Daivings – pakonsultēsiet iesācēju?

52 replies [Last post]
Juris
Offline
Joined: 29/10/2008
Posts: 20447
Last seen: 7 weeks ago
Location: RIX

Ir plāns aizbraukt uz kādu no Klusā okeāna salām šoziem.

Kā saprotu, būtu muļķīgi laist garām iespēju apskatīt zemūdens pasauli, ja jau tik tālu braukts un uz vietu, kur tā tik bagāta. Ar daivingošanu līdz šim neesmu saskāries; acīmredzot nepieciešams sertifikāts. Šajā jomā pieredzējuši – kā to lētāk iegūt, kur (laikam racionālāk būtu pirms brauciena, nevis tērēt laiku tur). 

Aprīkojums – vai tas parasti tiek pirkts vai īrēts, kādas priekšrocības?

Kas man vēl būtu par šo padarīšanu jāzin, pirms ķeros pie darīšanas? Smile

zaza
Offline
Joined: 31/03/2009
Posts: 204
Last seen: 1 day ago

Var jau protams pamēģināt introdaivu ar instruktoru, bet neieteiktu, jo ir cilvēki, kas pirmo reizi pamēģinājuši nirt bez iepriekšējas apmācības, turpmāk par to vispār vairs neko negrib dzirdēt.   

Lai taupītu laiku, mācīties var tepat pie mums, OWD sertifikāts varētu izmaksāt ap 200 Ls, bet ik pa laikam kolektīvās iepirkšanās portālos ir bijuši piedāvājumi arī niršanai, tā ka pamēģināt un kaut ko ietaupīt var ar kuponiem.  Vienīgi, cik ilgi ir daivinga sezona Latvijā- ja jānirst atklātā ūdenī, rudenī varētu būt auksts, bet cik zinu, kursu var dalīt- teoriju un baseinu nokārtot tepat un atklātos ūdeņus kādā siltākā vietā.

par inventāru- ja ar daivingu neplāno nodarboties regulāri, tad nav jēgas pirkt savējo, jo tas nav lēti, nebūs ērti vadāt to smagumu līdzi, un daivcentros par nelielu samaksu var izīrēt nepieciešamo ekipējumu.

Randoms
Randoms's picture
Offline
Joined: 03/12/2008
Posts: 457
Last seen: 7 weeks ago
Location: Rix

Vispār ir tā, ka bez PADI sertifikāta neviens daivinga klubs tev nemaz nedrīkst dot inventāru un ļaut laisties dzelmē.

Cik zinu, tad tas viss kopā maksā kādus 200-250 Ls. Pret šiem kursiem tomēr ir jāattiecas gana nopietni, jo tā tomēr ir paša veselība un dzīvība, kas tiek likta uz spēles. Nirt ar akvalangu ir jāiemācās. Ir tur savi knifi.. Manuprāt, tie fiksie kursi, ko par lētu naudu piedāvā kūrorti, piem., Ēģiptē ir tāda samērā nenopietna padarīšana. Tur viss iet pa konveijeru un viņiem galvenais paņemt tavu naudu. Apskaties www.divers.lv, lai gan tie jau nav vienīgie Latvijā.

Ja nu kaut kādu iemeslu dēļ nepagūsti sakārtot to sertifikāta būšanu, ieteiktu neķert kreņķi un aprobežoties ar snorkelēšanu, kam nekādi sertifikāti un dižas apmācības (ja vien proti peldēt) nav nepieciešamas. Masku un trubiņu var iemest ceļasomā un nebūs problēmas ar nomas punktu meklēšanu (man šitais uz urrā gāja Malaizijas salās). Akvalangu, smaguma jostu u.c. uzpariktes uz lidmašīnu neaizstiepsi.. Tas viss ir iznomājams uz vietas.

Tas tā baigi īsumā viss.. gan jau citi vēl papildinās.

Juris
Offline
Joined: 29/10/2008
Posts: 20447
Last seen: 7 weeks ago
Location: RIX

Paldies par info!

