauregg par to par saņēma Nobela prēmiju medicīnā. Mūsdienās gan viņu piemin reti, jo puisis sašmucējās ar visiem zināmas tautas nīšanu Ādolfa varas pirmsākumos.