Labdien pieredzējušie ceļotāji. Pa cik atvaļinājumu plānoju pavadīt ASV, sāku domāt tagad par plānošanu, ceļa izdevumiem, vīzām u.t.t. Tātad ir daži jautājumi kurus gribas uzdot te, bet ceru ka nesūtīsiet mani kaur kur tālu P.S. nekad neesmu ceļojis!! P.S.S Mērķis - apmeklēt nacionālos parkus, pēc iespējas vairāk.
1.Vīzas - vai ir iespējams uzzināt vai vispār man atļaus kaut kur braukt pirms pirkt biļetes? Kādas izmaksas apmēram?
2.Biļetes - varbūt zinat lētakos variantus kā nokļūt līdz ASV un lētākās avio kompānijas ASV iekšienē. Un varbūt bez auto īres nemaz daudz nacionālo parku neapmeklēsi?
3.Dzīvošana - vai ar 2 000$ ir iespējams 7-14 dienas tur izdzīvot? Un kas ir tas pats dārgākais ar ko tur rēķināties?
Jautājumi radīsies vēl vairāk kad sākšu plānot vēl padziļinātāk. Paldies!
Forumā ir vairākas tēmas par ceļošanu ASV. Piemēram - http://www.celakaja.lv/forumi/asv-saku-planot-celojumu
Foruma augšējā labajā stūrī ir meklēšanas fīča un tur daudz ko labu var atrast. Iesaku.
1 - Vīza - ja esi LV pilsonis tad vīza nav nepieciešama, bet izmaksas tāpat ir noformējot iebraukšanas atļauju.
2 - uz ASV ik pa laikam parādās braucieni labās cenās. Ja būsi veiksminieks un nesteigsies tad aizbrauksi ap 250 latiem.
3 - 2000 dolāru viens cilvēks var izdzīvot pavisam mierīgi. Dārgākais kas ir ASV ir hoteļi. Kad tie ir nokārtoti tad bēdu nav.
Sveiciens ceļakājā.
Lapas augšējā labajā pusē ir podziņa meklēt. Tur atradīsi atbildes uz gandrīz visiem jautājumiem.
Piemēram : http://www.celakaja.lv/forumi/asv-saku-planot-celojumu
Šogad septembrī taisni izbraucām no LAX līkumiņu pa ASV, t. sk. vairākiem nac. parkiem: LAX - Yosemite - Death Valley - Las Vegas - Bryce - Zion - Antelope - Grand canyon - LAX. Par 11 naktīm nakšņošana uz diviem mums kopā sanāca 585 usd (dārgākā bija nakts teltsveidīgā veidojumā Yosemite parkā par 113 usd). Principā pašos parkos naktsmītnes ir krietni dārgākas nekā ārpus tiem. Auto īrējām no Dollar - ~225 LVL par vidēja izmēra džipu (midsize SUV) uz 11 dienām. Nobraucām ap 4000 km. Degvielā aizgāja ap 200 LVL. Par nacionālo parku karti te daudz rakstīts, ar to tikām iekšā visos parkos, izņemot Antelope, kur atsevišķi bija jāmaksā. Ēšana ASV, manuprāt, ir salīdzinoši lēta. Pusdienas, ja bija iespēja, ēdam ķīniešu bufetēs (7-10 usd no cilvēka).
Elektroniski dabonamā iebraukšanas atļauja ESTA maksā 14$.
Linku var sameklēt, piemēram, vēstniecības mājaslapā.
Bez auto, manuprāt, nac. parkus apmeklēt būs ļoti grūti - būs jāmeklē kaut kādas tūres, kas izmaksās noteikti dārgāk par auto īri + degvielu.
2000$ 7-14 dienām vienam cilvēkam ir pilnīgi OK, diviem arī varētu pietikt (tā kā viesnīcas, autonomas un degvielas cenas pieliekot vēl vienu cilvēku, gandrīz nemainās. Atvērts paliek jautājums par to, vai taisījies veikt arī iekšējos lidojumus). Dārgākais ASV salīdzinot ar Latviju ir jebkādas lietas, kur iesaistīta personiskāka apkalpošana - ēšana restorānos, palikšana viesnīcās (ja tevi neapmierina moteļi parastie, kuros cenas ir diezgan draudzīgas), naktsklubi, ekskursijas, utml. Ja organizēti izklaidēties, ēst restorānos un ņemt gatavas tūres netaisies, tad dārgākais tik tiešām būs nakšņošana, viss pārējais būs lētāk nekā Latvijā.