Būs tiešām jāpavaktē kuponi, atradu, ka kursi bijuši pat ar 50% atlaidi. Tas jau būtu reālāk, jo 200 LVL x 2 = nepatīkami daudz… 

Gauss
Offline
Joined: 08/01/2010
Posts: 167
Last seen: 2 weeks ago

Ņemot vērā, ka lai iegūtu PADI sertifikātu ir nepieciešams veikt noteiktu skaitu ieniršanas, tad tikpat labi to var nokārtot arī uz vietas - viss atkarīgs no apņemšanās to izdarīt un no liekā laika daudzuma. Ja vien netaisies ik pa dažām dienām pārbraukt uz citu salu, bet gan pietiekami ilgi pavadīt uz vienas salas, tad tikpat labi var nokārtot sertifikātu uz vietas. Cena būs līdzvērtīga (pie tam var kaulēties) - Dominikānā, ja atmiņa neviļ, mums piedāvāja par kādiem 250-300$ ar visām grāmatām, apmācībām klasē, aprīkojuma īri, nepieciešamām ieniršanas reizēm + vēl papildu reizēm. Kāpēc izvēlētos to darīt citur? Jo LV tās ieniršanas reizes, manuprāt, nav tik interesantas (lasi krāsaina ūdensdzīve), savukārt tur vari apvienot patīkamo ar lietderīgo - tā vietā, lai ienirtu dažas reizes, dabūsi nirt daudz vairāk un paralēli pamācīties. Tā kā viss atkarīgs no vēlamā atpūtas baudīšanas veida Smile

Rekur ir padi centru meklētājs: http://www.padi.com/scuba/locate-a-padi-dive-shop/default.aspx

Vari atrast tuvāko un saprast vai ir iespējas ieplānot grafikā.

Randoms
Randoms's picture
Offline
Joined: 03/12/2008
Posts: 457
Last seen: 7 weeks ago
Location: Rix

Mjā, Latvijā ar to niršanas sezonu ir diezgan paknapi.. Parasti visi lien Slokas karjerā, kas laikam jau nespēj mēroties krāsainībā ar Klusā okeāna salām Smile Tomēr, salīdzinājumā ar mūsu upēm, ezeriem un jūru (jo īpaši pēc šīs lietus sezonas), tas ir diezgan dzidrs.

Dunduri
Offline
Joined: 26/05/2010
Posts: 811
Last seen: 1 day ago

Ja uz šo pasākuma paraugās no drošības viedokļa (un to noteikti vajadzētu!!!), tad es neredzu nevienu racionālu argumentu, kāpēc mācīties uz vietas, nevis Latvijā. Mana ģimene (2 lielie un 2 bērni) mācījāmies Latvijā, Ogres  baseinā (alex [at] diveogre [dot] lv). Man pašai ir lielas bailes no ūdens, tādēļ jo īpaši spēju novērtēt programmu. Mācīšanās programma - tās ir 5 niršanas baseinā + 4 niršanas atklātos ūdeņos + teorija. (tas nav jāuztver, ka jābrauc uz nodarbībām 9 reizes. 1.reizē, protams, pietiks ar 1 niršanu, bet vēlāk jau var taisīt 2 niršanas vienā nodarbībā). Šajās 5 baseina niršanas reizēs ne tikai iemācās niršanu kā tādu (ko, protams, iemācīs arī Āzijas utt intruktori), bet tiek atstrādātas arī visas kritiskās, bīstamās situācijas zem ūdens - piem, draugs ar pleznu nejauši nogrūž tavas brilles, sabojājas skābekļa padeve, beidzas skābeklis, brillēs nāk ūdens utt. Ticiet man - ja to visu izspēlē mierīgi baseinā, tad ir tā ļoti nepieciešamā drošības sajūta jau atklātajos ūdeņos, jo tu to visu esi pamēģinājis un zini, ka mierīgi vari paspēt atāķēt partnera rezerves skābekļa cauruli un elpot no tās. Instruktots Aleksejs Jermolovs ir tiešām labs gan kā pedagogs, gan kā speciālists. Papildus ņēmās ar tiem, kam negāja kaut kāda darbība, kamēr bija 100% ok.

Arī tagad, braucot uz tālo niršanu, vienmēr pirms izbraukšanas aizejam uz baseinu atsvaidzināt atmiņu, jo stulbi uz vietas ir tērēt laiku tam, lai pamēģinātu, atcerētos, kā bija jādara šis un tas.

Arī par to teoriju - nu, bija jāizlasa liela grāmata un jāatbild uz kādiem 100 jautājumiem, bet tagad esmu droša par saviem bērniem, ka viņiem ne tikai ir vienkārši pateikts - nevar pa fikso celties uz augšu, bet, aizpildot šos jautājumus, viņi ir sapratuši visu to bīstamību - kas un kā tad notiek, un tas jau paliek atmiņā.

Vēl par Āzijas utt instruktoriem - nu, kāda ir viņu atbildība par to, ka kaut kas ar jūsu veselību aizies greizi? Neatkarīgi no visām reklamācijām, pie viņiem tāpat brauks un brauks tūristi, un bizness turpināsies. Latvijas instruktori tomēr ir n reizes vairāk ieinteresēti pozitīvā iznākumā.

Par niršanas firmas izvēli uz vietas - nu, nevajadzētu ņemt pašu lētāko. Tomēr tas (nepārspīlējot) ir dzīvības jautājums. Man liekas, ka inventāru iegādāties ir vērts tad, ja brauc nirt uz kādu nedēļu, bet, ja niršana paredzēta 1-2 dienas, tad diez vai tas atmaksāsies. Kaut gan savas brilles - tas nav slikti - vismaz skaidri zināsi, ka īudens neies acīs.

Uh, nu laikam traki sabiedēju... Smile)

zaza
Offline
Joined: 31/03/2009
Posts: 204
Last seen: 1 day ago

Varbūt tev šoreiz mūsu variants gluži nederēs, bet, ja ziemā, kad pie mums sezona ir beigusies, ir vēlēšanās nokārtot sertifikātu, var braukt mācīties pie latviešiem, kas dzīvo Ēģiptē, Dahabā - būs gan latviski, gan silts un ūdenī laba redzamība un jau mācoties var priecāties par krāšņo zemūdens pasauli.   

Bet vispār šis ir tiešām brīnišķīgs (bet arī arī ne lēts) hobijs, kas man kā ļoti sliktai peldētājai ļauj kārtīgi izplunčāties un vēl skaistus skatus redzēt Smile

muerto
muerto's picture
Offline
Joined: 24/01/2011
Posts: 160
Last seen: 6 years ago

Viennozīmīgi esmu par apmācību ārpus Latvijas. Cenas apmēram vienādas vai lētākas, bet pedējās nodarbības un eksāmens būs atklātā jurā un parasti jaukā vietā. Parasti ņemot kursus varēsiet sarunāt pirmos daivus pa lēto. Lielajās viesnīcās ar apmācību viss ir kārtībā, uzmanīties vajadzētu no mazajiem kantoriem, ieteiktu izvēlēties starptautiskos daivinga klubus. Ja problēmas ar angļu, vācu vai francu valodām labs klubs vienmēr pieaicinās krievvalodīgo instruktoru. Par ekipējumu runājot, ieteiktu Latvijā veīikt demo ieniršanu(daudzi klubi piedāvā par brīvu) un saprast, ka jūs patiešām to gribat. Tad pakonsultēties ar zinošu cilvēku un iegādāties vismaz regulatoru ar oktopusu un brilles. Sperot pirmos soļus jaukajā zemūdens pasaulē savs regulators un brilles pasargās jūs no nepatīkamiem pārsteigumiem, jo katrā klubā un kūrortā nomātā ekipējuma kvalitāte ir dažāda. Cool

Gunārs
Gunārs's picture
Offline
Joined: 30/07/2009
Posts: 653
Last seen: 15 hours ago

Mans ieteikums ir OWD (pēc PADI, vai citu diving skolu analogu sākuma līmeņa) sertifikātu nokārtot tepat uz vietas Latvijā, jo:
-– klausīties un izprast tomēr specifiskas lietas krietni vieglāk būs latviski;
-– kursā pamatā visi temati saistīti ar drošības (paša un blakus nirēja – buddy) jautājumiem – veltīt laiku un saprast visu tomēr būtu saprātīgi.  nav jātērē laiks ar kursiem siltās zemēs, var uzreiz pilnvērtīgi nirt ar grupu;
-– kas izgājis kursus tepat Slokā vai kādā citā ezerā, tam pārsvarā gadījumu ieniršana dienvidu jūrās būs vienkārša un jauka pastaiga.
 