Un neaizmirsti noformēt ceļojuma apdrošināšanu, mediciniskie pakalpojumi ASV ir nejēgā dārgi.
ESTA, tas priekš nepilsoņiem?
ESTA , tas priekš nepilsoņiem ?
Nē, tas priekš pilsoņiem, nepilsoņiem vajag vīzu!
ESTA nevarēs dabūt, ja vēsturē ir kādreiz atteikta ASV vīza.
Jūlijā un augustā daudzos parkos būs ļoti karsts.
Uh, Jurim pilnīga taisnība par datumiem. Mēs bijām Death Valley parkā septembra otrajā pusē, tur bija līdz +45°C. Pa lielam mēs, kā pie tāda karstuma nepieradušie, jau pie tādas temperatūras nevarejām ārā ciešami pavadīt vairāk par 20-30 minūtēm vienā reizē. Braukt uz tādu vietu vasarā, kad tur ir pie +60°C, nav prātīgi. Pārējie parki gan jau ka nebūs tik karsti, bet nu tik un tā jābūt gataviem attiecīgiem klimatiskajiem apstākļiem.
Esmu bijis Grand Canyon, Yossemite, Grand Tetons, Redwoods un Yellowstone un visos gadījumos vasaras vidū. Yossemite un Yellowstone ir visai augstu kalnos un tur reti kad ir pārlieku karsts. Redwoods ir pie okeana un arī ar īpašu karstumu neizceļas. Vienīgi Grand Canyon bija karsts (ap +30 uz malas, +40 trīs jūdzes uz leju) priekš Latvijas mēroga. Man pašam gan netraucē ja vien ir pietiekoši ko dzert un labs saules krēms pie rokas.
Ļoti jāskatās klimats galamērķī. Vasara tuksnesīgo iekšzemes štatu nacionālajos parkos būs nežēlīgi karsta, turklāt tur var būt negaisu un slikta laika sezonas. Un pat vienkāršs negaiss, bez tornado vai smilšu vētras, ASV vidienē var būt visai bailīgs pasākums, īpaši tad, ja nav pieredze ar šādām dabas parādībām, turklāt daudzviet tam visam var sekot plūdi. Nu tas jau gan atkarīgs no plāniem, vai plānota īsa attālināšanās no auto vai nopietnāki vairākdienu pārgājieni.
Tāpat, pietiekoši daudzās populārās vietās nacionālajos parkos ir apmeklētāju skaita ierobežojums - protams, ne skatu laukumos. Parasti atļaujas apmeklējumiem izlozē dažādu veidu loterijās, kur var būt jāpiesakās pat vairākus mēnešus iepriekš. Tas pats var attiekties uz noteiktiem kempingiem. Tas jāskatās parku mājas lapās.
Bez auto īres nav variantu. Bet tas ir salīdzinoši lēti un benzīns taču arī neko nemaksā, es vairākas reizes esmu Enterprise īrējis un viss ļoti ok bijis. Bet arī "dārgajiem" kantoriem, piemēram, Hertz vai Avis reizēm ir ļoti labas akcijas. Nakšņot nav obligāti viesnīcā, var kaut vai izīrēt lielu telti, gāzes plīti un gāzes balonus un guļamos (kaut vai REI.com) un ērti dzīvot kempingos un ceļmalās. Ir štati, kur ir visai daudz valsts zemju un neviens prom nedzen.
Turklāt vajag ņemt vērā ASV mērogus. Daudz nacionālo parku nozīmē daudzus tūkstošus kilometru, 100-150km pārbrauciens būs sīkums. Tad jau labāk mazāk braukt, bet dažos parkos ielīst dziļāk, tur, kur ir nestandarta maršruti un mazāk cilvēku. Pats esmu pieredzējis, ka tikai pusstundas/stundas braucienā no mežonīgiem tūristu pūļiem var dienām ilgi nesastapt nevienu citu cilvēku.