Nākamo kursu AOWD gan neredzu lielas jēgas kārtot Latvijā (precīzāk – niršanu līdz 25m Lietuvas ezerā Plateliai, kur pat vasaras laikā  „pie jahtas” 25 m dziļumā ir +7C un melna tumsa).
 

No aprīkojuma minimums vajag:
-– masku – tā tomēr ir liela ērtība zem ūdens, ja ik pa brīdim nav „jāizpūš” ūdens no maskas. Maska jāpiemeklē atbilstoši savam sejas ovāla. Un veikalā (vainā vai citā)  laika gaitā ir krietni lielāka cerība, ka atradīsies atbilstošā. Nevis pirms niršanas klubā, kur nebūt nav tik liela izvēle.
-– zābaciņi, lai nedraud risks „noķert” kādu kāju slimību un ja nirstot vairākas dienas pēc kārtas neizdodas izžāvēt  zābaciņus, tad tā būs paša „smarža” nevis jau no sākumā kāda cita Smile
 

Tie, kas saka, paša dzīvība tomēr ir vērtē, ieteic arī:
-- regulatoru (ir redzēts, ka tas „atplīst” Platelia ezerā). Un arī uz elpošanas vieglumu regulatoram ir liels iespaids.
-- diving datoru (parasti kaut kas līdzīgs rokas pulkstenim). Katram tomēr veidojas sava nirienu vēsture – dziļums, ilgums, kas rada individuālu asinīs uzsūkušos slāpekļa līmeni. It īpaši ja aizbrauc safari (izbrauciens uz vairākām dienām ar jahtu jūrā). Tad reizēm sanāk 4 un pat iespējami 5 nirieni (ja fiziskā kondīcija atļauj – slāpeklis nav par daudz asinīs uzsūcies). – tad parasti vairs nav ar ko līdzināties – viens izlaiž vienu reizi, otrs citu.
-- un boju. Ja nu tomēr kaut kā gadās „noklīst”, tad bija ir ļoti noderīga - pelēkā vai zilā ūdens klajumā oranžais banāns labi saredzams. Boja ļoti noder, ja jāuznirst vietā, kur daudz laivas staigā (Filipīnās dizgan tipiski).
Šie, protams, ar laiku – ja tas daiving iepatīkas.
 

Tādas ir manas pārdomas par tematu pēc +200 nirieniem.  Izklaide šī tiešam ir jauka un ja vēl paķer līdzi zemūdens fotokameru. SUPER !!!
 

Gunārs

Juris
Offline
Joined: 29/10/2008
Posts: 20447
Last seen: 7 weeks ago
Location: RIX

Paldies visiem par viedokļiem – kļuva skaidrāks par plusiem un mīnusiem sertifikāta iegūšanai tepat vai kūrortā. Un arī par aprīkojumu tiešām loģiski kaut kādas individuālākas daļas nopirkt, citas īrēt.

Dunduri
Offline
Joined: 26/05/2010
Posts: 811
Last seen: 1 day ago

vēl varu nokomentēt, ka uzzvanīju instruktoram un varu ziņot, ka provincē (t.i. 36km no Rīgas) apmācība manis pieminētajā Ogrē, ja mācās vismaz 2 cilvēki, ir 125 Ls uz cilvēku. Nu, ievērojami lētāk nekā minētie 200Ls

muerto
muerto's picture
Offline
Joined: 24/01/2011
Posts: 160
Last seen: 6 years ago

Labs cipars cerams, ka ieskaitot grāmatu un sertifikātu! Es kursus izgāju ārpus LV un cik atceros 6 dienās.

Tātad.......  6 x 70km = ???  + 125 LVL = ???   Cool

p.s. protams, ja neesi no Ogres vai ceļo ar sabiedrisko transportu.

Juris
Offline
Joined: 29/10/2008
Posts: 20447
Last seen: 7 weeks ago
Location: RIX

Atradu tādu: http://www.kopaletak.lv/lv/akcija/nirsana-ar-akvalangu-intro-kurss-briva...

Ir vērts? Un vai tad pēc vienas teorētiskās nodarbības + vienas ieniršanas var dabūt kādu sertifikātu?…

zaza
Offline
Joined: 31/03/2009
Posts: 204
Last seen: 1 day ago

Pēc vienas reizes diez vai kaut kas prātīgs sanāks. Pēc šī piedāvājuma sanāk, ka kuponu var izmantot kā atlaidi kursiem, bet tajā pašā laikā rakstīts, ka viens cilvēks var iegādāties neierobežotu skaitu kuponus. Ja tas tā ir, tad sanāk, ka kursu var iziet ar 40% atlaidi nopērkot nepieciešamo skaitu kuponu???  Varbūt vajag piezvanīt uz daivinga klubu noskaidrot.

Un varbūt ir iespēja dabūt vai aizņemties no kāda kurš ir mācījies mācību grāmatu, jo tā arī maksā palielu naudu, un pēc tam viņa īpaši nav vajadzīga. Vai arī gan jau, ka var atrast novilkt elektroniski. Mums pirms kursiem bija iedota grāmata, līdz apmācībai izlasījām, un tad jau kursu laikā teorija apmēram bija skaidra, atlika tikai kaut kādas nianses.

Gunārs
Gunārs's picture
Offline
Joined: 30/07/2009
Posts: 653
Last seen: 15 hours ago

Juris wrote:

Atradu tādu: http://www.kopaletak.lv/lv/akcija/nirsana-ar-akvalangu-intro-kurss-briva...

Ir vērts? Un vai tad pēc vienas teorētiskās nodarbības + vienas ieniršanas var dabūt kādu sertifikātu?…

Tajā lapā rakstīts "Pēc kursu saņemšanas Tu saņemsi diplomu". Lai ņemtu pretī siltās zemēs diving klubs grupā, tad vajadzīgs vismaz pirmā līmeņa starptautiski atzīts sertifikāts, piemēram, PADI OWD.  To diplomu atpazīs jau tikai tas pats klubs  Wink

Gunārs

k
Offline
Joined: 30/10/2008
Posts: 2204
Last seen: 2 hours ago
Location: Rīga

 Viena ieniršana ar instruktoru ir interesanta tur, kur zem ūdens ir ko redzēt.  Vai Latvijā vērts - ļoti šaubos.

Pilns PADI OWD kurss dos sertifikātu un, varbūt, nepamatotu pārliecību par savām spējām, bet Klusajā  okeānā tāpat būs jānirst ar instruktoru (ja nav pieredzējuša partnera) un daudz sāļākais ūdens sagādās pārsteigumus.

Tāpēc, manuprāt, labākais risinājums ir Latvijā iziet teorētisko un baseina apmācību, saņemot starptautiski atzītu Open Water Diver Refferal sertifikātu. Ar to nevajadzēs tērēt laiku teorijai pie okeāna un mācības varēs atsākt ar 5 ieniršanām okeānā. Tas būs tikai nedaudz dārgāk, kā niršana, ja sertifikāts jau ira.

Gunārs
Gunārs's picture
Offline
Joined: 30/07/2009
Posts: 653
Last seen: 15 hours ago

k wrote:
Viena ieniršana ar instruktoru ir interesanta tur, kur zem ūdens ir ko redzēt.  Vai Latvijā vērts - ļoti šaubos.

Pilns PADI OWD kurss dos sertifikātu un, varbūt, nepamatotu pārliecību par savām spējām, bet Klusajā  okeānā tāpat būs jānirst ar instruktoru (ja nav pieredzējuša partnera) un daudz sāļākais ūdens sagādās pārsteigumus.

Intro dive palīdz pārliecināties vai nav kāda "fobija", piemēram pabāzt galvu zem ūdens.

Prakstiski jebkurā pasaules malā  niršana notiek vietējo instruktoru pavadībā. Vienīgi Bonaire esmu no krasta mierīgi niris arī uz savu roku.

Gunārs

k
Offline
Joined: 30/10/2008
Posts: 2204
Last seen: 2 hours ago
Location: Rīga

 Nu, jā, par intro piekrītu. Kaut arī Refferal kursu laikā par fobijām var pārliecināties, turklāt jau ar sapratni ko dari, nevis vienkārši instruktora aiz apkakles turēts.

Arī par obligātiem vietējiem pavadoņiem taisnība (ja vien neesi ar visu savu aprīkojumu, ieskaitot balonus). Bet es to biju domājis no cenas viedokļa. Tomēr ir liela atšķirība, vismaz dubulta, vai nirsti grupā, ko vada kāds Dive master, vai nepieciešams savs personīgais instruktors blakus. Tur jābūt baigam faķīram, lai pēc kursiem Slokas karjerā uzreiz varētu savā nodabā pievienoties grupai okeānā. Labākajā gadījumā spirinoties būsi izrijis balonu tukšu, kamēr pārējiem grupā tas būs vēl pusē.

Un arī pašu OWD kursu kvalitāte okeānā būs pavisam cita. Tāpēc tomēr mans ieteikums ir Refferal kurss Latvijā un 5 open water nodarbības jau TUR. Ja salās iznāk tusēt ilgāk un ir sakrāti kādi pāris desmiti daivu, interesants var būt arī Advanced diver kurss ar Drift dive, Night dive, Underwater navigator, u.t.t. Latvijā to iet IMHO nav pilnīgi nekādas jēgas.

muerto
muerto's picture
Offline
Joined: 24/01/2011
Posts: 160
Last seen: 6 years ago

Vienmēr kad dodies uz daivu grupas vadītājs apjautājas vai ieskatās grāmatiņā un izvērtē niršanas pieredzi un intensitāti, palūdz sakonektēt balonu ar ekipējumu un izdara secinājumus. Atbilstoši iemaņām nirejus saliek pa pāriem. Ja cilveks tiko izgajis kursus, tad pirmajās reizēs vadītājs personīgi tevi uzraudzīs un pavadīs.

Neuzsktu, ka jābūt faķīram lai nirtu jūrā pēc Slokas karjeras. Nedaudz vairāk svina, nedaudz sāļāks ūdens, lielāks uztraukums, tas arī viss. Cool Normāls klubs vietās kur liela straume iesācēju nelaidīs vai brīdinās un uzmanīgi sekos jaunajam censonim.

 

Buicis
Offline
Joined: 29/10/2008
Posts: 5631
Last seen: 1 hour ago
Location: RIX.

Sveiki. Vai ir kāds jauns ieteikums šinī jomā.  Plāns apmeklēt dažādas salas kur Daivings ir lielākā izklaide. Un no cik gadu vecuma vispār drīxt to darīt?

2024: RIX, FRA, BER, SPU, OTP, IST, SIN, NAN, TBU, TVU.
http://my.flightmemory.com/buicis

muerto
muerto's picture
Offline
Joined: 24/01/2011
Posts: 160
Last seen: 6 years ago

Ar salām bagātākās vietas būs Maldīvas un Filipīnas, bet ne vienmērm tas ir labākais variants.

Esmu redzējis nirstam ~ 7 gadīgus bērnus, bet labāk pazvanīt uz kādu klubu un precizēt.

Gunārs
Gunārs's picture
Offline
Joined: 30/07/2009
Posts: 653
Last seen: 15 hours ago

Gunārs

Gunārs
Gunārs's picture
Offline
Joined: 30/07/2009
Posts: 653
Last seen: 15 hours ago

Škiet, ka vienīgi Bonaire  (Karībi) robežkontrolē kā ieceļošanas mērķis ir  diving Smile

 

Gunārs

k
Offline
Joined: 30/10/2008
Posts: 2204
Last seen: 2 hours ago
Location: Rīga

 http://www.padi.com/scuba/scuba-diving-guide/start-scuba-diving/scuba-certification-faq/default.aspx

Minimum age:

10 years old
Students younger than 15 years, who successfully complete the course qualify for the PADI Junior Open Water Diver certification, which they may upgrade to PADI Open Water Diver certification upon reaching 15.

Nirt, protams, var arī jaunāki, tomēr diez vai bērns atcerēsies par nepieciešamību pastāvīgi izelpot pie straujas izniršanas. Un bērna nāve no gaisa embolijas nav patīkamākais skats vecākiem. 

Ne jau velti 8+ bērniem vienu komentāru augstāk minētās bubblemaker izklaides ir stingri ierobežotas ar baseina dziļumu 2 metri. No fizioloģijas/fizikas viedokļa ir milzīga starpība, vai bērns ienirst ar aizturētu elpu no ūdens virsmas, vai iznirst ar aizturētu elpu pēc elpošanas no akvalanga. 2m ir drošā robeža. No lielāka dziļuma jau sākas ziepes. Bērna plaušas nav no darvota kaprona Smile

piecilati
Offline
Joined: 16/01/2012
Posts: 17
Last seen: 3 years ago

Randoms wrote:

Vispār ir tā, ka bez PADI sertifikāta neviens daivinga klubs tev nemaz nedrīkst dot inventāru un ļaut laisties dzelmē.

Tikko ieguvu savu Open Water Diver sertifikātu Filipīnās (varu ieteikt fantastisku vācu instruktoru Boholas salā), bet pat man skaidrs, ka vajadzīgs nevis PADI, bet jebkurš starptautiski atzīts sertifikāts, PADI vienkārši ir visbiežāk sastopamie un laikam arī vieni no visdārgākajiem (mierīgi var piekrist arī lētakam variantam, ko pēcāk atzīs jebkurš (normāls) daivklubs, nemaksājot tik daudz par vārdu un sertifikātu).

OWD parasti iegūt 3–4 dienās, īpaši nesaspringstot. Man pašai pērn Malaizijā lieti noderēja t.s. introdaivs – samērā īsa un sekla niršana ar akvalangu pēc 30 min. instrukcijas, kad tavā vietā visu dara instruktors –, gan haizivi un citus zemūdens labumus redzēju, gan sapratu, ka vēlos nirt vēl un pati.

Atbildot uz jautājumu – šī tiešām nav īstā reize, kad skaitīt kapeikas. Ja daivings kaut kur ir ļoti lēts, tad tam ir kāds iemesls (protams, dārgās/populārās vietās būs dārgāk), bet te patiešām, kā saka Randoms, ir runa par nirēja veselību un dzīvību. Ja ir laiks (un varbūt arī šaubas par angļu valodu) – patiesi, kāpēc nenokārtot sertifikātu Latvijā (atbalstot mūsējos, piedevām pēc saldūdeņiem sāļajos ūdeņos peldēšana ejot vieglāk, tātad ir iegūta gatavība grūtākām situācijām), bet smukajās ārzemēs netērēt laiku mācībām un pamatlietām, bet jau peldēt ar degunu koraļļos?! Es pati Filipīnās biju tagad nesezonā, tāpēc tās pāris dienas, kad lietus dēļ redzamība nebija tik laba, es neko nebēdāju, jo mazāk lietu tur apakšā novērsa uzmanību no mācību procesa.

k
Offline
Joined: 30/10/2008
Posts: 2204
Last seen: 2 hours ago
Location: Rīga

piecilati wrote:

 vajadzīgs nevis PADI, bet jebkurš starptautiski atzīts sertifikāts, PADI vienkārši ir visbiežāk sastopamie un laikam arī vieni no visdārgākajiem (mierīgi var piekrist arī lētakam variantam, ko pēcāk atzīs jebkurš (normāls) daivklubs, nemaksājot tik daudz par vārdu un sertifikātu).

., piedevām pēc saldūdeņiem sāļajos ūdeņos peldēšana ies vieglāk, tātad ir iegūta gatavība grūtākām situācijām), ...

Par 1. punktu pilnībā piekrītu. Un,  patiesībā, normālā vietā instruktoru interesē ne tik daudz nezin kad un kā iegūtais sertifikāts, kā logbuks.  Svarīga ir pēdējā gada/pusgada pieredze.

Par 2. punktu ļoti interesētu pamatojums - kāpēc tad lai sāļajos ietu vieglāk? Peldēšana jā - labāk turies virs ūdens. Bet kā sālsūdens atvieglo niršanu? No manas pieredzes - tikai apgrūtina. Sākot no nepieciešamības pēc smagākas jostas un beidzot ar vajadzību skalot/mazgāt visu inventāru pēc niršanas.

piecilati
Offline
Joined: 16/01/2012
Posts: 17
Last seen: 3 years ago

k wrote:

Par 2. punktu ļoti interesētu pamatojums - kāpēc tad lai sāļajos ietu vieglāk? Peldēšana jā - labāk turies virs ūdens. Bet kā sālsūdens atvieglo niršanu? No manas pieredzes - tikai apgrūtina. Sākot no nepieciešamības pēc smagākas jostas un beidzot ar vajadzību skalot/mazgāt visu inventāru pēc niršanas.

Kā jau minēju, tas ir tikai mans panaivais iesācējas viedoklis, balstoties pieredzējušu nirēju teiktajā, Baltijas ezeros pati nirusi neesmu, bet šķiet, ka te klāt nāk sliktākas (tumšākas) redzamības un garlaicības ("mazāk ko redzēt") faktors. Ja visi apstākļi vienādi, es labprātāk peldu ūdenī, kas mani vairāk nes un tāpēc ir labākas manevrēšanas spējas, un, ja apgūtas labas buoyancy (peldētspēja? nezinu, kā šitais ir latviski) prasmes, tad sālsūdenim situāciju vajadzētu tikai atvieglot (jā, sākumā droši vien jālieto smagāka josta, kamēr pierod). Par skalošanu – jā, diemžēl, bet tiešas ietekmes uz niršanu tam laikam nava. Smile

Coletya
Coletya's picture
Offline
Joined: 24/03/2013
Posts: 662
Last seen: 43 weeks ago
Location: CPH

Juri, kā tad beigās darīji ar kursiem? 

Plānots doties uz Palau un arī baigā vēlme nokārtot OWD pirms brauciena. Pašā Palau ~750$ plēš, saķēru galvu. CPH 600 eiro. Salīdzinājumam, draugs Kosā caur tīri runāšanu OWD nokārtoja zem 100 eiro pa pilnu programmu. Pēc tripadvisor Palau izklausās pēc divinga gaļmašīnas, tāpēc atmetu. 

 

Gatisk
Offline
Joined: 20/06/2013
Posts: 343
Last seen: 37 min ago

Gan jau ka labi runājot var nokārtot arī zem 30 EUR vai arī vēl zemāk. Svarīgi ir lai arī iemāca kaut ko. Niršanā ir tipiski. ka jo vairāk mācies, jo vairāk saproti kādi "sūdi" dažādās situācijās var notikt. Esmu gana daudz redzējis, kā notiek apmācības vietās, kur pamatbizness ir tūristu vizināšana panirt. Pārsvarā iedod "manuāli" ko lasīt kamēr kuģītis brauc uz niršanas vietu, ja nu instruktoram atliek laiks kaut ko pakomentēt, tad dara to, bet tā parasti "pie rociņas" arī noved zem ūdens. Tur kur mācīšana ir pamatbiznes, tur vismaz kaut ko iemāca.

Latvijā OWD cenas grozās ap 250 EUR. Esmu dažādus kursus mācījies dažādos klubos un varu teikt tikai to labāko. Tiešām nodarbojās ar mācīšanu. Varbūt ir lētāk uz nedēļu atlidot uz Latviju Smile Lai gan arī citās valstīs, kur nenotiek masveida tūristu "peldināšana", gan jau mācību process nav slikts. Vienīgi pasniedzēja stundas likme šur tur ir augstāka.

Coletya
Coletya's picture
Offline
Joined: 24/03/2013
Posts: 662
Last seen: 43 weeks ago
Location: CPH

Vispār jau jā. Kā kurš kantoris. 1x tajā pašā Kosā pirms izmēģinājuma daiva 10 minūtes uz kuģa labi ja pastāstīja ko darīt. Kad nācās parakstīties, ka neuzņemam atbildību ja mirsti, tik sāku saprast, ka tā štelle nopietna. Pēc tam bija nenormāla panika katru minūti zem ūdens. Ļoti slikta pieredze. 

Bali 2x bija ok. Atbildēja uz visiem jautājumiem un ritīgi visu izskaidroja. Kā balts pret melnu. Uzreiz cita darīšana. Pat zāles iedeva, jo man grūti ausis izlīdzināt vai kā to sauc. 

Jāskatās kā atvaļinājumi ļaus. 5 dienas tāpat jau jāieplāno Smile Lieldienās diezin vai kāds LV mani ņems mācīt Grin

PADI ir kaut kāds termiņš? Ja es nenirstu 2 gadus man nepazūd sertifikāts?